رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ کدامند؟

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، گاهی ساده و گاه کمی پیچیده است. دلایل ساده روشن نشدن این سیستم، به دست خود شما نیز رفع می‌گردد. اما اگر مشکل جدی باشد، باید به صورت تخصصی تعمیر شود؛ البته این کار شما نیست! کم نیستند متخصصانی که در این زمینه آموزش دیده و سال‌ها تجربه کسب کرده‌اند و شما با خیال آسوده می‌توانید تعمیر ماشین لباسشویی خود را به آن‌ها بسپارید. اما به راستی دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی کدامند؟ با ما همراه باشید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که علی رغم فشار دادن دکمه پاور، ببینید که چراغ‌های دستگاه روشن نمی‌شود و یا وقتی روشن می‌شود و گزینه Play را می‌زنید، هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، گاه ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. شاید خنده دار به نظر برسد اما بعضی وقت‌ها وصل نبودن دو شاخ به پریز و یا نبود برق در اتصالات ساختمان، علت روشن نشدن آن است! حتی ممکن است یادتان رفته باشد که درب ماشین لباسشویی را کامل ببندید. درست است؛ اصلاً تعجب نکنید.

اگر درب دستگاه به درستی بسته نشود، بلافاصله پس از روشن شدن، آب دیگ بیرون می‌ریزد. به همین دلیل است که ماشین لباسشویی سامسونگ، تا زمان بسته نشدن کامل درب، روشن نمی‌شود. خراب شدن لولا، گیر کردن یک شی خارجی لای درب دستگاه، تاب برداشتن درب و… از جمله دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی‌اند که باید هر چه سریع‌تر برای رفع آن کاری کرد.

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

خرابی میکروسوئیچ و ارتباط آن با روشن نشدن ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ، قفلی الکترونیکی است که طراحان ماشین لباسشویی سامسونگ، برای تضمین بسته بودن درب ماشین لباسشویی از ابتدا تا انتهای شستشو، در آن تعبیه کرده اند. با وجود میکروسوئیچ لباسشویی، احتمال باز شدن سهوی درب به صفر می‌رسد. فرقی نمی‌کند به چه دلیلی، در هر صورت اگر میکروسوئیچ، قفل نشود، موتور ماشین لباسشویی سامسونگ روشن نخواهد شد. اما چگونه می‌توان این مسئله را رفع کرد؟

اگر درب ماشین لباسشویی را باز کنید، لاستیک دور درب را می‌بینید که میکروسوئیچ درست در زیر آن قرار گرفته است. کافیست لاستیک را کمی بلند کرده و با استفاده از پیچ گوشتی، فنز زیر آن را بکشید و آزاد نمایید. حالا فنر را از بخش آزاد خارج و لاستیک را آرام آرام بلند کنید. با قرار دادن آن در دیگ ماشین لباسشویی، به میکروسوئیچ دسترسی خواهید داشت.

نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ در تهران

و اما برای تعمیر میکروسوئیچ، لازم است که درب آن را بردارید و زباله‌ای که داخل آن قرار داشته را بررسی نمایید. حال زباله را فشار داده و رها کنید. اگر با این کار صدایی از میکروسوئیچ به گوشتان نخورد، احتمالاً از کار افتاده و باید هر چه سریع تر، تعویض گردد. (برای اطمینان از خرابی میکروسوئیچ، می‌توانید از مولتی متر استفاده کنید.)

ولوم تایمر چیست و خرابی آن چه تاثیری در روشن شدن ماشین لباسشویی دارد؟

تایمر، قطعه‌ای است که مدت زمان مورد نیاز برای شستشوی لباس‌های مورد نظر را اندازه گیری می‌کند. زمانبندی تایمر، اساس کار لباسشویی سامسونگ بوده و اهمیت زیادی دارد. در بعضی مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، تایمر روی سوئیچ تعبیه شده است. برخی مواقع (به ویژه زمان‌هایی که از ماشین لباسشویی به صورت مداوم استفاده شود) شفت‌های ولوم هرز می‌شود و خرابی آن، مانع از شروع به کار ماشین لباسشویی خواهد شد.

برای حل مشکل، در اولین قدم باید شفت‌های ولوم تایمر مورد بررسی قرار گیرند؛ این کار برای حصول اطمینان از گردش صحیح تایمر ضروری است. اگر کارکرد ناصحیح ولوم تایمر، ناشی از هرز شدن شفت‌های ولوم باشد، تنها راه حل، تعویض آن است.

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی برد، دیگر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

برد، قطعه‌ای سبک و بسیار کوچک در ماشین لباسشویی است که وظیفه آن، مدیریت فعالیت قطعات داخلی سیستم می‌باشد. برد که عملکردی مشابه مغز انسان دارد، از طریق اتصالات الکترونیکی، به مدیریت قطعات می‌پردازد. مهمترین نشانه خرابی برد، صدای ناهنجار ماشین لباسشویی است. در این صورت (حتی اگر دیگر قطعات سیستم سالم باشند)، باز هم دستوری مبنی بر شروع به کار از سمت برد دریافت نخواهد شد. تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ، باز هم از عهده تعمیرکاران متخصص در این زمینه برمی آید و نه افراد عادی!

