رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بیمه عمر کودکان

همیشه سرمایه‌گذاری در بانک بهترین راه نیست

سرمایه‌گذاری بسته به نوع سرمایه، هدف، مدت زمان، مبلغ مورد نظر و نوع بهره‌برداری از آن متفاوت است.یکی از رایج‌ترین راه، سپرده‌گذاری در بانک است. اما برای تامین رفاه و آینده فرزندان به جز بیمه درمان تکمیلی گروهی؛ راه بهتری هم وجود دارد. حال گزیده‌ای از تفاوت‌ها و اینکه گزینه اول سرمایه‌گذاری چیست را به اختصار شرح می دهیم. بیمه عمر کودک سرمایه گذاری برای آینده کودکان است. سرمایه گذاری در بانک برای اینکه سود قابل توجهی دریافت شود دو شرط دارد:

  1. مبلغ زیادی پول در سپرده کوتاه مدت سرمایه گذاری شود تا ماهانه مبلغ سود دریافتی شما مبلغ قابل تاملی باشد.
  2. مبلغ سرمایه گذاری خود را در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت قرار دهید تا سود دریافتی داشته باشید که البته امکان برداشت مبلغ خود را تا قبل اتمام قرار داد ندارید.

بهترین بیمه عمر برای کودکان | بیمه عمر کودکان | ثبت نام بیمه عمر کودکان

برتری بیمه نسبت به سپرده بانکی

احتمالاً بعد آشنایی با سرمایه‌گذاری در بانک، نسبت به برتری بیمه عمر نوزاد اطلاعاتی کسب کرده‌اید؛ اما ما چند مورد از این اطلاعات را مجدداً در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بگوییم که چرا این موقع، بیمه بهترین راه است. تعدادی از فواید بیمه عمر برای کودکان به شرح زیر است:

  • در خرید بیمه عمر کودک شما مبلغ اندکی را که در توان و صلاح دیدتان هست، طبق نوع بیمه به بیمه‌‌گر  پرداخت می‌کنید. علاوه بر این سرمایه‌گذاری تحت پوشش خدماتی هم قرار میگیرید.
  • بعد از ثبت نام در بیمه عمر برای نوزادان، هر زمانی که تمایل به ادامه همراهی نداشته باشید، می‌توانید مبلغ اندوخته شده خود را برداشت کنید آن طرح را ادامه ندهید.
  • در مدت زمان استفاده از بیمه کودک می‌توانید از شرایط وام استفاده کنید.
  • بیمه عمر فرزندان علاوه بر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری جنبه پوشش از کارافتادگی را نیز دارد. در صورت از کارافتادگی، بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه با توجه به قرارداد موظف به عمل به شرایط مندرج است.

همانطور که ملاحظه کردید انتخاب بیمه عمر کودک برای سرمایه گذاری شرایط مناسب و معقول‌تری نسبت به سپرده بانکی دارد. این دیگر یک بیمه ساده نیست؛ بلکه به عنوان به حساب می‌آید.

آینده کودک با مشکلات از پیش حل شده

یکی از راه‌حل‌های ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی آینده فرزندان، خرید بیمه عمر کودک و تضمین آینده‌شان با این سرمایه‌گذاری است. به دلیل اینکه هیچ شخصی اطلاعی از معضلاتی  ندارد که در آینده ممکن است برای تامین رفاه و آسایش ثمره زندگی‌اش رخ دهد. پس همیشه باید برگه برنده‌ای برای هر مشکل کنار گذاشت تا در مواقع حساس از آن‌ها استفاده کرد. برگه برنده مشکلات غیر مترقبه خرید بیمه عمر است. البته هنگامی که صحبت از بیمه عمر می‌شود اطرافیان اغلب تصویری از مرگ و حوادث ناگوار در ذهنشان نقش میبندد.

در صورتی که با آشنایی بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر، می‌توان فهمید که بیمه عمر کاربرد‌های بسیاری دارد که یکی از آنها بیمه عمر کودک است. بیمه عمر فقط برای سنین خاص و لحظات خاص و ناگوار و غیر مترقبه برای شما برنامه ریزی نشده است، بلکه برای هر سنی و هر لحظه‌ای، برای پیشرفت و آینده‌ای روشن و امکانات رفاهی و اقتصادی خانواده و فرزندان شما هدف گذاری شده است. آیا از امکانات بیمه عمر برای مراحل مختلف زندگی خبر دارید؟ اگر می‌خواهید با انواع بیمه عمر و پوشش‌های آن آشنا شوید، به مطلب مراجعه کنید. به این ترتیب، می‌توانید با نگاهی باز درباره بیمه عمر در مراحل مختلف عمر خود مطلع شوید.

