معرفی برخی از محصولات شرکت اشنایدر الکتریک

داستان شکل گیری شرکت اشنایدر الکتریک

محتوای این مطلب نمایش

برادران معروف کم نیستند،برادران رایت که مخترع هواپیما بودند، برادران لومیر نیز به ‎عنوان مخترعان دستگاه سینماتوگراف و سینما در تاریخ از آنها یاد می‌شود. برادران اشنایدر یعنی جوزف اوزن اشنایدر و آدولف اشنایدر هم موسس شرکت اشنایدر الکتریک، (Schneider Electric) هستند، شرکتی فعال در حوزه‌ی  تجهیزات الکتریکی  در کشور فرانسه، که در حوزه‌ی تولید تجهیزات الکتریکی، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند و پرچم‌دار نوآوری دیجیتال در حوزه‌ی مدیریت انرژی و اتوماسیون در منازل، مراکز داده و صنایع است.

سال 1836 برادران اشنادیر پس از کشف معادنی درCreusot  فرانسه، کارشان را با ریخته‌گری آغاز کردند و دو سال بعد شرکت Schneider & Cie را تاسیس کردند. سپس در سال 1919 شرکتشان را توسط اتحادیه صنعتی و مالی اروپا (EIFU) به اروپای شرقی و آلمان گسترش دادند. سال 1975 بود که گروه اشنایدر دارنده‌ی سهمی در Merlin Gerin که یکی از پرچمداران تجهیزات توزیع برق است، می‌شود. در فاصله‌ی سال‌های 1981 تا 1997 شرکت اشنایدر که تا آن زمان در صنعت استیل و کشتی‌سازی فعالیت داشت، استراتژی خود را روی صنعت برق متمرکز کرد.

سال‌های 2000 تا 2009 شرکت اشنایدر نقش خود را در حوزه‌های تجهیزات کنترل حرکت، اتوماسیون ساختمان و امنیت، بازار UPS گسترش داد. و از سال 2010 تا به امروز شرکت اشنایدر الکتریک جایگاهش را در برنامه‌های کاربردی هوشمند و راهکارهای برق اضطراری تقویت کرده است.

و حالا:

شرکت اشنایدر الکتریک در بیش از 100 کشور فعال است  و حدود 135 هزار نفر کارمند دارد، یکی از افتخارات این شرکت همین بس که از سمت مجله‌ی فورچون به‌عنوان یکی از  500 شرکت برتر جهان نام گرفت.برندهای دیجی لینک و اکتاسی زیرشاخه‌های این برند در حوزه‌ی محصولات شبکه و زیرساخت هستند.

جالب است بدانید بی متال که شرکت اشنایدر حدود 20 هزار پتنت یا اختراع ثبت شده دارد که این اختراعات یا قابل اجرا شدن هستند و یا در دنیا در حال استفاده هستند، اهمیت این کمپانی به تحقیق و توسعه به حدی است که سالانه حدود 5 % از درآمد سالانه‌ی خود را صرف تحقیق و توسعه می‌کند. نوآوری، قدمت، کیفیت و تنوع خدمات و محصولات باعث شده شرکت‌های بزرگی چونT-Mobile ، سامسونگ، AEG و ویرپول و برندهای لوکسی نظیر مجموعه هتل‌های هیلتون از شرکت اشنایدر الکتریک به‌عنوان پشتیبانی قدرتمند برای زیرساخت‌ها و کارهای الکترونیکی خود استفاده کنند.

کتری | محصولات

دسته‌بندی محصولات شرکت اشنایدر الکتریک Schneider Electric

محصولات اشنایدر الکتریک شامل محصولات متنوعی می‌باشد. برای آشنایی بهتر با محصولات، آنها را به کاربردهایی که در صنایع مختلف دارند، تقسیم کردند از جمله:

 • کسب و کارهای کوچک و مسکونی
 • اتوماسیون ساختمان و سیستم‌های کنترل
 • محصولات ولتاژ پایین
 • انرژی خورشیدی و ذخیره انرژی
 • دسترسی به انرژی
 • توزیع ولتاژ متوسط و اتوماسیون شبکه
 • قدرت بحرانی، خنک‌کننده و رک‌ها
 • اتوماسیون صنعتی و کنترل

همیشه پای محصولات شرکت اشنایدر الکتریک در میان است!

