رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

کفسابی ساختمان چه تاثیراتی ایجاد می کند؟

کفسابی ساختمان یک تجربه متفاوت

اگر هنوز مطمئن نیستید که ساختمان و یا منزل یا شرکتتان نیاز به سنگسابی و کفسابی دارد یا خیر تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید. 3 زمان خاص که کفسابی ساختمان ضروری می شود در ادامه بخش آورده ایم تا به راحتی بتوانید تشخیص دهید و تصمیم گیری کنید.

کفسابی ساختمان چیست و چرا باید کفسابی کنیم؟

به طور کلی کفسابی همان صیقل دادن سنگ است. این کار را با دستگاه های مخصوص انجام می دهند. در کفسابی ساختمان چند میلیمتر از سنگ را لایه برداری می کنند. ساب سنگ تا جایی ادامه پیدا میکند که تمام پستی ها و بلندی های سنگ صاف شود.  که بتوان انعکاس نور را در آن دید.

چرا کف ساختمان خود را ساب بزنیم؟

 کفسابی ساختمان یکی از روش های برق انداختن کف ساختمان است. بسیاری از افراد به اشتباه از مواد پاک کننده شیمیایی برای شستشو استفاده می کنند. این مواد ممکن است در ابتد اسنگ را براق کنند اما به مرور به سطح سنگ آسیب می زند. که باعث میشود آلودگی و گردو خاک در منافذ نفوذ کند. و سنگ مات و کدر بماند. با انجام کف سابی سنگ ، ظاهر آن مانند روز اول خواهد شد. زیرا سطح آسیب دیده سابیده و جدا می شود و سنگ های نوی زیر آن ها نمایان می شود.

کفسابی و ترمیم شکستگی پله در کفسابی:

پله ها بیشتر از سطوح دیگر در معرض آسیب و شکستگی هستند. و شکستگی یا ترک برداشتن و یا لب پر شدن سنگ پله ها بسیار رایج است. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید نگران ناشید چون کفسابی این مشکل را حل می کند. شرکت های معتبر کفسابی در مرحله درزگیری و ترمیم سنگ، با مواد مختلف و همرنگ سنگ،این شکستگی ها و ترک ها را ترمیم می کنند. هر نوع لکه فیزیکی و شیمیایی روی سنگ ها با کفسابی پاک می شود زیرا کفسابی  لایه رویی و آسیب دیده سنگ را می تراشد و لایه نو زیری نمایان شده و سنگ نو می شود.

3 زمان خاص که کفسابی ساختمان ضروری می شود!

همانطور که گفته شد کفسابی در سه حالت خاص ضروری است و باید انجام شود:

 • زمان پایان عملیات ساخت ساختمان
 • زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده
 • زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

در ادامه هر یک از این موارد را به طور اختصاصی شرح می دهیم. و دلیل این ضرورت را خواهید دانست.

1- زمان پایان عملیات ساخت ساختمان

زمانی که ساخت ساختمان به تازگی پایان یافته است، بهترین زمان برای کفسابی در کرج است. این امر دو دلیل دارد:

 • ریختن لکه های مصالح روی سنگ کف ساختمان
 • وجود پستی ها و بلندی های سنگ ها

لکه های مصالح روی سطح خانه محبوبتان:

در حین ساخت ساختمان، بسیاری از فرایند ها و عملیات ساختمانی بعد از سنگ شدن کف ساختمان انجام می شود. از این رو همواره مقدار زیادی از مواد و مصالح ساختمانی روی سطوح و سنگ ها باقی می ماند. این مواد معمولا گچ و سیمان و … هستند. که با شست و شوی سطح پاک نخواهند شد. سنگ را کدر کرده و همواره به عنوان لک های همیشگی روی سنگ باقی خواهند ماند!

