رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

چگونه انگشتر را از دست ورم کرده در بیاوریم؟

اگر انگشتر یا حلقه تنگ دارید که در دست شما به دلیل ورم کردن یا هرچیز دیگری گیر کرده، سه راه فوری برای در آوردن انگشتر از انگشت ورم کرده را یاد می گیرید. استفاده از انگشتر و حلقه همیشه به عنوان یکی از زیورآلات محبوب میان مردم رواج داشته است. انتخاب سایز مناسب حلقه یا انگشتر هنگام خرید اینترنتی طلا از اهمیت زیادی برخوردار است. نباید سایز انگشتر یا حلقه را خیلی بزرگتر یا خیلی تنگ انتخاب کرد. در صورتی که انگشتر تنگ باشد یا دست متورم شود، ممکن است انگشتر در انگشت گیر کند. در این صورت می توان به روش های مختلف مانند چرب کردن یا با استفاده از نخ انگشتر را از انگشت خارج نمود.

استفاده از انگشتر بین زنان و مردان از زمان های دور رایج بوده است. در هنگام خرید انگشتر باید دقت نمود تا انگشتر بیش از حد در انگشت بازی نکند و یا بیش از حد تنگ نباشد. اگر انگشتر کمی تنگ باشد، ممکن است بعد از مدتی به علت چاق شدن یا ورم کردن دست، انگشتر در دست گیر کند. البته گرمای هوا نیز می تواند سبب تورم دست و انگشت شود. هوای گرم سبب افزایش خون رسانی و تورم رگ ها خواهد شد. به همین علت ممکن است انگشتان کمی متورم شوند. در این حالت اگر انگشتر کمی تنگ باشد در انگشت گیر خواهد کرد. اگر روش های زیر کارساز نبود، به جواهر فروشی مشهد مراجعه نمایید.

انگشتر تو دستم گیر کرده | بریدن انگشتر استیل | چگونه انگشتر را ببریم

در اوردن انگشتر کوچک از دست

در این صورت اگر انگشت زخمی، رنگ پریده یا بی حس نباشد، می توان با استفاده از انگشت اشاره و شست دست مخالف، انگشتر را در انگشت به آرامی به سمت عقب و جلو حرکت داد و همزمان به سمت بیرون کشید. اگر با این روش انگشتر از انگشت خارج نشد، می توان به روش های زیر انگشتر را از دست خارج کرد.

گير كردن انگشتر در دست

روش اول: اگر انگشتر به علت ورم کردن انگشت از آن خارج نمی شود، ابتدا باید ورم انگشت را خواباند. برای خواباندن تورم انگشت می توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد یا انگشت را برای مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در آب و یخ قرار داد. در صورت عدم دسترسی به کمپرس آب سرد یا یخ می توان دست را برای مدت چند دقیقه بالای سر نگه داشت. در این حالت خون رسانی به انگشت کمتر شده و ورم دست کم می شود. البته این روش به نسبت استفاده از کمپرس آب سرد تاثیر کمتری دارد. بعد از کاهش تورم انگشت می توان انگشتر را با حرکت دادن به عقب و جلو به آرامی از دست خارج کرد.

روش دوم: در این روش باید انگشت و انگشتر را به خوبی به مواد لیز کننده مانند مایع ظرفشویی، صابون، روغن، کرم نرم کننده و مرطوب کننده یا وازلین آغشته کرد و سپس انگشتر را به آرامی از دست خارج نمود.

روش سوم: در این روش انگشت را از قسمت بالای تا آخرین بند انگشت با نخ محکم پیچیده و سپس روی نخ با وازلین چرب می شود. در انتها باید انگشتر را به آرامی از دست خارج کرد.

اگر انگشت به علت آرتروز ورم کرده باشد، مصرف ایبوپروفن می تواند در کاهش تورم موثر باشد.

در صورتی که با هیچ یک از روش های بالا نتوان انگشتر را خارج کرد، توصیه می شود به طلاساز مراجعه شود. طلاساز با استفاده از یک دریل کوچک و سوهان مخصوص حلقه یا انگشتر را شکسته و آن را خارج می کند. خارج کردن انگشتر به این روش آسیبی به انگشت نخواهد رساند. چون طلاساز یک قطعه محافظ بین انگشت و انگشتر قرار می دهد تا دریل و سوهان به دست برخورد نکند.

لازم به ذکر است خارج کردن انگشتر از انگشت متورم ضروری است. چرا که انگشتر می تواند خون رسانی به انگشت را مسدود کرده و انگشت شروع به کبود شدن و بی حس شدن می کند. در صورت بروز کبودی در انگشت باید به پزشک مراجعه نمود تا انگشتر را در اسرع وقت از انگشت خارج کند.

درآوردن انگشتر کوچک از دست ورم کرده با نخ

استفاده از نخ برای خارج کردن انگشتر برای زمانی که انگشت خیلی ورم کرده باشد یا انگشتر خیلی تنگ باشد مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش یک سر نخی محکم مانند نخ دندان توسط یک جسم تیز مانند خلال دندان از زیر انگشتر رد شده و سر دیگر از بالای انگشتر تا آخرین بند روی انگشت پیچیده می شود بهتر است روی نخ به مواد لیز کننده آغشته شود. با کشیدن سر نخی که زیر انگشتر است در خلاف جهت پیچش نخ روی انگشتاگر در دست شما گیر کرده و بیرون نمی آید، فرصت را از دست ندهید و این راه ها را سریعا امتحان کنید، چراکه تلف کردن وقت برای درآوردن انگشتر از انگشت ورم کرده، میتواند موجب پشیمانی شود.

