چرا قهوه در اسپرسو ساز کف نمی کند

 چرا قهوه اسپرسو در اسپرسوساز کف نمی کند؟

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت کف نکردن اسپرسوساز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

به نقل از youtube.com علت کف نکردن اسپرسوساز چیست؟ قهوه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در سراسر دنیا است که امروزه به شکل های مختلفی تهیه می شود. کاپوچینو، اسپرسو، لاته و … چند نمونه از نوشیدنی های تهیه شده از قهوه هستند که برای درست کردن آنها از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود. اما در مواقعی قهوه تولید شده در دستگاه با فوم یا کف همراه نیست. چرا اسپرسوساز کف نمی دهد؟ فوم یا کف روی قهوه برای کسانی که از این نوشیدنی استفاده می کنند، بسیار حائز است. بنابراین اگر دستگاهی قادر به تولید کف در اسپرسو نباشد، برای مشتری نگران کننده خواهد بود. چنانچه با مشکل کف نکردن اسپرسوساز مواجه شده اید، توصیه می شود برای تشخیص علت کف نکردن دستگاه اسپرسو تا انتهای مطلب همراه آی پی امداد باشید.

برای تعمیر قهوه ساز در اصفهان لطفا کلیک کنید.کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش علت کف نکردن اسپرسوساز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و به پرسش و پاسخ بپردازید.

دلایل متعددی هستند که باعث می شوند کف یا فوم روی نوشیدنی های حاوی قهوه تشکیل نشود. کاپوچینو یکی از نوشیدنی های تهیه شده از قهوه است که یکی از دلایل محبوبیت آن وجود فوم یا کف روی آن است. کف درست نکردن در اسپرسوساز قطعاً نشان دهنده نوعی اختلال در ساختار دستگاه یا اشتباه در طرز تهیه آن است. علت کف نکردن اسپرسوساز هرچه که باشد باید سریعا رفع شود؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است نتوان به درستی از دستگاه استفاده کرد.

چکار کنیم قهوه اسپرسو کف کند | دلیل آبکی شدن اسپرسو | علت خامه ندادن قهوه ساز

 اشتباه آسیاب کردن قهوه علت کف نکردن اسپرسوساز

چرا اسپرسوساز کف نمی کند؟ یکی از دلایل اصلی کف نکردن قهوه در اسپرسوساز به دلیل آسیاب اشتباه قهوه است. قهوه تشکیل شده از دانه های ریز و درشت است که برای استفاده باید به صورت آسیاب شده استفاده شود. در صورتی که بیش از اندازه آسیاب شوند و یا به کم آسیاب شوند، ممکن است قادر به تشکیل کف در اسپرسو نباشند. میزان آسیاب هر قهوه با توجه به نوع قهوه و نوع دستگاه متفاوت است‌. بنابراین بهتر است در نحوه آسیاب کردن قهوه به میزان پودر شدن آن توجه کنید.

 قدیمی بودن قهوه از دلایل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز

دومین علت کف درست نکردن در اسپرسوساز، قدیمی بودن قهوه است. تمام قهوه های موجود در بازار دارای تاریخ انقضاء هستند و در صورت گذشت این زمان کیفیت خود را از دست می دهد. در صورت هوا گرفتگی قهوه، آسیب شدن به مدت طولانی و گذشتن تاریخ انقضاء باعث می شود تا کف یا فوم روی قهوه تشکیل نشود. بنابراین قبل از درست کردن قهوه حتماً از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

سرد بودن پرتافیلتر دلیل کف نکردن دستگاه اسپرسو

درون هر دستگاه اسپرسوساز، دو یا چند فیلتر تعبیه شده است که هر کدام برای جلوگیری از ورود مواد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. ، فیلتری است که برای جلوگیری از ورود تفاله به درون قهوه استفاده می شود. در صورتی که پرتافیلتر بیش از اندازه سرد باشد، با تاثیر بر میزان دمای آب، باعث کاهش دمای آن می شود. این موضوع باعث تشکیل نشدن کف یا فوم روی قهوه می شود. برای رفع این مسئله بهتر است پرتافیلتر را درون مقداری آب گرم قرار دهید و سپس از آن در اسپرسوساز استفاده کنید. این مسئله باعث می شود تا پرتافیلتر باعث کم شدن دمای آب در اسپرسوساز نشود.

پایین بودن دمای آب علت کف درست نکردن در اسپرسوساز

در صورتی که آبی که برای تهیه قهوه و انواع نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد، از دمای کمی برخوردار باشد، کف به درستی روی قهوه یا سایر نوشیدنی ها تشکیل نمی شود. برای تهیه قهوه اول از همه باید از بالا بودن دمای آب اطمینان حاصل کنید. بهترین دما برای درست کردن قهوه، 200 درجه فارنهایت است. بنابراین اگر دمای آبی که برای درست کردن قهوه استفاده می شود از 200 درجه کمتر باشد، ممکن است کف روی قهوه تشکیل نشود.

چگونه مشکل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز را برطرف کنیم؟

چنانچه هنگام با دستگاه خود متوجه شدید که اسپرسوساز کف نمی دهد، باید اقدام به خود نموده و سپس ایرادات آن را رفع کنید. برای رفع مشکل کف نکردن اسپرسوساز که از ایرادات رایج این دستگاه است، موارد زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا باید به این مسئله دقت داشته باشید که حتما از قهوه باکیفیت و مرغوب استفاده نمایید.
  • در برخی مواقع در صورت تمیز نبودن خروجی دستگاه، باقی مانده های شیر درون آب موجب بروز انسداد و گرفتگی می شود و باید رفع گردد.
  • دمای متعادل آب مصرفی نیز از عوامل تاثیرگذاری است که باید دقت داشته باشید آب بیش از حد داغ یا سرد نباشد.
  • در برخی مواقع فشار نامناسب باعث بروز این مشکل می شود که در صورت بروز مشکل در تنظیمات فشار اسپرسوساز باید آن را تعمیر نمایید.
  • علت کف نکردن دستگاه اسپرسو می تواند به دلیل استفاده از مواد اولیه به میزان نامناسب باید که باید حتما اندازه های دقیقی در نظر بگیرید.
نتیجه گیری از کف نکردن اسپرسوساز

در این مطلب به بررسی علت کف نکردن اسپرسوساز پرداختیم. عوامل متعددی چون گذشتن تاریخ انقضاء قهوه، اشتباه آسیاب کردن قهوه، کم بودن فشار و … باعث کف درست نکردن اسپرسوساز می شوند. اسپرسوساز دستگاه کوچک اما حساسی است که ممکن است به دلیل سهل انگاری مصرف کنندگان، به سرعت خراب شود. چنان چه در منزل خود از قهوه ساز استفاده می کنید و احساس کرده اید که عملکرد این دستگاه دچار اختلال شده است، می توانید برای به شرکت های معتبری چون آی پی امداد مراجعه کنید.