پس یکی از زمان های توصیه شده برای انجام کفسابی، بعد از پایان ساخت ساختمان است. در واقع کفسابی ساختمان در این شرایط ضروری است. زیرا اگر این لک ها روی سنگ باقی بمانند در آینده نه چندان دور که اسباب و وسایل را در خانه خود چیده اید و خانه به طور کامل نظافت شده است، این لکه های جاودانه خودنمایی می کنند! در آن زمان خلاص شدن از شر آن ها آسان نیست !

تاثیر کفسابی بر لکه های جا مانده از مصالح: یکی از تاثیرات کفسابی حذف تمامی این مواد و مصالح و هرگونه مواد چسبنده از روی سطح است.

با انجام کفسابی حرفه ای و چند مرحله ای روی سنگ، تمامی این پستی ها و بلندی ها از بین خواهد رفت. به طوری که اگر با چشم بسته کف زمین را لمس کنید، نمی توانید مرز بین سنگ ها را تشخیص دهید. سطح کاملا آینه ای می شود. این کار باعث می شود ارزش و قیمت ساختمان و حتی وسایل داخل خانه بیشتر از مقدار واقعی آن ها به چشم آید.

تعداد مراحل کفسابی ساختمان و انتخاب شماره دستگاه به نوع سنگ و مواد و مصالح روی آن بستگی دارد. هرچه تعداد مراحل بیشتر باشد و انتخاب دستگاه کفسابی توسط استادکار دقیق تر باشد ، خروجی کار کیفیت بالاتری خواهد داشت.

پستی ها و بلدی سطح :

حتی اگر خوش شانس بوده باشید و مواد و مصالحی روی سنگ های کف واحد ساختمانی شما ریخته نشده باشد ، پستی و بلندی های سنگ ها و مخصوصا درز آن ها باعث کاهش زیبایی محیط می گردند.

این مورد کمتر به چشم می آید. اما اهمیت آن کمتر نیست! نیاز به کف سابی زمانی حس می شود که کف یک ساختمان در یک سطح قرار نگرفته باشد. یعنی لبه های بالایی و پایینی سنگ ها و یا موزاییک ها در یک سطح به صورت کاملا صاف نمی باشد.

تاثیر کفسابی: با فرایند کفسابی با دستگاه های پیشرفته یک لایه بسیار نازک 1 یا 2 میلی متری از روی سنگ حذف خواهد شد. از این رو تمامی پستی بلندی های سنگ ها و فاصله بین آن ها یک دست می گردد.

2- زمانی که سطح به مرور کدر شده و آسیب دیده

مورد دوم که کفسابی ضروری است: زمانی که عمر زیادی از کاشی و سنگ کف ساختمان گذشته است. در این شرایط سنگ سیاه و کدر می شود . به گونه ای که با شست و شوی خانگی این تیرگی ها از بین نمی روند. خصوصا در محیط های پر رفت و آمد و راه رو و راه پله ها این مشکل دو چندان دیده می شود. گاهی نیز ممکن است سنگ ها به مرور ترک برداشته و شیار هایی روی آن ایجاد شود که اگر به آن ها رسیدگی نشود محل تجمع جرم و آلودگی خواهد بود. که به سادگی قابل تمیز کردن نیست. این مشکل بیشتر برای سنگ های مرمر ایجاد می شود.

تاثیر کفسابی بر سنگ های کدر شده و آسیب دیده: کفسابی بهترین راه حل برای رفع این نوع مشکلات است. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد ، با لایه برداری از سنگ ها توسط دستگاه ها و متد های پیشرفته ی سنگ سابی ، تمامی درز ها و کدری های روی سطح سابیده می شود. درز ها از بین رفته و یک لایه کاملا نو و بدون خراش و آلودگی باقی خواهد ماند. بسته به نوع مواد انتخابی برای کفسابی فاصله بین سنگ ها با رزین ایتالیایی یا سایر مواد مخصوص پر شده و یک دست می شود.

