رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در کانادا

معرفی بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در سال تحصیلی جدید

برای اطلاع از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا و رشته های پولساز در کانادا و جوانب جذاب ادامه تحصیل در کانادا با لتس گو یونی همراه باشید. همواره از مهاجرت تحصیلی به عنوان یک روش موثر برای تغییر روند زندگی و مقدمه ای عالی برای داشتن آینده ای درخشان یاد می‌کنند؛ اگر شما هم به فکر تحصیل در دانشگاه های کانادا و تجربه زندگی، کار و تحصیل دانشجویی در این کشور پیشرفته، چندفرهنگی و چند زبانه هستید، بد نیست تا پیش از هر اقدامی در مورد بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا و رشته های پولساز در کانادا تحقیق کنید.

بهتر است در ابتدا به طور کامل با  آشنا شوید، سپس از میان دانشگاه های برتر این کشور، رشته تحصیلی مورد نظر و ایده آل خود را برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب کرده و در نهایت برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

با توجه به تنوع بسیار بالای رشته های تحصیلی دانشگاه های کانادا، به این فکر افتادیم تا با معرفی بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا در سال تحصیلی جدید، مسیر سخت تصمیم گیری و انتخاب را برای شما آسان کنیم. می توان اینطور گفت که تشخیص بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا، بر مبنای مقدار شهریه دانشگاه، اشتغال پذیری و نیاز آن در بازار کار و میزان درآمد پس از فارغ التحصیلی انجام می پذیرد. این رشته ها شامل موارد زیر می‌شوند.

رشته تجارت و امور مالی

یکی از بهترین رشته های تحصیلی این رشته است که با نام Business and finance شناخته می شود و پایه و بنیان اقتصاد تمامی کشورهای جهان از جمله کانادا است. کسب مدرک دانشگاهی در این زمینه تحصیلی به شما این اجازه را می دهد تا ساختارهای بازار مالی را یاد گرفته و بفهمید عملکرد آنها چگونه است.

در حال حاضر برترین رشته های تجارت و امور مالی در کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر می‌شود:

 • رشته مالی B.B.A: تمام وقت 4 ساله، شهریه سالانه 21.385 هزار دلار، دانشگاه ترنت
 • رشته مالی B.Com (Hons.): تمام وقت 4 ساله، شهریه سالانه 31.212 هزار دلار، دانشگاه کارلتون
 • کارشناسی ارشد حسابداری: تمام وقت 1 ساله، شهریه سالانه 35.000 هزار دلار، دانشگاه یورک
 • کارشناسی ارشد مدیریت ریسک مالی: تمام وقت 1 ساله، شهریه سالانه 62.000 هزار دلار، دانشگاه تورنتو
 • دوره MBA مالی: تمام وقت 2 ساله، شهریه سالانه 10.000 هزار دلار، دانشگاه آلبرتا

مشاغل پرطرفدار و محبوب این رشته تحصیلی در کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدیریت دارایی
 • تجارت/ سهام داری
 • مدیریت سرمایه
 • بانکداری
 • امور بیمه
 • حسابداری

حقوق اولیه فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی در کانادا نیز در مشاغل مختلف شامل مقادیر زیر می‌شود:

حسابدار مالی: 31 دلار کانادا در هر ساعت کاری

تحلیلگر مالی: 33 دلار کانادا در هر ساعت

کارمند حسابداری: 19 دلار کانادا در هر ساعت

دفتردار: 19 دلار کانادا در هر ساعت

رشته علوم کامپیوتری و IT

اگر رشته تحصیلی و تخصص آینده شما حول محور علوم کامپیوتری/ نرم افزار و یا IT باشد، همیشه موقعیت های شغلی بسیار خوبی در انتظار شما در سراسر دنیا خصوصاً کانادا خواهد بود.

بنابر گزارش سازمان مهاجرت CIC، مدیریت پروژه IT و مهندسی نرم افزار جزو 10 شغل پرمتقاضی بازار کار این کشور و بهترین رشته های تحصیلی است. در ادامه با محبوب ترین دوره های تحصیلی در زمینه علوم کامپیوتری و IT در کانادا آشنا می‌شوید:

 • دوره کارشناسی علوم کامپیوتری B.Sc: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 156.790 هزار دلار کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دوره کارشناسی علوم داده B.Sc. Honours: تمام وقت 4 ساله، دانشگاه واترلو
 • دوره کارشناسی آمار و علوم کامپیوتری B.Sc. Honours: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 169.568 هزار دلار کانادا، دانشگاه مک گیل
 • دوره کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری و یادگیری ماشینی M.sc: تمام وقت 2 ساله، شهریه 21000 دلار در هر سال، دانشگاه آلبرتا
 • دوره کارشناسی علوم کامپیوتری Honours: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 213.160 هزار دلار کانادا، دانشگاه تورنتو

بنابر آمار اخیر، تقاضای بالایی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسانی که قادر به فعالیت و کدنویسی در زمینه فرانت اند و بک اند هستند در کشور کانادا وجود دارد.

