رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

نحوه ارسال اس ام اس طولانی در اندروید را برای همیشه رفع کنید

۷ روش حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی و تبدیل SMS به MMS

یکی از قسمت های پرکاربرد و مهم یک تلفن همراه می تواند قسمت ارسال پیامک از طریق خرید پنل پیامکی آن باشد. اگر در ارسال پیام مشکل دارید می توانید با مطالعه روش مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی و تبدیل SMS به MMS در این مطلب این مشکل را به سادگی درست کنید.

بهترین پنل پیامکی | پنل پیامکی چیست | خرید پنل پیامکی ارزان

روش حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی اندروید سامسونگ و…

How to Fix SMS converting to MMS in Android Phones

مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ دغدغه بسیاری از دارندگان گوشی های سامسونگ است و روش های بسیاری برای حل این مشکل ارائه شده که ما در این مطلب قصد برسی آنها را داریم. برای حل مشکل ارسال SMS طولانی در سامسونگ و ارسال پیامک رایگان با استفاده از گوگل تمام روش های ارائه شده در این مطلب را امتحان کنید.

حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی‌های اندرویدی

هنگام ارسال تکی پیام؛ افزایش تعداد کاراکتر اس ام اس باعث می شود سیستم به طور پیش فرض اس ام اس را به ام ام اس تبدیل می کند و شما نمی توانید MMS را برای دیگران از طریق سیمکارت ارسال کنید. شما می توانید از نرم افزار های جانی برای حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی‌های اندرویدی استفاده کنید ولی امنیت آنها را نمی توان تضمین کرد. اگر از طریق پیامک می خواهید متون کم اهمیت ارسال کنید که امنیت آنها مهم نیست می توانید از نرم افزار های جانبی مدیریت پیامک مثل Handcent SMS یا GoSMS استفاده کنید. با استفاده از این نرم افزارها مشکل ارسال پیامک شما حل می شود.

نرم افزار BigSMS یکی از برنامه هایی است که می تواند مشکل عدم ارسال پیامک طولانی را حل کند. این نرم افزار جهت سازماندهی، ارسال و دریافت پیامک ساخته شده است که می توانید از آن در گوشی خود استفاده کنید. نرم افزار BigSMS با لیست شماره های ذخیره شده در تلفن همراه شما منطبق می شود.

شما می توانید از طریق نرم افزار BigSMS تا ۷۵۰۴۰ کارکتر به صورت پیام کوتاه یا SMS ارسال کنید که این مقدار معادل ۴۶۹ صفحه است. در صورتی که اگر بخواهید به صورت پیش فرض و بدون نرم افزار پیام کوتاه ارسال کنید، اگر اس ام اس بیشتر از ۳ صفحه شود نرم افزار آن را به MMS تبدیل می کند. نرم افزار BigSMS در حال توسعه است و می تواند در آینده امکانات بهتری به آن اضافه شود. شما همین حالا هم می توانید به سادگی از آن استفاده کنید و مشکل ارسال نشدن پیامک را به کلی برطرف کنید.

ریشه مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی های سامسونگ

بیشتر افرادی که از گوشی های سامسونگ سری گلکسی استفاده می کنند شاید تا به حال با مشکل مشکل اس ام اس سامسونگ مواجه شده باشند. این مشکل می تواند ریشه در بروز نبودن نرم افزارها، وجود بدافزار و مشکلات محدودیت داده داشته باشد.

حل مشکل پیام طولانی سامسونگ با نرم افزار Handcent

نرم افزار Handcent یک نرم افزار شناخته شده در جهان است که می تواند مشکل تبدیل SMS به MMS در سامسونگ را به کلی حل کند. برای استفاده از این نرم افزار مراجل زیر را انجام دهید.

ابتدا نرم افزار Handcent را دانلود و نصب کنید. نرم افزار را اجرا و سپس به منو پیامها بروید.

بر روی گزینه Settings کلیک کنید و وارد تنظیمات پیام (Massage Settings) شوید. در این قسمت باید گزینه Auto-convert to MMS را مشاهده کنید. تیک این گزینه را بردارید و تنظیمات را ذخیره کنید.