استفاده از مواد هم رنگ با سطح زیبایی چشم گیری به آن خواهد بخشید و به طور کلی سطح نوسازی می شود. نانو ساب نیز یکی از متد های بعد از کفسابی است. که سطح را تا حد زیادی ضد آب می گرداند. در نتیجه رطوبت، آب و سایر مواد به سطح نفوذ نمی کند و تمیز کردن و نظافت سطح را ساده تر می نماید.

3- زمان بازسازی و نیاز به کفسابی ساختمان

بازسازی ساختمان شرایطی است که سنگ بیشترین آسیب را دیده است! چرا که مانند یک ساختمان تازه ساخته شده ، احتمال ریختن مواد و مصالح و گچ و سیمان روی آن وجود دارد. و به دلیل کشیده شدن دستگاه های سنگین ، سنگ آسیب ببیند.

از طرفی احتمالا زمان نسبتا زیادی از عمر سنگ ها گذشته و به مرور آسیب دیده و کدری و سایر مشکلات مورد دوم را نیز دارد.

تاثیر کفسابی: از آن جایی که در این حالت ، سنگ بیشترین آسیب را دیده است. سنگ سابی بیشترین تاثیر را خواهد داشت . در واقع با انجام کف سابی شما با یک تیر چند نشان زده اید!

نتیجه:

سه مورد از شرایط ضروری برای کفسابی ساختمان در این بخش ذکر شد. این متد ، یکی از کارهای ترمیمی و همچنین نوسازی برای ساختمان است. این فرایند با دستگاه ها و روشهای ویژه همراه است. پیشنهاد می کنیم که برای این نوع از خدمات حتما به مراکز معتبر و تخصصی مراجعه بفرمایید. تا بهترین خروجی را داشته باشید. کارشناسان متخصص سنگسابی صدفساب ، خدمات کفسابی و سنگسابی ساختمان با حداقل هزینه و زمان انجام می دهند.

کفسابی چیست؟ | همه چیز درباره کفسابی

فرایند کفسابی سنگ چگونه است؟ کفسابی با چه هدفی انجام می‌شود؟ قیمت کفسابی در ساختمان حدودا چقدر است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که شما را به سایت ما کشانده؛ پس بیایید قدم به قدم به جواب‌ها برسیم. کفسابی به زبان ساده یعنی زیباسازی کف ساختمان به وسیله سابیدن سطح سنگی یا بتنی آن با دستگاه که علاوه بر زیبایی، موجب سهولت در پاکسازی و تمیزکاری ساختمان نیز می‌شود. اگر می‌خواهید در مدت زمان 3 دقیقه اطلاعات کاملی درباره کفسابی به دست آورید، تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

لطفا دقت داشته باشید که بحث کفسابی که می شنوید و می خوانید و مطرح است منظورمان خدمات ساب بعد از فرش کردن سنگ کف می باشد و ساب کارخانه که جهت فراوری و فروش سنگ انجام شده است مد نظر ما نیست و کاربرد سنگ کارخانه برای پر کردن شکستگی های عمقی و ایرادات اساسی سنگ است و نیز برای فروش بهتر سنگ میباشد .

خدمات کفسابی که شنیده اید بعد از اتمام فرش شدن کفپوش سنگی است که ایراداتی چون ناخنک و ناهمواری سنگ ها و نیز شکستگی و ترک های موجود در سنگ است که با کف سابی اصولی کاملا برطرف می شود و تنها راه رسیدن به یک سطح آینه ای و براق استفاده از یک ساب زنی استاندارد با تجهیزات و لقمه های اورجینال می باشد . در ادامه با ما همراه باشید .

در بسیاری از زمینه‌ها لایه برداری همیشه روشی خوب برای از بین بردن نقائص و کاستی‌ها و همچنین برای براق‌تر و زیباتر شدن سطوح بوده و می‌باشد؛ سطوح ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی نیز از این قائله استثنا نشده‌اند و لایه برداری سطح آن‌ها کمک شایانی به زیباتر دیده شدن‌شان می‌کند که البته به این فرایند کفسابی می‌گویند. تاثیر عملیات کفسابی به قدری چشمگیر و زیاد است که از کفسابی به عنوان روشی برای زیباسازی خانه و یا حتی زیبا سازی محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرد و این فرایند ظاهر شیک و لوکس و بی‌نقصی را به ساختمان می‌بخشد.

