رسانه سلامت و دانشکسب و کار سلامتی

چگونه کلر آب را از بین ببریم؟ برسی چند دستگاه تصفیه آب معتبر

چگونه کلر آب را از بین ببریم؟ برسی چند دستگاه تصفیه آب معتبر: نوشیدن آب سالم باید جز اولویت های هر کسی باشد. چرا که آب سالم به طور مستقیم با سلامت ما ارتباط دارد. نوشیدن اب سالم به مقدار لازم برای سلامت ما بسیار مهم و حیاتی است. با این حال امروزه در مدارس، محل کار و منازل بسیاری از مردم  ندانسته یا آگاهانه از آب آلوده استفاده می کنند.

دو عاملی که اغلب در آب خود پیدا می کنیم، کلر و کلرامین هستند. ممکن است تعجب کنید که بدانید این آلاینده های بالقوه مضر به آب ما وارد می شوند و جالب است بدانید ما خودمان این مواد را به آب اضافه می کنیم.

اکثر تصفیه خانه های شهری از کلر و کلرامین برای ضد عفونی کردن آب قبل از ارسال آن به منازل استفاده می کنند. ین درمان از بسیاری از بیماری های مضر ناشی از آب محافظت می کند. با این حال، همانطور که خواهیم دید، آب کلر دار برای مصرف بی خطر ترین نیست. برای حفظ سلامتی می بایست مواد مضری که برای پاکسازی در تصفیه خانه های شهری به کار می روند را حذف کنیم. خرید تصفیه آب که از فرآیند اسمز معکوس استفاده می کند می تواند مشکل وجود کلر را در آب خانگی حل می کند.

مشکلات کلر در آب آشامیدنی

معمولا برای تصفیه آب در تصفیه خانه های شهری مقادیر معینی کلر و کلرامین را به سیستم آب اضافه می‌کنند تا میکروارگانیسمهای مضر را حذف کنند. با این حال، کلر و کلرامین نیز می توانند مشکلات خاص خود را ایجاد کنند. اگر میزان کلر اضافه شده در آب های آشامیدنی دارای غلظت کمی باشد اسیب زیادی وارد نمی کند. ما حتی از غلظت های مشخصی از کلر در استخرهای خود استفاده می کنیم، همان جایی که کودکان ما هر روز در آن بازی می کنند. با این حال، حتی اگر کلر و کلرامین رقیق شده غیر سمی هستند، هنوز هم می توانند اثرات مضری داشته باشند. بیایید به برخی از اثرات بالقوه مضری که می تواند از نوشیدن آب حاوی کلر و کلرامین در آن ایجاد شود نگاه کنیم.

علائم آسم

یکی از مشکلات احتمالی که با کلر موجود در آب مرتبط است، تشدید علائم آسم است.

مطالعات انجام شده نشان داده است که  استفاده از آب کلر دار  در استخر ها می تواند علائم آسم ناشی از ورزش را حتی در افرادی که قبلا چنین علائمی نداشته اند، افزایش دهد.

یکی از مشکلات اصلی کلر و کلرامین در آب آشامیدنی ما این است که وقتی حمام میکنیم یا دوش میگیریم، آلودگیها را جذب پوست میکنیم. به علاوه ما در هنگام استحمام در بخار کلر دار تنفس می کنیم، که می تواند به طور قابل توجهی علائم آسم را تشدید کند.

حساسیت غذایی

یکی دیگر از مسائل احتمالی که با کلر موجود در آب مرتبط است، ایجاد آلرژی غذایی است. مطالعات نشان داده است که کودکانی که از اب های حاوی کلر استفاده می کنند در آینده بیشتر به آلرژی غذایی دچار می شوند. در حالی که این یافته ها هنوز هم جای تحقیق دارد اما مشکلاتی که وجود آب ها ی حاوی کلر دارد قابل انکار نیست .

ابتلا به بیماری های داخلی و کلیوی

تحقیقات نشان داده است استفاده از آب هایی که میزان کلر آن ها زیاد است در دراز مدت باعث ابتلا به بیماری هایی چون سرطان مثانه و بیماری های کلیوی می شود.

ناهنجاری های مادرزادی

مشکل بالقوه دیگری که با کلر و کلرامین در آب مرتبط است، افزایش خطر ناهنجاری های مادرزادی است. مطالعه‌ای که در تایوان روی تقریباً 400.000 نفر انجام شد، نشان داد که زنان باردار که در معرض تری هالومتان‌های موجود در آب کلر دار قرار داشتند، بیشتر احتمال دارد بچه های با ناهنجاری داشته باشند. اینها شامل سوراخ در قلب، شکاف کام و عدم رشد مغز است.

اگر احساس میکنید دوباره شما را از نوشیدن آب ترسانده ایم، نترسید! راه هایی وجود دارد که می توانید کلر و کلرامین را از آب خود حذف کنید تا آب سالم به یک نوشیدنی ایمن شود. روش نوین و بهترین روش برای حذف آلودگی ها و کلر موجود در آب استفاده از روش اسمز معکوس است. خرید تصفیه آب خانگی از فراب کالا می تواند مشکل آلودگی آب و وجود کلر در آب را حل کند.

حذف کلر به روش اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب

در حالت طبیعی که برای برقرار تعادل غلظت مولکول ها از سمت ماده با درصد ناخالصی کمتر به سمت ماده با ناخالصی بیشتر حرکت میکنند تا آن را رقیق تر کنند. اما در روش اسمز معکوس به منظور جدا سازی یون ها و ناخالص های موجود در آب در سمتی که آب ناخالص وجود دارد مقداری فشار اعمال میکنند تا باعث شوند مولکول ها از سمت ماده ناخالص به سمت دیگر حرکت کنند.

در نتیجه این فشار و اجبار مولکول های آب ناخالص برای حرکت این تنها مولکول های آب هستند که می تواند از غشای نیمه تراوای تعبیه شده عبور کنند و یون ها و ناخالصی های موجود در آب پشت غشای نیمه تراوا باقی خواهند ماند. به این روش مقدار آبی که در یک سمت باقی می ماند حدود 98 درصد خلوص داشته و فاقد مواد ناخالص است.

به کار گیری تصفیه آب خانگی

شما برای حفظ سلامت خود و آب آشامیدنی مصرفی میتوانید خیلی راحت اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی نمایید. استفاده از تصفیه آب خانگی علاوه بر حذف کلر می تواند آلودگی های موجود در آب را تا بیش از 99 درصد از آب حذف نماید. در زمان خرید تصفیه آب خانگی باید بتوانید یک انتخاب درست انجام دهید تا از شر برند ها و دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت راحت شوید. خرید تصفیه آب مرغوب با قیمت مناسب از فراب کالا می تواند بهترین گزینه برای خرید شما باشد.

 

منبع: خرید تصفیه آب فراب کالا farabkala.com