اقتصادیرسانه عمومیکسب و کار سلامتی

راهنمایی برای انتخاب بهترین شرکت بیمه زندگی

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و زندگی یکی از بیمه نامه‌های اشخاص است که ماهیت سرمایه گذاری دارد. برای همین به آن بیمه زندگی و سرمایه گذاری هم می‌گویند. در حقیقت  یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است که با پرداخت حق بیمه از طرف بیمه‌گزار، بیمه‌گر را موظف به انجام تعهدات می‌کند.

تعهدات بیمه‌گر شامل پوشش‌های انتخابی بیمه‌گزار است. این بیمه نامه، علاوه بر قابلیت سرمایه گذاری و حمایت مالی، پوشش‌هایی مانند: فوت، از کارافتادگی و بیماری‌های خاص را دارد.

دقت کنید که استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای با توجه به پرداخت حق بیمه و درخواست بیمه‌گزار قابل ارائه است.

در واقع داشتن بیمه عمر یک آینده نگری قابل اعتماد برای افرادی است که به تامین هزینه‌های مالی خانواده اهمیت می‌دهد. بنابراین برای تهیه بهترین بیمه عمر باید دقت داشت.

معنی بهترین بیمه عمر برای اشخاص، تعریف‌های مختلفی دارد، زیرا هر شخص با توجه به نیاز‌های خود این بیمه نامه را تهیه می‌کند. برخی از افراد سرمایه گذاری بیمه نامه را الویت می‌داند و برخی دیگر پوشش‌های بیمه عمر را ترجیح می‌دهند.

بهترین بیمه بازنشستگی | بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی | بهترین بیمه عمر برای کودکان

مزایا و خدمات بهترین بیمه عمر

با توجه به این موضوع می‌توان گفت که برای تهیه بهترین بیمه عمر باید به نیاز‌های خود توجه کنید. برای پاسخ به سوال کدام بیمه عمر بهتر است باید عوامل مهمی ‌مثل میزان پوشش‌ها، سقف پرداخت غرامت، سهولت دریافت هزینه‌ها و میزان توانگری مالی شرکت را در نظر گرفت. در حقیقت همه این‌ها بر انتخاب بهترین نوع بیمه عمر تاثیر گزار است.

شرایط تهیه بیمه عمر

قبل از اینکه درباره بهترین بیمه عمر، توضیحاتی ارائه کنیم، بهتر است بدانید که شرایط عمومی‌ تهیه این بیمه نامه چگونه است.

محدوده سنی:

برای کودکان از بدو تولد و برای افراد بزرگسال تا ۷۰ سالگی می‌توان  را تهیه کرد. البته در برخی از شرکت‌های بیمه‌ای شرایط تهیه بیمه عمر برای بزرگسالان تا سن ۹۰ سالگی هم وجود دارد.

با افزایش سن، نسبت پرداختی حق بیمه هم افزایش خواهد یافت. با تمام این تفاسیر بهتر است همین امروز با انتخاب بهترین بیمه عمر برای کودکان، آینده شان را تضمین کنیم. چه بهتر که این بیمه، بیمه برتر به تشخیص بیمه مرکزی باشد.

مدت قرارداد:

افراد حداقل تا 5 سال و حداکثر تا 30 سال، می‌توانند از این بیمه نامه استفاده کنند. همچنین در این مدت شرایط تحت پوشش قرار گرفتن برای افراد، فراهم شده است. دقت کنید که هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد، سود تعلق گرفته به بیمه‌نامه بیشتر خواهد بود.

مبلغ حقبیمه:

در خرید بهترین بیمه عمر، حق بیمه ثابت و معینی وجود ندارد و هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط مالی زندگی خود مبلغی را به عنوان و به صورت دلخواه ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت کند.

معتبر ترین بیمه عمر کدام است؟

اگر برای تان سوال است کدام شرکت بیمه برای بیمه عمر اعتبار بیشتری دارد؟ باید به عرض تان برسانیم که در کل شرکت بیمه ای که توانگری مالی بالاتری دارد، دارای اعتبار بیشتری در بیمه مرکزی میباشد، مانند بیمه عمر پاسارگاد.

برای انتخاب معتبر ترین بیمه عمر همچنین باید بیمه ای را انتخاب کنید که در زمینه بیمه عمر دارای تخصص است. همچنین بهتر است در زمان انتخاب، شرکت بیمه ای را انتخاب کنید که در زمان پرداخت غرامت، پاسخگویی بهتری دارد. با توجه به این نکات می توانید از بین معتبرترین بیمه های عمر، بهترین را انتخاب کنید. اگر همچنان برای تان سوال است که بهترین بیمه عمر چه بیمه ای است؟ ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید

بهترین بیمه عمر در ارائه پوششهای بیمهای

برای خرید بهترین بیمه عمر می بایست ابتدا به بررسی شرایط هرکدام از شرکت ها بپردازید و هم چنین به پوشش های آنها دقت کنید. پوشش‌های بیمه‌ای یکی از مهمترین مزیت‌های بیمه عمر است که به دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی تقسیم می‌شود و باید برای خرید مناسب ترین بیمه عمر به آن توجه کرد:

پوشش‌های اصلی:

این پوشش‌ها را تمام شرکت‌های بیمه ارائه می‌کنند که شامل: پوشش فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه است. در این نوع پوشش‌ها با فوت بیمه‌شده، شرکت بیمه موظف است که با توجه به شرایط بیمه‌نامه، سود حاصل از سرمایه گذاری و غرامت فوت به ذینفع یا ذینفعان را پرداخت کند.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد پوشش فوت بیمه عمر و خدمات آن به مقاله مراجعه نمایید.

پوشش‌های اضافی:

پوشش‌های بیمه‌ای که با نام پوشش‌های اضافی مطرح می‌شوند در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و با توجه به درخواست بیمه‌گزار و میزان ریسک برای بیمه‌گر ارائه می‌شود که به شرح زیر است:

  • پوشش بیماری‌های خاص (انواع سرطان، پیوند اعضا، سکته قلبی، سکته مغزی و عمل قلب)
  • پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی
  • معافیت از پرداخت حق‌بیمه در صورت از کار افتادگی
  • پوشش درمان تکمیلی

برای اینکه بتوانید در زمان حیات خود از استفاده کنید، ما پیشنهاد می‌دهیم که پوشش‌های اضافی این بیمه نامه را تهیه کنید. دقت کنید که این پوشش‌ها در هر شرکت بیمه‌ای می‌تواند سقف تعهدات متفاوتی داشته باشد که همین تفاوت‌ها بهترین بیمه عمر را مشخص می‌کند.

از بهترین بیمه های عمر در ایران از لحاظ پوشش می‌توان به ایران، پاسارگاد، آسیا و … اشاره کرد.

بهترین بیمه عمر برای دوران بازنشستگی

بهترین بیمه عمر کدام بیمه است ؟ همان‌طور که توضیح داده‌شد، عوامل مختلفی باعث می‌شود که شما به یک بیمه نامه عمر، بهترین بیمه عمر بگویید. بازنشستگی یکی از این عوامل و مزیت‌های مهم است.

بیمه بازنشستگی و مستمری یکی از انواع بیمه نامه‌های عمر است که فرد بیمه‌شده می‌تواند بعد از پایان قرارداد بیمه به صورت مستمری درخواست پرداخت سرمایه خود را داشته باشد. شرکت‌های بیمه سامان و بیمه خاورمیانه شرایط پرداخت مستمری را برای بیمه عمر در نظر گرفته‌اند.

بیمه عمر سامان، بازنشستگی و مستمری را تا 15 سال پرداخت می‌کند و بیمه خاورمیانه شرایط پرداخت مستمری مادام العمر را فراهم کرده است.

در حقیقت این دو شرکت بیمه‌ای، طرح‌های جامعی را برای زمان بازنشستگی در نظر گرفته‌اند و به همراه پوشش‌های بیمه‌ای که در طول مدت بیمه نامه ارائه می‌کند، در پایان بیمه نامه شرایط دریافت اندوخته بیمه عمر را به صورت مستمری فراهم کرده است. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بیمه بازنشستگی دریافت کنید، مقاله بیمه دات کام با عنوان را مطالعه نمایید.

 سطح توانگری مالی شرکت بیمه

بهترین بیمه عمر را می‌توان از نظر سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای هم مورد بررسی قرار داد. در حقیقت بیمه مرکزی سطح را بیمه مرکزی اعلام می‌کند و نشان دهنده این است که هر شرکت بیمه برای جبران خسارت و انجام تعهدات خود چقدر توان مالی داشته است.

توجه کنید که هر چه توانگری مالی یک شرکت بیمه سطح بهتری داشته باشد، آن شرکت بیمه قابل اعتمادتر خواهد بود.

این توانگری از سوی بیمه مرکزی به 5 سطح اعلام شده و توانگری سطح یک، بهترین و توانگری سطح پنج پایین ترین توانگری مالی است.

بهترین بیمه عمر چیست؟

اگر تصمیم تان برای خرید بیمه عمر قطعی است و می‌خواهید بدانید که بهترین بیمه کدام است، در این قسمت از لحاظ مختلف بهترین بیمه عمر را بررسی و به شما معرفی می‌کنیم:

بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی

بیمه مرکزی هرساله به معرفی بهترین بیمه های عمر می پردازد. بیمه مرکزی با توجه به آمار، ارقام و امکاناتی مانند تعداد نمایندگی و شعب به معرفی بهترین های بیمه عمر می‌پردازد. از بهترین شرکت های بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی می‌توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

