رسانه سلامت و دانشکسب و کار سلامتی

برای لیفت ابرو چه موادی لازم است؟

مواد لیفت ابرو چیست؟ + آموزش لیفت ابرو با مواد

لیفت ابرو با مواد راهکاری مدرن برای فرم دهی به ابروها همزمان با متقارن کردن و تقویت ابروها از طریق استفاده از کراتین مایع می باشد . با این روش شما می توانید حالتی دخترانه و مرتب به ابرو های خود بدهید چرا که در این روش ابرو ها ، پهن تر به نظر رسیده و ضخیم تر می شوند . در حقیقت آموزش لیفت ابرو با مواد و انجام لیفت ابرو در ارایشگاه و یا انجام لیفت ابرو در خانه ، بهترین تکنیک برای افرادی است که خواهان ابرو های هاشوری بدون هیچ نوع تاتویی و با استفاده از مواد ارگانیک می باشند.

اگر شما علاوه بر زیبایی ابرو، حفظ و تقویت ابرو نیز مد نظرتان است ، پیشنهاد می کنم لیفت ابرو را به عنوان اولین انتخابتان در نظر داشته باشید اما این عمل را بهتر است توسط بهترین پزشک لیفت ابرو در تهران انجام دهید.

آموزش لیفت و لمینت ابرو و انجام آنها با مواد کراتینه و چسب لیفت ابرو ، طبیعی ترین روش برای تغییر حالت ابروی شماست ، به علاوه اینکه می تواند با کمترین هزینه آنها را تقویت و خوش حالت کند.

جهت بالا بردن و تغییر حالت ابرو روش لیفت و لمینت ابرو در مقابل روشهای دیگر از قبیل جراحی لیفت ابرو ، هاشور ابرو ، کاشت ابرو و تزریق ژل ابرو هزینه کمتری دارد . در این مقاله قصد داریم هر آنچه لازم است در رابطه با لیفت ابرو با مواد بدانید را در اختیار شما قرار دهیم . به عنوان مثال شما را با اینکه مواد لیفت ابرو چیست و همینطور آموزش لیفت ابرو با مواد ، مراحل لیفت ابرو با مواد ، لیفت ابرو در خانه و … آشنا می سازیم.

 

 

لیفت ابرو با مواد چیست ؟

ابرو به عنوان یکی از مولفه های بسیار مهم در زیبایی ما شناخته شده است در واقع این موهای کوتاه و باریک ، نقش بسیار پر رنگی در زیبایی ما ایفا می کنند . همان طور که می دانید حالت و مدل ابرو از قدیم تا کنون تغییرات بسیاری داشته است . لیفت ابرو با مواد ، تکنیکی جدید برای حالت دادن به ابروها و مرتب کردن آنهاست و به شما در تحقق رویای داشتن ابرو مدل آشفته و یا به اصطلاح هالیودی کمک می کند . با این متد به راحتی می توان به ابرویی با مدل آشفته و البته مرتب دست یافت .

در روش لیفت با مواد لیفت ابرو ها به سمت بالا مرتب می شود و دیگر نیاز به صرف کردن زمان زیادی برای سامان دادن به ابروهایتان نیست ؛ با این روش شما با مواد ارگانیک و بی خطر به نتیجه دلخواه خود دست می یابید . قابل ذکر است که لیفت ابرو با مواد ، مانعی برای وضو گرفتن شما ایجاد نمی کند و از لحاظ شرعی مشکل ساز نمی باشد .

لمینت ابرو چیست؟

برای کسانی که ابروهای نازک و کم حجم و کرکی دارند لمینت ابرو با استفاد از مواد گیاهی و کراتین موهای ابرو را کلفت تر و پررنگ تر نشان می دهد .برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لمینت ابرو بهتر است با پزشکان الو پزشک در ارتباط باشید.

لیفت ابرو با مواد چه تفاوتی با لمینت ابرو دارد؟

لمینت باعث تقویت و کراتینه کردن ابرو می شود در حالی که کارکرد لیفت تغییر حالت و بالا کشیدن ابرو می باشد .