انواع بیمه عمر کودک

بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای آینده کودک است. این بیمه درکنار پوشش خدماتی، می‌تواند سپرده پربازدهی برای آینده فرزندان باشد. شما می‌توانید  پس از پایان قرارداد، از مبلغ سپرده برای تامین مالی کودک در زندگی استفاده و قدم‌های بزرگی بردارید. شرایط بیمه عمر برای کودکان در شرکت‌های مختلف متفاوت است. هریک از این بیمه‌های کودکان، مزیت‌هایی نسبت به دیگری دارد که در ادامه تعدادی از آنها را را بررسی می‌کنیم.

بیمه پارسیان

بیمه پارسیان طرحی را برای تامین هزینه فرزندان در زمان‌های مختلفی مطرح کرده است که والدین میتوانند از بدو تولد تا سن 15 سالگی را خریداری کنند. مدت زمان این بیمه کودکان از 5 سال حداقل و تا 70سال می‌تواند ادامه یابد. از بدو تولد تا سن پانزده سالگی، می‌توانید فرزندانتان را تحت پوشش بیمه عمر قرار دهید.

بیمه کوثر

بیمه کوثر از بدو تولد کودک قابل خریداری است. فرزندان در سنین بالاتر، می‌توانند این پوشش را ادامه دهند یا باز خرید کرده و از سپرده آن استفاده کنند.  والدین برای افزایش سود در می‌توانند با افزایش مبلغی سالیانه روی حق بیمه خود در نهایت در زمان بازخریدی مبلغ بیشتری سود دریافت کنند و یا به صورت سپرده قرار دهند تا در آینده فرزند طبق تصمیم از سپرده و اندوخته بیمه، همزمان استفاده کند .

بیمه معلم

بیمه معلم دارای بیمه نامه‌ای مخصوص نوزادان و کودکان است. این نوع برای کودکان زیر 6 سال و نوزادان است که جنبه سرمایه گذاری برای آن‌ها دارد.

بیمه سامان

بیمه سامان دارای محصول بیمه عمر کودک است. تامین سرمایه برای فعالیت‌های آینده سامان، پوشش اتفاقات ناگوار، پیدا کردن شغل مناسب بدون نگرانی و استرس از نداشتن سرمایه و امکان ادامه آن تا ۷۰ سالگی، از مزایای برای کودکان است. بیمه عمر سامان برای کودکان، از نوزادی تا بازنشستگی همراه فرزند شما است.

بیمه ایران

بیمه ایران هم دارای بیمه نامه عمر نوزاد است. بیمه عمر ایران برای کودکان یک طرح اقتصادی دارد که این امکان را به والدین می‌دهد فقط با پرداخت ماهی 50 هزار تومان، فرزند خود را بیمه کنند. بیمه ایران برای کودکان 1 تا 5 سال این طرح را ارائه می‌دهد.

بیمه پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد هم برای سازندگی آینده فرزندان ایران، طرح بیمه عمر کودک را به هم‌وطنان ارائه می‌دهد. حق بیمه در این شرکت نیز آزاد بوده و والدین به انتخاب خود آن را مشخص می‌کنند. با می‌توانید فرزندان خود را از مزایای بیمه بازنشستگی کودکان بهره‌مند کنید.

بیمه آسیا

یکی دیگر از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارد، است. بیمه عمر آسیا برای کودکان تحت عنوان بیمه نامه جامع عمر و پس انداز، طراحی شده تا فرزندان شما را در تهیه مسکن، هزینه‌های تحصیل، هزینه ازدواج، هزینه بیماری و… کمک کند. این بیمه عمر کودک هم مانند سایرین، امکان بازنشستگی را برای بچه‌ها فراهم می‌کند.

بیمه دانا

بیمه عمر کودک در هم ارائه می‌شود؛ امکان ثبت نام بیمه عمر دانا برای کودکان از بدو تولد وجود دارد. والدینی که قصد دارند آسایش فرزندان خود در آینده اطمینان خاطر داشته باشند، می‌توانند اطلاعات خود را در مورد این بیمه نامه تکمیل کنند.

بیمه کوثر

آخرین شرکتی که در این لیست به آن اشاره می‌کنیم است. طرح این شرکت تحت عنوان بیمه آتیه فرزندان کوثر، امکان ثبت نام از بدو تولد تا 15 سالگی را فراهم می‌کند. برخلاف برخی طرح‌ها که تا سنین بالا هم امکان ثبت نام در آنها وجود دارد، در این طرح تنها تا سن نوجوانی می‌توان اقدام کرد. بیمه آتیه فرزندان کوثر محدودیت زمانی هم دارد و کوتاه‌ترین مدت بیمه‌نامه آن 5 ساله است.