محصولات متنوع شرکت اشنایدر الکتریک در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارند در ادامه با بخشی از این کاربردها آشنا خواهیم شد.

اشنایدر در صنعت آب و فاضلاب

محصولات شرکت اشنایدر الکتریک در زمینهی برق و اتوماسیون ایستگاههای پمپاژ و تصفیهخانههای آب و فاضلاب راه‌حل‌هایی کاربردی دارند. استفاده از این تجهیزات در کنار افزایش سطح بهره‌وری سیستم، هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و همچنین زمان از کار افتادن سیستم را کاهش خواهد داد. در کنار محصولات با کیفیت، گستردگی خدمات، اشنایدر الکتریک را از سایر رقبا متمایز کرده است.

اشنایدر در صنعت ساختمان

می‌توان گفت یکی از بهترین سیستمهای توزیع الکتریکی و اتوماسیون ساختمان مربوط به شرکت اشنایدر الکتریک است. این خدمات و محصولات در کنار اینکه به راحتی نیازهای ساختمان‌های بزرگ و فروشگاه‎ها را تامین می‌کنند منطبق با استاندارد و نیازهای آن منطقه بوده و به راحتی هم قابل و نصب و توسعه هستند.

راهکارهای شرکت اشنایدر الکتریک در بخش ساختمان:

 • توزیع انرژی الکتریکی
 • قابلیت اطمینان سیستم و ذخیره انرژی
 • اتوماسیون ساختمان‌های تجاری، مسکونی و فروشگاه‌های بزرگ

اشنایدر الکتریک در صنایع نفت و گاز

استفاده از بهروزترین تکنولوژیهای مدرن و نیز محصولاتی با کیفیت و کارایی بالا باعث بازگشت سریع سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی صنعت نفت و گاز می‌شود و اینجا نیز اشنایدر الکتریک به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت برق در بخش تامین سیستمهای توزیع انرژی، کنترل صنعتی و سیستمهای مدیریت انرژی حضور پررنگی دارد.

نمایندگی شرکت اشنایدر الکتریک در ایران

از سال 1354 شرکت تله مکانیک نمایندگی رسمی اشنایدر الکتریک در ایران را به عهده گرفت. سال 1379 اشنایدر الکتریک به منظور گسترس و افزایش سرمایه‌گذاری در ایران با هدف تولید و مونتاژ کلیدهای مینیاتوری تیپ C۶۰N  از ۲ تا ۶۳ آمپر، کارخانه‌ای در شهرستان کرج احداث کرد و سپس از طریق نمایندگی‌های خود در کشور توزیع و به دست مصرف کننده می‌رساند.

اشنایدر اصل بخرید نه اسل!

مانند تمام تولیدات دیگر، محصولاتی با نام برند اصلی اما با کیفیتی پایین، وارد بازار می‌شود. برای مثال محصولات اشنایدر چینی به دلیل حفاظت‌های گمرکی پایین وارد کشور می‌شوند و دارای کیفیتی به مراتب پایین‌تر از اشنایدر اصل هستند که کاربرد آنها در صنایع خطرآفرین خواهد بود و چون اختلاف قیمت بسیاری هم دارند ممکن است افراد به سمت خرید این محصولات بی‌کیفیت بروند و یا ناخواسته محصول تقلبی را به جای محصول اصلی دریافت کنند، پس هنگام خرید نخست باید از فروشگاه مطمئن و نمایندگی رسمی و معتبر خرید را انجام داده و نیز به هولوگرام روی جعبه محصولات دقت کرد که تاییدی بر اصل بودن کالاست و نیز شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می‌شود. برای اطمینان از خرید محصول با کیفیت و اصل و نیز در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، نمایندگی‌های اشنایدر الکتریک در ایران هولوگرام اصالت کالا را روی قطعات نصب می‌کنند.

هولوگرام اشنایدر الکتریک

جزییات این هولوگرام:

 • تغییر رنگ بین کلمه‌ی “ایران” و پس زمینه با چرخش ۹۰ درجه‌ی هلوگرام اشنایدر الکتریک.
 • ظاهر شدن خطوطی با رزولوشن بالا ۱۰۰۰۰dpi ، با چرخش هلوگرام اشنایدر الکتریک به سمت راست یا چپ.
 • انعکاس و تغییر رنگ با تکان دادن هولگرام اشنایدر الکتریک به سمت بالا/پایین در یک زاویه بسیار باز.