لمینت در واقع یک فرایند گیاهی کراتینه است مواد لمینت دارای پیگمنتهای رنگی هستند که بر روی ابرو یا مژه قرار می گیرد موی ابرو و مژه ها را حجم تر می کند و رنگ مژه و ابرو را پر رنگ تر و تیره تر می کنند با این روش ابرو ها و مژه ها واضح تر می شوند و ابرو ها حالت زیبایی به ابرو می دهد کسانی که ابرویی افتاده ای دارد باید حتما به فکر لیفت ابرو باشند زیرا لمینت برای ابرو هایی افتاده تاثیر چندانی نخواهد داشت

شما می توانید لیمنت و لیفت را همزمان و در یک جلسه انجام دهید چرا که این دو روش فرایند مشابهی دارند و چندان فرقی با هم نمی کنند ، هر چند که کارایی های متفاوتی دارند و موادی که در هر یک از آنها استفاده می شود نیز با هم متفاوت است .

آیا لیفت ابرو با مواد همان لیفت مژه است ؟

لیفت ابرو با لیفت مژه کاملا با هم متفاوت اند . در لیفت ابرو با مواد ، ابرو ها بالا کشیده می شود ، در حالی که برای مژه از بیگودی جهت فرم دهی و انحنای مژه ها استفاده می گردد و در واقع لیفت مژه به صورت تخصصی برای مژه انجام می شود و لیفت ابرو به صورت تخصصی به مرتب سازی ابروها می پردازد .

آموزش لیفت ابرو با مواد از طریق انجام مراحل لیفت ابرو با مواد

افرادی که دوست دارند آموزش لیفت ابرو با مواد ببیند ، لازم است ابتدا با مواد لیفت ابرو آشنا شوند و بعد از خرید تمامی مواد لیفت ابرو ، با دقت و به شیوه زیر مراحل لیفت ابرو با مواد را انجام دهند :

گام اول : با برس ابرو موها را در جهت دلخواه شانه می کنیم و سپس آنها را به وسیله براش ریملی و با استفاده از چسب لیفت ابرو ، فیکس می کنیم .

گام دوم : مواد شماره 1 لیفت ، نظیر چسب لیفت ابرو را بر روی ریشه تا نصف موهای ابرو ها قرار می دهیم . در این مرحله این نکته را باید در نظر داشت که مدت زمان مکث مواد بر روی مو با توجه به برند محصول متغیر است .

گام سوم : چسب لیفت ابرو ، همزمان با مواد لیفت ابرو را از طریق استفاده از میکرو براش به طور کامل از روی موهای ابرو پاک می کنیم . بعد از آن موهای ابرو را به طور کامل با مواد شماره 2 یا فیکس کننده می پوشانیم . حال ابروها را با کاور نایلون بپوشانید و به مدت 15 دقیقه مکث نمایید .

گام چهارم : بعد از پاک کردن مواد شماره 2 باید مواد فیکس رنگ را بر روی ابرو قرار دهیم . معمولا رنگ ابرو با توجه به نظر مشتری به مدت 7 تا 8 قیقه و با استفاده از پوشش نایلونی بر روی ابرو قرار داده می شود .

گام پنجم : در این مرحله ، پس از پاک کردن ابرو از رنگ ، ابرو به طور کامل مرتب و عاری از هر نوع مواد لیفت ابرو می شود .

گام ششم : اکنون وقت قرار دادن ماده شماره 3 بر روی ابروها که در واقع همان کراتین است ، فرا می رسد . توجه کنید که پس از قرار دادن کراتین بر روی ابروها حتما به مشتری گوشزد کنید تا چند ساعت بعد به هیچ وجه نباید آب به ابرو ها برسد به این دلیل که مواد کراتینه این زمان را نیاز دارند تا به طور کامل جذب مو های ابرو گردند ، در غیر این صورت اثر آنها به کلی از بین می رود و نتایج دلخواه حاصل نمی شود .

تاکید می شود که :

افراد آموزش لیفت ابرو را جدی بگیرند و هرگز بدون اینکه حضوری آموزش دیده باشند ، دست به لیفت ابرو نزنند . چرا که مواد لیفت ابرو ، فوق العاده قوی هستند ، به همین دلیل اگر فردی که تاکنون آموزش لیفت ابرو ندیده است ، مواد را در زمان مشخص شده و طبق تایمی که دارد از روی ابروها بر ندارد ، دور از انتظار نیست اگر که ابروها بسوزند و از دست بروند .

مواد لیفت ابرو چیست ؟

به احتمال زیاد این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده است که اصلا مواد لیفت ابرو چیست . در واقع مواد لیفت ابرو و لیفت مژه ، مواد یکسانی می باشند و در واقع تنها تفاوت موجود میان آنها ، نحوه استفاده از این مواد است . البته مواد لیفت ابرو به این دلیل که ارگانیک و معدنی هستند بعد از تماس با مو های ابرو آن ها را ضخیم تر و مشکی تر می کنند و حالتی منظم و به شکل هاشوری به سمت بالا به ابروها می دهند .