اسامی بیمه‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، بخشی از شرکت‌هایی بودند که خدمات بیمه عمر کودک را ارائه می‌کردند؛ این به معنی این نیست که سایر شرکت‌ها این خدمت را ارائه نمی‌دهند. ارائه این لیست برای آشنایی شما با بعضی از شرکت‌های بیمه بود تا بتوانید بهترین بیمه آتیه فرزندان را انتخاب کنید.

مزایای بیمه عمر برای کودکان

اکثر سپرده‌های بیمه مزایای متفاوتی دارند. هرشخص طبق بودجه ماهانه خود و میزان پرداختی دلخواه می‌تواند بیمه مورد نظر خود را خریداری کنند. به طور مثال باپرداخت ماهیانه مبلغ 50هزار تومان از درآمد خود می‌توانید فرزند خود را بیمه عمر کنید. کودک شامل موارد زیر هستند:

پرداخت وام بدون ضمانت

یکی از مزیت‌های بیمه عمر آتیه فرزندان پرداخت وام بدون ضمانت‌های سخت است. والدین می‌توانند بعد از پایان 2 سال از قرار داد بیمه خود، مبلغ 90درصد از هزینه موجود در بیمه نامه را وام بگیرند.

پوشش‌های بیمه عمر کودک

بیمه عمر کودکان مانند انواع بیمه‌نامه‌ها خدماتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

  • شامل سرمایه فوت عادی، پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه (درصورتی که بیمه گزار به دلایل حادثه،بیماری ویا طبیعی وعادی فوت کند، شرکت بیمه متعهد می شود مبلغ سرمایه تعیین شده در قرارداد را به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت کند.)
  • پوشش سرمایه امراض خاص (درصورتی‌که بیمه‌گزار دچار یکی از امراض خاص شود، شرکت بیمه طبق بیمه‌نامه سرمایه درمان و یا ابتلا به آن را می پردازد.)
  • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش نقص عضو و پوشش مستمری ازکارافتادگی (در صورتی که بیمه گزار براساس حوادث دچار از کارافتادگی دائم شود. بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه باتوجه به نوع بیمه و شرایط قرار داد از پرداخت بیمه نامه معاف می‌شود.)

هزینه بیمه عمر کودکان چقدر است؟

این که چه میزان برای بیمه فرزند خود هزینه کنید کاملاً به شما بستگی دارد. مبلغ خاصی برای پرداخت بیمه فرزندان تعیین نشده و این مورد به والدین آنها سپرده شده است؛ دلیل اینکه می‌گویند این بیمه، بهترین بیمه برای کودکان هم همین موضوع است. شاید پدر مادر نوزادی بخواهند از بدو تولد فرزندشان، ماهیانه 2 میلیون تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کنند تا پشتوانه محکم‌تری برای او بسازند. اما اگر کسی توانایی پرداخت این عدد را نداشته باشد چه؟

اگر حق بیمه ثابتی برای این بیمه در نظر گرفته می‌شد، احتمالاً خیلی از مردم توان مالی ثبت نام بیمه عمر کودک را نداشتند. اما آزاد بودن مبلغ حق بیمه طرفداران بیمه عمر کودک را بیشتر کرده است. البته یک عدد حداقلی برای حق بیمه در نظر گرفته می‌شود؛ در حال حاضر پایین‌ترین عدد توسط برخی از شرکت‌ها 50 هزار تومان اعلام شده است که در بعضی شرکت‌ها امکان پرداخت آن به صورت 6 ماهه هم وجود دارد. با اینکه این مبلغ بسیار کم است اما از هیچی بهتر است؛ همین ارقام کوچک بعد گذشت چندین سال با سودی که به آن تعلق می‌گیرد، می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. برای همین است که بیمه عمر کودک را بهترین سرمایه گذاری برای کودکان می‌دانند.

مدارک لازم برای بیمه عمر کودک

برای ثبت نام بیمه عمر کودک نیاز به مدارک خاصی ندارید؛ مدارک شناسایی کافی است. اگر قصد داشتید روزی برای تهیه بیمه عمر اقدام کنید، مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی خود و فرزندتان کافی است. کپی این مدارک و فرمی که پر می‌کنید نزد بیمه‌گر باقی می‌ماند. این تمام مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه عمر کودک است.