رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

چرا یکی از ایرپاد ها کار نمی کند؟

هدفون های بی سیم در سال های اخیر به طور فراینده ای محبوب شده اند همه دستگاه های الکترونیکی، ایرپادها گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مانند کار نکردن یکی از ایرپادها مواجه شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک ایرپاد ممکن است کار نکند. به عنوان مثال، ممکن است به دلیل باتری کم، مشکلات اتصال، کثیف یا آسیب دیده ایرپادها یا مشکلات نرم افزاری باشد. درک علت مشکل برای عیب یابی و رفع مشکل مهم است . در مطالب زیر با راهنمایی از سایت 01it.ir می توانید راه حل های دیگری را به شما پیشنهاد داده ایم.

قیمت ایرپاد | قیمت ایرپاد ۳ | قیمت ایرپاد اپل

آموزش اتصال ایرپاد به گوشی

 اگه ایرپادها صدا ندارن ممکنه اصلا به گوشی وصل نشده باشن که مسیر زیر رو برید و مطمئن بشید ایرپاد به موبایل وصله.

  1. ابتدا ایرپاد رو از کیس شارژ دربیارید
  2. بلوتوث گوشی خودتون رو روشن کنید و بذارید اسکن بلوتوث شروع بشه
  3. از لیست دستگاه‌هایی که بلوتوث پیدا کرده، ایرپاد مورد نظر رو انتخاب کنیداگه نام ایرپاد رو نمیدونید روی جعبه‌ی ایرپاد رو نگاه کنید و نام ایرپاد یا کد ایرپاد مثلا GM5 روی جعبه و کارتون نوشته شده که اسم ایرپاد همینه
  4. گوشی موبایل از شما اجازه جفت سازی ( pair ) میخواد که این اجازه رو بهش بدید
  5. چند ثانیه صبر کنید تا گوشی به ایرپاد وصل بشه
  6. اتصال به ایرپاد و تمام. ( در مدلهای اورجینال مثل ایرپاد پرو اصل و در مدلهای های کپی مثل ایرپاد پرو های کپی بعد از اتصال بصورت اتوماتیک آخرین موزیکی که پلی داشتید رو پلی میکنه )
  7. برای اتصال مجدد همینکه بلوتوث گوشی روشن و ایرپاد رو از کیس خارج کنید کافیه. اتوماتیک کانکت برفرا میشه.

قیمت ایرپاد | قیمت ایرپاد ۳ | قیمت ایرپاد اپل

دلایل کار نکرد یکی از ایرپاد ها:

 1 باتری کم: اگر یک ایرپاد کار نمی کند، ممکن است به این دلیل باشد که باتری آن تمام شده است. با قرار دادن ایرپادهای خود در جعبه شارژ و باز کردن درب آن، می توانید میزان باتری ایرپادهای خود را بررسی کنید. وضعیت باتری AirPods و کیف شارژ روی صفحه نمایش iPhone یا iPad شما نمایش داده می شود.

2مشکلات اتصال: گاهی اوقات ممکن است یک AirPod به دلیل مشکلات اتصال کار نکند. اگر AirPods شما به درستی با دستگاه شما جفت نشده باشد، یا اگر تداخلی از دیگر دستگاه‌های بی‌سیم وجود داشته باشد، این اتفاق می‌افتد. سعی کنید AirPods خود را بازنشانی کنید و آنها را دوباره با دستگاه خود جفت کنید تا ببینید آیا این مشکل را حل می کند یا خیر.

3ایرپادهای کثیف یا آسیب دیده: اگر یکی از ایرپادها کار نمی کند، ممکن است به دلیل آلودگی یا آلودگی هایی باشد که بلندگو یا میکروفون را مسدود کرده است. می توانید AirPods خود را با یک پارچه نرم و خشک یا یک برس کوچک تمیز کنید. اگر AirPods شما آسیب دیده باشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض آنها داشته باشید.

