رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بهترین زمان برای مسافرت به کیش

بهترین زمان سفر به کیش؛ یک مسافرت رویایی

اگر تمایل‌به خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24  و بازدید از این جزیره‌ی بی‌نظیر را دارید و نمی‌دانید «چه فصلی بهترین زمان سفر به کیش است؟» ، حتما این بخش را مطالعه کنید. گاهی دلتان می‌خواهد از همه شلوغی شهر و هوای آلوده‌اش فاصله بگیرید و به سفر بروید اما نمی‌دانید کجا می‌تواند مقصد رؤیایی گشت‌و‌گذار و آرامش روح و جسمتان باشد؟ احتمالا این مقاله درباره جزیره دلبر خلیج فارس و بهترین زمان سفر به کیش در مجله گردشگری قاصدک 24 بتواند در تصمیم‌گیری مقصدی که به آن علاقه‌مندید، کمک کند.

اول از همه به این نکته توجه کنید که دور از هیاهوی شهرهای بزرگ، در دل خلیج فارس زیبا، جزیره کیش مانند یاقوتی درخشان و بکر سرشار از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی قرار دارد که همین جزیره‌بودن باعث شده نسبت به مناطق دیگر ایران آلودگی هوای بسیار کمتری داشته باشد. نتیجتاً شما در سفر به کیش، اول از هرچیز آب‌و‌هوایتان واقعا عوض می‌شود! دومین نکته‌ای که مهم است بدانید، در‌مورد بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما و مسافرت به کیش است. چرا‌که لازم است برای بردن بیشترین لذت از سفر خود، مثلا بدانید کی فصل غواصی است، کی فصل جشنواره‌ها و ایونت‌های مختلف است و چه زمانی می‌توانید با ارزان‌ترین زمان سفر به کیش، حتی در مخارج سفر رؤیاییتان صرفه‌جویی کنید!

برای سفر به کیش چی ببرم | بهترین زمان سفر به قشم و کیش | بهترین فصل سفر به کیش

بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است؟

هر‌کسی از بستن کوله و چمدان خود برای آغاز سفر هدفی در ذهنش دارد. بعضی‌ها دوست دارند فقط برای خرید و بازار‌گردی سفر کنند، بعضی دلبسته مناظر طبیعی و گشت‌و‌گذار در دل طبیعتند و برخی هم به‌خاطر رویدادهای هنری و فرهنگی شهر خاصی که انتخاب کرده‌اند به آن‌جا سفر می‌کنند.

اما بهترین زمان سفر به کیش و خرید بلیط اتوبوس برای بازار‌گردی و طبیعت‌گردی یا بازدید فرهنگی چه زمانی است؟ کی می‌توانید وقتی پایتان را داخل جزیره گذاشتید هیجان همه وجودتان را پر کند که این بهترین انتخاب سفرتان بوده است؟ قطعا شما هم انگیزه خاصی برای سفر به کیش دارید یا به هوای غواصی در دل آب‌های گرم خلیج فارس به این جزیره زیبا جذب شدید و می‌خواستید برای یک‌بار هم که شده زندگی زیر آب‌ها را ببینید و شنا‌کردن مانند ماهی‌ها در دریای بی‌کران را احساس کنید.

بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است؟شاید هم می‌خواهید مراکز خرید جذاب و پر از جنس‌های خارجی و دست‌ساز محلی جنوب را ببینید و دست‌ پر به شهر و دیار خودتان با خاطره لذت‌بخش جنوب برگردید یا دلتان می‌خواهد درحالی‌که میان کوچه‌پس‌کوچه‌های کیش قدم می‌زنید صدای موسیقی جنوب همه روحتان را پر کند و با خود ببرد کنار نخل‌ها و شن‌های ساحل.  در‌هر‌صورت دانستن بهترین فصل برای سفر به کیش می‌تواند تجربه شما را از این‌ رو به آن‌ رو کند.

بهترین زمان سفر به کیش از نظر آب و هوا

اختلاف دمای جزیره کیش در طول سال، بعضی اوقات به ۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و به‌خاطر جزیره‌بودنش آب‌و‌هوای کاملا مرطوبی دارد. معمولا هوا در این جزیره گرمسیری، سرد نمی‌شود. پس بهتر است اصلا انتظار آب‌و‌هوای سرد در تمام فصول سال را از این جزیره نداشته باشید. سفر به کیش از نظر آب و هوااما یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های کیش آب‌و‌هوای بارانی آن است و اگر عاشق هوای بارانی هستید قطعا از سفرتان به کیش در فصل های بارانی، لذت دو‌چندان خواهید برد.

