اقتصادیکسب و کار سلامتی

با کاردانو، رقیب قدرتمند اتریوم آشنا شوید (آیا کاردانو همچنان رقیب قدرتمندی برای اتریوم است؟ )

کاردانو هم اکنون یکی از بزرگترین ارز‌های دیجیتال از نظر ارزش بازار است و در میان سرمایه‌گذاران بسیار محبوب است. کاردانو با هدف ارائه بلاک چینی بهتر از اتریوم و در راستای انتقال ارزش و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کند.

آینده کاردانو | اخبار کاردانو | ارز کاردانو

بلاک چین کاردانو پایدار است و از مقیاس‌پذیری بیشتری نسبت به بسیاری از بلاک چین‌های قدیمی مانند اتریوم بهره‌مند است. با پشتیبانی از اجرای قرارداد‌های هوشمند، توسعه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز، توکن‌های دیجیتالی جدید، بازی‌ها، صرافی‌ها و ده‌ها برنامه مختلف دیگر در این شبکه بلاک چینی امکان‌پذیر شده است.

کاردانو تا به امروز نشان داده است که یک بلاک چین قوی، ایمن، مقیاس‌پذیر و بسیار کارآمد است که آن را در میان توسعه‌دهندگان، فعالان و سرمایه‌گذاران بازار محبوب کرده است.

امروزه ارز دیجیتال بومی کاردانو به نام ADA علاوه بر ذخیره ارزش، می‌تواند برای ارسال و دریافت پرداخت‌ها، پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه و فعالیت‌های مختلف دیگر در بلاک چین کاردانو مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به شباهت‌های نحوه کلی فعالیت کاردانو و اتریوم، بسیاری این دو را با یکدیگر مقایسه می‌کنند و کاردانو از جمله بلاک چین‌های جهانی در تلاش برای تصاحب تاج پادشاهی اتریوم به شمار می‌رود. رقابتی که تا به امروز ادامه داشته است اما آیا در نهایت کاردانو موفق خواهد شد تا جایگزینی برای اتریوم باشد؟

کاردانو یا اتریوم؛ چه تفاوت‌هایی وجود دارد و کدام بهتر است؟

اتریوم و کاردانو از جمله شناخته شده‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتالی امروزی هستند که هدف هر دو، ایجاد و ارائه زیرساختی برای خدمات مبتنی بر بلاک چین و برنامه‌های غیرمتمرکز است.

با افزایش علاقه و استفاده از حوزه غیرمتمرکز و برنامه‌های دیفای، این دو بلاک چین نیز توجهات بسیاری را به خود جلب کرده‌اند و به طور مداوم شاهد عرضه و فعالیت برنامه‌های جدید در اتریوم هستیم.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های اصلی میان اتریوم و کاردانو با بررسی ساده بلاک چین‌های آن‌ها دیده می‌شود. اتریوم به یک بخش کلیدی در حوزه مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است و اکثر برنامه‌های محبوب و پراستفاده در شبکه اتریوم فعالیت دارند.

در سوی مقابل، کاردانو یک فناوری جدیدتر است که با سرعت کمتر و دقت بیشتری توسعه پیدا می‌کند و برنامه‌های غیرمتمرکز بسیار کمتری در این شبکه فعالیت دارند زیرا کاردانو هنوز در مراحل اولیه توسعه ویژگی‌های و پایگاه کاربری خود است.

در حالی که تفاوت‌های بسیاری میان کاردانو و اتریوم وجود دارد، اما خالق کاردانو در اتریوم نیز مشارکت داشته است. چارلز هاسکینسون از جمله اولین افرادی بود که بر روی اتریوم کار کرد و در ادامه و با خروج از پروژه اتریوم، بلاک چین خود یعنی کاردانو را ایجاد کرد.