در ابتدای کار دو نکته:

* کف‌های سرامیکی قابل کفسابی نیستند؛ اما با دستگاه فرچه شوی قابل شستشو و زیبا سازی هستند.

* کفسابی سطوح بتنی و لاشه سنگ، به وسیله لقمه سنگ‌های الماسه قابل انجام خواهند بود.

چرا کفسابی لازم است؟

ظاهر جذاب و زیبای ساختمان، موضوعی است که روزانه دغدغه هزاران نفر است؛ علت این موضوع زیبادوستی طبع انسان است؛ چون انسان زیبایی را دوست دارد، طبعاً به دنبال زیباسازی محل زندگی و محل کار خود است. البته آراسته بودن ساختمان در مقابل کسانی که به آنجا رفت و آمد دارند، به پرستیژ شخصیتی شما نیز می‌افزاید. علاوه بر کفسابی مواردی نظیر نقاشی نما ، نماشویی ساختمان ، نصب ایزوگام نما  و… نیز به زیبایی بیشتر ساختمان کمک می‌کند که ما در شرکت بهاری ، تمامی این خدمات را با قیمت مناسب ارائه می‌کنیم. ما قصد داریم که زمان شما هدر نرود؛ پس خیلی سریع در بخش بعدی، مزایای کفسابی در تهران را یک به یک خواهیم شمرد.

ویژگی بهترین کفسابی

 • زیبایی بی‌حد و اندازه: هیچکس از لوکس بودن و براق کردن سطح ساختمان خود بدش نمی‌آید و همه به دنبال ساخت زیبایی‌های چشم نواز در ساختمان‌ها هستند و با هزینه‌های هنگفت، این نیاز را پیگیری می‌کنند. البته قیمت کفسابی آنچنان هم بالا نیست؛ در بخش پایانی بیشتر قیمت کفسابی در تهران می‌پردازیم.
 • پوشاندن نقائص:کف سابی پوشاننده‌ی نقص‌ها و کاستی‌ها در سطح ساخمان شماست.
 • سهولت در تمیزکاری: پس از کفسابی تمیز کردن سطح ساختمان راحت‌تر از همیشه انجام می‌شود.
 • نوسازی سنگ و رفع تیرگی: لایه برداری به طور کامل در فرایند سنگ سابی صورت می‌گیرد و به بیانی ادبی پس از کفسابی سنگ لباسی نو می‌پوشد.
 • حذف پستی و بلندی‌های کوپک: اگر کف ساختمان دچار کمی پستی و بلندی باشد، کف سابی موجب رفع آن می‌شود.
 • تقویت سنگ: در فرایند سنگ سابی و با از بین رفتن بندکشی، احتمال لغزش سنگ‌ها کمتر و استحکام آن‌ها بیشتر می‌شود.
 • تمیز شدن کف: پس از ساخت و ساز و کثیف شدن سطح با سیمان و یا سایر مواد شیمیایی، کفسابی به تمیز و زیباتر شدن سطح کمک می‌کند.

کفسابی برای ضدعفونی کردن کف

کفسابی برای میکروب زدایی و استرلیزه کردن سطوح مختلف کفسابی سطوح علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده دارای یک مزیت فوق العاده مهم نیز می باشد که آن تمیزی فوق العاده ای است که به سسطوح مختلف می دهد .

با انجام سنگسابی لایه ای از سنگ برداشته می شود که این لایه میلیون ها باکتری در خود جای داده است با لایه برداری و ساب زنی این لایه میکروبی از بین می رود و لایه تمیز زیرین بالا می اید همچنین لقمه ساب های کف سابی خود نیز دارای  موادی هستند که در طول کفسابی سنگ موجب از بین رفتن هر نوع کثیفی می شود . بنابراین شما با یک هزینه به چندین نتیجه بسیار خاص می رسید که با هیچ کار دیگری امکان پذیر نیست.

