رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

تجهیزات ترافیکی

تجهیزات راهنمایی و رانندگی یکی از ملزومات اصلی برای حفظ امنیت، کنترل عبور و مرور خودروها و هم چنین کاهش آسیب‌ها و تصادفات احتمالی است. باتوجه به افزایش جمعیت در دهه های اخیر استفاده از تجهیزات ترافیکی شهری به خصوص در کلان شهرهایی مانند تهران اهمیت ویژه ای یافته است. استفاده از علائم ترافیکی استاندارد نقش مهمی در آگاهی دادن به رانندگان از مسیر پیش رویشان بازی می کند.

استوانه ترافیکی و کله قندی | تجهیزات ترافیکی شهری | قفل کن پارکینگ

این محصولات شامل تعداد زیادی از زیر مجموعه ها و کالاهای مختلف است که از مهمترین کاربرد آن ها تجهیزات کنترل ترافیک را می توان نام برد. این وسایل وظیفه نظم دهی به عبور و مرور خودروها در خیابان ها، حفظ جان و مال سرنشینان و عابران پیاده را بر عهده دارند. تابلو ها و علائم ترافیکی علاوه بر حفظ امنیت، باعث زیباسازی فضای شهر و مدرن بودن آن نیز می شوند.

کله‌ قندی ترافیکی

یکی از پرکاربردترین ابزارهای ترافیکی می‌ توان به کله‌ قندی ترافیکی اشاره کرد، این‌ گونه وسایل احتمالاً به چشمتان خورده و توجه شما را جلب نموده‌اند. شکل جالب کله‌ قندی باعث می ‌شود تا رانندگان متوجه خطر پیش رو شوند، از این وسیله برای هشدار در طول راه استفاده می ‌شود‌. به­ عنوان مثال اگر در جاده‌ای تصادفی رخ دهد و یا کارگران در آن قسمت مشغول تعمیرات باشند از کله‌قندی برای هشدار دادن به رانندگان استفاده می ‌شود تا از بروز تصادفات احتمالی جلوگیری شود‌. کله ‌قندی انواع مختلفی از جمله تاشو و ثابت دارد که هرکدام از آن‌ها برای مکانی استفاده می‌ شود.

چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی یکی دیگر از پرکاربردترین انواع تجهیزات ترافیکی می باشد که بدون تردید در سطح جاده ای با این لوازم مواجه شده اید که در شب های نامساعد شرایط اقلیمی، وجود این لوازم امنیت جاده را برقرار نموده و سبب کاهش حوادث می شود. چشم گربه ای ترافیکی در انواع مدل های مختلفی عرضه می شود که از جمله این مدل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه که دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و توانایی تحمل بار بیشتر از چندین تن را دارا می باشد
  • چشم گربه ای ترافیکی سولار که با توجه به عملکرد بسیار مناسب با ذخیره کردن انرژی خورشیدی در روز، در شب هنگام چراغ های چشمک زن خود را فعال می کند.
  • چشم گربه ای ترافیکی یک طرفه که به منظور هدایت خودروها در جاده های برون شهری و در ترافیک کاربرد دارد.
  • چشم گربه ای آلومینیومی که بسیار سفت و محکم به زمین وصل شده و در برابر اصطکاک و ضربه مقاوم می باشد.

تجهیزات ترافیک پارکینگ

تجهیزات پارکینگ از مجموعه ابزار و وسایل هایی هستند که به منظور کنترل ترافیک، مشخص کردن مسیر رفت و آمد خودرو ها، حفظ ایمنی وسایل نقلیه و افراد عابر پیاده در پارکینگ های مدرن و امروزی مورد استفاده قرار می گیرند. صرف نظر از نوع ساختمان که یک مرکز خصوصی باشد یا دولتی، یا یک ساختمان آموزشی، اداری و … باشد؛ استفاده از تجهیزات پارکینگ امری ضروری می باشد.

از آن جا که تجهیزات پارکینگ انواع مختلفی دارد؛ شناسایی آن ها امری ضروری می باشد که افراد پیش از اقدام به خرید باید با انواع تجهیزات پارکینگ و کاربردهایشان آشنا شوند. برخی از مهمترین تجهیزات ترافیک پارکینگ عبارتند از قفل پارکینگ، ضربه گیر ستون، تجهیزات ایست پارکینگ، تجهیزات بازرسی پارکینگ، کفپوش پارکینگ، محافظ پارکینگ، استوانه پارکینگ، آینه محدب پارکینگ، سرعت­گیر پارکینگ، جداکننده پارکینگ، کله قندی پارکینگ، کاراستاپر.

استوانه ترافیکی و کله قندی | تجهیزات ترافیکی شهری | قفل کن پارکینگ

قفل پارکینگ

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در محل پارکینگ اختصاصی خود، خودرو دیگری را مشاهده کرده باشید که پارک شده است. امروزه با افزایش روز افزون خودروهای شخصی ، محفوظ ماندن جای پارک در پارکینگ های اختصاصی برای مالک آن به یکی از دغدغه های روزمره تبدیل شده است .

قفل پارکینگ وسیله ای است که در پارکینگ های اختصاصی و به منظور عدم اشغال فضای پارک شخصی نصب می گردد و از جمله انواع تجهیزات پارکینگ اختصاصی می باشد، که به منظور عدم اشغال فضای پارکینگ شخصی توسط افراد غریبه نصب می گردد .

یکی از مشکلات رایج در پارکینگ ساختمان های امروزی , پارک کردن خودروی مهمان در پارکینگ شخصی ساکنین می باشد . قفل پارکینگ سبب رعایت فضای پارکینگ شخصی و پارک کردن صحیح همه خودروها در پارکینگ می گردد و فضای پارکینگ شما را برای دیگران مسدود می کند.

ضربه گیر ستون پارکینگ

یکی دیگر از ملزومات و تجهیزات پارکینگ ضربه گیر ستون پارکینگ است. محافظ و ضربه گیر ستون پارکینگ به منظور جلوگیری از آسیب دیدن بدنه ماشین هنگام پارک کردن و شکستن لبه­ ستون­ های پارکینگ استفاده می­شود. ضربه گیر ستون  پارکینگ علاوه بر استفاده در پارکینگ­ ها قابل استفاده در کارخانه­ ها و انبارها، جهت محافظت از خودرو و سرنشینان بر اثر برخوردهای احتمالی است. ضربه گیر ستون پارکینگ در مدل و سایزهای مختلف تولید می­ شود و دارای شبرنگ­ هایی برای دید بهتر رانندگان در نور کم است.

نصب ضربه گیر ستون پارکینگ بسیار ساده است و با توجه به جنس ستون پارکینگ می­ توان یکی از روش­های پیچ و رولپلاک، چسب و یا تفنگ هیلتی و یا میخکوب را انتخاب کرد و برای سطوح خاصی مانند گچ می­توان از چسب آهن نیز استفاده کرد. ضربه گیر  ستون پارکینگ دارای دو جنس فلزی و لاستیکی است که از لاستیک با کیفیت ساخته شده و در برابر ضربه مقاوم است. ضربه گیر ستون پارکینگ با خاصیت ارتجاعی و انعطاف­ پذیری که دارد قادر است از ستون­ ها، دیوارهای پارکینگ و بدنه خودرو در هنگام اصابت محافظت کند.

استوانه ترافیکی و کله قندی | تجهیزات ترافیکی شهری | قفل کن پارکینگ

اهمیت استفاده از تجهیزات ترافیکی

افزایش روزافزون جمعیت و زیاد شدن تعداد وسایل نقلیه از پس آن، پتانسیل بالایی برای ایجاد تصادفات شهری و جاده‌ای ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی، با کنترل ترافیک می‌توان در شهر و جاده از بروز حوادث ناگوار جلوگیری نمود. برای کنترل ترافیک، از تجهیزاتی به نام تجهیزات ترافیکی استفاده می‌شود که شامل وسایلی از جمله مخروط ترافیکی، سرعت گیر، آینه محدب، گل‌میخ و چشم گربه‌ای، چشم ببری، تابلو ترافیکی، بشکه ایمنی، جداکننده ترافیکی، استاد پلاستیکی، راه بند آکاردئونی و.. می‌شوند.

باتوجه به این‌که تجهیزات ترافیکی در شرایط مختلف آب و هوایی قرار می‌‌گیرند، همچنین به علت نقش مهم آن‌ها در جلوگیری از تصادفات شهری و جاده‌ای، این تجهیزات باید از مرغوبیت خوبی برخوردار باشند و توسط افراد متخصص نصب گردند.