بهترین بیمه عمر از نظر وام دهی

دریافت وام از اندوخته بیمه عمر یکی از مزیت‌های این بیمه‌نامه است که بدون نیاز به ضامن و وثیقه از محل اندوخته بیمه نامه می‌توان دریافت کرد. شرایط دریافت وام در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت بوده و بهتر است که قبل از تهیه بیمه عمر بررسی‌های لازم را انجام دهید. شرایط دریافت وام در شرکت‌های مختلف به شرح زیر است:

شرکت بیمه شرایط دریافت وام
بیمه سامان ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه مان ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه پاسارگاد ۹۰درصد اندوخته بعد از ماه ۶ ام
بیمه کارافرین ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه ما ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم
بیمه ملت ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم

مطابق با جدول ارائه شده، وام در بیمه عمر یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین بیمه عمر است که در اینجا، بیمه پاسارگاد بعد از گذشت 6 ماه، شرایط استفاده از وام را فراهم می‌کند و تا 90 درصد اندوخته سرمایه گذاری قابل پرداخت است.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه عمر پاسارگاد به مراجعه نمایید.

میزان سود دهی بیمه عمر

سود دهی بیمه عمر را می‌توان یکی از دلایل خرید بیمه زندگی دانست. همچنین میزان سود دهی می‌تواند در انتخاب بهترین بیمه عمر شما را یاری کند. سود در بیمه عمر به دو دسته سود تضمینی و سود مشارکت تقسیم می‌شود که سود تضمینی همان سودی است که بیمه مرکزی مشخص می‌کند و بیمه‌گر باید آن را پرداخت کند.

سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول قرارداد 16 درصد، در دو سال دوم قرارداد 13 درصد و در سال‌های بعد 10 درصد است. اما سود مشارکت در شرکت‌های بیمه‌ای متفاوت است و این موضوع به نحوه سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه‌ای بستگی دارد، پس در هنگام تهیه بیمه عمر باید به میزان سود دهی بیمه نامه توجه داشت.

در حقیقت سود مشارکت در سال‌های آینده قابل پیش بینی نیست و این بررسی را می‌توان با توجه به سود دهی سال‌های قبل‌تر حدس زد. اگر شما جزو افرادی هستید که بیمه عمر را به قصد یک بیمه نامه بلند مدت تهیه می‌کنید، باید به سود دهی و مشارکت شرکت بیمه در سرمایه گذاری‌های مختلف دقت داشته باشید.

مطالعه مقاله پیشنهاد می‌شود.

بهترین بیمه عمر از نظر مردم

میزان رضایتمندی بخشی از جامعه که بیمه عمر را تهیه کرده‌اند، همیشه در انتخاب سایر افراد تاثیر گزار است. شاید بتوان میزان رضایتمندی مردم را یکی از عوامل مهم در خرید بیمه زندگی دانست.

بهترین بیمه عمر و مزایایی که دارد

سطح رضایت بیمه‌گزار‌ها در بیمه مرکزی ثبت شده و هر سال به صورت گزارش رضایتمدی بیمه‌گزار‌ها ارائه می‌شود. این گزارش می‌تواند مرجع بسیار معتبری برای انتخاب شما عزیزان باشد.

کدام بیمه عمر دولتی است؟

در زمان انتخاب بیمه عمر ممکن است سوالاتی مانند اینکه اصلا کدام بیمه عمر دولتی است برای شما پیش بیاید.

اگر بعد از بررسی شرایط تمامی شرکت های بیمه، به دنبال خرید بیمه عمر دولتی هستید، بهترین انتخاب برای شما بیمه ایران است. این شرکت دارای بیشترین نمایندگی و شعب در کشورمان سات

در هنگام تهیه بهترین بیمه عمر، اهداف تهیه بیمه‌نامه از سوی بیمه‌گزار بسیار حائز اهمیت است. اهداف مختلف باعث می‌شود که شرایط بیمه‌نامه برای هر فرد تفاوت‌هایی داشته باشد.اهمیت پوشش‌های بیمه‌ای، میزان سود دهی شرکت بیمه، مدت قرارداد، سرمایه گذاری بلند مدت و نحوه پرداخت خسارت می‌توانند، همگی از دلایل تهیه بیمه عمر باشد که برای هر فردی با الویت بندی مشخص می‌شود. مطالعه مقاله توصیه می شود.

در این مطلب سعی شده توضیحات کاملی را در مورد این موضوع بدهیم که کدام بیمه عمر از همه بهتر است؟ برای انتخاب برترین بیمه عمر بهتر است ابتدا شرایط هر شرکت بیمه را با توجه به شرایط خود بسنجید، اما پیشنهاد ما استفاده از بیمه عمر پاسارگاد و پارسیان به دلیل داشتن پوشش درمانی و امکان استفاده از سهام است.

در این مطلب سعی کرده‌ایم درباره عوامل مختلف بهترین بیمه عمر توضیحاتی ارائه کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی‌ وجود دارد که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است در انتهای همین مطلب و به صورت کامنت سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در مدت زمان کوتاهی پاسخ شما داده شود