اقتصادیرسانه عمومیکسب و کار سلامتی

چگونه سرکه را برای پاک کردن لکه روی فرش استفاده کنیم؟

اگر لکه تازه است:

بهترین راه برای شستشوی فرش یا موکت از لکه تازه سرکه های رنگی، آبکشی بلا فاصله بعد از ایجاد لکه سرکه است.

اگر لکه سرکه خشک شده است:

اسپری لکه بر فرش و مبل نانوسان: بسیاری از انواع سرکه بعد از خشک شدن فرش به راحتی قابل شستشو هستند. اما برخی از انواع سرکه مانند بالزامیک یا سرکه های خاص بعد از خشک شدن به شستشوی های معمولی مقاوم هستند، البته این موضوع بسیار به نوع الیاف فرش بستگی دارد.

شستشوی فرش با سفیدکننده:

محلول موتور شوی نانوسان: اگر فرش شما روشن است می توانید برای لکه های مقاوم از سفید کننده های بر پایه اکسیژن (نه کلر) استفاده کنید. بهتر است این سفید کننده ها ضعیف باشد. می توانید سفید کننده را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید تا ضعیف شود سپس با مسواک قدیمی روی لکه بکشید.

در صورتیکه فرش شما تیره است و لکه سرکه مقاوم به شستشو دارد، به قالیشویی یا قالیشویی آنلاین مراجعه و از خدمات لکه برداری، اعلاشویی استفاده کنید.شستشوی فرش

آبکشی فرش:

قیمت سالید مجیک نانوسان بیز: زیر لکه تشتی قرار دهید و از بالا روی آن به طور ملایم و آهسته آب گرم، بریزید به نحوی که آب کثیف وارد تشت شود.

بهتر است در حین آبکشی لکه ریمیل را بمالید تا تمام لکه و مواد شوینده از بافت فرش خارج شود.

همچنین بعد از شستشوی فرش با آب، روی قسمت شسته شده حوله تمیز و خشک بگذارید و به طور ملایم فشار دهید تا آب اضافی فرش گرفته شود.

سپس اجازه دهید فرش در سایه و در معرض وزش باد خشک شود.

برای این منظور می توانید از پنکه استفاده کنید یا اگر پنکه ندارید درها و پنجره های اتاقی که فرش در آن قرار دارد را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد.

با ثبت سفارش آنلاین در این سایت، برای شستشوی انواع فرش و خشکشویی و ، ۲۰% تخفیف بگیرید!!! اگر در سراسر تهران و کرج و تبریز زندگی می کنید. در هر ساعت از شبانه روز کافیست به سایت کارخانه قالیشویی ادیب مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. تا از نزدیکترین شعبه برای شما سرویس اعزام شود.

مشتریان عزیز در نظر داشته باشید. که خدمات آنلاین از قبیل قالیشویی و مبل شویی و آنلاین با ۲۰% تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات ما در سراسر تهران صورت می گیرد.
علاوه بر شعبات شعبه و ادیب ما آماده برای ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می باشد.

آیا سرکه باعث پوسیدگی فرش میشود | از بین بردن بوی سرکه از روی فرش | بهترين روش تميز كردن فرش ماشيني

اصول پاک کردن لکه سرکه

نوع لکه: اسیدی یا لکه ای با پایه جوهر مازو
نوع شوینده: شوینده های معمولی و سفید کننده هایی با پایه اکسیژن
دمای آب: سرد

قبل از شروع:

– هر شوینده و مایع محلولی را قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از پارچه امتحان کرده تا ببینید باعث از بین رفتن رنگ می شود یا خیر.

-اگر پارچه قابل شستشو نیست یا روی برچسب نوشته شده که نباید با آب شسته شود، لکه ایجاد شده با سرکه را با یک حوله خشک تا جای ممکن خشک کنید. سپس یک حوله تمیز را کمی با آب خنک نم دار کرده و چند بار آن را روی لکه بکشید. در نهایت با یک حوله خشک دیگر محل را خشک کنید.