 تاریخچه تاسیس شرکت اشنایدر الکتریکSchenider Electric

شرکت اشنایدر در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر و ادولف اشنایدر در شهر روی مامزون فرانسه تاسیس شد و پس از مدتی فعالیت، در سال ۱۹۸۱ توانست نسبت به گذشته توسعه بیشتری پیدا کند. شرکت اشنایدر الکتریک در حال حاضر یک شرکت چند ملیتی است و در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است. این شرکت اکنون در ۱۰۰ کشور جهان نمایندگی دارد و با آماری که در سال ۲۰۱۸ در مورد نمایندگی اشنایدر در کل دنیا بدست آمده است اکنون بیش از صد و پنجاه هزار نفر نیروی کار در نمایندگی‌های اشنایدر و همچنین در شرکت اصلی فعالیت می‌کنند.

اگر بخواهیم شما را با اولین تولیدات برند اشنایدر آشنا کنیم، باید گفت این شرکت در ابتدای کار به تولید برخی صنایع مانند اسلحه، کشتی و برخی صنایع فلزی اشتغال داشت اما بعدها نوع فعالیت آن‌ها تغییر کرده و شروع به ساخت ماشین‌های سنگین و وسایل مرتبط با حوزه حمل و نقل کردند. درست در همین زمان بود که این شرکت به Schneider Group معروف شد.

اما کمی بعدتر یعنی در سال ۱۹۷۵ شرکت Merlin Gerin که در آن زمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات مختلف در صنعت برق به شمار می‌آمد، توجه مدیران شرکت اشنایدر را به خود جلب کرد و این شرکت تصمیم گرفت تمامی تمرکز خود را بر روی تولید محصولاتی در صنعت برق قرار دهد و دقیقا از سال ۱۹۹۹ برند اشنایدر به طور رسمی به نام Schneider Electric  تغییر نام یافت.

اما نکته اصلی درباره شرکت اشنایدر این است که فعالیت آن تنها به کشور فرانسه خلاصه نشده است. این شرکت در بیشتر کشورها نمایندگی دارد و هر کشور با داشتن عنوان نمایندگی اشنایدر به ساخت تجهیزات و قطعات مختلف در صنعت برقی خانگی و صنعتی و.. اشتغال دارد. شرکت اشنایدر امکان تولید هر نوع از قطعات را به کشورهای مختلف داده است. به عنوان مثال کنتاکتورهای خازنی و خاص در نمایندگی اشنایدر کشور چک تولید می‌شود و کار تولید کلیدهای کنتاکت کمکی، کلید حرارتی، شاسی استارت استوپ و سلکتور و .. در کشور فرانسه انجام می‌شود.

همچنین شرکت اشنایدر تولید کلیدهای اتوماتیک و رله شانت و آندر ولتاژ کلید اتوماتیک را به نمایندگی اشنایدر الکتریک در کشور لهستان سپرده و چراغ سیگنال، تایمر و کنترل فار در اندونزی و قطعات اینورتر یا کنترل دور موتور و همچنین راه‌انداز نرم موتور در نمایندگی اشنایدر چین تولید می‌گردد. ا

چرا محصولات شرکت در صنعت برق دارای اهمیت است؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم، گستردگی محصولاتی که توسط نمایندگی اشنایدر در سراسر جهان تولید می‌شود بسیار زیاد بوده و ضمن بهره مندی از کیفیت بالا، ایمنی کاربران را در سطح بالایی تامین می‌کند. تجهیزات و قطعات تولید شده توسط این شرکت را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم نمود.

 • کسب و کارهای کوچک و مسکونی
 • اتوماسیون ساختمان و سیستم‌های کنترل
 • محصولات ولتاژ پایین
 • انرژی خورشیدی و ذخیره انرژی
 • قدرت بحرانی، خنک کننده و رک‌ها
 • اتوماسیون صنعتی و کنترل

برند اشنایدر

برند اشنایدر در حوزه کسب و کارهای کوچک و خانگی محصولاتی را تولید و به بازار عرضه کرده که علاوه بر کیفیت توانسته امنیت کاربران را نیز تامین نماید. ما در ادامه این مطلب به معرفی تجهیزاتی که توسط نمایندگی اشنایدر در این حوزه تولید شده است پرداخته و کارکرد یک نمونه از این تجهیزات را که می‌تواند کاربرد مهم و اساسی در صنعت ساختمان سازی داشته باشد را برای شما شرح خواهیم داد.

