خرید بازی فکری چوبی در پرورش حواس پنجگانه چه تاثیری دارد؟

دلیل توصیه «اسباب بازی های چوبی» برای تربیت فکری. حواس پنجگانه را تحریک کنید و تمرکز را پرورش دهید!

چند اسباب بازی چوبی در خانه خود دارید؟ امروزه اسباب‌بازی‌های پلاستیکی که تولید انبوه آن‌ها آسان است و قیمت نسبتاً ارزانی دارند، جهان را درگیر طوفان کرده‌اند. برخی از افراد ممکن است تصویر “چیزی (هدیه) داده شده در زمان های خاص مانند زایمان و تولد را داشته باشند. درست است که اسباب بازی های چوبی که اغلب دست ساز توسط صنعتگران ساخته می شوند، گران هستند، بنابراین ممکن است خرید آن کمی سخت باشد. با این حال، هنگامی که در مورد مزایای آموزشی اسباب‌بازی‌های چوبی آشنا شدید ، مطمئناً می‌خواهید بیشتر به فرزندان خود کمک کنید. از این رو این بار به «اسباب بازی های چوبی» می پردازیم و تاثیرات آموزشی و جذابیت آن ها را به تفصیل بیان می کنیم. در عین حال برای کسانی که می گویند «اسباب بازی های چوبی گران است و خرید آن سخت است…» یک سرویس بسیار پیشنهادی معرفی کنیم.

انواع بازی با چوب | بازی فکری چوبی بزرگسال‬‎ | بازی فکری چوبی کودکان

اسباب بازی های چوبی چه تاثیری در یادگیری دارند؟

[اثر آموزش فکری اسباب‌بازی‌های چوبی 1] آموزش چوب: تعمیق درک فرهنگ باستانی چوب

آیا تا به حال کلمه ” Mokuiku ” را شنیده اید ؟ بر اساس وب سایت “Mokuiku Lab” که توسط انجمن معتبر هنر و نمایشنامه NPO اداره می شود، کلمه “Mokuiku” از زمانی که هوکایدو آن را به عنوان موضوعی برای “پروژه ارتقای سیستم بازنگری مشترک سیاست” در سال 2004 انتخاب کرد، استفاده شده است. که مورد استفاده قرار گرفت. و آموزش چوب به “پرورش یک ذهن غنی که بتواند به طور مستقل در مورد رابطه بین مردم، درختان و جنگل ها از طریق استفاده از درختان از سنین پایین فکر کند” اشاره دارد.

    محصولات ساخته شده از چوب در اطراف ما استفاده می شود، از یک تکه کاغذ گرفته تا مبلمان و معماری، چقدر مردم می توانند تصور کنندهمچنین، چند نفر به این واقعیت اهمیت می دهند که چوب تنها منبعی است که ما استفاده می کنیم و توسط طبیعت و نیروی انسانی قابل بازیافت و بازسازی است؟

احتمالاً بسیاری از شما این بحث را شنیده اید که درختان را نباید قطع کرد و استفاده از محصولات چوبی بد است. جنگل های ژاپن کوچکتر و کوچکتر می شوند… با این حال، این گزارش این را به عنوان “عدالت مبهم” توصیف می کند و اشاره می کند که درک کافی از جنگل ها و محیط زیست وجود ندارد.

در واقع، منطقه جنگلی ژاپن در طول 50 سال گذشته اندکی تغییر کرده است . همچنین قابل ذکر است که انباشت جنگل های مصنوعی در 50 سال گذشته 6 برابر شده است . انباشت جنگل به «حجم تنه درختان تشکیل دهنده یک جنگل» اشاره دارد و معیاری برای اندازه گیری میزان منابع جنگلی است. در نگاه اول، افزایش انباشت جنگل‌های دست‌ساز ممکن است خوشایند به نظر برسد، اما در پس آن یک مشکل جدی نهفته است: درختانی که برای استفاده به عنوان چوب کاشته شده‌اند، قطع نشده‌اند. مشکل در کمین است . ما باید درختان را در زمان مناسب قطع کنیم، از آنها به‌عنوان منابع مؤثر استفاده کنیم و آنها را برای نسل بعدی بکاریم .

البته، حتی اگر کودکی هنوز خیلی کوچک باشد، دست زدن به یک اسباب بازی چوبی ممکن است به او احساس عمیقی ندهد. با این حال، ممکن است فرصتی باشد که در جایی در دل خود به فرهنگ چوب فکر کنید، مثلاً «این درخت کجا رشد کرده است؟» «این اسباب بازی چوبی را چه جور آدمی ساخته است؟» من نمی توانم.

[اثر آموزشی اسباب بازی های چوبی 2] حواس پنج گانه را تحریک می کند و تمرکز را پرورش می دهد

در مقایسه با اسباب بازی های ساخته شده از مواد دیگر مانند پلاستیک، اسباب بازی های چوبی گرمای خاصی به خود دارند. یکی از دلایل این است که بسیاری از طرح ها به هم ریخته نیستند و حس گرمی دارند، اما یک جنبه هم وجود دارد که ویژگی های خود چوب این احساس را در من ایجاد می کند.

نیازی به گفتن نیست که درختان زندگی هستند. آنها نیز مانند انسان از سلول تشکیل شده اند و دارای هوای زیادی هستند. بنابراین دارای عایق و حفظ حرارت عالی است . خانم یومیکو آداچی، مربی آموزش چوب، در مورد تاثیرات اسباب بازی های چوبی به شرح زیر صحبت می کند.

    برای نوزادانی که به تغییرات دما حساس هستند، بازی با اسباب‌بازی‌ای که هنگام لمس آن احساس گرما می‌کند، راحتی حسی است و به آنها اجازه می‌دهد تا برایمدت طولانی بدون برهم زدن کنجکاوی و علاقه‌شان بازی کنند.لذامی گویندتمرکز پرورش می یابد

همچنین آقای کیوشی بابا، معاون موزه اسباب‌بازی توکیو، می‌گوید که اسباب‌بازی‌های چوبی برای نوزادانی که به حواس پنج‌گانه‌شان حساس هستند، مفید است . اسباب‌بازی‌های چوبی نه تنها در لمس نرم و گرم هستند، بلکه دارای عناصر زیادی هستند که حواس پنج‌گانه را تحریک می‌کنند، مانند بوی بی‌نظیر چوب، زیبایی دانه‌های چوب و صدای ملایم برخورد اسباب‌بازی‌ها به یکدیگر.

    وقتی بزرگ می‌شویم، بینایی و شنوایی به تمرکز اصلی تبدیل می‌شوند، اما وقتی کودک هستیم، از هر پنج حواس مانند بویایی و لیسیدن استفاده می‌کنیم.به همین دلیل مهماستکه با چیزهایی روبرو شوید که حواس پنج گانه را در این دوره به کار بیاندازند و آنها را توسعه دهند.

[اثر آموزشی اسباب بازی های چوبی 3] قوه تخیل کودکان را تحریک کنید

یکی دیگر از ویژگی های اسباب بازی های چوبی این است که بسیاری از آنها طرح های ساده ای دارند.

به عنوان مثال، اگر به بلوک های ساختمانی که اسباب بازی های چوبی معمولی هستند نگاه کنیم، آنها گرد، مثلثی یا مربع هستند. نام “ساختمان” است، اما انباشته کردن لزوما تنها راه بازی نیست. می توانید مانند یک آلت موسیقی به آن ضربه بزنید یا می توانید آن را به اطراف بچرخانید و حرکت آن را مشاهده کنید. به عبارت دیگر می توان گفت یکی از نقاط قوت اسباب بازی های چوبی این است که به دلیل طراحی ساده، محدودیتی در نحوه بازی ندارند و تخیل کودکان را تحریک می کنند.

آقای آداچی، که در بالا ذکر شد، می‌گوید وقتی بچه‌ها را در حال بازی با اسباب‌بازی‌های چوبی می‌بیند، احساس می‌کند که زمان بیشتری را با یک اسباب‌بازی می‌گذراند تا با وسایل دیگر . “چگونه بازی کردن با آن سرگرم کننده است؟” “بله، می توانید اینگونه بازی کنید!” چنین آزمون و خطا و اکتشافاتی مطمئناً کودکان را مجذوب خود می کند.

تخیل کودکان غنی تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم. خوب است که به کودک خود اجازه دهید طبق یک رویه مشخص بازی کند، اما هر چند وقت یکبار، خوب است که اسباب بازی ای را به او بدهید که روش بازی ثابتی ندارد و آن را به او بسپارید.

سه نکته

روابط عمومی که کنجکاوی فکری کودکان را پرورش می دهد

معرفی اسباب بازی های چوبی پیشنهادی از منظر تربیت فکری!

اسباب‌بازی‌های چوبی در خرده‌فروشی‌های انبوه به سختی قابل تشخیص است، اما واقعاً چه نوع چیزهایی دارید؟ یوسوکه آئویاگی، نگهبان اسباب بازی، چند اسباب بازی چوبی معمولی را معرفی کرد.

اسباب بازی چوبی “برای 1 سال”: زیلوفون ماهی

همانطور که از نام آن پیداست، ” زیلوفون ماهی ” که توسط شرکت ژاپنی اسباب بازی Bornelund فروخته می شود ، زیلوفونی به شکل ماهی است. دقیقاً به دلیل اینکه زمان توسعه مهارت های شنیداری فرا رسیده است، یک تیونر حرفه ای مقیاس و صدای زیلوفون را با دست بررسی می کندانتخاب مواد خوب برای سازهای کودکان که صداهای تحریف شده زیادی ندارند بسیار مهم است. . اندازه یک اکتاو است که حتی برای کودکان کوچک به راحتی قابل کنترل است. مهم نیست به کدام نت ضربه بزنید، می توانید یک ملودی فوق العاده بداهه بسازید و بنوازید.

اسباب بازی های چوبی “برای کودکان 2 ساله”: یک مجموعه بازی کامل

به طور کلی، خانه بازی از 3 سالگی است، اما می توان از 2 سالگی کمی زودتر بازی کرد . البته از رنگ ایمن و مطمئن استفاده می شود، اما مهمتر از همه، “احساس برش” کودکان را مجذوب خود می کند. همچنین از آنجایی که سینی دارد امکان حمل و سرو مواد برش خورده نیز وجود دارد. شما همچنین می توانید تمیز کردن را تمرین کنید.

اسباب بازی چوبی “برای کودکان 3 ساله”: قطار با ریل

قطارهای با ریل های چوبی از BRIO، یک اسباب بازی ساز باسابقه سوئدی ، می توانند از 3 سالگی لذت ببرند. “مجموعه راه آهن پایه” در ابتدا توصیه می شود، اما “ایستگاه های مترو” و “پل های در حال سقوط” نیز به فروش می رسند، بنابراین می توانید دنیای خود را هر طور که می خواهید گسترش دهید. بازی در قطار نیز نوعی وانمود بازی است. کودکانی که وانمود می‌کنند هدایت‌کننده و راننده هستند، می‌توانند بال‌های تخیل خود را باز کنند و به ماجراجویی‌های سرگرم‌کننده بروند . اگر مادر یا پدر از مناظر اطراف ریل راه آهن نقاشی بکشند، کنجکاوی فکری کودک را تحریک می کند.

اسباب بازی چوبی “برای کودکان 4 ساله”: Quadrilla

کوادریلا ” از Bornelund را توصیه می کنم. ریل ها و بلوک های اشکال مختلف را به دلخواه جمع کنید و از بالا تیله ها را بغلتانید. بسته به نحوه مونتاژ تیله ها، سرعت و مسیر تیله ها تغییر می کند و اگر جهت بلوک اشتباه باشد، تیله ها در وهله اول غلت نمی خورند .

برای 5 اسباب بازی چوبی: Cuboro

آمازون [از آقای Aoyagi] ” Cuboro ” که توسط شرکت سوئیسی Cuboro ساخته شد ، زمانی که سوتا فوجی، یک بازیکن شوگی، آن را در کودکی خود بازی کرد، به شهرت رسید. بلوک ها را با سوراخ ها ترکیب کنید و تیله ها را از بین آنها بگذرانید. در نگاه اول، یک راه ساده برای بازی به نظر می رسد، اما شکل سوراخ ها بسته به بلوک متفاوت است، بنابراین بسته به نحوه ترکیب آنها، تیله ها ممکن است در وسط راه متوقف شوند یا در جهت اشتباه غلت بزنند… به طرز شگفت انگیزی دشوار است که به مسیری فکر کنید که در آن تیله ها متوقف نشوند، و احساس موفقیت وقتی که بتوانید آن را انجام دهید بیش از پیش می شود .

اسباب بازی های چوبی جذاب اما گران هستند…در چنین شرایطی از سرویس اشتراک اسباب بازی آموزشی استفاده کنید

با این حال، همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، اسباب بازی های چوبی چندان ارزان نیستند، بنابراین بسیاری از افراد ممکن است در خرید آنها تردید کنند. یا افرادی هستند که نگران هستند، “حتی اگر برای خرید آن تلاش زیادی کنم، اگر فرزندم اصلاً علاقه ای نشان ندهد…” ممکن است نگران باشید که بعد از سن یا سن خود نتوانید از آن استفاده کنید. خرید زیاد از نظر اقتصادی واقعی نیست.

برای کسانی از شما که می خواهید به کودکان اجازه دهید تا اسباب بازی های چوبی با کیفیت را راحت تر لمس کنند، ما ” آزمایشگاه کودکان ” را که توسط آقای Aoyagi اداره می شود توصیه می کنیم .

“آزمایشگاه کودکان” یک سرویس اجاره ای با نرخ ثابت برای اسباب بازی های آموزشی است . اسباب بازی های آموزشی متناسب با رشد کودک به صورت جداگانه برنامه ریزی شده و به طور منظم تحویل داده می شود. وقتی با آن بازی می کنید و به اسباب بازی دیگری نیاز دارید، آن را برگردانید و تعویض کنید. می توانید اسباب بازی های مختلف را به کودک خود بدهید بدون اینکه نگران باشید “خانه را اسباب بازی ها اشغال کنند…”.

و ویژگی بزرگ این آزمایشگاه بچه ها این است که ” اصلی ترین چیز اسباب بازی های چوبی است ” . ما می‌خواستیم بچه‌ها مستقیماً گرمای چوب را به عنوان یک ماده احساس کنند، و البته می‌خواستیم اسباب‌فروشی‌های داخلی را که اسباب‌بازی‌هایی با استفاده از چوب ژاپنی می‌سازند، تقویت کنیم.

به هر حال، وقتی کودک واقعاً از اسباب بازی خوشش می آید و نمی خواهد آن را رها کند، می توان آن را با قیمتی بسیار کمتر از قیمت بازار خریداری کرد . با این کار، به نظر می‌رسد که می‌توانید اسباب‌بازی‌های مورد علاقه فرزندتان را پیدا کنید، در حالی که به‌طور معمولی اسباب‌بازی‌های چوبی زیادی را امتحان می‌کنید که نمی‌توانید به طور معمول از پس خریدشان برآیید.

محبوب ترین طرح از 3980 ین (بدون احتساب مالیات) در ماه شروع می شود. چرخه تعویض 30 روزه است و 3 تا 5 اسباب بازی می رسد. برای جزئیات بیشتر، لطفاً وب سایت آزمایشگاه کودکان را بررسی کنید.

***

اسباب بازی های چوبی به سختی در اسباب بازی فروشی ها و خرده فروشان انبوه یافت می شوند، اما در واقع اثرات آموزشی مختلفی دارند. چرا سعی نمی‌کنید اسباب‌بازی‌های چوبی را در تربیت کودک خود بگنجانید، زیرا انتظار می‌رود با تجربه کردن فرهنگ چوب، تمرکز و تخیل شما را افزایش دهند؟