علت گرانی میلگرد در روزهای اخیر

تحریک بازار داخلی با برنامه ریزی یا اتفاقی ؟!

در ابتدا قبل از هر سختی این واقعیت یا این اصل را باید قبول کنیم که همیشه و در همه حال، گروهی هستند که برای شکار موقعیت های مناسب برای نوسان گیری از بازار به کمین نشسته‌اند؛ لذا تاریخ همیشه تکرار می شود و این تاریخ است که اگر حافظه یاری کند، همیشه بزرگترین معلم و آموزگار انسان بوده است. قیمت تیرآهن نرمال هم از این قاعده مثتنی نبوده است ، شروع تحرکات بازار داخلی از زمانی شروع شد که زمزمه تغییر فرمول تعیین نرخ پایه عرضه شمش برای هفته جاری پیش درآمد آن بود.

حقیقت معمولا نیاز به ادله فراوان به جهت اثبات ندارد، گروه یا عواملی که پشت صحنه تحریک بازار در تلاش بودند تا روند افزایشی پیش رو را به اذهان القاء نمایند، به طور مداوم بحث افزایش نرخ دلار و به تبع آن افزایش نرخ پایه عرضه شمش در هفته آتی را پیش می‌ کشیدند و این در حالی است که به فرض این که نرخ پایه شمش در دامنه قیمت ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان تعیین گردد، در حالی که نرخ رقابتی میانگین موزون شمش به مراتب بالاتر از این نرخ بسته می شود، چه جای القای هیجان به بازار باقی خواهد ماند مگر هدفی مشخص که از پیش نوشته شده باشد ؟!

شروع تحرکات هیجانی بازار برای کدام یک از حوزه های زیر مجموعه بازار می‌ توانست جذاب باشد ؟

میانگین نرخ شمش رقابتی در هفته ای که گذشت با رقمی حدود ۴۳۳۰ تومان و بالاتر از نرخ پایه جدیدی که بنا بر برخی گمانه‌ زنی ها قرار است تعیین شود؛ بسته شده است؛ با این حساب، تحرکات هفته‌ ای که گذشت تماما با برنامه ریزی های دقیق و حساب شده، صرفا به منظور موج سازی در بازار اتفاق افتاد.

میلگرد

نمودار قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی در سال 1399

۱) حوزه شمش القایی، اولین حوزه ای است که در این شرایط نگاه ها را به سمت خود جلب می کند. چند هفته ای بود که تقریبا از اواخر اسفند ماه سال گذشته تا روز یکشنبه هفته‌ ای که گذشت؛ نرخ شمش القایی زیر خیمه سنگین عرضه شمش قوس در بورس کالا نمی‌ توانست قد علم کند، لذا به نوعی با انباشت انبارها در این حوزه مواجه بودیم، این حوزه بیش از هر حوزه دیگری نیازمند شروع یک موج برای تحریک و تخلیه انبارها بود. افزایش حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومانی نرخ شمش القایی ماحصل هیجان اخیر بازار بود.

۲) کسادی بازار شمش حوزه القایی، یعنی عقب‌ نشینی از خرید قراضه آهن گران قیمت و کاهش پاداش ها، بدیهی است که فعالان حوزه قراضه آهن هم از ایجاد یک موج جدید در این بازار استقبال می‌ کردند، کما این که شنیدیم طی هفته جاری و خیلی با عطش بالا برخی از انبارها تا سقف نزدیک به کیلویی ۴۰۰ تومان نرخ قراضه آهن را افزایش دادند.

۳) هزاران تن آجدار خریداری شده از بورس کالا؛ به جهت وجود آرامش حاکم بر بازار با عدم استقبال خریداران انباری یا آهن فروشان خُرد مواجه شده بود و این سکوت نیازمند وجود یک هیجان برای فعالان این حوزه بود تا انگیزه کافی برای هجوم انبارهای خُرد به منظور خرید از اینها را فراهم نماید؛ پس این گروه از فعالان بازار هم مترصد فراهم شدن موقعیتی برای خالی کردن حواله های خود بودند که اتفاقا در پروسه هیجانی شدن بازار هم کم نگذاشته و تمام عیار صعودی شدند.

