5 برند برتر ایمپلنت دندان در مشهد و نکات مهم کاشت دندان

با پیشرفت روز افزون روش های مراقبت از دهان، هر گونه نگرانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته بی معناست! چرا که برای بازگرداندن زیبایی می توان از ایمپلنت؛ دائمی ترین و بهترین روش کاشت دندان استفاده نمود. هدف اصلی این مطلب، آشنایی شما با معروف ترین برندهای ایمپلنت دندان در مشهد و یادگیری چند نکته مهم قبل از کاشت دندان می باشد.

چکیده ای از آنچه در این مطلب درباره ایمپلنت دندان مشهد خواهید آموخت:

  1. جنس اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان در مشهد چیست؟
  2. 5 برند پرکاربرد ایمپلنت در بهترین کلینیک های دندانپزشکی مشهد
  3. برخی نکات ضروری کاشت ایمپلنت دندان که همه باید بدانند!
  4. نتیجه گیری مهم

جنس اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان در مشهد چیست؟

مواد اولیه ایمپلنت شامل تیتانیوم و زیرکونیوم است که هر یک از آنها مزایا و ویژگی های منحصر به فردی دارند. تیتانیوم نسبت به زیرکونیا از انطباق پذیری و سازگاری بالایی برخوردار بوده و اولین فلز منتخب برای کاشت ایمپلنت دندان در مشهد به حساب می آید. علاوه بر این تیتانیوم نسبت به زیرکونیا، سریعتر به استخوان فک جوش خورده و به این ترتیب پرسه کاشت دندان ایمپلنت را کوتاه تر می کند.

به طور کلی تیتانیوم و زیرکونیوم هر دو از مواد زیست سازگارند که بدن انسان آنها را پس نمی زند؛ بنابراین استفاده از هر کدام از آنها برای کاشت دندان تا حدود زیادی به شرایط بیمار با توجه به بودجه و نکاتی که برای وی از قبیل زیبایی و استحکام ایمپلنت های دندانی حائز اهمیت است، بستگی دارد.

ایمپلنت | دندان | کاشت

5 برند پرکاربرد ایمپلنت در بهترین کلینیک های دندانپزشکی مشهد

در یک کلینیک دندانپزشکی خوب با توجه به حساسیت بالای فرآیند کاشت ایمپلنت، از بهترین برندها برای بیماران استفاده می شود. انتخاب یک برند شناخته شده از این جهت که در نتیجه نهایی درمان تأثیرگذار است، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

متخصصان کلینیک بارانا؛ یکی از کلینیک های برتر دندانپزشکی در مشهد بر اساس دانش و تجربه خود و نیز با انتخاب بهترین برندهای ایمپلنت که دارای تأییدیه وزرات بهداشت می باشد و مهم تر از همه توسط سازمان غذا و دارو آمریکا و استاندارد اروپا تأیید شده اند، سعی دارند تا از بروز مشکلات جدی و یا ایجاد انواع عفونت های احتمالی پس از کاشت پیشگیری نمایند.

1- ایمپلنت دندان با برند اشترومن (Straumann):

اشترومن یا اشترامن از معروف ترین برندهای ایمپلنت سوئیسی می باشد که برای بیماران با تراکم استخوان کم مناسب است. هزینه این نوع برند نسبت به دیگر برندهای سوئیسی؛ به دلیل مزیت هایی همچون احتمال شکست پایین و طول درمان کوتاه تر، کمی بیشتر است.

2-ایمپلنت با برند زیمر بایومت (Zimmer Biomet):

اگر‌چه این برند آمریکایی قیمت نسبتاً بالایی دارد، ولی نمی توان از زیبایی و کیفیت بالای آن برای کاشت ایمپلنت دندان در مشهد چشم پوشی کرد. شرکت زیمر بیومت (بایومت) به جای تیتانیوم از فلز تانتالیوم که اتفاقاً سازگاری خوبی با بدن انسان دارد، برای ساخت اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت استفاده نموده و به تازگی این خدمات جدید خود را به بازار عرضه کرده است.

