رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بهترین کود برای رشد سریع نهال گردو

بهترین کودها برای رشد باردهی درخت گردو کدامند؟ + قیمت نهال گردو باکیفیت

درختان گردو برای رشد به مدت زمان طولانی برای باروری نیاز دارند. بنابراین بهره گیری از این کود برای رشد بهتر و سریع تر درختان گردو سبب می شود تا زمان بلوغ در این درختان تا حد بسیار زیادی پایین بیاید و سبب شود تا درختان گردو بتوانند با سریع ترین باروری شما را حیرت زده نمایند. برای فراهم کردن کود لازم است تا از کوده مناسب بهره بگیرید. استفاده از هر نوع کود برای رشد سریع درخت گردو اصلا مناسب نیست. لازم است تا در این راه شرایط باغ، محلول پاشی و آبیاری را مد نظر داشته باشید. برای گرفتن نتیجه عالی نیاز است تا مصرف بهترین کود را در دستور کار خود قرار بدهید.

بهترین زمان کود دهی درخت گردو | بهترین کود برای رشد درخت گردو | بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو

چه کارهایی لازم است برای رشد درختان گردو انجام بدهیم؟

برای این که بتوانید بهترین نوع کود را برای درختان گردو انتخاب کنید لازم است تا به جنس، نوع خاک و مقدار مواد معدنی توجه کنید. برای این منظور لازم است تا حتما آزمایش خاک را انجام دهید. در این صورت می توانید متوجه شوید که خاک با چه نوع کمبودهایی مواجه است. از قسمت‌‌‌‌های مختلف خاک نمونه برداری انجام دهید و شرایط خاک را به درستی مورد سنجش قرار بدهید. بعد از انجام مراحل لازم است تا نتیجه آزمون را به دقت بررسی نماید. در این امر می توانید از نظر کارشناسان خبره نیز استفاده نمایید. بنابراین می توانید با توجه به نتایج حاصله بهترین کود را برای درختان گردو انتخاب نمایید.

بهترین کود برای رشد فوری نهال گردو

نهال گردو بسیار ضعیف و کوچک است. بنابراین نیاز دارد تا با مواد غذایی و آب در زمانی مناسب تغذیه شود تا بتواند به رشد ریشه‌‌‌‌ها، توسعه سلول‌‌‌‌ها در ریشه، تولید شاخه‌‌‌‌ها و برگ‌‌‌‌ها بپردازد. به بیانی دیگر لازم است تا نهال گردو آغاز قدرتمندی را دوباره شروع نماید.

کود اسیدهیومیک شوک به شکل مایع است. این کود از یک منبع طبیعی و ارگانیک حاصل می شود. در نظر داشته باشید که کود اسیدهیومیک برای نهال گردو هیچ ضررو زیانی ندارد، بلکه این کود سبب می شود تا ریشه زایی در گیاه به طور قابل توجهی بالا رود و گیاه در برابر بسیاری از تهدیدات بتواند مقاومت‌‌‌‌های بسیار عالی از خود نشان بدهد.

 اسید هیومیک شوک یک توصیه خوب و عالی برای رشد دادن نهال گردو با سرعت زیاد است. این ماده می تواند خاک را از عنصرهای مواد مغذی به طور کامل غنی سازد و احتیاجات درختان را تا حد بسیار زیادی برطرف سازد. بنابراین با بهره گیری از این کود دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی نیست. کودهای شیمیایی ممکن است عوارضی برای درختان به همراه داشته باشند. از طرفی این کودها بسیار گران قیمت هم هستند.

بهترین کودها برای رشد باردهی درخت گردو

 زمانی که نهال گردو بزرگ می شود و می تواند باروری داشته باشد لازم است تا هنگام رسیدن به مرحله بلوغ و بعد از آن از کودهای طبیعی و ارگانیک در این امر بهره گرفت. در صورتی که لازم دانستید می توانید از تا حد نیاز از کودهای شیمیایی نیز استفاده کنید. این کودها بسیار مفید هستند و می توانند از راه سیستم ریشه یا برگ به خورد گیاه بروند. فراهم کردن کود مورد نیاز برای رشد فوری درختان گردو سبب می شود تا مقدار قابل توجهی بر کیفیت محصولات افزوده شود. مزه مغز گردوها، بزرگ شدن آن‌‌‌‌ها و غیره همگی از نکات مهمی است که در اثر بهره گیری از کودهای مناسب به دست می آید.

·        جلبک دریایی

 اگر قصد دارید تا محصول طبیعی و ارگانیک با بهترین کیفیت را در زمانی کوتاه به دست بیاورید لازم است تا  از عصاره جلبک دریایی بهره ببرید. این محصول سرشار از عنصرهای مفید و ریز مغذی است که دارای بیشتر از ۶۰ هورمون رشد دارد و می تواند رشد انفجاری در گیاه را منجر بشود. بنابراین این کود یک گزینه خوب برای رشد دادن درخت گردو با سرعت بالا است. جلبک دریایی کود برای رشد سریع درخت گردو است.