۴) حوزه نورد هم عامل دیگری در سمت عرضه بود که به هر حال روی این موج سوار شد؛ اما فراموش نکنیم که این حوزه یک خط میانی است، یعنی چنانچه اگر محصول تولیدی خود را گران کند؛ مجبور خواهد شد بلافاصله شمش گران از بخش خصوصی حوزه القایی تهیه کند؛ تنها موضوعی که باقی می‌ ماند، چنانچه اگر بازار دچار وضعیت شوک هیجانی شود، نرخ رقابتی در خریدهای بالاتر محصول این ها در بورس کالا هم افزایش پیدا می کند که حالا باید منتظر واکنش و چگونگی اخذ تصمیم ناظم بازار در تایید نرخ رقابتی بورس کالا ماند تا ببینیم که آیا سقف نرخ تاییدی را افزایش می دهد یا خیر ؟!

گمان ما این است که به هر اندازه که نرخ پایه شمش افزایش پیدا کند، ناظم بازار به همان اندازه ممکن است اجازه رقابت بیشتر در سقف قیمت ها را صادر نماید، به طور مثال اگر این هفته سقف مجاز رقابت میلگرد آجدار در بورس کالا ۵۳۰۰ تومان بود شاید هفته آتی این رقم با افزایش نرخ پایه به طور مثال ۴۰۰ تومانی شمش از حدود ۳۶۰۰ به ۴۰۰۰ تومان؛ به ۵۷۰۰ تومان ارتقاء یابد.

۵) زمزمه افزایش نرخ دلار هم عامل دیگری در تحریک اذهان عمومی بود، بدین صورت که با تغییر فرمول تعیین نرخ پایه عرضه شمش بر اساس حواله دلار نیمایی، بدیهی است که عوامل تصمیم ساز بازار داخلی همزمان با افزایش نرخ دلار، انتظار افزایش نرخ فولاد از سطح صفر تا پایین ترین نقطه زنجیره تامین فولاد را داشته باشند.

۶) عدم عرضه شمش فولاد سازان در روز چهارشنبه در بورس کالا به جهت اطلاع از افزایش نرخ پایه شمش در هفته پیش‌ رو، به نوعی عاملی در جهت خالی نمودن میدان و سپردن سکان بازار شمش به حوزه القایی برای تاخت و تاز و افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ شمش بود.

دلیل افزایش قیمت آهن آلات

در شرایطی که همچنان دولت موفق به مهار اپیدمی کرونا در کشور نشده و تحریم های آمریکا بیش از پیش همچنان پر قدرت پابرجاست، کشور با فقدان منابع ارزی به دلیل عدم صادرات نفت، کمبود منابع طبیعی و همچنین رکود بازار مسکن دست و پنجه نرم می کند. دیگر عامل مخربی که اخیرا با آن مواجه بودیم سقوط شارپ نمادهای بورسی و از میان رفتن سرمایه درصد زیادی از مردم در بورس بود. تمامی این ها عواملی شد ارزش پول ملی روز به روز بیشتر سقوط کند، و به دنبال آن نرخ ارز به شدت افزایش یابد و به طبع آن قیمت ها در حوزه های فولادی اینگونه افسارگسیخته بالا برود.

پس از برگزاری جلسات و تصمیمات متعدد در خصوص کنترل افزایش قیمت ورق فولادی در نهایت در جلسه ی آبان ماه 99 در مجلس قرار بر تعیین قیمت بر مبنی میزان عرضه و تقاضا و رفع قیمت گذاری دستوری در بازار شد. هم اکنون که سال به نیمه خود رسیده است رشد بیش از 30 درصدی در تمامی مقاطع فولادی را شاهد بودیم، ولی متاسفانه در حال حاضر متاسفانه شاهد کمبود تقاضا در بازار هستیم. گویی به نوعی با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازارها به حالت انتظار فرو رفته اند. اکثر مردم ترجیح را بر تماشای این اوضاع داده اند تا تکلیف معلوم شود.

