رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

چرا خرید ست اسباب بازی دندانپزشکی برای کودک مفید است؟

۸ ایده برای انتخاب اسباب‌بازی که کودکان را در شغل آینده‌شان موفق می‌کند

یکی از بهترین گزینه‌ها برای عیدی کودکان، خرید اسباب بازی است، در این مطلب سعی داریم با اشاره به چند نکته به شما کمک کنیم تا با انتخاب اسباب بازی مناسب علاوه بر خوشحال کردن فرزندتان برای آینده او نیز سرمایه‌گذاری کنید. آرزوی هر پدر و مادری این است که فزندش زندگی موفق، سلامت و شادی داشته باشد. در همین راستا معمولا همه والدین تلاش می‌کنند تا با ایجاد بستری امن و غنی فرزندان خود را به اعضایی مهربان، متعهد و سازنده در جامعه، تبدیل کنند. از سوی دیگر کودکان معمولا از ۳ یا ۴ سالگی با تقلید از والدین یا انتخاب اسباب بازی‌‌های آموزشی شروع به رویاپردازی در مورد شغل‌شان می‌کنند. بنابراین مهم است که از سنین کودکی با انجام انواع بازی فرصتی برای کنجکاوی، تحقیق، رشد و یادگیری را برای آنان فراهم سازید تا اکتشافات‌شان را در مورد آینده گسترش دهید.

اسباب بازی دندانپزشکی‬‎ | اسباب بازی دندانپزشکی بزرگ‬‎ | اسباب بازی دندانپزشکی دخترانه‬‎

1.  خارج از چارچوب فکر کنید

ممکن است که بعضیی اوقات به دلیل موفقیت‌هایی که در کار یا زندگی خود کسب کردید، آرزو کنید که فرزندتان نیز در آینده به دنبال تجربه و ادامه دادن مسیر شما باشد، اما دنیای فردا کاملاً متفاوت است. پس برای موفقیت فرزندتان باید خارج از چارچوب فکر کنید. فراموش نکنید در دهه آینده، بیشتر صنایع به صورت اتوماسیون و توسط روبات‌ها انجام خواهد شد و مهارت‌هایی که انسان را از ماشین‌ها متمایز می‌کند، مهم تر از همیشه خواهند شد. از آنجایی که ربات‌ها و الگوریتم‌ها اکثریت بزرگی از وظایف را بر عهده می‌گیرند، مهارت‌هایی مانند خلاقیت، سازگاری و هوش هیجانی برای موفقیت ضروری خواهد بود.اما چگونه این مهارت ها را در کودک خود پرورش دهید؟

جالب است بدانید که بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، با حضور ربات‌ها در بازار کار حدود ۵ میلیون شغل در چند سال‌ آینده از بین خواهد رفت و آنچه که اهمیت زیادی خواهد داشت، داشتن هوش هیجانی بالا، ذهنی خلاق و انعطاف‌پذیر است. از آنجایی‌که بازی کردن گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای آموزش و البته درک بهتر استعداد‌های کودکان است، انتخاب اسباب بازی مناسب می‌تواند در رشد فردی و کشف استعداد کودکان موثر باشد.

۲. اسباب بازی چرخ سفال و سفالگری

کار با سفال و سفالگری نه تنها باعث باتقویت ماهیچه‌ها و عضلات بازوها، کتف و شانه می‌شود، بلکه کار با خاک رس و سفال به عنوان اسباب بازی می‌تواند یک عامل شتاب‌دهنده در افزایش خلاقیت کودکان باشد. علاوه بر این کار با سفال موجب ترویج مهارت‌های تفکر و خلاقیت آنان شده و احساسات و رشد اجتماعی کودکان را بهبود می‌بخشد.

۳. چیدمان اتاق عروسک‌ها، با بچه‌ها

انتخاب اسباب بازی‌های مدل خانه، جدا از اینکه روی خلاقیت و هوش بصری کودکان تاثیر بسزایی دارد، حس مسئولیت پذیری کودکان را نیز تقویت می‌کند.

