ترمیم و کاشت مو کلینیک رز

امروزه توجه به زیبایی و آراستگی اهمیت بسیار زیادی یافته است. این ویژگی ها در تعاملات اجتماعی و امورات روزمره به عنوان یک مزیت محسوب می شوند؛ چراکه به دنبال بهره مندی از زیبایی و آراستگی، اعتماد به نفس شکل می گیرد. موهای سر، ریش و ابرو نیز در ویژگی های ظاهری هر فرد نقش بسیار پررنگی را ایفا می کنند. به همین سبب بسیاری از دانشمندان و متخصصین پوست و مو زمان خود را وقف فراگیری موثرترین روش ها و تکنیک های ارتقای زیبایی کرده اند.

به دنبال پیشرفت هایی که در زمینه پوست و مو حاصل شده است، کلینیک های مجهز ایران همچون کلینیک تخصصی پوست و مو رز نیز به شمار خدمات پوست و مو خود افزوده و به ارتقای آن ها پرداخته اند. ازجمله فعالیت های تخصصی و محبوب کلینیک رز می توان به ترمیم و کاشت مو اشاره داشت، که تنوع آن ها مزایای بی شماری را برای زیبا جویان فراهم ساخته است. تنوع خدمات درمانی ارائه شده برای کنترل ریزش مو نیز این امکان را فراهم ساخته است که طیف گسترده تری از متقاضیان بتوانند نسبت به برطرف سازی مشکل خود اقدام کنند.

بهترین روش کاشت مو | سن کاشت مو | عوارض کاشت مو

ترمیم مو چه تفاوتی با کاشت مو دارد؟

یکی از عمده سوال هایی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند این است که فرایند ترمیم مو با پیوند مو چه تفاوت هایی دارد. به همین دلیل در ادامه به مقایسه پیوند مو و ترمیم مو می پردازم تا شما را با مزایا و معایب هرکدام آشنا کنیم.

پیوند موی طبیعی یک روش جراحی است که در طی آن مناطق فاقد مو مورد درمان قرار می گیرند. در پروسه پیوند مو، از برخی مناطق بدن فرد متقاضی فولیکول های مو برداشته شده و این فولیکول ها به سر پیوند زده می شوند. امروزه روش های مختلفی برای پیوند مو در کلینیک های تخصصی قابل ارائه هستند که ازجمله متداول ترین آن ها می توان به شیوه های FUE و FUT اشاره داشت. ترمیم مو شامل شیوه های متعددی می شود. در ادامه به صورت مختصر به رایج ترین شیوه های ترمیم مو اشاره خواهیم داشت:

 1. روش HRT: در این شیوه یک لایه نازک مشابه پوست و موی سر بر روی سر فرد قرار می گیرد. سپس متناسب ترین تارهای مو متناسب با ویژگی های فرد بر روی این لایه قرار می گیرند. این روش فاقد درد و خونریزی بوده و در برخی شرایط نیاز به تمدید خواهد داشت.
 2. ترمیم PRP: PRP شیوه کاملاً متفاوتی از ترمیم مو است. درواقع این شیوه یک روند درمانی است. در طی این فرآیند درمانی پلاسمای غنی از پلاکت به ناحیه درمان تزریق می گردد. این ماده درنهایت با تغذیه فولیکول ها به رویش موها کمک خواهد نمود. پلاکت موردنیاز در این روش درمانی از خون خود فرد متقاضی گرفته می شود.

با توجه به مطالب ذکرشده، عمده تفاوت کاشت مو با ترمیم مو در این است که نتایج پیوند مو دائمی بوده و ظاهری طبیعی تر به سر فرد متفاضی بخشیده می شود. معمولاً ترمیم مو هنگامی توصیه می شود که فرد متقاضی به دلایل گوناگون نظیر فقدان بانک موی مناسب، امکان کاشتن مو را نداشته باشد.

مراحل کاشت مو در کلینیک رز

پیوند مو یک فرآیند جراحی است که برای درمان ریزش مو و کمک به رویش موها استفاده می شود. همان طور که اشاره شد روش های متعددی از پیوند مو وجود دارد. مراحل شیوه های پیوند موی طبیعی دارای برخی شباهت ها می باشد؛ به همین دلیل در ادامه مراحل معمول کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو رز را معرفی می نماییم:

 1. مشاوره: در گام نخست، ابتدا فرد متقاضی باید در یک جلسه مشاوره با دکتر رضا روحانی شرکت کند. این جلسه برای ارزیابی وضعیت موها، وضعیت سلامت عمومی و بررسی نیازهای فرد متقاضی تشکیل می گردد. همچنین در این جلسه، روش پیوند مو، تعداد و نحوه کاشت موها، هزینه ها، مراقبت های قبل و بعد از عمل و برخی مولفه های دیگر مورد بحث و ارزیابی قرار می گیرند.
 2. اعلام زمان عمل: پس از جلسه مشاوره، دریافت نتایج لازم و اطمینان از کاندید قرار گرفتن فرد متقاضی زمان عمل پیوند مو برای وی تعیین می گردد.
 3. برداشت موها: در طی این مرحله، موهای سالم و دارای کیفیت مناسب از نواحی دیگر سر فرد متقاضی (معمولاً مناطق پشت سر) برداشت می شوند. این روند ممکن است با استفاده از روش های مختلفی مانند FUT یا FUE انجام شود. جهت اطلاع از تفاوت این 2 روش می توانید به وب سایت کلینیک رز مراجعه کنید.
 4. آماده سازی محل کاشت: در این مرحله، مناطقی از پوست سر که میزان ریزش موی زیادی دارند، با توجه به نیازهای آن ها آماده سازی می شوند.
 5. پیوند فولیکول های مو: در این مرحله، موهای برداشت شده به دقت در مناطق تحت درمان کاشته می شوند. این روند بسته به محل درمان ممکن است طولانی و پیچیده باشد و نیاز به مهارت و دقت بالا دارد.
 6. مشاوره پس از عمل: پس از اتمام فرآیند پیوند مو، دکتر رضا روحانی یک بازه زمانی را برای جلسه مشاوره تنظیم می کنند. در طی جلسه مشاوره بعا از عمل، نتایج اولیه عمل بررسی شده و مواردی مانند نکات مراقبتی، تجویز برخی داروها و محصولات مراقبتی و برخی موارد دیگر مورد بحث قرار می گیرند.