کفسابی برای پاک کردن لکه و کثیفی سنگ

در مواردی ممکن است که مکانی تازه ساخته شود. در آن محل یا ساختمان به علت ریخته شدن چسب، رنگ و دیگر مصالح ساختمانی گاها ًسنگها دارای لک هستند. گاهی از اوقات بنا به هر علتی اسید یا جوهر نمک که حاوی اسید است، بر روی سنگ ریخته می شود.

در این مواقع امکان بوجود آمدن لک بر سنگ وجود دارد که اصطلاحاً می گوییم، باید سنگ، ساب زده شود. حتی امکان دارد که پستی و بلندی نیز در سنگها وجود داشته باشد.

 در مواردی هم به نظر می رسد که بر اثر سالها استفاده از ساختمان، سنگها کهنه شده باشند. این گونه سنگها دیگر درخشندگی خود را حفظ نکرده و کهنه، کدر و حتی مات به نظر می رسند. در این موارد در عملیات کفسابی، از سابزنی یا سنگسابی استفاده می شود.

سنگ سابی بر چه نوع سنگ هایی قابل انجام است؟

قبل از پاسخ به این سوال باید به سوال دیگری پاسخ بدهیم و آن اینکه کفسابی جه فرقی با سنگ سابی دارد؟ سنگسابی، ساب زدن سنگ، سابیدن سنگ با دستگاه و… اصطلاحاتی است که برای این کار استعمال می‌شود؛ تقریبا می‌توان گفت که این کار همان کفسابی است که در ساختمان‌های با کف سنگی انجام می‌شود.

حال می‌رسیم به سوال اصلی؛ سنگ‌های چینی، سنگ خوی، سنگ مرمریت، سنگ ترارتن، سنگ ریخته شده، سنگ لوکس و قیمتی، سنگ صلصالی، سنگ دهبید، انواع گرانیت، انواع موزاییک و سنگ‌های مصنوعی هر یک با دستگاه مختص به خود قابل سنگ سابی یا به اصطلاح بهتر، قابل کفسابی هستند.

چه کارهایی برای انجام کفسابی یا سنگ سابی لازم است؟

اگر تصمیم دارید که سطح ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری خود را کفسابی کنید، خوب است به این نکته توجه داشته باشید که انجام چند کار برای شروع فرایند کفسابی یا سنگ سابی، لازم است. این موارد عبارتند از:

 1. خوب است که برق سه فاز در دسترس باشد تا فرایند کفسابی با سرعت بیشتری انجام شود؛ البته باید بدانید که هرجایی آسانسور دارد، برق سه فاز هم دارد.
 2. سطح مورد نظر باید از هرگونه مواد زائد از قبیل نخاله، شن، خاک و ماسه پاک باشد.
 3. اشیا و لوازمی که در محل کفسابی قرارد دارند، باید خارج شوند تا فرایند کف سابی بدون معطلی به اتمام برسد.

قیمت کفسابی

کفسابی ارزان و با کیفیت همیشه موضوعی است که مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد که برای کف سابی موزاییک در منزل، کف سابی سنگ در منزل، کف سابی راه پله و… این خدمت را مدنظر دارند. عوامل زیادی در محاسبه قیمت کفسابی نقش دارند که برخی از آن‌ها شامل: نوع سنگ، سابقه ساب خوردن سنگ، متراژ محیط سنگسابی، حجم نقص کف و نیز انتظار کارفرما می‌باشد. با این همه ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا تعرفه مناسبی را برای شما عزیزان درنظر بگیریم تا با یک فرایند کفسابی ارزان و با کیفیت، ظاهر ساختمان خود را به زیبایی و جذابیت بیشتری برسانید.