برای جلوگیری از خرابی برد، نباید در اوج مصرف برق از ماشین لباسشویی استفاده شود. به علاوه ممانعت از داغ شدن بیش از اندازه ماشین لباسشویی و نگهداری از آن در جای خشک و خنک و…در حفظ سلامت برد تاثبرگذار است.

وقتی لباس‌ها در ماشین لباسشویی، متوازن نیستند!

جالب است که حتی‌عدم دقت به توازن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، روشن شدن آن را با مشکل مواجه می‌سازد. نامتعادل بودن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، موجب فعال شدن دکمه سوئیچ‌عدم تعادل شده و بدین ترتیب عملکرد ماشین لباسشویی با اخلال مواجه خواهد شد. رفع این مشکل به سادگی آب خوردن است؛ کافیست لباس‌ها را با دست به شکل یکنواخت در ماشین لباسشویی بگذارید و دستگاه را به کار بیندازید.

در صورتی که با توزیع متوازن، باز هم ماشین لباسشویی روشن نشود، احتمالاً مسئله جدی‌تر است و همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، برد فرمان یا تایمر الکتریکی مشکل دارد. در این مواقع، حتماً مسئله را با متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی در میان بگذارید.

آیا ممکن است خرابی موتور، علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ باشد؟

ماشین لباسشویی مانند هر سیستم دیگری، دارای موتوری است که دیگ شستشو را به گردش در می‌آورد. برخی مدل‌های ماشین لباسشویی، موتورهایی برای استفاده در دو جهت دارند. گاه ممکن است ماشین لباسشویی را روشن کنید و متوجه شوید که موتور هیچ حرکتی ندارد و یا صدای وزوز و خفه کردن از آن به گوش می‌رسد؛ در این صورت، موتور باید سریعاً توسط یک تعمیرکار، مورد بررسی قرار گیرد.

گاهی ممکن است بر اثر کارکرد بیش از حد، موتور داغ کند و به شکل اتوماتیک، خاموش شود. معمولاً اگر یکی دوبار این اتفاق بیافتد، طبیعی است اما تکرار چندین باره آن، زنگ خطر خرابی موتور را به صدا در می‌آورد.

در صورت داغ کردن موتور ماشین لباسشویی، بهتر است آن را به مدت یک ساعت خاموش کنید و اجازه دهید دمای قطعات، کمی پایین بیاید. یادتان باشد که تعمیر موتور ماشین لباسشویی، پیچیده و مهم است؛ بنابراین حتماً از تکنسین مجرب و باتجربه برای تعمیر آن کمک بگیرید.

روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی سنسور سطح آب

از جمله دلایلی که مانع از روشن شدن ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود، خرابی سنسور سطح آب است. سنسور سطح آب در کف لباسشویی قرار دارد. وقتی آب وارد دیگ هوای فشرده شود، این سنسور نیز تحت فشار قرار می‌گیرد و از این طریق، مقدار آبی که وارد دستگاه شده را اندازه گیری خواهد کرد. اگر این سنسور آسیب ببیند، اطلاعات اشتباه به برد ارسال خواهد کرد؛ اطلاعاتی مبنی بر وجود مقادیر فراوانی از آب در داخل دیگ! بنابراین، برد اجازه روشن شدن دستگاه و ورود آب بیشتر به دیگ را نخواهد داد.

خرابی دکمه کنترل پنل؛ علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

گفتیم که گاه علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. مثلاً خرابی دکمه POWER یا PLAY. اگر این دکمه‌ها به درستی کار نکنند، دستور روشن شدن به برد سیستم ارسال نخواهد شد. احتمالاً این مسئله ناشی از فشار دادن بیش از اندازه دکمه‌ها بوده و یا با کشیدن دستمال خیس بر روی آن‌ها به وجود آمده است؛ این مشکل تنها با تعویض دکمه رفع خواهد شد.

جمع‌بندی

با توجه به کیفیت بالایی که محصولات سامسونگ دارند، علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ، همیشه وجود مشکلی جدی و لاینحل نیست. اگر شما نیز از ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می‌کنید و ناگهان متوجه می‌شوید که دستگاه روشن نمی‌شود، بهتر است در ابتدا علت‌های ساده بروز آن را بررسی کنید و اگر مسئله با روش‌های ساده‌ای که گفتیم حل نشد، کار را به کاردان بسپارید و از کارشناسان حرفه‌ای و ماهر که در تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تجربه کافی دارند، کمک بگیرید.

جهت درخواست تعمیرات

در صورت نیاز به مشاوره و یا تعمیر لباسشویی سامسونگ، با ما از طریق 75931-021  و یا وب سایت آراسرویس araservice.co  در ارتباط باشید.