لازم به ذکر است که تخصص برنامه نویسی جاوا در صدر فهرست مشاغل مورد نیاز و پر مخاطب بازار کار این کشور قرار دارد و در پی آن زبان های دیگر SQL، پایتون و net. قرار دارند. برخی از موقعیت‌های شغلی و محبوب این رشته تحصیلی در کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدیر پروژه
 • مهندس نرم افزار
 • توسعه دهنده وب
 • تحلیلگر برنامه
 • توسعه دهنده جاوا

میانگین حقوق فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتری و IT در کانادا در هر یک از شهرهای این کشور به شرح زیر است:

 • : بین 55 تا 119 هزار دلار در سال
 • ونکوور: بین 55 تا 119 هزار دلار در سال
 • مونترال: بین 45 تا 100 هزار دلار در سال
 • کلگری: بین 57 تا 125 هزار دلار در سال
 • ادمونتون: بین 58 تا 125 هزار دلار در سال
 • اتاوا: بین 61 تا 125 هزار دلار در سال
 • کبک: بین 42 تا 91 هزار دلار در سال
 • هلیفکس: بین 57 تا 116 هزار دلار در سال

پیشنهاد می‌کنیم در همین رابطه خواندن مطلب را از دست ندهید.

رشته مهندسی

همواره رشته مهندسی یکی از بهترین رشته های تحصیلی بوده که در اولویت انتخاب دانشجویان بین المللی تحصیل در کانادا قرار داشته است. بنابر داده های Hr و آژانس های تحلیل داده در کانادا، قرار است تا تنوع رشته های مهندسی در این کشور به طرز محسوسی تا سال 2025 رشد کنند.

در حال حاضر در بازار کار کانادا برای تمام تخصص های مهندسی کمبود نیرو وجود دارد و به همین خاطر فرصت کار و حضور در بازار کار این کشور برای فارغ التحصیلان جوان و بین المللی رشته مهندسی در کانادا به وفور یافت می‌شود.

رشته های محبوب مهندسی دانشگاه های کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کارشناسی علوم کاربردی در زمینه مهندسی الکترونیک: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 205.224 هزار دلار، دانشگاه واترلو
 • کارشناسی علوم کاربردی مهندسی عمران: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 205.224 هزار دلار، دانشگاه واترلو
 • کارشناسی مهندسی مکانیک: تمام وقت 4 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 169.568 هزار دلار، دانشگاه مک گیل
 • کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک و صنایع: تمام وقت یک ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 59.230 هزار دلار، دانشگاه تورنتو
 • کارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوتر: تمام وقت یک ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 59.230 هزار دلار، دانشگاه تورنتو

بنابر آمار Randstad، حقوق متوسط سالانه مهندسان در سال 2020 در کانادا 75.200 هزار دلار برآورد شده است. این در حالی است که کمترین حقوق مهندسی در سال به طور میانگین 45.900 هزار دلار و بالاترین میزان درآمد این موقعیت شغلی 130 هزار دلار در سال است.

درآمد فارغ التحصیلان برخی از مشاغل رشته مهندسی در کانادا به شرح زیر است:

 • مهندس عمران: 38.6 دلار در ساعت
 • مهندس مکانیک: 38.6 دلار در ساعت
 • مهندس الکترونیک: 38.6 دلار در ساعت
 • مهندس نرم افزار: 41.03 دلار در ساعت

رشته سلامت و پزشکی

تا زمانی که بشر در حال زندگی بر روی این کره خاکی است، علوم پزشکی و بهداشتی جزو بهترین رشته های تحصیلی و مشاغل مورد نیاز و پرمخاطب در سراسر دنیا و کانادا محسوب می‌شود. این صنعت سهم 7.8 بیلیون دلاری تولید ناخالص ملی را در سال 2016 داشته و همچنان دارای پتانسیل رشد فوق العاده ای در این کشور است.

زمینه های کاری در حال رشد در این رشته دانشگاهی شامل سلامت دیجیتال و پزشکی دقیق PM می شود که به ترتیب سهمی 233 بیلیون دلاری در سال 2020  و سهم 88 بیلیون دلاری تا سال 2023 در بازار کار جهانی خواهند داشت.

برخی از برترین دوره های تحصیل پزشکی در دانشگاه های کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • کارشناسی ارشد پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی: تمام وقت 2 ساله، شهریه کل دوره تحصیلی 33.960 هزار دلار کانادا، دانشگاه تورنتو

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا کدام است؟

کانادا جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین کشورها در جهان برای زندگی و تحصیل تثبیت کرده است. دانشجویان بین المللی که کشور خودشان را به مقصد کانادا ترک می‌کنند، به دنبال تحصیل در رشته‌هایی هستند که بتوانند آینده شغلی خود را تضمین کنند. همین موضوع این پرسش مهم را پیش می‌کشد که: «بهترین رشته برای تحصیل در کانادا کدام است؟» برای پاسخ به این سؤال با وبلاگ ادب ویزا همراه باشید.

