رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بهترین ژلیش ناخن برای ادارات و محل کار

در دنیای امروزه اکثر خانم ها می خواهند دستانی زیبا داشته باشند و خانم های کارمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. گاهی اوقات خانم های شاغل به دلیل رعایت  ضوابط شغلی خود باید ناخن هایی ساده با حالتی رسمی داشته باشند. اگر می خواهید بدانید چه رنگ و مدلی از ژلیش ناخن برای خانم های کارمند و شاغل مناسب است با ما در این قسمت همراه باشید.

خرید پک لاک ژل ۲۴ تایی | خرید لاک ژل ارزان | خرید لاک ژل کهکشانی

ژلیش ناخن چیست؟

لاک ژل ناخن یک ژل رقیق و مایع است که مانند لاک معمولی با کمک فرچه کوچکی که در قسمت در محصول وجود دارد بر روی ناخن می کشند. تنها فرق لاک ژل ها با لاک های معمولی در نحوه خشک کردن لاک است. لاک های معمولی در مجاورت هوا خشک می شوند اما لاک ژل ها با استفاده از نور یووی ال ای دی خشک می شوند. استفاده از ژلیش ناخن به مقاوت و زیبایی دستان و ناخن ها نیز کمک بسزایی می کند.

وسایل ژلیش ناخن

برای ژلیش کردن ناخن نیاز به ابزار ژلیش ناخن دارید که برای تهیه و خرید این ابزار می توانید به سایت فروشگاهی گلارا مراجعه کنید. وسایل ژلیش ناخن عبارتند از:

 • خرید تاپ کات
 • خرید بیس کات
 • خرید لاک ژل ناخن
 • خرید دستگاه یووی ال ای دی
 • خرید سوهان دستی ناخن
 • خرید بافر ناخن
 • خرید پوشر ناخن
 • خرید نیپر ناخن
 • خرید محلول کلینزر ناخن
 • خرید روغن کوتیکول

 مراحل ژلیش ناخن

ژلیش ناخن دو روش دارد. یکی روش تک مرحله ای و دیگری سه مرحله ای است. برای مقاومت بیشتر ناخن ها بهتر است از روش سه مرحله ای استفاده شود. روش سه مرحله ای ژلیش ناخن عبارت است از:

 1. آماده سازی ناخن: اولین کاری که باید انجام دهید این است که هر گونه پوششی که از قبل بر روی ناخن وجود دارد را از بین ببرید.
 2. کوتاه کردن و سوهان کشی: با ناخن گیر ناخن ها را هم اندازه و کوتاه کنید. سپس با استفاده از سوهان دستی ناهمواری های سطح و لبه ناخن را صاف کنید.
 3. کوتاه کردن کوتیکول ناخن: برای داشتن بستری مناسب جهت زدن لاک ژل، باید پوست های مرده روی صدف ناخن با پوشر ناخن عقب زده شود و با نیپر ناخن جدا شود.
 4. بافر کشی ناخن: سپس با بافر ناخن به آرامی روی کوتیکول بکشید تا پوست های مرده ناخن کاملا از بین برود. انجام این کار برای افرادی که در منزل ژلیش ناخن را انجام می دهند بهتر است. بافر کشی باعث صاف و یکدست شدن سطح ناخن نیز می شود.
 5. محلول کلینزر و پرایمر غیر اسیدی: اضافات ناخن از سوهان کشی ناخن را با استفاده از پدی که به محلول کلینزر آغشته شده است پاک کنید. محلول کلینزر برای از بین بردن الودگی های سطح ناخن هم مفید است. از پرایمر غیر اسیدی سایت فروشگاهی گلارا برای چسبندگی بیشتر مواد بر روی ناخن استفاده کنید. لایه ای نازک از پرایمر را روی ناخن بزنید و بگذارید تا کامل خشک شود.
 6. بیس کات و خشک کردن آن: یک لایه بیس کات روی ناخن ها بزنید سپس دست ها را به مدت 30 الی 60 ثانیه در دستگاه یووی ال ای دی بگذارید تا خشک شود.
 7. لاک ژل و خشک کردن: یک لایه نازک از لاک ژل را به صورتی که کل ناخن را پوشش دهد بر روی ناخن بزنید. سپس در دستگاه یووی ال ای دی کامل خشک کنید. پس از خشک شدن کامل لاک ژل ها دوباره این مراحل را تکرار کنید.
 8. گرفتن نوچی ناخن با پد کلینزر: بعد از خشک شدن لاک ژل، باید برای از بین رفتن نوچی و چسبندگی لاک ژل از پد بدون پرز و محلول کلینزر استفاده کنید. پد را آغشته به محلول کلینزر کرده سپس بر روی ناخن بکشید.
 9. تاپ کات و خشک کردن آن: یک لایه نازک از تاپ کات را به گونه ای که کل سطح لاک ژل را پوشش دهد بزنید، سپس داخل دستگاه یووی ال ای دی کامل خشک کنید.
 10. روغن کوتیکول: استفاده از روغن کوتیکول را بعد از ژلیش کردن ناخن ها توصیه می کنیم زیرا رطوبت لازم برای پوست اطراف ناخن و کوتیکول های ناخن را تامین می کند. روغن کوتیکول را روی کوتیکول و پوست اطراف ناخن ریخته و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