3- مارک ایمپلنت دنتیوم (Dentium):

برند دنتیوم از پرکاربردترین برندهای کره ای در ایران است که به دلیل قیمت مناسبی که دارد، نسبت به دیگر برندهای ایمپلنت بیشتر مورد استقبال متقاضیان می باشد. این برند در ایران با نام ایمپلنتیوم نیز شناخته می شود و از زمان های قدیم، جزو بهترین و اولین برند کره ای پرفروش در ایران که فرآیند جراحی ایمپلنت را ساده تر می کند به شمار می رود.

4-برند نوبل بایوکر (Danaher)؛ دیگر برند معروف ایمپلنت دندان در مشهد:

شرکت نوبل بیوکر (بایوکر) از شرکت های پیشرو و با سابقه آمریکا در ساخت انواع پروتزها و ایمپلنت های دندانی با کیفیت، امروزه به عنوان یک برند مشهور در سراسر دنیا شناخته می شود. این شرکت در حال حاضر توانایی صادرات محصولات خود به بیش از 80 کشور جهان را دارد و یکی از ویژگی های مشهود آن، قرار گرفتن دو یا سه تاج دندان بر روی پایه ایمپلنت می باشد.

5- برند بایو هورایزنز ایمپلنت (Biohorizons):

دیگر برند آمریکایی محبوب که با قیمت نه چندان بالا نسبت به کیفیت و کارایی قابل ارائه خود توانسته مورد توجه قرار بگیرد، برند هورایزنز می باشد که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ای که دارد، سرعت روند استخوان سازی را افزایش می دهد و به این ترتیب پرسه درمان را نیز کوتاهتر می نماید.

ایمپلنت | دندان | کاشت

برخی نکات ضروری کاشت ایمپلنت دندان که همه باید بدانند!

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت در تمام بیماران یکسان نیست و به عوامل زیادی وابسته است. آگاهی از یکسری نکات قبل از تصمیم گیری برای کاشت ایمپلنت دندان در مشهد ضروریست که سعی کرده ایم در ادامه به برخی از آنها اشاره کنیم.

1- همه افراد نمی توانند ایمپلنت دندان انجام دهند

  1. بهتر است افراد در سنین 18 سال به بالا پس از تکمیل فرآیند رشد استخوان ها، جهت کاشت ایمپلنت دندان اقدام نمایند. کاشت ایمپلنت زود هنگام ممکن است مشکلاتی از قبیل؛ دفرمه شدن فک و یا فرم صورت و مهم تر از همه اختلال در جویدن را به همراه داشته باشد.
  2. مصرف کنندگان دخانیات و مواد الکی باید بدانند که استفاده از این مواد؛ یکی از دلایل از دست رفتن دندان های طبیعی به شمار می رود که فرآیند کاشت ایمپلنت را نیز با مشکل مواجه می سازد. بهتر است این افراد در دوره درمان برای گرفتن نتیجه بهتر و پس نزدن ایمپلنت، مصرف دخانیات و همچنین سیگار را ترک کنند.
  3. افراد باردار، مبتلایان به دیابت نوع 1 و پوکی استخوان و به طور کلی تمامی افراد با بیماری های خاص، حتماً قبل از دریافت خدمات ایمپلنت دندان در مشهد ابتدا متخصص مربوطه را با در اختیار گذاشتن سوابق پزشکی خود از میزان سلامت و همچنین وضعیت عمومی بدنشان آگاه نمایند و آنگاه پس از فراهم بودن زمینه های کاشت، آماده جراحی شوند.

2- گران بودن قیمت نسبت به سایر روش ها

اگر چه کاشت دندان ایمپلنت نسبت به سایر روش ها هزینه بیشتری دارد، ولی با انتخاب آن در صورتی که شرایط کاشت برای شما فراهم باشد می توانید از دندانی؛ درست مشابه دندان طبیعی با همان زیبایی و کارایی برخوردار شوید!

گران بودن قیمت ایمپلنت دندان دلایل زیادی دارد که می توان به بالا بودن هزینه مواد اولیه و دستمزد متخصص، طول عمر بالای آن، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته حین درمان و همچنین هزینه درمان های جانبی مورد نیاز قبل از کاشت برای آماده سازی محل ایمپلنت اشاره کرد.

