اقتصادیکسب و کار سلامتی

معرفی سه ساعت زیبای پتک فیلیپ

علت محبوبیت ساعت مچی پتک فیلیپ و بهترین مدل های آن

چرا خرید ساعت مچی مردانه پتک فیلیپ آکوانات رزگلد صفحه مشکی پرطرفدار است؟ ساعت مچی پتک فیلیپ یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین برند های ساعت مچی، از گذشته تا به امروز بوده و هست. داستان شکل گیری این برند، معروف ترین مدل های ساعت آن و نحوه ی تشخیص ساعت مچی پتک فیلیپ اصل از تقلبی را در زیرثانیه بخوانید.

شروع کار ساعت مچی پتک فیلیپ

قبل از شکل گیری، پتک و فیلیپ هر دو در سفرهای خود در محدوده ساعت بودند. در سال 1839، Antoine Norbert de Patek اتحادیه ای را با فرانسوا چاپک تشکیل داد و Patek، Czapek & Cie، سلف برند Patek Philippe را راه اندازی کرد. این همکاری شش سال طول کشید و آنها چندین قطعه زمانی استثنایی را خلق کردند. هنگامی که شراکت آنها در سال 1845 منحل شد، آنها راه خود را ادامه دادند و به ترتیب به تولید ساعت‌ها ادامه دادند.

در همین حال، ژان آدرین فیلیپ به عنوان یک نیروی محرکه در مورد اختراعاتش شناخته می شد و به خاطر سیستم سیم پیچی بدون کلید و تنظیم دست خود در نمایشگاه صنعتی پاریس مدال برنز دریافت کرد. او برای ثبت اختراع این طرح درخواست داد و توجه بسیاری از جمله ملکه ویکتوریا را به خود جلب کرد.

تولد ساعت مچی پتک فیلیپ

در سال 1851، هر دو ساعت ساز گرد هم آمدند تا نام تجاری Patek, Philippe & Ce- Fabricants à Genève را راه‌اندازی کنند، برندی که امروز می‌شناسیم.

حرفه آنها چندین دهه طول کشید و آنها همچنان به تهیه ساعت برای افراد سلطنتی و اشراف و دیگران ادامه دادند. پتنت های جدید برای ساعت های آنها شامل یکی برای تنظیم کننده دقیق، مکانیسم های تقویم دائمی برای ساعت های جیبی و برای اولین کرنوگراف دوتایی بود. این امر منجر به ساخت ساعت جیبی وست مینستر “Duke of Regla” در سال 1910، اولین ساعت مچی زنانه پیچیده با تکرار کننده پنج دقیقه ای در سال 1916، اولین ساعت مچی کرونوگراف چند ثانیه ای در سال 1923 و اولین ساعت مچی آن با تقویم همیشگی در سال 1925.

جهان و متعاقباً شرکت، ضربه بزرگی را در رکود بزرگ وارد کرد و به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی برای مقابله با آن بود و در سال 1932، برادران ژنو ژان و چارلز هنری استرن در Patek، Philippe & Cie سرمایه‌گذاری کردند.

سال، کالاتراوا: Ref. 96 راه اندازی شد. ساعتی که به قدری مورد احترام است که امروزه به شکلی به روز شده به عنوان مدل 5196 همچنان بخشی از مجموعه Patek Philippe است. از آنجا، ساعت های نمادین بسیاری ساخته شدند و حق اختراع ثبت شد.

دوران خانواده استرن

برند پتک فیلیپ Patek Philipe در خانواده استرن نگهداری می شد و در سال 1958 هنری استرن رئیس پاتک فیلیپ شد و پسرش فیلیپ استرن رئیس پاتک فیلیپ در سال 1993 شد. اولین تقویم سالانه پاتک در سال 1996 معرفی شد و از آن زمان تاکنون در لباس های مختلف حضور داشته است. و سبک ها Patek Philippe 5396 از ترکیبی از دیافراگم شماره گیری و یک شماره گیری فرعی برای بیان عملکرد تاریخ استفاده می کند.

اشتیاق فیلیپ استرن به ساعت‌ها منجر به افتتاح موزه Patek Philippe در سال 2001 شد که یکی از برجسته‌ترین موزه‌های ساعت‌شناسی جهان محسوب می‌شود. «معبد برای ساعت‌سازی» که از آن یاد می‌شود، بیش از پنج قرن تاریخ ساعت‌سازی را در خود جای داده است و دارای مجموعه‌ای عتیقه است که شامل ساعت‌هایی از قرن شانزدهم تا مجموعه Patek Philippe از سال 1839 به بعد است. این موزه همچنین دارای کتابخانه ای با بیش از 8000 نشریه در اندازه گیری زمان و زمان است.

قرن بیستم تاکنون

در طول قرن بیست و یکم، بار دیگر پرتاب‌های جدید زیادی تحت مدیریت فیلیپ استرن وجود داشته است، از جمله Tourbillon 10 روزه، Ref. 5101P و مرجع تقویم سالانه. 5250، با اولین چرخ فرار برای فرار اهرمی سوئیسی که از مواد جدید و انقلابی مبتنی بر سیلیکون ساخته شده است.