خرید پک لاک ژل ۲۴ تایی | خرید لاک ژل ارزان | خرید لاک ژل کهکشانی

بهترین مدل ژلیش ناخن برای خانم های شاغل

بار ها اتفاق افتاده است خانم هایی که در اداره های خاصی کار می کنند مجبور به ریمو ناخن شوند. اما خانم های شاغل می توانند با انتخاب مناسب از انجام این کار جلوگیری کنند. ژلیش ناخن خانم های شاغل و کارمند بهتر است ساده باشد و از طراحی بر روی ناخن پرهیز شود. سعی کنید تا حد امکان ناخن ها را کوتاه نگه دارید. زیرا ناخن های بلند بیشتر جلب توجه می کند و کار کردن با آن ها سخت است. از انتخاب فرم های فانتزی ناخن مانند گلدانی و نوک تیز هم بپرهیزید.

رنگ و مدل های مناسب خانم های شاغل و کارمند

رنگ لاک کارمندی یکی از مواردی بوده که این روزها بسیاری از خانم ها به دنبال آن هستند. شما می توانید با انتخاب یک رنگ ساده و ملایم از ژلیش ناخن خود لذت ببرید. بهتر است بدانید که رنگ های صورتی، کرم، طوسی، سفید و هر رنگ نود و ملایمی می تواند برای خانم های کارمند و شاغل مناسب باشد. مدل و رنگ های ژلیش ناخن طبیعی بسیار گسترده است. چند تا از بهترین رنگ و مدل ها برای خانم های کارمند و شاغل عبارتند از:

آمبره ناخن : این طرح از ناخن ها می تواند برای برای همه ی خانم ها مناسب باشد. اگر جز آن دسته از خانم هایی هستید که طرح های کلاسیک را دوست دارند این طرح انتخاب مناسبی است. آمبره ناخن با کمک قلم ایر براش بر روی ناخن اجرا می شود. برای خرید و تهیه قلم ایر براش با کیفیت و مقرون به صرفه به سایت فروشگاهی گلارا مراجعه کنید.

فرنچ: یکی از طرح های پر طرفدار ناخن های ژلیش، فرنچ ناخن است. برای فرنچ ناخن های خود ابتدا بیس کاتی با رنگ های ملایم انتخاب کرده و سپس برای انتخاب رنگ فرنچ ناخن ها می توانید از هر رنگی استفاده کنید. طرح فرنچ برای خانم های شاغل و کارمندی که ناخن هایشان کوتاه است بسیار انتخاب مناسب و شیکی است.

رنگ های هم خانواده: زمانی که طراحی خاصی بر روی ناخن انجام نمی دهید می توانید از رنگ های هم خانواده استفاده کنید. برای این کار می توانید از رنگ های ملایم و نزدیک به هم استفاده کنید و هر کدام از ناخن هایتان را به یک رنگ در آورید. پیشنهاد سایت فروشگاهی گلارا به شما استفاده از لاک ژل هایی با رنگ نود در فصل پاییزو زمستان و رنگ های پاستلی در فصل تابستان و بهار است. برای تهیه و خرید انواع لاک ژل به سایت فروشگاهی گلارا مراجعه کنید.

خرید پک لاک ژل ۲۴ تایی | خرید لاک ژل ارزان | خرید لاک ژل کهکشانی

سوالات متداول درباره مدل و رنگ لاک برای خانم های شاغل

در این مقاله ما طرح، رنگ و مدل ژلیش مناسب خانم های شاغل و کارمند را به شما معرفی کردیم. در اینجا هم به طور مختصر به سوالاتی که در ذهن تان شکل گرفته پاسخ می دهیم:

 1. کدام رنگ لاک ژل برای محل کار مناسب است؟

رنگ های ملایم و نود مانند طوسی، آبی روشن، شیری، صورتی، کرم و… انتخاب خوبی برای خانم های شاغل است.

 1. کدام مدل از ژلیش ناخن برای خانم های شاغل مناسب است؟

سعی کنید تا حد امکان ناخن ها کوتاه و بدون فرم فانتزی باشد. بهترین فرم ناخن برای خانم های کارمند و شاغل فرم مربع شکل است.