ممکن است در ظاهر به نظر برسد که شما هزینه زیادی برای کاشت ایمپلنت دندان هایتان پرداخت می کنید، اما در عمل شما با مراجعه به یک دندانپزشک مجرب و نیز رعایت یکسری مراقبت ها؛ تنها یکبار برای دندان از دست رفته خود نسبت به سایر روش ها هزینه خواهید کرد!

3-همزمان با کشیدن دندان میتوان جراحی ایمپلنت انجام داد

با توجه به وضعیت استخوان فک و شرایط دندانها، فاصله کشیدن یک دندان تا جایگذاری ایمپلنت می تواند کوتاه یا بلند باشد. یکی از اصلی ترین پیش نیازهای قبل از کاشت ایمپلنت دندان در مشهد، قوی بودن استخوان لثه می باشد که اگر این شرایط در محل کاشت فراهم نباشد، می بایست پیوند استخوان انجام گردد تا از این طریق استخوان های فک تقویت شوند.

بنابراین گاهی بلافاصله بعد از کشیدن دندان میتوان جای خالی آن را با ایمپلنت پر نمود. در صورت برقرار نبودن شرایط لازم در محل کاشت، پس از گذشت حدوداً 3 الی 6 ماه می توانید برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید و توجه نمایید که از زمان کشیدن دندان تا جایگذاری ایمپلنت بیشتر از 6 ماه سپری نشود؛ زیرا با تحلیل رفتن استخوان فک کاشت دندان به این روش با شکست مواجه خواهد شد.

ایمپلنت | دندان | کاشت
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان می باشد.

4- زمانبر بودن پروسه قرار دادن تاج (روکش) بر روی پایه ایمپلنت

با جایگذاری ریشه تیتانیومی در داخل استخوان فک، استخوان های اطراف پایه شروع به رشد می کنند و بعد از گذشت مدت زمان3 الی 6 ماه ایمپلنت به استخوان فک جوش خورده و سپس زمینه برای سوار کردن روکش یا تاج مصنوعی بر روی ایمپلنت فراهم می شود.

چنانچه ظاهر ناخوشایند محل دندان از دست رفته در قسمت پیشین فک بالا شما را آزار می دهد می توانید از دندانپزشکتان بخواهید تا پایان زمان جوش خوردن کامل ایمپلنت به استخوان فک، از یک روکش موقت برای شما استفاده نماید. سوار کردن روکش موقت، مانع از تجمع ذرات غذا در محل کاشت دندان شده و به این ترتیب از ایجاد عفونت پیشگیری می نماید.

چگونه دندان ایمپلنت شده را میتوان کامپوزیت کرد؟

پرسه قرار گیری روکش دائمی بر روی پایه ایمپلنت بسته به شرایط بیمار متغیر است و به صورت سفارشی پس از قالب گیری از هیلینگ ایمپلنت در لابراتوار ساخته می شود. روکش زیرکونیوم (روکش زیبایی) متناسب با رنگ کامپوزیت یا لمینت، برای افرادی که می خواهند اصلاح طرح لبخند به یکی از این دو روش انجام دهند و در عین حال باید جای خالی دندان از دست رفته خود را پر کنند مناسب می باشد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نصب کامپوزیت دندان در مشهد می توانند با کلیک روی لینک مربوطه، مطالب بیشتری را نیز درباره مزایا، معایب و عوارض این روش زیباسازی طرح لبخند در صفحه مورد نظر دنبال کنند.

نتیجه گیری مهم

قبل از اقدام به کاشت دندان حتماً درباره کیفیت جنس و نوع ایمپلنت مورد استفاده از دندانپزشک خود مطمئن شوید! یادتان نرود که نقش اصلی شما جهت افزایش دوام و طول عمر ایمپلنت دندان در مشهد؛ دقت در انتخاب مناسب ترین نوع آن، جستجوی یک کلینیک معتبر و نیز توجه به برخی نکات ضروری کاشت دندان می باشد. به این ترتیب با توجه به هر یک از موارد نامبرده شده می توانید یک کاشت موفقیت آمیز همراه با کمترین میزان درد و عوارض را تجربه کنید.