۴. چرخ خیاطی اسباب بازی، کلیدی به دنیای طراحان مد

یک چرخ خیاطی اسباب بازی با چند تکه پارچه و کمی تسهیل‌گری می‌تواند خلاقیت و نوآوری را در کودک پرورش دهد و کودک می‌تواند در کنار دوخت‌ودوز، طراحی لباس هم انجام دهد. چرخ خیاطی اسباب بازی گزینه فوق‌العاده‌ای است که با خرید آن می‌توانید یک تیر و دونشان بزنید. چرا که جدا از آنکه یک عیدی مناسب خریداری کردید در صورتی که در طول سفرهای نوروی نیاز به دوخت و دوز داشتید این چرخ خیاطی کوچک تنها با ۴ باتری قلمی همانند یک چرخ خیاطی واقعی برای شما قابل استفاده خواهد بود.

۵. هماهنگی چشم و دست با اسباب بازی ماز

هزارتوی تعادلی یا ماز، یک اسباب بازی مهارتی برای کودکان و حتی بزرگسالان است که شخص باید با جا به جا کردن گوی درون بازی و طی کردن موانع و مراحل، مهارت خود را به چالش می‌کشد و به بهبود هماهنگی بین چشم و دست کمک می‌کند.

۶. دندانپزشکی کوچک اما ماهر

انتخاب اسباب بازی ابزارهای دندانپزشکی علاوه بر مشغول کردن کودکان تاثیر زیادی بر روی یادگیری عادت‌های خوب مثل مسواک زدن یا خرد نکردن پوست آجیل با دندان‌هاست. ست اسباب بازی دندانپزشکی، شامل ۹ ابزار اصلی یک دندانپزشک ماهر است. ابزارهایی مثل آینه دهان، سرنگ، گیره و فک مصنوعی بالا و پایین به همراه دندان و…

۷. مهندس مکانیک تا تعمیرکار خانگی

اینکه در آینده کودک شما بداند که مشکل و خرابی سرویس‌های هوشمندی که استفاده می‌کنید از چیست و چطور تعمییر می‌شود، او را تبدیل به پزشک ربات‌های آینده خواهد کرد. مهندسان برق و مکانیک آینده بیشتر از هر زمان دیگری در آینده شغل خواهند داشت.

۸. آزمایشگاه برق در خانه شما

کیت آموزش الکترونیک مدارهای دکمه‌ای رباتیک گزینه خوبی برای کودکان بالاتر از ۸ سال است، کودکان با کمک والدین تجربه فوق‎العاده‌ای از مسیر ساخت تا نتیجه‌گیری به‌دست می‌آورند. این مجموعه شامل قطعات الکترونیکی از جمله کلیدهای لمسی، نوری، فشاری و لغزشی و انواع مقاومت‌ها و خازن‌ها است.

۶ نکته برای خرید اسباب بازی‌های آموزشی

از حجم زیاد اسباب‌بازی‌هایی که در سایت بازی آفرین پیدا می‌کنید، نترسید. با این نکات مفید، می‌توانید در کمترین زمان یک اسباب بازی آموزشی عالی خریداری کنید.

  • انواع اسباب بازی‌های آموزشی را بشناسید؛ قبل از خرید اسباب بازی شما باید زمان بگذارید و ارزیابی کنید که فرزندتان در کدام حوزه‌ی آموزشی به کمک بیشتری احتیاج دارد.
  • سن کودک را در نظر داشته باشید.
  • اسباب بازی‌های ساده را انتخاب کنید؛ حواستان باشد که به گونه‌ای اسباب بازی انتخاب کنید که کودک شما بتواند به سادگی با آن بازی کند وگرنه خیلی سریع از چشم او خواهد افتاد.
  • روی کیفیت سرمایه گذاری کنید؛ اسباب‌بازی را خریداری کنید که استانداردهای کیفی مناسبی داشته باشند تا از قطعاتی که به راحتی شکسته و تیز می‌شود، جلوگیری کنید.
  • به علایق فرزندتان توجه کنید.
  • سطح مهارت فرزندتان را در نظر داشته باشید؛ اسباب بازی بیش از حد پیشرفته چیزی جز ناامیدی و اشک در پی نخواهد داشت.

تاثیر اسباب بازی بر کودکان، بیشتر بدانید

دنیای کودکی دنیای عجیبی است. دنیای آرزوها و رویاها. دنیای رنگی اسباب بازیها. دنیایی که در آن شاهزاده خانوم کارتونی می شوی یا قهرمان داستان، شوالیه ای شجاع که به جنگ دشمنان می رود. دنیای کودکی دنیای عجیبی است. دنیای آرزوها و رویاها. دنیای رنگی اسباب بازیها. دنیایی که در آن شاهزاده خانوم کارتونی می شوی یا قهرمان داستان، شوالیه ای شجاع که به جنگ دشمنان می رود. شبیه سازی در دنیای کودکان امری طبیعی است. بارها دیده شده که دختران کوچک، دوست دارند لباسی شبیه عروسکشان داشته باشند و یا پسران با اسرار از مادر می خواهند لباس پلیسی شبیه عروسکی که داخل ماشین پلیس اسباب بازیشان است؛ تهیه کند.