شما الان می توانید از طریق این نرم افزار به راحتی پیام های طولانی با ایموجی ارسال کنید بدون اینکه نگران تبدیل شده آن به MMS باشید.

حل مشکل تبدیل SMS به MMS در گوشی های گلکسی از طریق تنظیمات سیستم

به قسمت پیام های گوشی خود بروید و دکمه منو را فشار دهید و به تنظیمات پیام بروید. گزینه ای به نام Input Mode یا Encoding باید مشاهده کنید اگر آنها بر روی Automatic یا Unicode تنظیم شده است به این معناست که پیام های شما به صورت خودکار به MMS تبدیل می شود. مقدار این گزینه را به GSM تغییر دهید تا مشکل اس ام اس سامسونگ رفع شود و به راحتی بتوانید پیام های طولانی ارسال کنید.

رفع مشکل تبدیل اس ام اس به مالتی مدیا با بروز رسانی نرم افزارها

نرم افزارها توسط انسانها ساخته می شود و می تواند در مواردی مشکلاتی داشته باشد برای رفع این مشکلات باید آنها را بروز رسانی کنیم. برای بروز رسانی نرم های موجود در گوشی خود مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا نرم افزار Google play Store را باز کنید و بر روی منو بالای صفحه که شبیه به سه خط است کلیک کنید و به قسمت My Apps & Games بروید.

در این قسمت گزینه Update All را انتخاب کنید تا همه نرم های موجود در گوشی شما بروز رسانی شود.

حل مشکل تبدیل اس ام اس به ام ام اس با آپدیت سیستم

همان طور که نرم افزارها نیاز به آپدیت دارند سیستم اندروید هم نیاز به آپدیت دارد. هر از چندگاهی اندروید آپدیت هایی برای رفع مشکلات احتمالی ارائه می دهد. این آپدیت ها می تواند بسیاری از مشکلات نرم افزاری گوشی شما را رفع کند. برای آپدیت اندروید خود مراحل زیر را انجام دهید.

به تنظیمات گوشی خود بروید. دنبال گزینه ای به نام System Update بگردید. گزینه آپدیت می تواند در قسمت About نیز باشد.

در آخر هم شروع به بروزرسانی بخش های مختلف سیستم خود کنید.

حل مشکل ارسال پیامک طولانی سامسونگ و.. با پاک کردن حافظه پنهان

حافظه کش دستگاه و نرم افزار حاوی تعداد بسیاری صفر و یک است. اگر یکی از این صفر و یک ها تغییر کند مشکلات بزرگی رخ می دهد و باعث خرابی های بسیاری می شود. برای حذف حافظه داده های پنهان دستگاه مراحل زیر را انجام دهید. به تنظیمات گوشی خود بروید و به گزینه Apps یا شبیه به آن را پیدا کنید. در قسمت Apps لیست نرم افزار های شما قرار دارد که باید نرم افزار پیامرسان را در آن پیدا و انتخاب کنید. ابتدا بر روی گزینه Force Stop و سپس بر روی گزینه Select Storage کلیک کنید. برای حذف حافظه کش از دکمه Clear Cache استفاده کنید.

حل مشکل ارسال پیامک با ریست تنظیمات

بسیاری از مشکلات گوشی شما از جمله مشکل ارسال پیامک طولانی می تواند بخاطر تنظیمات نرم افزار های شما باشد که باعث اختلال در گوشی شما می شود.

برای ریست کردن تنظیمات تمام نرم افزارها موارد زیر را به ترتیب انجام دهید.

ابتدا وارد تنظیمات شوید و سپس به قسمت Apps بروید و بر روی گزینه More کلیک کنید. اگه گزینه More در دستگاه شما نبود شکل آن می تواند به صورت سه نقطه نیز باشد. در آخر هم با کلیک بر روی گزینه Reset App Preferences تنظیمات تمام نرم افزار های نصب شده بر روی گوشی شما به حالت اولیه باز می گردد. برای اعمال تغییرات حتما گوشی خود را ریستارت کنید.

در این مطلب با هم روش های حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی و تبدیل SMS به MMS را برسی کردیم. اگر شما روش دیگری پیشنهاد می کنید یا در بکارگیری روشها مشکلی داریم می توانید از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.