گیر کردن انگشتر در انگشت متورم، خیلی خطرناک است. شما در این مواقع باید هرچه سریعتر اقدام کنید چراکه ممکن است کار به بیمارستان یا آتشنشانی کشیده شود. پس لطفا این متن را سریع بخوانید و همه راه ها را امتحان کنید. اگر افاقه نکرد سریعا به نزدیکترین بیمارستان محل زندگی خومد مراجعه کنید.

دست خود را در تشت آب و یخ فرو کنید

تشت پر از آب و یخ فراهم کنید. سریعا دست خود را در آب فرو کنید. این کار باعث انقباض عضلات شده و تورم را به سرعت کم می کند. اگر تورم دست کم باشد با استفاده از این کار می توانید انگشتر را سریعا از انگشتر متورم شده خارج کنید.

اگر شرایط برای اینکه سریعا تشت پر از آب و یخ فراهم کنید، مهیا نبود، یه قطعه یخ را به دور انگشت متورم شده بمالید تا باد آن بخوابد. اما اگر این روش افاقه نکرد سریعا سراف روش دوم بروید.

استفاده از مواد لیز کننده برای درآوردن انگشتر از انگشت ورم کرده

اگر روش اول نتوانست مشکل شما را رفع کند، سریعا سراغ روش دوم بروید. کمی مایع ظرفشویی یا صابون یا مایع دست شویی به دست خود بمالید و اجازه بدهید خوب کف کند.

حالا انگشتر را به آرامی در دست بچرخانید تا این مواد لیز کننده به زیر انگشتر سوق پیدا کند. اگر این اتفاق بیوفتد احتمالا انگشتر شما تا چند ثانیه دیگر از انگشت تان خارج خواهد شد.

توجه کنید سعی نکنید انگشتتان را زخم کنید. بلکه به آرامی انگشتر را کفمالی کنید. اگر یا انگشتر طلا دارید خیالتان راحت باشد که مواد شوینده انگشتر شما را اصلا خراب نخواهد کرد. در ادامه چند نمونه انگشتر نقره با کیفیت مشاهده می کنید.

استفاده از نخ و وازلین برای خارج کردن انگشتر از انگشت متورم شده

اگر انگشت شما باد کرده، و روش های قبل را امتحان کردید، این آخرین امید برای خارج کردن انگشتر از دست شماست. یک تکه نخ را آغشته به وازلین کنید. دور انگشت و دقیقا نزدیک به انگشتر بپیچید و سعی کنید انگشت باد کرده را با این روش کمی باریک کنید. حالا انگشتر را بچرخانید تا روی نخ برسد. اکنون می توانید انگشتر را به سادگی خارج کنید.

از روغن یا کرم برای خارج کردن انگشتر استفاده کنید

روغن را روش دست و انگشتر بریزید. سعی کنید انگشتر را کمی بچرخانید. اگر روغن به سمت زیر انگشتر هدایت شود می تواند کمک مفیدی به شما کند.

هیچ راهی برای خارج کردن انگشتر از انگشت باد کرده جواب نداد. چه کنم؟

هرچه سریع تر شال و کلاه کرده به نزدیک ترین بیمارستان نزدیک به محل زندگی خود مراجعه کرده و از بخش کمک بخواهید. احتمالا انگشتر را با روش های پزشکی از دست شما خارج خواهند کرد. اگر باردار هستید یا انگشتان متورمی دارید و یا از قرص های کورتون که باعث ورم می شوند استفاده می کنید، احتمال اینکه انگشتر در دستان شما گیر کند زیاد است. در این مواقع به شما پیشنهاد می دهیم انگشتری تهیه کنید که پایه آن باریک بوده و خیلی ضخیم نباشد. انگشتر های پایه پهن، احتمال گیر کردن و متورم کردن انگشتان شما را بیشتر می کنند.

ضمنا هر چه انگشتر ظریف تر و ریز تر باشد احتمال گیر کردن آن در دست کمتر است. تصویر بالا نمونه انگشتر های باریک و پهن را مشاهده می کنید. برای که پایه های باریک داشته باشد و ظریف باشد نمونه های مختلفی در سایت موجود است که می توانید مدل های جذاب و مختلفی را ببینید و خود را با خیال راحت از دکوریکور انجام دهید و از کیفیت محصولات سایت مطمئن باشید.

علت متورم شدن انگشت ها و گیر کردن انگشتر در انگشت

گاهی در اثر مصرف زیاد نمک، داشتن اضافه وزن، بارداری، مشکلات کبد و … دستان ما دچار باد می شوند. در این مواقع ممکن است انگشتر به سادگی به دست شما برود اما بیرون آمدن انگشتر از دست ممکن ساده نباشد و قسمت پشت و جلوی انگشتر به علت گوشتی بودن و باد زیاد متورم شود.