این در حالی است که اکثر فعالان در مبادی آهن از اوضاع پیش آمده بسیار ناراضی بوده و تداوم این بلاتکلیفی را همراه با رکود سنگین بازار آهن دانسته اند. اما این نکته را نباید از یاد برد که در صورت بروز توافقاتی تنها بخشی از تحریم ها رفع خواهد شد، ضمن آنکه در صورت انتشار چنین خبری پالس های گذرا به بازار وارد خواهد شد که اثر آن کوتاه مدت است چرا که مشکلات موجود در بازار آهن که بر قیمت ها و میزان معاملات اثر می بخشد به همینجا ختم نمی شود. بر همین اساس رفع چالش های موجود مستلزم برنامه ی بلند مدت و با حضور دستگاه های اجرایی می باشد.

احتمال افزایش مجدد قیمت آهن وجود دارد!؟

حدودا مدت زمان یک ماهه ای است که بازار آهن با کاهش تقاضا همراه است. این مسئله در کنار ثبات قیمت ارز و همچنین کاهش پروژه های عمرانی و ساختمان سازی همگی موجب شده تا این بازار به رکود فرو رود. همچنان که اکثر بازارها من جمله ارز و به دنبال آن آهن همگی منتظر تعیین تکلیف آینده برجام، انتخابات ریاست جمهوری در ایران و همچنین بودجه سال 1400 هستند.

چرا که هرگونه اتفاقی چه مثبت و چه منفی در این سه مورد میتواند نرخ ارز را در ایران یا به شدت بالا ببرد و یا به شدت کاهش دهد. از همین رو اکثرا بازارها به خواب فرو رفته اند، خرید و فروش با احتیاط زیاد انجام میگیرد و اغلب نوردکاران و تولیدکنندگان مقاطع فولادی قیمت های اعلامی خود را ثابت و یا با میزان اندکی کاهش اعلام می کنند.

از سوی دیگر سبدهای فولادی در بورس کالا که مشتریان زیادی ندارد و میتوان گفت بی مشتری مانده اند. اما علی رغم عدم استقبال از سوی خریدار و همزمان با انتشار گزارش نشریه متال بولتن داستان را جور دیگری در این بازار رغم زد. به این صورت که قیمت میلگرد نیشابور CIS که به عنوان محصولی برای تعیین نرخ پایه می باشد 5.8 درصد کاهش داشت و اگر قیمت دلار در ایران در هفته سوم بهمن ماه همچنان با ثبات یا کاهش همراه میشد و همچنان کمبود تقاضا وجود داشت، می توانست قیمت مقاطع را در بورس کالا کاهش دهد.

اما تقاضا تا میزان 53 درصد حجم کل مقاطع طویل افزایش داشت که با در نظر گرفتن شیوه نامه جدید ناظر بورس میتواند برای عرضه مقاطع از ضریب 80 درصدی استفاده کند که این مسئله متاسفانه میتواند قیمت مقاطع فولادی را تا 4 درصد بالا ببرد. شاید دلیل اصلی نوسانات و افزایش قیمت ها در بازار را بتوان اینگونه تحرکات برنامه ریزی شده و به دنبال آن اقدامات هیجانی از سوی خریدار دانست. تا این لحظه که مشغول به تحریر این خبر هستیم بازار آزاد آهن در برابر افزایش قیمت مقاومت دارد. خبرهای داغ از بازار آهن را با ما دنبال کنید.

هر سال، با شروع شدن فصل گرما، عرضه و تقاضا و قیمت آهن‌آلات روندی نسبتاً صعودی به خود می‌گیرد. علت اصلی این افزایش‌ها در بازار فولاد را می‌توان افزایش ساخت و سازها در فصل تابستان دانست. افزایش تقاضای ناشی از افزایش ساخت و سازها باعث ایجاد یک فضای رقابتی میان تولیدکنندگان و عرضه کنندگان آهن‌ آلات می‌شود.

بر این اساس، میزان تولیدات کارخانه میلگرد افزایش می‌یابد و قیمت‌آهن آلات، اگرچه اندکی بالاتر از فصول سرد، جنبه‌ای رقابتی پیدا می‌کنند. اما برای پیش‌بینی روند بازار آهن آلات در تابستان عوامل مهم دیگری هم مطرح هستند.این عوامل می‌توانند تاثیر بسیار عمیقی بر میزان عرضه و تقاضا و نرخ روز میلگرد در مرکز آهن ایران و حتی همه کالاهای اساسی (از همه…

در حال حاضر، قیمت تیرآهن نرمال و قیمت میلگرد روز ساختمانی از یک ثبات نسبی برخوردار است. اما احتمال افزایش قیمت‌ها در طول تابستان و ادامه سال را نمی‌توان نادیده گرفت. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد از تولیدکننده‌های مختلف به سایت مرکزآهن مراجعه کنید.