البته امیدواریم زمان حرکت شما به جزیره کیش هوا صاف و آفتابی باشد، چرا‌که طوفان و باران هوا باعث می‌شود تا مساعد‌شدن وضعیت اسکله‌ها تعطیل باشد؛ پس مهم‌ترین نکته بهترین زمان سفر به کیش این است که قبل از حرکت حتما آب‌و‌هوا را بررسی کنید. سفر به کیش از نظر آب و هوااما هر چهار‌فصل سال آب‌و‌هوای کیش یکسان نیست. هر فصلی آب‌و‌هوای مخصوص خودش را دارد و از این نظر بهتر است حتما به بهترین فصل سفر به کیش آگاه باشید تا راضی از سفر خود بر‌گردید. به‌ همین‌ خاطر با‌توجه‌به ویژگی‌های هر فصل در جزیره کیش و انگیزه‌های مختلف سفر شما که در چه فصلی می‌تواند مناسب باشد، با جزئیات صحبت خواهیم کرد.

سفر به کیش در بهار و نوروز کم‌رطوبت

قطعا برای خیلی از کسانی‌که در طول سال فرصت سفر‌کردن و گشت‌و‌گذار ندارند، فصل بهار و تعطیلات نوروز بهترین زمان سفر به کیش یا شهرهای دیگر است. شور و شوق آغاز فصل جدید هم صفای دیگری به مسافرت می‌بخشد؛ همچنین صفای جزیره کیش در فصل بهار نیز جور دیگری‌ است! آب‌و‌هوای خنک و ملایم، میزان کمتر رطوبت هوا، مخصوصا در اردیبهشت‌ماه باعث شده بهار جزو بهترین فصل سفر به کیش باشد. البته با‌توجه‌به تعطیلات و موج مسافران در فروردین‌ماه بهتر است حساب آژانس‌های مسافرتی، مکان اقامت و شلوغی جزیره را از قبل بکنید.

سفر به کیش در تابستان گرم و آفتابی

اگر به‌دنبال بهترین زمان سفر به کیش برای شنا در آب‌های خلیج فارس هستید، قطعا فصل مد‌نظر شما تابستان گرم و شرجی جزیره کیش است. شاید شرجی و رطوبت هوا اولش اذیتتان کند اما کلی اتفاق خوب و هیجان‌انگیز در فصل تابستان و در سواحل کیش انتظارتان را می‌کشد! اگر گرمای زیاد برایتان هیچ‌جوره قابل تحمل نیست، پس شاید باید فصل دیگری را برای مسافرت به کیش انتخاب کنید. از جذابیت‌های دیگر سفر به کیش در فصل تابستان، برگزاری انواع جشنواره‌ها، قرعه‌کشی‌ها و تفریحات مختلف و هیجان‌انگیز ساحلی است که همه این‌ها دست به دست هم می‌دهد تا برای شما که شیفته تجربه چیزهای جدید هستید، تابستان بهترین زمان مسافرت به کیش باشد.

سفر به کیش در پاییز خنک و دل‌انگیز

خیلی قابل پیش‌بینی نیست که آب‌و‌هوا در فصل پاییز جزیره کیش چگونه خواهد بود؛ اما بهتر است در نظر بگیرید که ممکن است رطوبت هوا تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد هم برسد. شاید پاییز برای خیلی‌ها که فراری از آب‌و‌هوای پیش‌بینی‌نشده و بارانی‌ هستند، بهترین زمان سفر به کیش نباشد، اما برخی هم شیفته دلربایی پاییز در سواحل خلیج فارس هستند. علاوه‌ بر همه این‌ها، هنوز جذابیت اصلی سفر به کیش در فصل پاییز مانده! آن هم برگزاری انواع جشنواره‌های تخفیف پاییزی، تخفیف ۵۰‌درصدی روز کیش (۲۰آبان) و ارزان‌شدن قیمت هتل‌هاست. بله شما ارزان‌ترین فصل سفر به کیش را پیدا کردید و در‌عین‌حال چیزی از جذابیت‌های طبیعی کیش را نیز از دست ندادید!

