حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در به آتش‌ کشیدن ساختمان خروجی گذرگاه رفح و برخی تاسیسات دیگر را «اقدامی جنایت‌آمیز در چارچوب جنگ نسل‌کشی جاری» دانست.

به گزارش سلام دکتر، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه امروز (دوشنبه) اعلام کرد رژیم صهیونیستی دست به تخریب سالن‌های مسافری در بخش فلسطینی گذرگاه مرزی رفح با مصر زده و آنها را از دسترس خارج کرده است. همزمان برخی منابع از به آتش کشیده شدن سالن‌های مذکور خبر دادند.

در واکنش به این کارشکنی‌ها، جنبش حماس اعلام کرد رژیم اشغالگر مسوولیت تبعات این جنایت را که موجب قطع ارتباط فلسطینیان با جهان و محرومیت بیماران و مجروحان از سفر می‌شود، متحمل خواهد شد.

جنبش حماس خواستار «اتخاذ تدابیری برای پاسخگو کردن رهبران اشغالگر به خاطر تخریب بدون توجیه تاسیسات غیرنظامی» شد.

خبرگزاری فلسطینی شهاب نوشت، جنبش حماس در بیانیه خود گفت، این رفتار رژیم نازیسم صهیونیستی، جنایت جنگی آشکار است که هیچ توجیهی مگر تمایل شدید ارتش رژیم اسرائیل برای ویرانی و افزایش رنج مردم مظلوم فلسطین ندارد و این امر نیازمند محکومیت گسترده بین‌المللی است.

حماس بر لزوم اقدام موثر بین‌المللی برای باز کردن گذرگاه رفح و تسهیل سفر فلسطینیان و تسهیل ورود فوری مواد غذایی و کمک‌های امدادی به نوار غزه که در معرض جنگ قحطی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است، تاکید کرد.

انتهای پیام