در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که در تخمین قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن مورد نیاز ساختمان در سال جاری نقش دارند. عوامل مؤثر در تخمین قیمت میلگرد و تیرآهن میلگرد و تیرآهن بخش مهمی از مصالح فولادی یک ساختمان را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل، تخمین قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن موردنیاز ساختمان در زمان شروع پروژه، ضروری است. میلگرد در انواع آجدار و ساده، در سایزهای متنوع (معمولاً بین ۸…

البته با اعمال محدودیت های کرونایی چین در شانگهای، بازار شانگهای نیز میزان تولیدات را کاهش داد اما حتی همین مساله که منجربه کاهش محصولات موجود در بازار جهانی بود تاثیری در افزایش قیمت ها در بازار جهانی نداشت چرا که از سوی دیگر روسیه نیز سیاست دامپینگ را در پیش گرفته بود و با زیرفروشی بی وقفه به اقتصاد رقبا در حد توان ضربه زد.

یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت ساختمان است و افزایش یا کاهش قیمت آن منجر به افزایش یا کاهش قیمت تمام شده ساخت مسکن خواهد شد. این محصول دارای متراژ 12 متری و همچنین سطح مقطع دایره شکل است که به صورت ساده…

حمید رضا رستگار با اشاره به اینکه بازار آهن و فولاد در هفته گذشته روال آرام خود را طی می کرد، گفت: متأسفانه این هفته بدون منطق اقتصادی بازار شاهد افزایش 10 تا 15درصدی قیمت آهن و میلگرد است. وی با بیان اینکه وقتی عرضه بیش از تقاضاست افزایش قیمت ها توجیهی ندارد، افزود: به نظر می رسد این افزایش قیمت ها به نفع عده ای است که با بازار سازی سعی در کسب سود بیشتر دارند، در این رابطه باید واحدهای نظارتی ورود پیدا کرده و مانع این گونه تخلفات در بازار شوند. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: بلاتکلیفی بازار در ساخت 1 میلیون مسکن ، نوسانات نرخ ارز به همراه…

مرکز آمار ایران اعلام کرد: قیمت نهاده های ساختمانی در فصل زمستان ۱۴۰۰ نسبت به پاییز سال قبل تنها ۳ درصد رشد داشت ولی نسبت به زمستان ۱۳۹۹ افزایش ۳۵.۵ درصدی داشته است. به گزارش ایران اکونومیست، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در فصل زمستان١٤٠٠ شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل (پاییز ۱۴۰۰) ۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین در زمستان ١٤٠٠ تورم فصلی نهاده‌های ساختمانی ۳ درصد بوده که در مقایسه با فصل قبل از آن که ٢.٨ درصد بود، ٠.٢ درصد افزایش داشته است. منظور از تورم فصلی، درصد تغییر عدد شاخص قیمت در فصل جاری نسبت به عدد شاخص در فصل قبل است. در این فصل (زمستان ۱۴۰۰) بیشترین تورم فصلی…

عوامل مختلفی بر قیمت میلگردهای اصفهان، بناب و زاگرس به عنوان بهترین کارخانه های تولید میلگرد کشور اثرگذار است  در این مطلب به بررسی این موارد و تاثیر افزایش قیمت میلگرد زاگرس، اصفهان و بناب بر قیمت سایر برندهای میلگرد کشور پرداخته ایم.  نوسانات قیمت میلگرد به عواملی چون قیمت بازار جهانی میلگرد وابستگی مستقیم دارد.