پاییز جزیره کیش با ماه مهر که آغاز می‌شود، هنوز تا حد زیادی حال‌وهوای تابستان را دارد، بارندگی کمتر از ادامه فصل پاییز خواهد بود. آبان‌ماه چیزی ما‌بین رطوبت و شرجی تابستان و باران‌های تند زمستان است اما آذر‌ماه پر‌باران‌ترین ماه فصل پاییز در جزیره کیش است که هرکدام می‌تواند بهترین زمان مسافرت به کیش در فصل پاییز مخصوص شما باشد.

سفر به کیش در زمستان معتدل

تقریبا تمام روزهای زمستانی کیش، بارانی است. باران‌های تند موسمی که در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد. پس اگر در زمستان به کیش سفر کردید یادتان نرود چترتان را همراه خود ببرید. قطعا در این فصل نمی‌توانید توقع آفتاب‌گرفتن یا تفریحات ساحلی داشته باشید اما کاملا می‌توانید انتظار آب‌و‌هوایی معتدل که بین ۹ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان است را به واقعیت تبدیل کنید. به‌همین‌خاطر برای کسانی‌که از گرمای جنوب فراری‌اند اما دلشان می‌خواهد حداقل یک‌بار هم که شده به سواحل جنوبی کشور سفر کنند، بهترین زمان سفر به کیش فصل زمستان است. حتی در اسفند‌ماه آب‌و‌هوای جزیره کیش به بهار نزدیک‌تر است و می‌تواند سفری با هوای به‌شدت دلپذیر را برایتان رقم بزند.

بهترین زمان سفر به کیش برای خرید و بازارگردی

اگر بیشترین انگیزه‌تان از سفر به جزیره کیش برای خرید‌کردن و گشتن در بازار‌های جذاب آن‌جاست، شاید باید ارزان‌ترین فصل سفر به کیش را انتخاب کنید! همان طور که گفتیم در فصل پاییز، کیش مملو از جشنواره‌های حراج بزرگ و به‌یاد ماندنی است که از قیمت بلیت هواپیمای کیش تا رزرو هتل  همه‌چیز ارزان‌تر خواهد بود. همچنین علاوه‌ بر گشت‌و‌گذار در بازارها می‌توانید در رویدادها و قرعه‌کشی‌های مختلف جزیره کیش شرکت کنید و هیجان بیشتری به سفر رؤیایی خودتان بدهید.

بهترین زمان سفر به کیش برای یک سفر ارزان

علاوه‌ بر فصل پاییز که پر از جشنواره‌ها و حراج‌های بزرگ ۵۰‌درصدی است و هزینه‌های سفر پایین‌تر از هر وقتی در‌می‌آید، فصل تابستان نیز به‌دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا، بهترین زمان سفر به کیش از لحاظ ارزانی و خلوتی جزیره مرجانی کیش است. همچنین در این فصل انواع رویدادها و ایونت‌های فرهنگی برگزار می‌شود که می‌تواند حسابی سرگرمتان کند.

شما می‌توانید در مرداد‌ماه به‌دلیل اوج گرما و کمتر‌بودن مسافران، سفری ارزان‌تر به کیش داشته باشید یا اواخر فروردین‌ماه که تعطیلات تمام شده است و همه به شهرهایشان بر‌گشته‌اند به جزیره کیش بروید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید. یا اصلا اول پاییز که مصادف با بازگشایی مدارس و خلوتی دفاتر مسافرتی است، سفر خود به این جزیره زیبا را آغاز کنید. در‌هر‌صورت انتخاب با‌توجه‌به شرایط و انگیزه‌های مسافرتتان با خودتان است تا سفری ارزان و در‌عین‌حال رؤیایی به جزیره کیش داشته باشید!

زمان برگزاری جشنواره های کیش و رویدادهای فرهنگی

از بهترین زمان سفر به کیش، زمانی است که این جزیره کوچک و فوق‌العاده زیبا پر از جشنواره‌های فرهنگی، هنری و موسیقی می‌شود. تابستان که می‌رسد، می‌توانید از جشنواره‌ای به جشنواره‌ای دیگر و از کنسرتی به کنسرت دیگر در جزیره کیش بروید که از ۱۵تیر‌ تا ۱۵شهریور برگزار می‌شود. زمان برگزاری جشنواره های کیش و رویدادهای فرهنگیجشنواره‌هایی مثل جشنواره آبنبات‌چوبی، جشنواره خرید، جشنواره سلامت و مسابقات رالی و تور خانوادگی که هر یک می‌تواند هیجان بیشتری به مسافرت شما ببخشد. اگر دوست دارید نمایش دلفین‌ها، حراج‌های بزرگ برای خرید‌کردن و انواع مسابقات و قرعه‌کشی‌ها را از نزدیک ببینید و در آن شرکت کنید قطعا فصل تابستان بهترین فصل سفر به کیش خواهد بود.