در نتیجه پس از اموزش لیفت ابرو و انجام لیفت ابرو در خانه و یا انجام لیفت ابرو در ارایشگاه ، ابرو ها پر پشت و پهن تر به نظر می آیند . مهم ترین مزیت استفاده از این مواد برای ابرو این است که ، مواد لیفت ، هیچ صدمه ای به مو ها نمی زنند و حتی برعکس به تقویت و حفظ ابرو ها نیز به طور شایانی کمک می کنند .

روش های لیفت ابرو

·        لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انجام یک روش برای بالا بردن ابرو بدون استفاده از جراحی است. در این روش برای تزریق بخش هایی مشخص می شوند. سپس با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، محل های مشخص شده بی حس می شوند. سپس بوتاکس از قسمت های بی حس شده تزریق می شود. تزریق پرکننده در عضلات، سبب فلج شدن آن ها و برطرف شدن چین و چروک ها در این محل می شود.

زمان لازم برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، چند دقیقه است و  به مدت ۳ الی ۵ ماه ماندگاری دارد. فرد بعد تزریق بوتاکس نیاز به استراحت ندارد و این امکان را دارد که به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

در برخی مواقع، این روش با دیگر روش های لیفت ابرو ترکیب می شوند و نتیجه بهتری حاصل می شود. لازم به ذکر است که در لیفت ابرو با استفاده از تزریق بوتاکس، کبودی و زخم در چهره مشاهده می شود که این عوارض نیز موقتی هستند و پس از مدت کوتاهی از بین می روند.

بنابراین لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، یک روش بی دردسر و کم هزینه است که نقش قابل توجهی در افزایش شادابی و و چهره دارد. تزریق بوتاکس به منظور لیفت ابرو در کلینیک های مختلف با هزینه های متفاوت انجام می شود. بهتر است که فرد قبل از اقدام به انجام بوتاکس در رابطه با هزینه آن سؤال کند و سپس عمل را انجام  دهد؛ اما در در کل روش گران قیمتی نیست و نیازی نیست بیماران نگران هزینه انجام این عمل باشند.

·        لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از انواع روش های لیفت ابرو، لیفت ابرو با استفاده از نخ است. در این روش، برش هایی به قطر ۳ الی ۴ میلی متر در داخل ابرو ایجاد می شود. استفاده از روش برای افزایش زیبایی حدودا از  دهه ۱۹۹۰ شروع شده است؛ اما به مرور روش انجام و تجهیزات مورد استفاده در آن تغییراتی داشته اند. افرادی که در سنین ۳۰ الی ۵۰ سالگی هستند و عوارض پیری در آن ها چندان زیاد نیست، بهترین کاندیدای لیفت ابرو با استفاده از نخ هستند.

در این روش با استفاده از سوزن های ظریف، برش های نازکی در داخل ابرو ایجاد می شود و نخ هایی از طریق این شکاف ها وارد می شود. این نخ ها، سبب محو شدن افتادگی پوست می شوند.

از روش لیفت با نخ در سایر قسمت های صورت از قبیل دور لب، گردن، غبغب  و لپ ها نیز استفاده می شود.

 ایجاد بخیه و وارد شدن نخ ها به زیر پوست باعث ایجاد عکس العمل در بدن شما می شود. عکس العمل بدن شما تولید بیشتر است. در واقع با تحریک پوست، کلاژن سازی در آن شروع می شود. کلاژن تولید شده، چروک ها و فضاهای خالی پوست در پوست شل و افتاده را پر می کند و  باعث کشیدگی پوست و برطرف شدن چروک ها و جوان سازی پوست می شود.

در چهره مصنوعی به نظر نمی رسد و حالت طبیعی چهره حفظ می شود. اثرات این روش نیز موقت است و بعد از حدود یک سال از بین می رود.

لیفت ابرو با استفاده از نخ از جمله روش های لیفت ابرو است که عوارض زیادی ندارد. کمی قرمزی و تورم بعد از انجام عمل مشاهده می شود. این عوارض دائمی نیستند و  به زودی از بین می روند. از لحاظ هزینه نیز از روش های کم هزینه محسوب می شود. هزینه لیفت ابرو با استفاد از نخ بر اساس تعداد نخ های استفاده شده تعیین می شود.