میلگرد، یکی از پر تقاضاترین و پرکاربردترین محصولات فولادی در سراسر دنیا است و قیمت آن در بسیاری موارد مانند قیمت مسکن و هزینه پروژه‌های عمرانی تأثیر قابل‌توجهی دارد. حوادث چند دهه اخیر و تخریب و نشست ساختمان‌های تازه‌ساز ثابت کرده است که استحکام، مقاومت و کیفیت مقاطع فولادی به‌کاررفته در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی، ازجمله میلگردها، اهمیت بسیار بالایی دارد. سه برند..

آهن پویا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با هدف ارائه محصولات مرغوب با شعار کیفیت، صداقت و رضایتمندی مشتری آغاز نموده است. این مجموعه با نزدیک به یک دهه فعالیت در زمینه خرید و فروش مقاطع فولادی و میلگرد با ارائه خدمات بی نظیر توانسته به خوبی رضایت خریداران را به دست آورد.

پیش بینی قیمت میلگرد و مقاطع فولادی برای انبوه سازان پروژه‌ های عمرانی بسیار حائز اهمیت است، زیرا قیمت مسکن و قیمت برج های ساختمانی به صورت مستقیم به قیمت میلگرد گره خورده است. امروزه شرکت های تولید کننده مقاطع فولادی برای تعیین قیمت محصولات خود فاکتورهای متعددی را در نظر می گیرند که از جمله آن ها می توان به گزینه هایی همچون نرخ ارز،…

آقای محمدرضا رضایی کوچی از ارسال نامه‌ کمیسیون عمران به وزیر صمت خبر داده تا آقای فاطمی‌امین قیمت سیمان و میلگرد را مدیریت کند. مجلس از ماه‌های پیش نشست‌هایی را برای مدیریت بازار سیمان و میلگرد داشته تا قیمت سیمان و میلگرد در بازار مدیریت شود.

محدودیت انرژی، کمبود تقاضا و صادرات از نظر برخی فعالان بازار فولاد و آهن‌فروشان، موجب شده قیمت میلگرد افزایش داشته باشد. وزیر صمت در یک بخشنامه، بر صادرات این محصول مالیات وضع کرده تا اولویت، تأمین نیاز داخل کشور قرار بگیرد. پس از افزایش قیمت هر کیلو میلگرد و رسیدن بهای آن به ۱۸ هزار تومان و بهای هر کیسه سیمان به ۶۰ هزار تومان، ۲۱ فروردین ماه امسال دبیر کانون سراسری انبوه…

سرمایه‌گذاری در سال 1401، جزء اولویت‌های افراد است چرا که با افزایش تورم ارزش دارایی‌ها روز‌به‌روز کمتر می‌شود. برای این کار باید منابع مهم و اصولی برای سرمایه‌گذاری را به‌طور‌کامل بشناسید تا حداکثر سوددهی را از سرمایه خود به دست بیاورید. سرمایه‌گذاری با هدف افزایش دارایی‌ها و جلوگیری از راکد ماندن آن‌ها انجام می‌شود.

در این مقاله بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری با سوددهی عالی در سال 1401 را به شما معرفی خواهیم کرد؛ بنابراین از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با ما همراه باشید. پس انداز یا سرمایه‌گذاری؟ کدام یک بهتر است؟ داشتن دارایی زیاد مشکلات مربوط به خود را دارد؛ از جمله این مشکلات می‌توان به قرار گرفتن در دوراهی پس پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری اشاره کرد….

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد متهم اصلی گرانی میلگرد را تولیدکنندگان دانست و گفت: نمی‌خواهند رئیسی سالانه یک میلیون خانه بسازد. به گزارش قدس آنلاین، حمید رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد اظهار کرد: قیمت میلگرد در فاصله دو ماه گذشته ۲ هزار تومان افزایش داشته است که این یک افزایش کاملا غیرمنطقی است وی ادامه داد: متاسفانه اواخر ماه اسفند توزیع‌کنندگان میلگرد بخاطر حساب‌رسی و انبارگردانی جلوی فروش را گرفتند که این اقدام منجر به افزایش قیمت میلگرد شد. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: تولیدکنندگان بصورت کاملا غیرمنطقی در بورس اقدام به افزایش قیمت شمش و مواد اولیه فولاد کرده‌اند و دولت هم هیچ نظارتی بر این افزایش قیمت توسط تولیدکنندگان فولاد نمی‌کند….