بهترین روش کاشت مو | سن کاشت مو | عوارض کاشت مو

نتایج نهایی کاشت مو

نتایج نهایی پیوند مو به عوامل مختلفی بستگی داشته و ممکن است از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد. ازجمله عواملی که تعیین کننده این نتایج خواهند بود، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • تخصص و تجربه پزشک معالج
 • تجهیز کلینیک پوست و مو
 • تجربه کادر درمانی
 • کیفیت بانک موی فرد متقاضی
 • تبعیت فرد متقاضی از نکات مراقبتی

 در ادامه شرایط ایده آل و نتایج موفق پیوند مو را معرفی می کنیم؛ اما باید توجه داشته باشید که موارد ذکرشده نسبی بوده و ممکن است در افراد مختلف متفاوت ظاهر شود.

 1. ریزش موها در 2 تا 3 ماه نخست: ریزش موهای پیوند خورده تا ماه های اولیه امری طبیعی خواهد بود. بر اساس شرایط شما این بازه زمانی ممکن است متفاوت باشد.
 2. رویش موها در 4 تا 6 ماه نخست: چند ماه پس از پیوند مو، ریشه های موها شروع به رویش می کنند. در هنگام رویش اولیه، ممکن است موها نازک و ضعیف به نظر برسند؛ اما با گذر زمان و اعمال مراقبت های لازم، ضخامت آن ها بهبود خواهد یافت.
 3. افزایش ضخامت موها در 5 الی 9 ماه نخست: این بازه زمانی، هنگامی است که موها به تثبیت می رسند. در این مدت زمان افزایش ضخامت و کیفیت موها برای اکثر زیبا جویان قابل ملاحظه خواهد بود.
 4. رویش موهای باکیفیت و زیبا در 10 الی 12 ماه نخست: در این بازه زمانی نتایج نهایی پیوند مو قابل مشاهده خواهد بود. موهای کاشته شده در این بازه زمانی با سایر موهای فرد هماهنگ بوده و تفاوتی میان آن ها وجود نخواهد داشت.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کاشت مو

عوامل متعددی می توانند هزینه کاشت مو را دستخوش تغییر کنند. هزینه پیوند طبیعی مو ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد که برخی از موثرترین آن ها عبارتند از:

 1. محل کلینیک: هزینه پیوند مو ممکن است در هر کشور یا منطقه ای متفاوت باشد. مواردی مانند تجهیزات کلینیک، استانداردهای پزشکی و تغییرات ارزی می توانند تعرفه کلینیک موردنظر را تحت تاثیر قرار بدهند.
 2. تعداد گرافت های موردنیاز: تعداد موهای موردنیاز برای کاشت و وسعت محل درمان در تعیین قیمت تاثیرگذار خواهند بود. هرچه نیاز به کاشت موهای بیشتری باشد، قیمت ممکن است بالاتر باشد.
 3. شیوه کاشت مو: نیز یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که قیمت پیوند را دستخوش تغییر می سازد. تکنیک های پیوند مو پیشرفته تر و دقیق تر ممکن است هزینه بیشتری را به دنبال داشته باشند.
 4. تخصص و تجربه پزشک: تجربه و تخصص پزشک متخصص پوست و مو و کادر درمانی در زمینه پیوند مو نیز نقش مهمی در قیمت نهایی خواهد داشت.
 5. اقدامات قبل و بعد از عمل و مراقبت ها: قیمت و هزینه نهایی پیوند مو به عوامل دیگری مانند خدمات کلینیک مربوطه، جلسات قبل و پس از عمل، آزمایش ها، داروها و محصولات تجویزشده نیز بستگی خواهد داشت.

جهت اطلاع از هزینه کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز با کارشناسان زیبایی ما در ارتباط باشید.

02148679

درباره کلینیک رز بیشتر بدانید

نتایج نهایی پیوند مو و سایر روش های زیبایی، ارتباط مستقیمی با تجربه و تخصص پزشک متخصص پوست و مو تجهیزات کلینیک مربوطه خواهد داشت. کلینیک پیشرفته و تخصصی رز از سال 1384 و در تهران فعالیت خود را در زمینه پوست و مو آغاز کرده است. به واسطه بهره مندی این کلینیک از تجربه و تخصص دکتر رضا روحانی، کادر درمانی مجرب و تجهیزات مدرن، امکان بسیاری از خدمات درمانی تخصصی پوست و مو فراهم آمده است.

تنوع تکنیک های درمان پوست و مو ارائه شده در کلینیک پوست و مو رز، گزینه های انتخاب بیشتری را به زیبا جویان عزیز بخشیده است. این مجموعه به واسطه بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات درمانی، امکان پیوند مو را برای طیف گسترده ای از افراد فراهم آورده است. کلینیک تخصصی پوست و مو رز دارای کارنامه قدرتمندی بوده و مفتخر به انجام بیش از 3000 پیوند موی موفق می باشد. جهت ملاحظه نمونه کارها و بررسی رضایت مراجعین کلینیک رز می توانید به وب سایت رسمی این کلینیک مراجعه فرمایید.

منبع ایلنا