·        لیفت ابرو با استفاده از لیزر

لیفت ابرو با استفاده از لیزر از انواع روش های لیفت ابرو غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است.

عملکرد بالا بردن لیزر با ابرو، مشابه همان استفاده از لیزر برای سفت کردن و برطرف کردن شل شدگی پوست است. در این روش طی یک فرآیندی به نام نئوکلاژنز، تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. با حرارت دادن و گرم کردن ماهیچه های اطراف ابرو، آن ها منقبض می شوند و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود. این روش از انواع روش های لیفت ابرو است که بلافاصله بعد از درمان اثرات آن قابل مشاهده است.

در این روش مانند روش تزریق بوتاکس ماده ای به داخل بدن تزریق نمی شود و روشی مؤثر و با کیفیت برای بالا بردن ابرو ها‌ست. عکس العمل بدن در برابر تزریق ماده خارجی در این روش مشاهده نمی شود؛ اما با توجه به اینکه در ناحیه مورد نظر برش هایی ایجاد می شود، احتمال ایجاد عفونت وجود دارد. از طرف دیگر این روش ها نسبت به سایر روش های لیفت ابرو، روشی گران تر است. بیمار نیاز به چند جلسه لیزر درمانی دارد که این موضوع خود باعث افزایش هزینه می شود.

·        لیفت ابرو به روش هایفوتراپی

لیفت ابرو با استفاده از روش یکی از جدیدترین انواع روش های لیفت ابرو به منظور بالا کشیدن ابروها و برطرف کردن چین و چروک اطراف ابرو است. در این روش انرژی امواج اولتراسوند با شدت و فرکانس بالا به طور موضعی وارد لایه های عمیق پوست می شوند. انعقاد حرارتی ایجاد شده سبب کشیدگی و سفت شدن پوست پیشانی و بالاکشیدگی ابروها می شود.

·        لیفت ابرو به روش اولتراپی

اولتراپی روشی برای سفت کردن پوست است که با استفاده از انرژی اولتراسوند و ایجاد حرارت در لایه های عمیق پوست انجام می شود. تحریک حرارتی ایجاد شده سبب افزایش کلاژن سازی در پوست می شود. افزایش تولید کلاژن نیز در برطرف کردن چین و چروک ها و سفت شدگی پوست نقش دارد. بعد از انجام این درمان، در پوست احساس سفتی ایجاد می شود که موقت است و بعد از مدتی از بین می رود.

  • در این روش پوست شل و افتاده اطراف پلک و ابرو لیفت می شود. ابروها نیز حالت دار شده و به سمت بالا کشیده می شوند.
  • این درمان غیرجراحی و غیرتهاجمی علاوه بر تحریک کلاژن سازی و لیفت پوست اطراف ابروها، در ناحیه فک، گردن و سینه نیز به کار برده می شود.
  • اثرات کامل این درمان، ۸ الی ۱۲ هفته بعد از درمان مشهود است.

·         لیفت ابرو با آندوسکوپی

از دیگر انواع روش های لیفت ابرو، آندوسکوپی است. این روش نیز یک روش تهاجمی است و در آن بیمار به طور کامل بیهوش می شود.

برای انجام لیفت ابرو با آندوسکوپی چند برش در بالای پیشانی ایجاد می شود. سپس وسیله ای به نام آندوسکوپ وارد برش ها می شود. امواجی که توسط آندوسکوپ ارسال می شود، سبب ایجاد تصاویری در مانیتور می شود. به این ترتیب جراح تصویر واضحی از زیر پوست خواهد داشت که به او در تعیین روند جراحی کمک می کند.

تاثیر لیفت ابرو بعد از ۶ ماه

لیفت ابرو با آندوسکوپی معمولا برای افتادگی های ملایم و متوسط استفاده می شود. با توجه به اینکه برش های ایجاد شده به منظور جراحی در این روش محدود هستند، عوارض کمتری دارد و دوره ریکاوری آسان و سریعی دارد.

در این روش نه تنها ابروها به سمت بالا کشیده می شوند، بلکه پوست اطراف ابروها نیز صاف می شود. چین و چروک های پیشانی نیز در این روش از بین می روند و پیشانی صاف می شود.

 این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب است و به دلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند، درنتیجه عوارض کمتر و دوره درمان کوتاه‌تری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند و چین و چروک های این قسمت ها را از بین می برد.

منبع : (https://drgoya.com/blog/)