4مشکلات نرم افزاری: گاهی اوقات، مشکلات نرم افزاری می تواند باعث از کار افتادن یک AirPod شود. می‌توانید دستگاه خود را بازنشانی کنید یا نرم‌افزار آن را به‌روزرسانی کنید تا ببینید آیا این مشکل را حل می‌کند یا خیر.

5حل مشکل اتصال بلوتوث، انتخاب بلوتوث دقیق

قبل از هرچیزی چک کنید که آیا در جست و جوی بلوتوث خود و انتخاب نام ایرپاد درست عمل کردی ؟ شاید براثر عجله یا حواس پرتی به درستی دستگاه و ایرپاد رو در گوشی خود انتخاب نکرده اید که باعث شده فکر کنید که ایرپاد کار نمکند.

6بلوتوث را خاموش و روشن کنید

ممکن است مشکل ایرپاد این باشد که صدا به درستی از دستگاه به هدفون‌ها ارسال نمی‌ شود. در چنین مواردی، بلوتوث را مجدد تنظیم کنید. در آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد به قسمت بلوتوث در تنظیمات بروید و نوار لغزنده بلوتوث را به حالت خاموش/سفید درآورید. چند لحظه صبر کنید و سپس آن را به حالت روشن/سبز برگردانید.

7اتصال بین گوشی‌ های ایرپاد را قطع و سپس وصل کنید

آیا با امتحان راه حل‌ های بالا همچنان صدای موسیقی را از یکی از گوشی‌ های ایرپاد نمی‌ شنوید؟ زمان آن رسیده است که ایرپاد خود را مجدد تنظیم کنید. برای این کار در آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد به قسمت بلوتوث در تنظیمات بروید و بر روی i در کنار AirPods > Forget This Device > Forget Device ضربه بزنید. این کار باعث می‌ شود که اتصال ایرپاد از دستگاه قطع شود. سپس، ایرپاد را در جعبعه مخصوص خود قرار دهید، دکمه روی جعبه را نگه دارید و دستورالعمل‌ های تنظیم روی صفحه را دنبال کنید.

8ایرپادها را هارد ریست کنید

اگر هیچ یک از موارد بالا کارساز نبود، هارد ریست ایرپاد خود را انجام دهید. مراحل گفته شده در قسمت قبل برای قطع اتصال بین ایرپاد و دستگاه را مجدد تکرار کنید. وقتی دکمه بر روی جعبه ایرپاد را نگه می‌دارید، آن را حدود 15 ثانیه نگه دارید تا نور کهربایی و سپس سفید شود. سپس دکمه را رها کنید و دستورالعمل‌ های روی صفحه را دنبال کنید.

9سیستم عامل را بروزرسانی کنید

هر نسخه جدید iOS و iPadOS دارای ویژگی‌های بسیار جدید و اصلاحات مهم است. در حالی که به احتمال زیاد این مشکل را حل نمی‌ کند، این احتمال وجود دارد که مشکل شما با آخرین نسخه سیستم عامل دستگاه شما برطرف شود. از آنجایی که به‌روزرسانی‌ها رایگان، بسیار سریع هستند و مزایای زیادی به همراه دارند، ارزش یک بار دانلود و نصب به‌روزرسانی‌های جدید iOS را دارد.

قیمت ایرپاد | قیمت ایرپاد ۳ | قیمت ایرپاد اپل

10استریو بالانس را چک کنید

تنظیماتی در گزینه‌های Accessibility در دستگاه‌های iOS وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا بالانس صدا بین گوشی‌های چپ و راست را تنظیم کنید. مشکل شما می‌تواند ناشی از این باشد که این تعادل برهم خورده است و دستگاه تمام صدا را به یک گوشی ارسال می‌کند. برای برطرف کردن این مشکل، به  Settings > Accessibility > Audio/Visual بروید و دکمه لغزنده بالانس را پیدا کنید و آن را در وسط قرار دهید.