رییس سابق اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات گفت: قیمت میلگرد و تیرآهن از ابتدای آغاز به کار بازار در سال جدید با افزایش بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومانی مواجه شده که همین افزایش نرخ نیز بی‌دلیل است و کاهش خواهد یافت. به گزارش ایران اکونومیست، در حالی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جنجال خبری بابت افزایش گرانی گوشت، افزایش قیمت خودرو، قیمت سیمان و فولاد به دولت تذکر می‌دهند و خواستار حرکت بیشتر و مراقبت وزرای مربوطه هستند که بررسی‌ها در روز جاری (سه‌شنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) نشان می‌دهد چنین موضوعی صحت نداشته و بیشتر شایعه‌ای بوده که از سوی برخی در فضای مجازی داغ شده است. به‌طوری که ساعاتی پیش مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت،…

به گزارش ایرنا، در حالی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جنجال خبری بابت افزایش گرانی گوشت، افزایش قیمت خودرو، قیمت سیمان و فولاد به دولت تذکر می‌دهند و خواستار حرکت بیشتر و مراقبت وزرای مربوطه هستند که بررسی‌ها در روز جاری (سه‌شنبه، ۲۳ فروردین‌ماه) نشان می‌دهد چنین موضوعی صحت نداشته و بیشتر شایعه‌ای بوده که از سوی برخی در فضای مجازی داغ شده است.

به‌طوری که ساعاتی پیش مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نیز خبر منتشر شده در خصوص افزایش قیمت سیمان را نادرست برشمرد و گفت: به‌اندازه کافی سیمان در کشور وجود دارد و هر هفته نیز حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در بورس کالا عرضه می‌شود. همچنین، در تایید همین مطلب، دبیر انجمن صنفی…

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران نوسان چند روز اخیر قیمت میلگرد و دیگر محصولات فولادی را غیر واقعی خواند و گفت: در حال حاضر برخی افراد با استفاده از ایجاد تقاضای کاذب در بازار به دنبال بازار سازی و ایجاد قیمت‌های غیر واقعی هستند. گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «حمید رستگارپور» رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در گفتگو با بازارنیوز پیرامون افزایش قیمت محصولات فولادی مورد نیاز برای صنعت ساختمان سازی در طول روز‌های اخیر اظهار کرد: نقطه‌ی آغاز گرانی آهن و فولاد در واقع به اواخر سال ۱۴۰۰ یعنی به دو هفته اسفند کاه باز می‌گردد که در این موقع همزمان افزایش قیمت مواد اولیه تولید شمش فولاد در بورس کالا…

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران ضمن تایید موضوع افزایش قیمت تیرآهن، میلگرد و فولاد، عامل افزایش قیمت را برخی تولیدکنندگان دانسته که با بهانه‌های مختلف که توجیه منطقی و واقعی ندارند، توازن بازار را برهم می‌زنند و معتقد است بایستی مسیر واقعی توزیع کالا تحت نظارت واقعی قرار گیرد.

از روز گذشته موضوع افزایش قیمت میلگرد و آهن در بازار آزاد مطرح شد، در این رابطه حمیدرضا رستگار در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه با آغاز سال جدید دیده شد که برخی تولیدکنندگان که منتظر تغییر قیمت‌ها بوده‌اند، قیمت‌ مصالحی همچون آهن، فولاد و میلگرد را بصورت غیراصولی و غیر منطقی افزایش دادند. با ایجاد تقاضا کاذب در بازار آهن و فولاد، قیمت آهن‌آلات (آهن،…

اگر به نمودار قیمت میلگرد در ماه‌های اخیر توجه کنید و کاهش و افزایش آن را در نظر داشته باشید و با قیمت روز میلگرد مقایسه کنید، می‌توانید حرکت بعدی بازار را هم پیش‌بینی کنید. معمولاً تازه‌واردهای حوزه ساخت و ساز بیشترین سوالی که هنگام برآورد هزینه‌های پروژه برایشان پیش می‌آید این است که چه زمانی بهتر است میلگرد بخریم؟

