رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

شرایط تحصیل در چین با مدرک دیپلم

چین در بخش مرکزی و شرقی قاره آسیا قرار گرفته شده است. این کشور با کشورهایی نظیر ویتنام و کره شمالی مرز مشترک دارد. جمعیت این کشور حدود 1 میلیارد و 300 نفر تخمین زده می شود. اگر از نظر وسعت بخواهیم بگوییم، رده چهارم را در کل جهان از آن خود نموده است. از نظر شرایط تحصیل در چین با مدرک دیپلم می توان گفت که اکنون حدودا 3 هزار مورد موسسه علمی در این کشور خدمات آموزشی را به بهترین شکل به متقاضیان ارائه می کنند. از این تعداد نام 6 مورد در لیست 100 دانشگاه برتر QS وجود دارد. همچنین اگر قصد تحصیل در چین با مدرک دیپلم را دارید، اما موفق به کسب مدرک دیپلم خود در ایران نشده اید، پیشنهاد می کنیم مقاله دیپلم مجدد را مطالعه کنید.

شرایط تحصیل در چین با مدرک دیپلم و اخذ ویزای همراه

در صورت مساعد بودن شرایط مالی، افراد متاهل می توانند خانواده شان را نیز با خود به چین ببرند. برای این کار باید درخواست خود را ارائه دهند.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود: تحصیل لیسانس در کانادا

شرایط تحصیل در چین با مدرک کارشناسی

امروز افراد با سنین پایین بخش زیادی از دانشجویان بین الملل را در بر می گیرند. اشخاصی که موفق شده اند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند و اکنون قصد دارند که برای مقطع کارشناسی به این کشور سفر کنند. شرایط تحصیل در چین مزایایی را برای شخص به دنبال دارد. مثلا این که فرد می تواند با مدرک دیپلم به زبان انگلیسی تحصیل کند، حتی اگر خیلی به این زبان مسلط نباشد. در مقطع کارشناسی تنوع رشته ها خیلی زیاد است. هر دانشگاهی زمان بندی مختص خودش را دارد. گرچه با توجه به دانشگاه زمان شروع کلاس ها متفاوت است اما به طور کل شروع سال تحصیلی در دو زمان صورت می گیرد. سپتامبر و فوریه.

از جمله رشته های محبوب مقطع کارشناسی در آن جا مهندسی، پزشکی، اقتصاد، زبان و … می باشد. و خبر خوب این است که تحصیل در مقطع کارشناسی در آن جا قیمت کمی دارد و حدودا 3، 4 هزار دلار است.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود: تاثیر معدل دیپلم در کنکور

بورسیه تحصیلی چین با مدرک دیپلم

این بورسیه شامل حال کسانی می شود که دیپلم خود را دریافت نموده اند و به زبان چینی تسلط دارند. شرایط آن به این صورت است که شخص اگر تحصیلات متوسطه خود را در این کشور نگذرانده باشد باید ابتدا وارد این کشور شود و یک دوره زبان در مدت یک سال را بگذراند و بعد با اخذ بورسیه به یکی از 10 دانشگاهی که توسط سیستم آموزشی این کشور مشخص شده اند، وارد شود. این کمک هزینه تحصیلی شامل شهریه هم می شود.

برترین دانشگاه های چین برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در چین مساعد است. دانشگاه های معتبر بین المللی خیلی زیادی در این کشور وجود دارند. آموزش این دانشگاه ها به زبان انگلیسی و چینی است. که همین موضوع موجبات جذب دانشجو از اقصی نقاط جهان را فراهم نموده است.

مدارک لازم برای تحصیل در چین با مدرک دیپلم

اغلب دانشجوهای چین از ژاپن، آمریکا، تایلند، هند و کره جنوبی هستند. وقتی کسی تصمیم خود را می گیرد که در این کشور تحصیل نماید، یک سری مدارک مثل پاسپورت، انگیزه نامه، مدرک زبان و غیره لازم است، ولی ممکن است در برخی مقاطع و رشته های تحصیلی ارائه پورتفولیو و توصیه نامه نیز از دانشجو درخواست شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط تحصیل در چین به گونه ای مورد طراحی قرار گرفته است که حتی اگر فرد از نظر مطلوب بودن زبان خارجی خیلی سطح مطلوبی نداشته باشد هم به سهولت امکان تحصیل در کشور چین را دارد.