خلوت‌ترین فصل سفر به کیش

تقریبا در هر‌فصلی می‌توان بهترین زمان سفر به کیش را از لحاظ خلوتی، جست‌و‌جو و پیدا کرد. در حالت کلی سفر وسط هفته می‌تواند خلوتی مسافرت شما را تضمین کند؛ اما در فصل بهار به‌دلیل آب‌و‌هوای مناسب و رو به گرم جزیره ، خرداد‌ماه بهترین زمان مسافرت از نظر خلوت‌بودن به کیش است. در فصل تابستان، مرداد‌ماه می‌تواند گزینه ایدئال‌تری برای سفر به کیش نسبت به تیر‌ماه و شهریور از لحاظ خلوتی باشد، اما این به شرطی است که توان تحمل اوج گرمای جزیره را داشته باشید.

فصل پاییز و زمستان در جزیره کیش معمولا جزو خلوت‌ترین فصل سفر به کیش محسوب می‌شوند؛ به‌خاطر بارندگی هوا، فصل مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها، میزان سفر به جزیره کیش هم کاهش پیدا می‌کند و همین فرصت فوق‌العاده‌ای برای کسانی است که به‌دنبال خلوتی جزیره هستند. البته به این نکته هم توجه کنید که پاییز و زمستان علاوه‌ بر خلوتی، فصل ارزانی جزیره کیش نیز هستند، پس شاید این فصل بهترین زمان سفر به کیش همراه عزیزانتان باشد.

بهترین زمان سفر به کیش برای غواصی و تفریحات ساحلی

تقریبا در تمام چهارفصل سال در جزیره کیش امکان انجام تفریحات ساحلی مختلف وجود دارد و آن هم به‌خاطر آب‌و‌هوای گرم و شرجی آن است. اما نکته مهم این است که وقتی هوا آفتابی و دریا صاف و غیر‌طوفانی باشد همه این تفریحات برگزار می‌شوند، به‌همین خاطر معمولا گفته می‌شود بهترین زمان سفر به کیش برای غواصی و تفریحات آبی، فصل بهار و تابستان است. برای تجربه ناب غواصی در سواحل جزیره کیش و آب‌های خلیج فارس، بهتر است به‌درستی آب‌و‌هوا را از قبل بررسی کنید و همچنین برنامه‌ریزی کنید که صبح زود یا ظهر وقتی آفتاب بالای آسمان است به غواصی بروید. چرا‌که آماده‌شدن شما برای غواصی‌کردن ممکن است کمی طول بکشد و اگر به عصر یا شب بخورید عملا شنا‌کردن شما غیر‌ممکن می‌شود و اجازه نمی‌دهند غواصی کنید.

رویای سفر به کیش را در ذهنتان نگه دارید!

به جرئت می‌توان گفت یکی از جذاب‌ترین جاهای تاریخی و دیدنی ایران، برای سفر‌کردن و خوش‌گذراندن، جزیره کیش است. گر‌چه راه‌های دسترسی به جزیره کیش محدود به راه هوایی و دریایی است اما همین مدل سفر‌کردن بر فراز آب‌های خلیج فارس و بر امواج گرم و دلپذیر آن، فوق‌العاده جذاب و به‌یاد ماندنی است. حتی لازم نیست برخلاف تصور، لزوما پول زیادی در این سفر خرج کنید و می‌توانید در ارزان‌ترین فصل سفر به کیش چمدانتان را ببندید و راهی شوید، اما بدانید هرچه باشد تجربه‌ای رؤیایی در انتظارتان خواهد بود؛ چه در بهار و تابستان و چه در پاییز و زمستان، جزیره کیش چیزی در چنته دارد تا شما را هیجان‌زده و راضی کند و بهترین زمان سفر به کیش شما را بسازد، پس بیراه نیست که به آن مروارید خلیج فارس می‌گویند.