البته این روزها با وجود مشکلات اقتصادی متعدد و نوسان در قیمت محصولات و عواملی چون قیمت ارز و قیمت جهانی میلگرد که تأثیر بسیاری هم بر قیمت نهایی میلگرد دارند، این سوال برای تمامی فعالان این حوزه اعم از تازه کار یا با تجربه نیز پیش خواهد آمد؛ بنابراین قبل از خرید میلگرد بهتر است از بهترین زمان برای…

آفتاب‌‌نیوز : فرشید پورحاجت گفت: در روز‌های اخیر قیمت دو قلم اصلی مصالح ساختمانی شامل سیمان و میلگرد افزایش داشته است. وی افزود: در حال حاضر حداقل قیمت میلگرد در سایز‌های بالا ۱۸ تا ۳۲ حداقل کیلویی ۱۸ هزار تومان است. در سایز‌های کوچک‌تر (۸ تا ۱۶) نیز بین هزار و تا ۱،۵۰۰ تومان به این رقم در هر کیلو افزوده می‌شود. وی تأکید کرد: این افزایش قیمت میلگرد از سوی تولیدکنندگان اتفاق افتاده و آن‌ها محصولات را با قیمت‌های بالا در بورس کالا عرضه می‌کنند. این در حالی است که میلگرد در اسفند ماه سال گذشته کیلویی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان بود. دبیر کانون سراسری انبوه سازان اظهار کرد: سیمان در بورس کالا کیسه‌ای ۴۷ و در بازار…

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن از افزایش قیمت میلگرد به کیلویی ۱۸ هزار و سیمان به کیسه ای ۶۰ هزار تومان در روزهای اخیر خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: در روزهای اخیر قیمت دو قلم اصلی مصالح ساختمانی شامل سیمان و میلگرد افزایش داشته است.

وی افزود: در حال حاضر حداقل قیمت میلگرد در سایزهای بالا ۱۸ تا ۳۲ حداقل کیلویی ۱۸ هزار تومان است. در سایزهای کوچک‌تر (۸ تا ۱۶) نیز بین هزار و تا ۱,۵۰۰ تومان به این رقم در هر کیلو افزوده می‌شود. وی تأکید کرد: این افزایش قیمت میلگرد از سوی تولیدکنندگان اتفاق افتاده و آنها محصولات را با قیمت‌های…

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن از افزایش قیمت میلگرد به کیلویی ۱۸ هزار و سیمان به کیسه‌ای ۶۰ هزار تومان در روز‌های اخیر خبر داد. به گزارش مهر، فرشید پورحاجت گفت: در روز‌های اخیر قیمت دو قلم اصلی مصالح ساختمانی شامل سیمان و میلگرد افزایش داشته است. وی افزود: در حال حاضر حداقل قیمت میلگرد در سایز‌های بالا ۱۸ تا ۳۲ حداقل کیلویی ۱۸ هزار تومان است. در سایز‌های کوچک‌تر (۸ تا ۱۶) نیز بین هزار و تا ۱،۵۰۰ تومان به این رقم در هر کیلو افزوده می‌شود. وی تأکید کرد: این افزایش قیمت میلگرد از سوی تولیدکنندگان اتفاق افتاده و آن‌ها محصولات را با قیمت‌های بالا در بورس کالا عرضه می‌کنند. این در حالی است که میلگرد در…

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن از افزایش قیمت میلگرد به کیلویی ۱۸ هزار و سیمان به کیسه‌ای ۶۰ هزار تومان در روزهای اخیر خبر داد. به گزارش قدس آنلاین، فرشید پورحاجت گفت: در روزهای اخیر قیمت دو قلم اصلی مصالح ساختمانی شامل سیمان و میلگرد افزایش داشته است. وی افزود: در حال حاضر حداقل قیمت میلگرد در سایزهای بالا ۱۸ تا ۳۲ حداقل کیلویی ۱۸ هزار تومان است. در سایزهای کوچک‌تر(۸ تا ۱۶) نیز بین هزار و تا ۱,۵۰۰ تومان به این رقم در هر کیلو افزوده می‌شود. وی تأکید کرد: این افزایش قیمت میلگرد از سوی تولیدکنندگان اتفاق افتاده و آنها محصولات را با قیمت‌های بالا در بورس کالا عرضه می‌کنند.