تجهیزات نمایندگی اشنایدر در حوزه ساختمانهای مسکونی

 • کلید برق
 • روشنایی اضطراری
 • قطعات مرتبط با هوشمندسازی خانه
 • تجهیزات امنیت خانه
 • محافظ برق
 • تهویه مطبوع
 • شارژ خودرو برقی
 • زیرساخت شبکه

بیوگرافی برند اشنایدر (Schenider)

در این مقاله قصد داریم به توصیف شرکت بزرگ و چند ملیتی فرانسوی به نام اشنایدر Schenider Electric که از آن به اختصار با SE نیز یاد می کنند بپردازیم. کیفیت و کارایی بی نظیر تجهیزات شبکه اشنایدر در دنیا ثابت شده است و به همین دلیل است که برند اشنایدر (Schenider) جزء برندهای محبوب در سراسر دنیا در زمینه تجهیزات پسیو شبکه می باشد. شعبه اصلی شرکت اشنایدر در شهر Rueil-Malmaison قرار دارد و انواع تجهیزات الکترونیک را طراحی و تولید می‌کند.

آقایان جوزف اشنایدر و آدولف اشنایدر این شرکت را در سال ۱۸۳۶ تاسیس نمودند و باتوجه به حدود ۲۰۰ سال قدمت، یک برند قدیمی و به نام در حوزه ی الکترونیک به حساب می‌آیند. برند اشنایدر (Schenider) در ۱۰۰ کشور نمایندگی داشته و براساس آمار سال 2018 این شرکت بالغ بر از ۱۵۰.۰۰۰ نفر نیروی انسانی در شهرهای مختلف دارد. هرساله این برند فرانسوی طبق آمار مجله فورچون جزء 500 شرکت بزرگ دنیا مطرح می شود. تا امروز بیشتر از ۲۰.۰۰۰ اختراع گوناگون به نام برند اشنایدر ثبت شده است و سالانه ۵% کل درآمد این مجموعه برای کار تحقیق و توسعه کنار گذاشته می‌شود.

تاریخچه برند اشنایدر (Schenider)

تاریخچه این شرکت به 3 دوره ی زمانی تقسیم می شود:

آغاز کار: در آن زمان این شرکت روی برخی صنایع مانند اسلحه،آهن و فلز تمرکز داشت.
قرن 20: طی فواصل سال های 1981 تا 1997 تمرکز شرکت از ساخت فلزات و کشتی به ساخت وسایل الکترونیک تغییر یافت
هم اکنون: برند اشنایدر (Schenider) در سال 2015 به منظور ارتقاء ارزش شرکت برند Life is on را ثبت نمود. همچنین در سال 2016 این شرکت وارد تکنولوژی های جدید از جمله اینترنت اشیا یا IOT شد.
۱۸۳۶: برادران اشنایدر یک ریخته گری متروکه را برای شروع کارشان را انتخاب کردند. پس از گذشت 2 سال با تمرکز بر روی صنعت فولاد، برند Schneider & Cie را ایجاد کردند.
در آن زمان ماشین های سنگین و وسایل حمل و نقل بخش وسیعی از خط تولید را به خود اختصاص می داد که همین عامل باعث پیشرفت و نیز تبدیل این شرکت به Schneider Group شد.

۱۹۷۵: Merlin Gerin، که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات برق بود، توجه اشنایدر را به خود جلب کرد.
۱۹۸۱ تا ۱۹۹۷: بار دیگر تمرکز شرکت روی صنایع الکترونیکی گذاشته شد.
۱۹۹۹: برای نشان دادن فعالیت برند اشنایدر (Schenider) در زمینه الکترونیک نام آن به ظور رسمی به Schneider Electric تغییر پیدا کرد.
۲۰۱۰: به منظور حمایت از استارتاپ‌های مربوط به انرژی و محیط زیست Schneider و Alstom با همکاری هم و سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری، Aster را ایجاد کردند.
۲۰۱۴: شروع همکاری اشنایدر با یک شرکت تامین‌کننده برق آلمانی به نام RWE
۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶: ورود شرکت اشنایدر به حوزه ی اینترنت اشیا(IOT) و کار کردن در این زمینه
۲۰۱۷: به عهده گرفتن کنترل یک شرکت ارائه دهنده نرم‌افزارهای مهندسی و صنعتی به نام Aveva Group