 کارتونها و برنامه هایی که برای سرگرمی کودکان تهیه می شود، می تواند تاثیر زیادی بر ذهن و روحیات کوکان داشته باشد چرا که دنیای کودک با ان انس می گیرد و کودک خواهان همانند شدن با فضا می شود و پر بیراه نیست که بگوییم زندگی کودک در دوران بلوغ وابسته به همین تفکرات دوران کودکی است و بنابراین نقش اسباب بازیها، کارتونها و سرگرمیهای دوران کودکی در زندگی افراد بسیار پررنگ می شود.

بررسیها نشان داده است که شخصیت کودک با اسباب بازیها و سرگرمیهای دوران کودکی شکل می گیرد. دختر خردسالی را فرض کنید که هر روز را با انواع عروسکهای باربی با لباسهای زیبا و پر زرق و برق می گذراند و حتی شبها با به آغوش گرفتن باربی مورد علاقه اش به خواب می رود.

انمیشنی به همین نام نیز ساخته شده است که خانواده برای علاقه بیش از حد کودک برای او تهیه می کند و در واقع باربی و زندگی کارتونی او در زهن کودک نهادینه می شود و بعدها از خودش می پرسد چرا نباید مثل عروسکش لباس بپوشد و در جامعه ظاهر شود؟ و همین ذهنیت تا دوران بلوغ ادامه می یابد و تضاد فرهنگی در اینجا نمود می کند.

 این تاثیر پذیری تنها مختص دختران نیست. اسباب بازیهای خشن و پر سر و صدا برای پسران ,کودک را با رفتارهای ناپسند اجتماعی مانند قتل، آدم ربایی، دزدی و جنایت آشنا می کند و بر سازگاری و روابط اجتماعی او به شدت تأثیر می گذارد.

اسباب بازی جنگی به کودک چنین وانمود می کند که جنگ، تفریح و سرگرمی و بازی است و این تاثیر بسیار منفی بر روحیه و شخصیت پسران می گذارد و باعث می شود در آینده انسانهایی بسیار عصبی و تند خو باشند. و بنابراین والدین باید دقت کنند که تنها سالم و بی خطر بودن و مرغوب بودن یک اسباب بازی معیار مناسبی برای سنجش نیست و بایدبه تاثیرات روانی اسباب بازیها و انیمیشنها نیز دقت کرد.

بزرگترین دغدغه والدین این است که اسباب بازیهایی رابرای کودکانشان تهیه کنندکه سالم و بی خطر باشد و کودک را جذب کند. در واقع به شکل ظاهری اسباب بازی بیشتر توجه می شود تا به نقش آن در آموزش و رشد شخصیت کودک.

بسیار از والدین تصور می کنند اسباب بازی هر چقدر رنگارنک تر یا گرانقیمت تر باشد ,کودکشان را بیشتر جذب می کند ,در حالیکه اینطور نیست. بارها دیده شده که کودک با داشتن اسباب بازیهای رنگارنگ و گران قیمت ,به سراغ یک در پوش پلاستیکی می رود و ساعتها با آن سرگرم است.

دکتر محمد سالم روان شناس و رفتار شناس در این باره می گوید: “بهترین اسباب بازی برای هر کودک آن است که کودک رامجذوب خود می کند و او دوباره و دوباره به سراغ آن می رود و این بستگی به روحیات خود کودک دارد. برخلاف آنچه والدین انتظار دارند، هرقدر اسباب بازی شکل غیراختصاصی تر و بنیادی تری داشته باشد، جای بیشتری برای قوه تخیل کودک باقی می گذارد و جالب تر اینجاست که بررسیها نشان داده که اکثر کودکان نیز مجذوب این چنین اسباب بازیهایی می شوند و بارها و ساعتها خود را با آنها سرگرم میکنند البته منکر علاقه کودکان به عروسکهای رنگارنگ، ماشینها و تفنگهای گوناگون نیستم اما کودک به این نوع اسباب بازیها عادت می کند در صورتی که اسباب بازیهای خلاقانه کودک را سرگرم می کند و عادت نمی شود. “