بهترین رشته برای تحصیل در کانادا با بیشترین درآمد

حالا که کانادا را برای تحصیل انتخاب کردید، بهتر است در مورد رشته‌های پُردرآمد کانادا که بازار کار خوبی دارند اطلاعات خود را افزایش دهید. از این رو، بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا به شرح زیر هستند:

تجارت و امور مالی

تجارت و امور مالی پایه و اساس اقتصاد هر کشوری است. داشتن مدرک تحصیلی در این رشته به شما امکان می‌دهد نحوه عملکرد بازار مالی و کاربردهای آن را بیاموزید. درحقیقت، بهترین رشته تحصیلی برای مهاجرت به کانادا می‌تواند امور مالی باشد. یک مزیت عمده رشته مالی این است که تنوع زیادی دارد و هر مهارتی که می‌آموزید در بازار کار خواهان بسیاری دارد.

 یکی از مهم‌ترین سوالات در ذهن متقاضیان تحصیل در کانادا این است که بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا کدامند؟ قبل از خواندن ادامۀ متن؛ اگر به هر دلیلی فرصت مطالعۀ این مقاله را ندارید یا از حوصلۀ شما خارج است و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید،  را پُر کنید تا با یک مشاورۀ دقیق راهنمایی‌تان کنیم.

این سوال را از چند وجه می‌توان دید؛ این‌که شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای کدام رشته‌ها بهتر است؟ چه رشته هایی در کانادا بازار کار خوبی دارند؟ رشته های پرطرفدار در کانادا کدامند؟ و سوالاتی از این دست.

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است. هر رشته‌ای هم داشته باشید می‌توانید در سیستم آموزشی قوی این کشور تحصیل کنید. طبق آمار اداره مهاجرت کانادا (IRCC)؛ در سال 2019، کانادا 642 هزار ویزای تحصیلی صادر کرد که این تعداد کانادا را در رتبه سوم بیشترین پذیرش تحصیلی بعد از آمریکا و استرالیا قرار داد.

در این مطلب مهم‌ترین رشته‌های دانشگاه‌های مطرح کانادایی مثل تورنتو و ونکوور را بررسی می‌کنیم. همچنین مهم‌ترین رشته‌های مورد نیاز کانادا، رشته‌های پردرآمد کانادا و رشته‌های شامل حال بورسیه تحصیلی هم از دیگر مواردی است که زیر ذره‌بین می‌بریم. در ابتدا رشته های مورد نیاز کانادا را بررسی می‌کنیم.

لیست رشته های دانشگاه های کانادا

کانادا در حدود 106 دانشگاه و کالج دارد اما بعضی از دانشگاه‌ها نزد دانشجویان محبوبیت خاصی دارند! برای همین هم آمار پذیرش تحصیلی کانادا برای ایرانیان در بعضی استان‌های کانادا بیشتر است! در ادامه مرور کوتاهی داریم روی به تفکیک ایالت… .

رشته های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (British Colombia University) یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کاناداست که طیف وسیعی از رشته‌ها را ارائه می‌دهد.

این دانشگاه 2 پردیس دارد: یکی در اوکناگن (Okanagan) و دیگری در ونکوور (Vancouver).

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشکده‌های متعددی دارد و رشته‌های بسیاری هم در آن‌ها در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان کانادایی و بین‌المللی ارائه می‌شود:

رشته های مورد نیاز کانادا کدامند؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. بخش زیادی از این نیاز را هم از طریق مهاجران تامین می‌کند. بخشی از این نیروها هم با فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا وارد بازار کار می‌شوند.

در سال 2020 و حتی با وجود شیوع ویروس کرونا، کانادا حدود 220 هزار درخواست ویزای تحصیلی دریافت کرد و از این تعداد 113 هزار را تایید کرد. با توجه به نیاز به نیروی کار در حوزه‌های مختلف و گستردگی ، رشته های تحصیلی مورد نیاز کانادا هم متنوع و گسترده است.

شانس پیدا کردن کار پس از تحصیل در کانادا هم با توجه به همین نیاز و اقتصاد روبه‌رشد بالاست. اما برای پیدا کردن رشته‌هایی که بیشترین احتمال برای پیدا کردن را دارند باید نگاهی به بازار کار و مشاغل مورد نیاز کانادا بیندازید.

در مقاله مشاغل مورد نیاز کانادا ما به تفکیک حوزه مشاغل ترند سال 2022 را معرفی کرده‌ایم. البته نبود رشته تحصیلی شما در این لیست به‌معنای مورد نیاز نبودن آن نیست! این لیست فقط ترندترین مشاغل بازار کانادا در سال 2022 است.

با مراجعه به وبسایت دانشگاه‌ مد نظر خود می‌توانید رشته های مورد نیاز کانادا برای مهاجرت و دانشجویان بین‌المللی را مشاهده کنید و با توجه به سابقه تحصیلی خود بهترین رشته ها برای اپلای تحصیلی کانادا را انتخاب کنید.

https://www.donyayesafar.com/n/15816