دسته بندی کلی محصولات برند اشنایدر (Schenider)

دسته بندی کلی محصولات اشنایدر به شرح زیر می باشد:

 • کسب و کارهای کوچک و مسکونی
 • اتوماسیون ساختمان و سیستم های کنترل
 • محصولات ولتاژ پایین
 • انرژی خورشیدی و ذخیره انرژی
 • دسترسی به انرژی
 • توزیع ولتاژ متوسط و اتوماسیون شبکه
 • قدرت بحرانی، خنک کننده و رک‌ها
 • اتوماسیون صنعتی و کنترل

کسب و کارهای کوچک و منازل مسکونی

به منظور فراهم نمودن امنیت و آسودگی بیشتر برای صاحبان کسب و کارهای کوچک و منازل مسکونی برند اشنایدر (Schenider) محصولات متنوعی را در این دسته بندی ارائه نموده است.از خدمات و محصولات این برند در این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلید برق
 • روشنایی اضطراری و سلکتور فرمان
 • هوشمندسازی خانه
 • امنیت خانه
 • محافظ برق
 • تهویه مطبوع
 • شارژ خودرو برقی
 • ابزار و تجهیزات نصب
 • اتصالات
 • زیرساخت شبکه

و…

اتوماسیون ساختمان و سیستم های کنترل

ابزارهایی با هدف ایجاد ساختمان‌های هوشمند مانند سیستم‌های مدیریت ساختمان، نرم افزارهای مانیتورینگ، ضدحریق و افزایش امنیت، انواع سوپاپ‌ها و … در این دسته‌بندی قرار دارند.

محصولات ولتاژ پایین

ابزارهایی از جمله قطع‌کننده‌های PowerPact، قطع‌کننده‌های MasterPact MTZ و ComPact NSX و بسیاری از تجهیزات مشابه که با ولتاژ کم کار می کنند در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

انرژی خورشیدی و ذخیره انرژی

برند اشنایدر (Schenider)  با تکنولوژی‌های روز و به کمک فتو ولتاییک که به اختصار PV خوانده می‌شود، از نور خورشید الکتریسیته تولید می‌کند.  جهت تولید این الکتریسیته از سلول‌های خورشیدی استفاده می‌شود. این برند محبوب و مطرح با کمک گرفتن از تکنولوژی های جدید و به روز و همچنین از طریق فتو ولتاییک (PV) با استفاده از سلول های خورشیدی، از نور خورشید الکتریسیته تولید می کند.

دسترسی به انرژی

برند اشنایدر (Schenider) دسترسی به انرژی را در جهان راحت تر کرد. هم اکنون جمعیت کثیری از دنیا که به صورت تقریبی ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر را شامل می شوند به منابع انرژی دسترسی ندارند. ولی خبر خوب اینجاست که برند اشنایدر با ارائه محصولاتی از قبیل فانوس خورشیدی که با نور خورشید کار می‌کند یا چراغ‌هایی برای روشنایی خیابان‌ها و … سعی در حل این مشکل پیچیده و بزرگ دارد.

قدرت بحرانی، خنک کننده و رکها                                          

رک ها محفظه هایی می باشند که تجهیزات مختلف شبکه مانند سوییچ، روتر، پچ‌پنل، کابل‌ها و … کنار هم درون آن قرار می‌گیرند. رک ها یکی از تجهیزات معروفی میباشند که برند اشنایدر  به تولید آن می پردازد. بخش دیگر سیستم های خنک‌کننده هستند که برای کنترل دما به کار می‌روند. بسیاری از متعلقات رک هم در همین دسته بندی قرار می‌گیرند.

اتوماسیون صنعتی و کنترل

تجهیزاتی مثل دکمه‌های هماهنگ فشار و سیگنالینگ، انواع جعبه، کابل‌کشی، رابط‌ها، رله‌ها، محوطه‌سازی، لوازم جانبی، نمایشگرهای صنعتی HMI، انواع ابزارها برای سنجش فشار، دما و چگالی بخشی از این محصولات که مربوط به فعالیت‌های صنعتی هستند، میباشند. در کنار فعالیت هایی که تاکنون به آن اشاره نمودیم می توان فعالیت برند اشنایدر (Schenider) در حوزه رباتیک را نیز به آن ها اضافه کرد. اشنایدر برای کارخانه‌ها، ربات‌های مختلفی برای حمل بارهای سنگین، انجام کارهای سخت یا ظریف و … طراحی نموده همچنین ترانسفورماتور و محافط برق برای کنترل شدت جریان ورودی، انواع تجهیزات ایمنی، تکنولوژی RFID، سنسورهای گوناگون و غیره بخشی از تولیدات آ ن ها میباشد.