فیلیپ نه تنها به تاریخ ساعت‌شناسی علاقه داشت، بلکه به پیشرفت ساعت‌ها علاقه داشت و کارهایی مانند تحقیقات پیشرفته Patek Philippe را سفارش داد: راه‌اندازی فنر تعادلی مبتنی بر سیلیکون Spiromax و تحقیقات پیشرفته Patek Philippe: راه‌اندازی Pulsomax. فرار مبتنی بر سیلیکون

او این اشتیاق را به پسرش، تیری، که در سال 2009 رئیس پاتک فیلیپ شد، سپرد. در سال 2011، این برند شاهد عرضه مجموعه Oscillomax با ترکیب فنر تعادل اسپیروماکس، فرار پالسوماکس و تعادل جیروماکس سی بود.

چیزی که در زمان ریاست تیری استرن از نظر طراحی نیز به جلو کشیده شده است، سبک ساعت های زنانه Patek Philippe است. در سال 2009، ما شاهد راه‌اندازی جنبش CH 29-535 PS بودیم که در Ladies First Chronograph ادغام شد و در سال 2011 شاهد راه‌اندازی Repeater اولین دقیقه بانوان، Ref. 7000 R.

با گران ترین ساعت های پتک فیلیپ آشنا شوید

پتک فیلیپ در نیمه ابتدایی قرن بیستم و همچنین در اوایل قرن حاضر موفق به طراحی و تولید ساعت هایی گردید که به عنوان گران ترین ساعت های جهان شناخته می شوند. قیمت این ساعت ها می تواند شما را شگفت زده کند. اگر تاکنون با شنیدن قیمت ساعت های لوکسی همانند رولکس و امگا متحیر شده اید، بهتر است نگاهی هم به قیمت ساعت های برند پاتک فیلیپ بیاندازید تا دیگر تصور نکنید برندهای مذکور گران ترین ساعت های جهان را تولید می کنند. در ادامه سه نمونه از گران ترین ساعت های شرکت پتک فیلیپ را معرفی نموده و نکات خرید ساعت مچی مردانه پتک فلیپ حکاکی را به شما می گوییم.

ساعت اسکای مونِ پتک فیلیپ (Patek Philippe Sky Moon Tourbillon)

این ساعت از یک طراحی بسیار زیبا و رویایی بهره برده است. هرچند این ساعت ارزشی معادل یک و نیم میلیون دلار ( یعنی تقریبا 18 میلیارد تومان) دارد، اما نمی توان آن را به عنوان گران ترین ساعت جهان یا حتی گران ترین ساعت پتک فیلیپ معرفی کرد. این ساعت از تنظیمات خاصی برخوردار بوده و طراحی ویژه ای از یک ماه نیمه کامل را دارد.

ساعت جهانی پلاتینیومیِ پتک فیلیپ (Patek Philippe Platinum World Time)

طراحی و ساخت این ساعت به اوایل قرن حاضر باز می گردد. در سال 2002 پاتک فیلیپ توانست یکی از ساعت های خود را با نام Patek Philippe Platinum World Time به ارزش چهارمیلیون دلار (تقریبا 48 میلیارد تومان) به فروش برساند.

بسیاری از افراد معتقدند که این ساعت با توجه به تغییرات نرخ دلار، گران ترین ساعتی بوده است که در سال 2002 عرضه گردید. این ساعت در رنگ های زرد، سفید و سرخ طراحی گردید و امکان اطلاع از ساعت در هر کجای جهان باشید را فراهم نمود

ساعت فوق پیچیده‌ پتک فیلیپ (Patek Philippe Super Complication)

بسیاری از علاقمندان به عرصه ساعت و وسایل لوکس معتقدند که ساعت Patek Philippe Super Complication همچنان پیچیده ترین ساعتی است که شرکت پتک فیلیپ تولید کرده است. این ساعت جیبی با طراحی طلایی رنگ یک ظاهر فوق لوکس داشته و یکی از گران ترین ساعت هایی است که قطعا در طول تاریخ معاصر تولید شده است.

ساعت Patek Philippe Super Complication در سال 1933 توسط فردی به نام هنری گریوز که یکی از بزرگترین بانکداران جهان بود سفارش داده شد و در تولید آن از 18 قیراط طلای خالص استفاده گردید.

در این ساعت از 24 مکانیزم مختلف برای نشان دادن زمان استفاده می شود که در نوع خود بی نظیر است. شاید باور اینکه قیمت این ساعت معادل 11 میلیون دلار یعنی حدودا 132 میلیارد تومان است قدری دشوار باشد، اما بهتر است بدانید که این ساعت واقعیت خارجی داشته و در سال 1933 به کلکسیون ساعت های لوکس آقای گریوز پیوسته است.

ساعت گرندمستر چایم رف پتک فیلیپ (Patek Philippe Grandmaster Chime Ref)

به سال 2019 که می رسیم شاهد تولید یک ساعت دیگر از سوی این شرکت هستیم. پاتک فیلیپ با تولید ساعت Patek Philippe Grandmaster Chime Ref در سال 2019 توانست بسیاری از رکوردهای جهانی در این عرصه را شکسته و گران ترین ساعت جهان را به فروش برساند.

ارزش این ساعت که در نوامبر 2019 و طی یک مزایده ویژه برای رونمایی از خاص ترین ساعت های جهان عرضه گردید سه برابر بیشتر از گزینه اخیر است. سی و یک میلیون دلار مبلغی بود که برای تهیه این ساعت پرداخت گردید و باعث شد پتک فیلیپ عنوان گران ترین ساعت سال را برای بار دیگر به دست آورد. ارزش تقریبی این ساعت حدودا 400 میلیارد تومان است. اگر این ساعت زیبا را پسنده اید اما بودجه خرید آنرا ندارید، خرید ساعت مچی زنانه پتک فیلیپ آکوانات دورنگین را به شما پیشنهاد می کنیم.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.