رسانه عمومی

نکات مهم و طلایی در خرید و فروش ملک مسکونی که باید بدانید

همه چیز در مورد قوانین و مقررات خرید و فروش ملک و آپارتمان

در تابستان، بازار مسکن و بازدید از ملک تا حدودی شلوغ است. خریداران و مستاجران جدید به طور منظم در شهر سفر می کنند تا از ملک مورد نظر خود بازدید کنند و سعی می کنند با اطمینان بیشتری سقف آینده خود را انتخاب کنند. یک انتخاب خوب و رعایت قوانین خرید خانه می تواند شما را برای مدت طولانی راضی و راحت کند و نادیده گرفتن این نکات هنگام بازدید از ساختمان می تواند در کمترین زمان پشیمان شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب موارد خود به جستجوی آنها بپردازید.

امروز می بینیم که هزاران نفر از هموطنان در سراسر کشور برای خرید سرپناه برای خود یا فروش خانه و دارایی در دام کلاهبرداران و کلاهبرداران قرار می گیرند و نتیجه یک عمر به دلیل عدم دقت در معامله و عدم آشنایی با قوانین این کشور است. خرید و فروش آنها باعث کابوس می شوند و صدمات جبران ناپذیری به خود و خانواده هایشان وارد می کنند. بیشتر این مشکلات ناشی از 4 علت اصلی است (جهل به قوانین و مقررات، اعتماد غیرقابل اعتماد، حرص و آز و عجله).

یکی از مهمترین مشکلاتی که مردم هنگام فروش یا اجاره ملک خود با آن روبرو می شوند کمبود وقت است. فروش ملک به همان اندازه خریدن آن مهم است و عدم توجه به جزئیات آن در زمان فروش می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته و خسارات مالی به شخص وارد کند. یکی از این عوامل کمبود وقت است.

اکثر افراد می خواهند در اسرع وقت و با قیمت مناسب ملک خود را بفروشند و برای فروش سریع گاهی مایل به کاهش قیمت و شرایط ویژه فروش هستند. در این مقاله می خواهیم ترفندهای بسیار مهم و کاربردی را به شما معرفی کنیم که می تواند در فروش یا رهن و اجاره ملک خود در کمترین زمان و بدون خسارت مالی به شما کمک کند.

نکات مهمی که باید هنگام خرید و فروش ملک یا آپارتمان و زمین به آنها توجه کنید:

 • خانه ها یا زمین های اطراف بزرگراه ها و خیابان های اصلی در معرض آلودگی صوتی زیادی قرار دارند. بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهند خانه در سکوت کامل باشد، باید از خرید این خانه ها خودداری کنید. همچنین، زمین های با این وضعیت آینده خوبی نخواهند داشت.
 • یکی از مهمترین موارد در خرید خانه این است که در ورودی واحدها رو در روی هم قرار نگیرید تا حریم خصوصی شما کاملاً رعایت شود.
 • نکته دیگری که باید به آن توجه کنید معماری داخلی واحد شامل آشپزخانه، اتاق نشیمن، پذیرایی و … است. نورپردازی در خانه نیز مهم است. خانه ای با نور خوب بسیار بخشنده است. البته بسیاری از مردم خانه های تاریک را ترجیح می دهند.
 • شرایط مشترک ساختمان، فرهنگ آن را منعکس می کند. قبل از خرید خانه این مورد را بررسی کنید.
 • هرچه پله های ساختمان پهن تر باشد، به شخصیت آن خانه افزوده می شود. پله های عریض یک خانه انجام کارهای مبلمان را بسیار آسان می کند.
 • فضای پارک ماشین باید مناسب باشد. اگر پارکینگ در مکان نامناسبی قرار داشته باشد، هر بار در پارکینگ ماشین با مشکل روبرو خواهید شد. پارکینگ هایی که پشت سر هم هستند یا اصطلاحاً آزار دهنده هستند از بدترین پارکینگ ها هستند. زیرا اگر پارکینگ شما در جلو قرار دارد، هر وقت مجبور به ترک ماشین هستید باید از صاحب پارکینگ عقب بخواهید ماشین خود را بیرون بکشد و اگر پارکینگ شما در عقب قرار دارد، هر وقت صاحب پارکینگ می خواهد ماشین خود را بیرون آورد، آرامش شما را مختل می کند.
 • بهتر است واحدی خریداری کنید که در طبقات فوقانی واقع شده باشد. یکی از معایب واحدهای طبقه اول پر سر و صدا بودن آنهاست. همچنین کف این واحدها همیشه سرد است زیرا در بالای پارکینگ قرار دارد و هیچ واحدی در زیر آنها وجود ندارد که در زمستان می تواند بسیار آزار دهنده باشد.
 • دسترسی به خانه به مرکز خرید و نانوایی باید بسیار راحت باشد و بهتر است خانه در نزدیکی آنها باشد.
 • توصیه می کنیم خانه ای انتخاب کنید که ورودی پارکینگ تا حد امکان شیب نداشته باشد. تقریباً غیرممکن است که در روزهای برفی از پارکینگ های شیب دار خارج شوید.
 • اگر پارکینگ اضافی یا مهمان وجود داشته باشد، این به مزایای خانه می افزاید.
 • کیفیت و فشار آب و برق از جمله موارد مهمی است که باید قبل از خرید خانه بررسی شود.
 • انبار یکی از امتیازاتی است که یک خانه می تواند داشته باشد.
 • هر خانه باید بالکن داشته باشد. این یکی از مواردی است که روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا بسیاری از افراد می خواهند لباس هایشان در فضای باز خشک شود یا محیطی برای تماشای فضای باز وجود دارد.
 • روش های دفع زباله مانند تیراندازی یا مراقبت می توانند مزایای خانه را تکمیل کنند.
 • قبل از خرید خانه به نکات ایمنی شعب، تأسیسات آب، برق و گاز ساختمان توجه کنید.
 • نمای ساختمان زیبایی خانه را دو چندان می کند. زیرا این اولین چیزی است که همیشه به ذهن خطور می کند. بنابراین کیفیت نمای ساختمان نیز بسیار مهم است.
 • ساختمان باید عایق رطوبت، گرما و صدا باشد. در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
 • سیستم های سرمایشی و گرمایشی ساختمان را از نظر کیفیت بررسی کنید.

اهمیت روش تبلیغاتی مناسب در فروش واحد مسکونی

برای خرید و فروش ملک یا رهن و اجاره بهتر است از مشاوران املاک معتمد کمک بگیرید. اما اگر به هر دلیلی می خواهید ملک خود را به تنهایی و بدون واسطه بفروشید، حتما به تبلیغات توجه کنید. تبلیغات مفید به روش صحیح می تواند به شما کمک کند سریعتر ملک خود را بفروشید و مشتری واقعی ملک خود را پیدا کنید. یکی از روش های تبلیغاتی که می تواند به شما در فروش سریع خانه کمک کند، تبلیغات و قرار دادن تبلیغات در وب سایت های تخصصی است.

این روزها به دلیل مشغله زیاد و کمبود وقت، بیشتر حواس معطوف به تبلیغات هوشمندانه و تخصصی است. پیشنهاد ما برای تبلیغ فروش یا رهن و اجاره املاک شما استفاده از یک وب سایت تخصصی برای تبلیغ املاک و مستغلات است. شبش یک وب سایت تخصصی در زمینه تبلیغات املاک و مستغلات است که به شما کمک می کند در سریعترین زمان و به راحتی ملک خود را تبلیغ کنید. با توجه به تخصص وب سایت شبش، احتمال بازدید از تبلیغ شما و یافتن مشتری واقعی دو برابر می شود. علاوه بر این، برای اتصال سریعتر می توانید از ویژگی واتساپ استفاده کنید.

مرجع مقاله:

https://118work.ir/subcategory/املاک/فروش-مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید