رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

فاصله ترکیه تا یونان با کشتی چقدر است و مشاوره با آدونیس

سفر با کشتی کروز به جزایر یونان + مزایای ویزای توریستی یونان

یونان (Greece) کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است. یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است. یونان دارای جزایر زیبا و توریستی بسیار زیادی میباشد که انتخاب بسیاری از گردشگران در سرتاسر دنیا میباشد. اقدام به برگزاری تور 10 روزه سفر با کشتی کروز Alexander von Humboldt به برخی از این جزایر نموده است که در زیر اقدام به معرفی آنها و نحوه مهاجرت به یونان با آدونیس می نماییم.

شرایط اقامت و زندگی در یونان | مزایا و معایب مهاجرت به یونان | مشکلات زندگی در یونان برای ایرانی ها

برنامه سه روز ابتدایی

شروع تور فوق از سفر به شهر استانبول میباشد که بعد از دو شب اقامت در شهر استانبول به همراه گشت های شهری در روز سوم سفر دریایی شما توسط کشتی کروز آغاز میشود. در این سفر نیازی به تعیین وقت سفارت یونان تهران ویزا ندارید.

برنامه روز چهارم : ورود به جزیره Lesvos

Lesvos (یا جزیرۀ لسبوس) جزیره ای در یونان می باشد که در شمال شرقی دریای اژه واقع شده است. مساحت این سرزمین 1632 کیلومتر مربع می باشد که 320 کیلومتر از آن را ساحل تشکیل می دهد و بدین ترتیب این جزیره سومین جزیرۀ بزرگ یونانی و بزرگترین جزیره در بین سایر جزایر یونانی می باشد که در دریای اژه پراکنده شده اند. این جزیره توسط تنگۀ Mytilini از ترکیه جدا شده است.

برنامه روز پنجم : ورود به جزیره Mykonos

Mykonos (یا جزیرۀ میکنوس) به عنوان بخشی از جزایر Cyclades، یک جزیرۀ یونانی است که بین تینوس، سایروس، پاروس و نکسوس قرار گرفته است. این جزیره ناحیه ای به وسعت 85.5 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و سطح آن در بالاترین نقطه 341 متر بالاتر از سطح دریا قرار می گیرد. اینجا 9.320 نفر سکنه دارد (تا سال 2001) که اکثر آنها در بزرگترین شهر آن یعنی Mykonos زندگی می کنند که در ساحل غربی واقع شده است. (به Mykonos اصطلاحا Chora هم می گویند که به معنی شهر است. اینگونه نامگذاری در زبان یونانی زمانی اتفاق می افتد که نام یک جزیره با نام شهر اصلی اش یکسان باشد.) Mykonos یکی از جزایر چند ملیتی اروپاست و مقامی سمبلیک در بین گردشگران اروپایی بدست آورده است.

برنامه روز ششم : ورود به جزیره Santorini

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام “ترا(Thera)” نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد و به خاطر محلی که جزیره واقع شده و رنگ خانه های آن معروف شده است. جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی بی نظیر است که هرکس حداقل یک بار در زندگی اش باید آنرا ببیند علیرغم موج عظیم توریستهایی که در این جزیره ازدحام می کنند.

درطول قرنها , یونانیان روستاهایی را بر لبه های تیز آتشفشانهای بلند سانتورینی بنا می کردند. این اجتماعهای فریبنده همراه با نماهای نفس گیراز تخته سنگهای صاف و خلیج آبی عمیق به سانتورینی زیبایی ای می بخشد که همگان را شیفته این منظره ها میسازد. چنانکه امروزه معلوم شده است جزیره سانتورینی در 3500 سال پیش پدید آمده هنگامیکه آتشفشان عظیمی فوران کرده بیشتر قسمتهای جزیره امروزی را به بیرون ریخته است.

برنامه روز هفتم : ورود به جزیره Rhodes

Rhodes (یا جزیرۀ رودس) جزیره ای در یونان می باشد که در دریای اژۀ شرقی واقع شده است. Rhodes از لحاظ جمعیت و وسعت، بزرگترین جزیره از میان جزایر Dodecanese می باشد. جمعیت آن 117.000 نفر است و مرکز آثار باستانی این گروه از جزایر می باشد. قانونا، این جزیره یک شهر مستقل در درون بخش وابستۀ Rhodes می باشد که همگی جزو محدودۀ اژۀ جنوبی هستند. شهر اصلی این جزیره و محل استقرار شهرداری آن، شهر Rhodes می باشد که 53.709 نفر سکنه دارد (تا سال 2001) و در شمال شرقی جزیرۀ کرت، جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل آنتالیای ترکیه واقع شده است.

برنامه روز هشتم : ورود به جزیره Crete

Crete (یا جزیرۀ کرت) بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیرۀ یونانی و پنجمین جزیرۀ بزرگ در دریای مدیترانه است. این جزیره قسمت مهمی از اقتصاد و فرهنگ موروثی یونان را تشکیل می دهد و این در حالیست که خصوصیات فرهنگی و محلی خود را نیز حفظ می کند (مانند لهجه، شعر و موسیقی). همچنین کرت مرکز تمدن Minoan می باشد که از اولین تمدن های اروپا بوده است.