تجهیزات شبکه برند اشنایدر (Schenider)

شرکت اشنایدر به تولید انواع مختلفی از تجهیزات شبکه می‌پردازد که عبارت اند از :

کابل شبکه برند اشنایدر (Schenider)

بدون شک از بهترین و مرغوب ترین کابل های شبکه می توان به کابل شبکه این برند اشاره کرد با وجود رشد تکنولوژی بی‌سیم یا وایرلس، هنوز هم سیم از اجزای مهم شبکه به شمار می‌رود. برای برقراری ارتباط بین دستگاه‌هایی که داخل شبکه کار می‌کنند، مانند کامپیوتر، سوییچ یا روتر به منظور انتقال درست اطلاعات میان دستگاه ها به کابل شبکه نیاز است.

کابل های شبکه برند اشنایدر به دلیل کیفیت بسیار بالای آن از محبوب ترین و نیز گرانترین کابل های شبکه در دنیا محسوب می شوند. این کابل ها در انواع مختلفی از cat1 تا cat8 موجود می باشند. اکتاسی یک نام تجاری برای محصولات بالارده این شرکت است که بیشتر در شبکه‌های بسیار بزرگ و حرفه‌ای استفاده می‌شود. دیجی لینک هم یک زیر مجموعه از Schenider است که بیشتر محصولات با قیمت متوسط برای شبکه‌های کوچک تا متوسط تولید می‌کند.

پچ کورد برند اشنایدر (Schenider)

پچ کوردها شباهت زیادی به کابل های شبکه دارند چراکه دسته بندی آن ها نیز مانند کابل های شبکه می باشد (به عنوان مثال پچ کوردهای cat5 یا cat6). این محصولات در دو نوع روکش PVC و LSZH و نیز در دو مدلUTP (بدون محافظ یا شیلد) و SFTP (با دو لایه محافظ. یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل) عرضه می شوند.

پچ پنل برند اشنایدر (Schenider)

پچ پنل که یکی از تجهیزات پسیو شبکه به حساب می آید نقش مهمی در نظم دهی به کار شما و نیز مرتب سازی زیرساخت ها دارد. درواقع پچ  پنل کابل های شبکه را به دیگر تجهیزات شبکه متصل می‌کند. به این گونه که نقاط انتهایی کابل های شبکه و تجهیزات شبکه مانند  روتر، هاب، سوئیچ و …  را به یکدیگر متاصل می‌کند. این عمل ساختار بسیار منظمی به کار می‌دهد. پچ پنل ها بر اساس تعداد کابل شبکه‌ای که در آنها جای می‌گیرد به دو گروه ۲۴ و ۴۸ پورت تقسیم می‌شوند. به این موضوع توجه کافی داشته باشید که پچ پنل ها باید با کابل شبکه و کیستون خود هماهنگ و سازگار باشند. در غیر اینصورت موجب اتلاف در منابع شبکه می شود.

کیستون شبکه برند اشنایدر (Schenider)

کیستون (Keystone) از تجهیزات پسیو بسیار پرکاربرد در شبکه می باشد. کیستون شبکه وسیله ایست که از یک طرف به کابل شبکه، و از طرف مقابل به یک پورت مادگی (مثل RJ-45 یا RJ-11) متصل می‌شود در واقع به راحت تر شدن ارتباطات کمک می کند. از کاربرد کیستون می توان به داخل پچ پنل، روی ترانکینگ‌ها، باکس‌های توکار، روکار، کف خواب و غیره که از یک طرف کابل شبکه و از طرف دیگر یک پورت مادگی وارد شده، اشاره نمود.

نوع دسته بندی کیستون های برند اشنایدر (Schenider) نیز مشابه سایر تجهیزاتی می باشد که قبلا نام آن ها را در این مقاله ذکر کردیم (مانند: پچ پنل، کابل شبکه و …). این محصولات در کیفیت های بسیار بالا و مدل های مختلف و همچنین در دو جنس پلاستیکی و فلزی تولید می گردد که نوع فلزی آن شامل FTP و SFTP است.

مرجع مقاله: بابا ادیسون