رسانه سلامت و دانشکسب و کار سلامتی

بهترین روش محافظت از پا در محل کار

برای مراقبت از پاها در برابر خطرات احتمالی در محل کار، از کفش ها و تجهیزات حفاظت فردی مختلفی استفاده می شود، ولی بسیاری از مردم اهمیتی به سلامت پاهایشان نمی دهند و حفظ سلامت پاهایشان را مسئله مهمی نمی دانند و در شرایطی به یاد این عضو حیاتی می افتند که مشکلی برایشان به وجود آمده باشد. در صورتی که، نظر و عقیده متخصصان این است که پاها یکی از مهم ترین اعضای بدن هستند و به علت حساسیت و نقش مهمی که دارند، بهتر است بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. علاوه براین مسائل، برای تحرک و راه رفتن نیز باید پاها را سالم نگه داشته و قدر آنها را بدانیم.

برای مراقبت از پاها در محل کار از تجهیزات مختلفی استفاده می شود، که عبارت اند از:

کفش ایمنی: از پاها در برابر خطرات احتمالی مانند، سقوط اشیا، لغزش، مواد مذاب، بریدگی های خطرناک و… محافظت می کند. همچنین در حال حاضر شرکت کاترپیلار یکی از بزرگ ترین تولید کننده های أنواع تجهیزات ایمنی می باشد و اگر به دنبال بهترین کفش ایمنی هستید، کفش ایمنی کاترپیلار انتخاب بسیار عالی می باشد.

خرید کفش کار ارزان | قیمت کفش کار | کفش ایمنی اسپرت

چکمه لاستیکی سیاه: برای مراقبت از پاها در برابر مواد شیمیایی سوزان، مواد نفتی، آب و… مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید کفش کار ارزان | قیمت کفش کار | کفش ایمنی اسپرت

چکمه لاستیکی سفید: برای شرکت هایی مانند آب و فاضلاب، استخرهای صنعتی و پرورش ماهی و.. مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کفش کار ارزان | قیمت کفش کار | کفش ایمنی اسپرت

 گتر و ساق بند چرمی: برای مراقبت از ساق پا در برابر ذرات فلز مذاب در عملیات جوشکاری و برشکاری، یا شعله از آنها استفاده می شود.

کفش ایمنی اولین محافظ برای پا

کفش کار یکی از بهترین انتخاب ها جهت حفظ سلامت و افزایش ایمنی پاها بوده. این نوع کفش ها به دلیل کیفیت و طراحی خاص، کاملا متفاوت از دیگر کفش ها هستند و از آنها فقط در محل کار استفاده می شود. کفش های کار در أنواع مختلفی  تولید می شوند و هر یک از مزایای خاصی برخوردار می باشند و متناسب با شرایط و محیط کار بهتر است از آنها استفاده شود. برای مثال، بعضی از کفش های کار که حتمی است در برابر ضربات مقاوم باشند از سرپنجه های فولادی برخوردار هستند و این فولاد استفاده شده در کفش، از آسیب ها و صدمات وارده جلوگیری می کند. بعضی دیگر از نمونه های کفش ایمنی نیز در برابر گرما مقاوم می باشند و برای محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرند که افراد با گرمای بسیاری سر و کار دارند.

مراقبت از پا با چکمه های سیاه وسفید

چکمه های سفید به علت برخورداری از رنگ سفید، آلودگی ها و لکه ها را به خوبی نمایان می کند و برای کار در محیط هایی که رعایت نمودن أصول بهداشتی اهمیت دارد، مناسب می باشد.

چکمه سفید لایه روبی بهتر است در شرکت های آب و فاضلاب، استخرهای صنعتی و پرورش ماهی و… استفاده شود. همچنین این نوع از چکمه ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و از مواد و متریال مرغوبی تولید می شوند. بهره وری از این محصولات برای کارهای انبار، برق کاری و حتی معماری هم امکان پذیر می باشد. این نوع چکمه رویه ای از جنس لاستیک داشته و در برابر اسید، الکتریسیته، بنزین و مکان های قلیایی مقاومت بسیار عالی از خود نشان می دهد.

چکمه های پلاستیکی سیاه ساق بلند از تی پی یو، لاستیک و پی یو تولید می شوند  این محصولات ضد آب می باشند و در برابر ضربات، آب، سایش و بردیگی نیز بسیار مقاوم می باشند. این نوع چکمه حساسیت زا نبوده و در کارخانجات و شرکت های داخلی، با کیفیتی عالی تولید و عرضه می شوند.

چکمه های پلاستیکی، مناسب کار کاربران در کارخانه های پتروشیمی، نفت و کارخانه های مواد غذایی، شوینده و بهداشتی، فعالیت در شهرداری، کار در کارواش قالیشویی و …. می باشد، که ایمنی را در محیط های کاری افزایش می دهد. این چکمه ها طبق کارایی متفاوتشان با قیمتی مناسب در بازار به فروش می رسند.

گتر و ساق بند چرمی

 نوعی از وسایل حفاظت فردی می باشند، که حد فاصل فضای خالی بین لبه های شلوارتا روی کفش ها را می پوشاند. همچنین این محصولات بسته به نوع فعالیت از جنس و اندازه های متنوع تولید می شوند.  همچنین گترها تکه پارچه ای هستند که مانند ساق پوتین دوخته می شوند. قطعه ای از پارچه که قسمت های پایین ساق پا و بالای کفش را می پوشاند و به نوعی روپوش کفش می باشد. جهت مراقبت از ساق پا ر برابر سرما، باران و برف روی کفش و بالای کچ پا می بندند. ساق بند های چرمی نیز عملکردی مانند گتر را دارند و برای پیشگیری از تماس اجسام برنده و داغیا بدن در صنایع متنوع بهره گیری می شوند. همچنین از چرم طبیعی  با اندازه های متنوع طبق درخواست مشتری نی تولید می شوند.