برنامه روز نهم : ورود به آتن

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. شاید آتن جذاب ترین و مشهورترین شهر در دنیا نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشمان خود خواهید دید. یکی از بهترین راه های لذت بردن از تابستان آتن این است که روزهای خود را مانند آتنی های محلی بگذرانید. یعنی صبح زود بیدار شوید، صبحی پرمشغله داشته باشید (مثلا به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) و سپس در هوای گرم روز از خوابی عمیق، طولانی و دلپذیر لذت برید و شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی هستند و رستوران ها، کافه ها و سرگرمی های عالی و بی شماری در داخل و مرکز این منطقه موجودند.

برنامه روز دهم : ورود به استانبول

سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی؛ راهنمای تور زمینی یونان

کشور یونان در قسمت جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن مرزهای زمینی با ترکیه این امکان را فراهم کرده است تا هم‌وطنان عزیز بتوانند به‌صورت زمینی به یونان سفر کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به تجربه سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی هستید تا انتهای این مطلب همراه ما در سایت آدونیس باشید.

کشور یونان دارای فرهنگ و تمدن دیرینه‌ای است و افرادی که یونان را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کنند می‌دانند که با شگفتی های بسیاری روبرو خواهند شد. چراکه یونان جزو کشورهایی است در میان توریست ها محبوبیت خاصی دارد. ازآنجاکه این کشور می‌تواند تمامی خواسته های گردشگران از لحاظ دیدن آثار باستان شناسی، بناهای تاریخی، آب و هوای عالی، غذاهای خوشمزه و متنوع، طبیعت بکر رؤیایی و همچنین مراکز خرید لوکس و مدرن را برآورده کند، جزء کشورهای محبوب و پرطرفدار برای مسافرت است.

اگر شما هم به تاریخ و معماری های قرون وسطا علاقه دارید، حتماً یونان را در لیست سفرهای خودتان قرار دهید و با خرید تور یونان از سایت آدونیس دیگر دغدقه ویزا و… را نداشته باشید. مردم کشور یونان بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. برای سفر به کشور یونان با ماشین شخصی ابتدا باید مدارک و وسایل موردنیاز برای سفر خود را آماده کنید. در ادامه به سایر جزئیات در رابطه با مدارک موردنیاز، وسایل و مسیرهای سفر اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مدارک موردنیاز برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی

همان‌طور که برای سفرهای هوایی و زمینی از طریق هواپیما و قطار مسافران نیاز به مدارک خاصی دارند، سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی نیز نیازمند تهیه مدارکی می باشد.

ویزا

اولین و مهم‌ترین مدرک ویزا است. دریافت ویزا برای تمام افرادی که از طریق خودروی شخصی وارد مرز یونان می شوند، موردنیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی دریافت ویزا برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی و هزینه های موردنیاز برای دریافت ویزا می توانید با شماره‌های مندرج در وب‌سایت آژانس گردشگری آدونیس تماس حاصل فرمایید. ازآنجاکه کشور یونان جزء کشورهای حوزه شینگن است، با داشتن ویزای شینگن می توانید سفر خود را آغاز کنید.

اجازه خروج ماشین

مدارک دیگری که برای سفر موردنیاز است شامل اجازه خروج ماشین و پرداخت هزینه مربوط به کاپوتاژ کردن خودروی شخصی است.

گواهی نامه بین المللی

افرادی که قصد دارند با خودروی شخصی خود در یونان به گشت‌وگذار بپردازند بایستی گواهینامه بین المللی دریافت کنند و همچنین پلاک اتومبیل خود را نیز تغییر دهند.

بیمه‌نامه ماشین و بیمه درمانی

پرداخت حق بیمه و آماده کردن مدارک بیمه برای مدت زمان سفر نیز موردنیاز است. افراد بایستی با قوانین کشور مقصد نیز آشنایی داشته باشند تا در حین رانندگی دچار مشکلی نشوند. دریافت بیمه‌نامه خودرو نیز یکی دیگر از مدارک موردنیاز برای سفر به یونان است. چراکه ممکن است در این کشور دچار مشکلاتی مانند تصادف شوید؛ اما بدون داشتن یک بیمه‌نامه معتبر در اروپا نمی توانید از بیمه هزینه‌ای دریافت کنید.

مدارک ماشین و مدارک شناسایی

مدارک شناسایی اتومبیل، مدارک مربوط به بیمه، عکس های پاسپورتی، کپی مدارک هویتی، دفترچه ماشین و سایر مدارک مربوط به بیمه نیز در سفر موردنیاز است. مدارک مربوط به واکسن نیز باید همراه مسافران باشد.

شماره تلفن های ضروری

بهتر است لیست تلفن های ضروری در کشور مقصد را نیز با خود به همراه داشته باشید. به‌عنوان مثال دانستن شماره پلیس و یا امداد جاده‌ای در هر کشور موردنیاز است. بهتر است آدرس ها و شماره‌های تلفن سفارتخانه های ایران در کشورهای مقصد را نیز با خود همراه داشته باشید.

پول نقد و سکه

همراه داشتن کیف پول، سکه و پول نقد همیشه موردنیاز است.