– اگر لکه ای از سرکه روی لباس یا پارچه باقی مانده، آن را به خشکشویی ببرید.

– اگرخودتان در خانه لباس ها را می شویید، قبل از شستشوی کامل با شوینده های معمولی لکه را از بین ببرید. همیشه به خاطر داشته باشید که تا لکه به طور کامل از بین نرفته است، هرگز لباس را در خشک کن نیندازید. این کار باعث تثبیت لکه شده و ممکن است هیچگاه نتوانید آن را به طور کامل از بین ببرید.

– اگر ابریشم، پارچه های قدیمی یا پارچه روکش برخی اسباب اثاثیه (مثل مبل) به لکه سرکه آغشته شده اند، کار را به یک حرفه ای بسپارید و خودتان هیچ کاری انجام ندهید. دست کاری شما می تواند اوضاع لکه را بدتر کند.

نحوه از بین بردن لکه سرکه‌‌ از روی لباس

مواد مورد نیاز:

– آب
– شویند های معمولی
– سفید کننده بر پایه اکسیژن

مراحل از بین بردن لکه سرکه:

1- جذب لکه

برای هر گونه لکه سرکه ، بلافاصله لکه را تا جای ممکن خشک کنید. برای این کار می توانید از حوله خشک یا دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید.

2- تمیز کردن لکه با آب

برای کاهش اثر گذاری استیک اسید محل لکه را با یک حوله نم دار شده با آب خنک بپوشانید. اگر لکه روی موکت است، می توانید روی قسمت لک شده آب خنک بریزید. اگر از حوله استفاده می کنید، بعد از اتمام کار آن را با مواد شوینده بشویید.

طرز پاک کردن لکه سرکه از روی موکت یا روکش اسباب و اثاثیه

همان گونه که گفته شد می توانید فقط بخش لک شده موکت یا روکش را زیر آب خنک بگیرید. به یاد داشته باشید که لازم نیست بیش از حد موکت یا روکش را خیس کنید.

مواد لازم:

– آب
– مایع ظرفشویی
– جاروبرقی

مراحل پاک کردن لکه سرکه:

1- آب لکه را تا جای ممکن گرفته و آن را در هوای آزاد خشک کنید.

وقتی سرکه روی موکت یا روکش می ریزد، تا جای ممکن باید اثر لکه استیک اسید را از بین ببریم؛ به خصوص اگر موکت یا روکش، رنگ تیره ای داشته باشند. با یک حوله نم دار لکه را تمیز کرده و با یک دستمال خشک تمیز رطوبت اضافه را بگیرید. اگر اثری از لکه باقی نمانده است، وسیله مورد نظر را در هوای آزاد گذاشته تا خشک شود.

2- برای لکه های تیره از مایع ظرفشویی استفاده کنید.

اگر لکه سرکه از بین نرفت، یک قاشق سوپ خوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب مخلوط کنید. یک اسفنج یا فرچه نرم را داخل محلول خیسانده و آن را روی لکه بکشید.

3- برای از بین بردن صابون از آب استفاده کنید.

صابون را به حال خود نگذارید و حتماً محل صابونی را با آب آبکشی کنید. به یاد داشته باشید که اگر صابون را به خوبی از بین نبرید، باقی مانده صابون می تواند جاذب جرم و کثیفی باشد و وضعیت لکه را بدتر کند.

4- بعد از خشک شدن وسیله مورد نظر برای حفظ شکل و بافت وسیله آن را جارو بکشید.

اگر بعد از همه این کارها لکه از بین نرفت، از محلول سفید کننده با پایه اکسیژن و آب ولرم استفاده کنید. کل محل لکه را در محلول بخیسانید. حداقل اجازه دهید تا لکه برای 4 ساعت در محلول خیس بخورد. این روش از بردن لکه برای هر نوع لباس قابل شستشو با آب، مناسب است (چه رنگی و چه سفید). البته به جز پارچه های ابریشمی، پشمی و چرمی