امروزه، مردم می‌توانند از هر دو ETH و ADA برای اجرای تراکنش‌های همتا به همتا و در پرداخت‌ها از آن‌ها استفاده کنند و به گزینه‌های جذابی برای سرمایه‌گذاری کوتاه یا بلندمدت تبدیل شده‌اند. اکثر سرمایه‌گذاران در سبد سرمایه‌گذاری خود حداقل یکی از اتریوم و یا کاردانو را نگهداری می‌کنند و با فروش آن‌ها در قیمت‌های بالاتر از خرید، به سود می‌رسند.

در حالی که کاردانو از مزایا و پیشرفت‌هایی نسبت به اتریوم بهره‌مند است، اما تا به امروز اتریوم موفق شده است تا جایگاه برتر و بهتر را در بازار حفظ کند و با اعتبار و پایداری خود اکثر برنامه‌های غیرمتمرکز را به خود جلب کرده است.

کاردانو همچنان به عنوان گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری دیده می‌شود و به مرور زمان این شبکه این پتانسیل را دارد تا جایگاه برتر اتریوم را تهدید کند.

ترید کاردانو به کمک هوش مصنوعی

اگر شما نیز به خرید و سرمایه‌گذاری در کاردانو علاقه‌مند شده‌اید، یکی از اولین سؤالات شما می‌تواند پیرامون روند‌های قیمتی آینده کاردانو و نحوه سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی باشد.

ترید ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاری در کاردانو می‌تواند چالش‌های مختلفی داشته باشد و هر سرمایه‌گذار قبل از خرید کاردانو باید نکات مهم پیرامون این روش سرمایه‌گذاری را بداند.

با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی و استفاده گسترده آن‌ها در دنیای امروزه، این هوش‌های مصنوعی در سرمایه‌گذاری و خرید و فروش ارز‌های دیجیتال نیز کاربرد پیدا کرده‌اند و جالب است بدانید که برای خرید و ترید کاردانو نیز می‌توانید از هوش‌های مصنوعی پیشرفته بازار مانند ChatGPT کمک بگیرید.

این هوش مصنوعی می‌تواند برای شما روند‌های قیمتی اخیر را بررسی کند و به شما برای شناسایی نقاط ورود و خروج بازار کمک کند. ChatGPT حتی می‌تواند پیش‌بینی قیمت کاردانو در هفته و ماه‌های آینده را در اختیار شما قرار دهد.

علاوه بر پیش‌بینی و بررسی قیمت، این هوش مصنوعی می‌تواند به شما برای تبدیل شدن به یک تریدر بهتر کمک کند و برای فعالیت‌های مختلفی مانند تعیین استراتژی‌های ترید کاردانو، شناسایی نقاط قوت و ضعف نحوه ترید و دیگر موارد می‌توانید از آن کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که به هیچ وجه شما نمی‌توانید تنها به کمک یک هوش مصنوعی به یک تریدر موفق و پرسود در بازار تبدیل شوید و مهم است تحقیق و بررسی شخصی خود را داشته باشید و با علم و دانش مورد نیاز خرید و سرمایه‌گذاری در کاردانو را آغاز کنید.

جمع‌بندی

کاردانو از جمله بهترین گزینه‌های مناسب سبد سرمایه‌گذاری در سال 2023 به شمار می‌رود و همانند گذشته پیش‌بینی می‌شود این ارز دیجیتال بتواند روند رو به رشد و صعودی خود را ادامه دهد. در حالی که کاردانو هم اکنون موفق نشده است تا رقیب جدی برای اتریوم باشد، اما این بلاک چین این پتانسیل را دارد تا طی سال‌های آینده توجه توسعه‌دهندگان بیشتری را به خود جلب کند و جایگاه خود را در بازار ارتقا دهد.

علیرضا اصیلی

علیرضا اصیلی فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ و علاقمند به حوزه کریپتو کارنسی است. مقالات اون در زمینه کریپتو کارنسی در وبسایت سرمایکس و بسیاری از خبرگزاری‌ها منتشر شده است.