·        کود نیتروژن دار

 نیتروژن برای کلروفیل سازی در برگ‌‌‌‌های درختان بسیار لازم و ضروری است. تامین این ماده بر روی رویش برگ‌‌‌‌ها، جوانه‌‌‌‌ها و شکل گیری قند در گیاهان بسیار اثر گذار است. از سوی دیگر لازم است تا درختان گردو جهت ساختن پروتئین از نیتروژن به طور مستمر استفاده نمایند. بنابراین کود نیتروژن دار در اوایل رشد بسیار مهم است و کمک می کند تا بهره وری محصولات تا حد بسیار زیادی بالا برود. بنابراین لازم است تا کشاورزان حتما به استفاده از این کود اهتمام بورزند و آن را در دستور کار خود قرار دهند.  کود برای رشد سریع درخت گردو باید دارای نیتروژن باشد.

کود گردو و تاثیر عناصر مختلف در رشد

تاثیر آهن و گوگرد و نیترات و پتاس بر روی درخت گردو را با معرفی مختصری در مورد درخت گردو بررسی می کنیم. گردو یک درخت بسیار جذاب است. در تابستان سایه ایجاد می کند و دارای جذابیت زینتی در زمستان است. درخت گردو را باید در خاک حاصلخیز بکارید. گردو نیازمند خاک با قابلیت زهکشی خوب و نفوذپذیر از ماسه ای تا رسی برای رشد مطلوب ریشه است. PH خاک بایستی بین 6 و 7 باشد. این درخت تا 15 متر در قد رشد می کند.

گردو مستعد ابتلا به سوختگی و بیماری باکتریایی است که به گل ها، شاخه، برگ ها و مهمتر از همه به آجیل حمله می کند و بیشتر در فصل بهار تا اواسط تابستان بر روی بافت تازه تاثیر می گذارد. آبیاری درخت گردو جوان یکبار در هفته از بهار تا اواخر تابستان است. کود دهی درخت گردو در اوایل بهار است. کود تقویتی درخت گردو شامل آهن، نیتروژن و گوگرد است.

تاثیر آهن و گوگرد و نیترات و پتاس بر روی درخت گردو و رشد آجیل

تاثیر آهن و گوگرد و نیترات و پتاس بر روی درخت گردو و رشد آجیل نیازمند بررسی عوامل جو و خاک محیط است. تاثیر نیتروژن بر روی درخت گردو: در بهار کمبود ازت (نیتروژن) موجب برگ های رنگ پریده و کوچک می شود. رشد ساقه کاهش یافته و شاخ و برگ کم پشت می شوند. در پاییز، برگ ها زود پیر شده و درختان زودتر از موعد مقرر بی برگ می شوند. در دسترس نبودن آب کافی ممکن است نتیجه مشابهی داشته باشد.

تاثیر پتاسیم بر روی درخت گردو: علائم کمبود پتاسیم بطور کلی برای اولین بار در اوایل تابستان تا اواسط آن ظاهر می شود. برگ ها رنگ پریده شده و علائم مشابه کمبود N دارد. با شدت کمبود لبه های برگچه ها شدت به رنگ خاکستری در می آید. سایز برگ، اندازه دانه و رشد ساقه کاهش می یابد. بهترین روش تشخیص، علائم بصری و تجزیه و تحلیل برگ است. کود دهی درخت گردو با پتاسیم نیازمند رویکرد مناسب است. پاسخگویی به نیاز های پتاسیم درخت گردو، بستگی به وسعت و بزرگی باغ گردو دارد.

تاثیر گوگرد بر روی درخت گردو: تشخیص کمبود گوگرد نیازمند آزمون خاک است. گوگرد بعنوان ماده مغذی ضروری برای رشد گیاه است. هر چند بعنوان ماده غذایی ثانویه بشمار آمده و همراه با اهن نیتروژن و پتاسیم استفاده می شود. تاثیر آهن بر روی درخت گردو: در کمبود شدید کود آهن، رگ برگ ها زرد می شوند. برگ های جوان بسیار به کمبود آهن حساس بوده و در همان مراحل اولیه می توان علائم کمبود آهن را در آن ها مشاهده کرد. تاثیر آهن و گوگرد و نیترات و پتاس بر روی درخت گردو بستگی به منطقه جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و میزان حاصلخیزی خاک دارد.

روش های استفاده از کود درختان گردو :

غرقابی ، چاله کود، قطره ای

دو نوع کود دهی برا ی درختان وجود دارد :

۱- پیشگیری (جلوگیری از فقر آهن)

۲- درمان (درمان فقر آهن)

برای هر درخت بالغ (پیشگیری) : 35 گرم

برای هر درخت بالغ (درمان) : 50 تا 60 گرم

برای هر نهال : 5 تا 20 گرم (با در نظر گرفتن سن نهال)

سخن پایانی

 در نظر داشته باشید تا برخی از کودها تا چه میزان می توانند بر روی رشد و باروری در درختان گردو تاثیر گذار باشند. تا جایی که امکان دارد لازم است تا از کودهای طبیعی و ارگانیک که دارای ریز مغذی‌‌‌‌های فراوان هستند برای رشد و پرورش درختان گردو بهره بگیرید. در این صورت می توانید به نتایج شگفت انگیزی دست یابید. به این نکته دقت کنید که کود برای رشد سریع درخت گردو را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید.

منبع:

freshplaza.com

researchgate.net