مراقبت های پرستاری در منزل، هر آنچه باید بدانیم

خدمات پرستاری در منزل یک خدمات پرستاری تخصصی است که در آن پرستاران از خانه شما بازدید می کنند تا بهترین مراقبت و پشتیبانی چند بعدی را به شما ارائه دهند. وقتی کسی که دوستش دارید بیمار می شود و نمی تواند به بیمارستان مراجعه کند، خدمات مراقبت پرستاری در منزل بهترین گزینه است. از مهم ترین خدمات پرستار بیماری در منزل تزریقات در منزل شبانه روزی است.

تزریقات در منزل پاسداران | تزریقات در منزل جنوب تهران | تزریقات در منزل شرق تهران

مزایای خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل به بزرگسالان این امکان را می دهد که با کمک و مراقبت شخصی از حمایت روزانه برخوردار شوند. کمک به غیر از خدمات پزشکی شامل حمام کردن، نظافت و تغذیه نیز می شود. دلایل زیادی وجود دارد که چرا خدمات پرستاری در منزل گزینه بهتری است. که برخی از آنها به شرح زیر است:

خطر ابتلا به عفونت ها را کاهش دهید

پرستار بیمار در منزل کمک می‌کند تا بیماران از عفونت‌هایی که در بیمارستان‌ها در معرض آن هستند محافظت شوند. بیمارانی که بیمار هستند و بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند نسبت به خطر ابتلای مجدد به عفونت حساس تر هستند. خدمات پرستاری در منزل به دلیل قرار گرفتن کمتر در معرض عفونت به بیمار کمک می کند تا سریعتر بهبود یابد.

کمک سفارشی و شخصی سازی شده

دریافت توجه مداوم جنبه مهمی در درمان پزشکی هنگام برخورد با یک بیماری است. علاوه بر دارو، بیماران به کسی نیاز دارند که روحیه آنها را بالا ببرد و به آنها انگیزه دهد تا قدرت از دست رفته خود را پیدا کنند. بیماران مسن ممکن است سازگاری با شرایط بیمارستان را چالش برانگیز بدانند، که ممکن است آنها را ناراضی کند.

مراقبت پرستاری در منزل به بیماران کمک می کند تا درمان خود را با توجه به راحتی خود شخصی سازی کرده و سفارشی کنند و تجربه بهتری به آنها می دهد. سفارشی سازی برای هر بیمار منحصر به فرد است و با در نظر گرفتن نیازهای بیمار طراحی شده است. مراقبت و کمک شخصی به بیمار کمک می کند تا بهبودی بهتری پیدا کند زیرا مراقبت های یک به یک را ارائه می دهند.

مقرون به صرفه

ممکن است یک بیمار برای مراقبت های ویژه مجبور به انجام بسیاری از روش ها شود. در موارد معدودی، این روش‌ها ممکن است چندین بار در روز انجام شوند. در چنین مواردی، مراقبت های پرستاری در منزل، مراقبت های پزشکی حرفه ای با استانداردهای بیمارستانی را به بیمار در آسایش خانه ارائه می کند. می توان از آزمایش های غیر ضروری اجتناب کرد و هزینه ها را کاهش داد و آن را مقرون به صرفه کرد.

محیطی راحت

هیچ چیز مانند ماندن در خانه برای راحتی مطلق وجود ندارد. خانه جایی است که در آن احساس امنیت می کنید و با آن به خوبی رفتار می کنید. خدمات پرستاری در منزل این مزیت راحتی را برای ما فراهم می کند تا با رسیدن به خانه، احساس امنیت بیشتری برای عزیزانمان داشته باشیم.

پشتیبانی از فعالیت های زندگی روزانه (ADL)

ADL ها فعالیت های زندگی روزانه یا فعالیت های مراقبت شخصی هستند. روزانه کارهای زیادی برای نظافت و بهداشت انجام می شود. اینها شامل فعالیت هایی مانند خوردن، حمام کردن، لباس پوشیدن، توالت رفتن و حرکت از یک مکان به مکان دیگر است. هنگامی که بیماران یا سالمندان انجام چنین فعالیت های روزانه را به تنهایی دشوار می دانند، زمان آن فرا رسیده است که خدمات پرستاری در خانه را انتخاب کنند.

تزریقات در منزل پاسداران | تزریقات در منزل جنوب تهران | تزریقات در منزل شرق تهران

چه کسانی واجد شرایط دریافت خدمات پرستاری در منزل هستند؟

ناتوانی عملکردی جسمی

افرادی که به دلیل بیماری، جراحی، کهولت سن یا هر گونه مسائل پس از زایمان قادر به حرکت نیستند و قادر به انجام وظایف روزانه خود نیستند، واجد شرایط دریافت خدمات پرستاری در منزل هستند. پرستاران در انجام تمام مراقبت های شخصی لازم به آنها کمک می کنند.

نیازهای پزشکی و بهداشتی

الزامات پزشکی مانند تزریق سرم در خانه ، یادآوری دارو، گرفتن قرار ملاقات با پزشک، بررسی دما و سایر علائم حیاتی بیماری مهمترین چیزهایی هستند که یک بیمار به آن نیاز دارد. پرستاران خانگی در چنین مواردی نظارت می کنند و کمک های حرفه ای ارائه می دهند.

بعد از جراحی

پس از انجام عمل جراحی، ممکن است بیمار به دلیل ضعف نتواند حرکت کند و به کمک متخصص پرستار نیاز داشته باشد. در چنین مواردی، پرستاران موظفند به بیمار در انجام وظایف روزانه خود کمک کنند و کمک های پزشکی ارائه دهند. خدمات شامل فیزیوتراپی نیز می باشد.

کهنسال

خدمات پرستاری در منزل در مورد مراقبت از سالمندان بسیار مهم است. پرستاران به سالمندان در فعالیت های روزمره زندگی، شرایط پزشکی کمک می کنند و از آنها مراقبت و حمایت عاطفی می کنند. این به نوبه خود به سالمندان کمک می کند تا کیفیت زندگی و استقلال خود را حفظ کنند.