رسانه سلامت و دانشکسب و کار سلامتی

گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

جراحی پلک توسط بهترین جراح زیبایی چشم  در اصفهان؛ یک روش بسیار رایج برای بهبود بینایی است. اگرچه معمولاً به دلایل پزشکی انجام می شود، اما بیماران ممکن است جراحی پلک را نیز انتخاب کنند زیرا به دنبال ظاهر متفاوتی هستند. روش های خاصی وجود دارند که صرفاً برای اهداف کاربردی هستند و برخی نیز وجود دارند که می توانند شکل چشم شما را تغییر دهند. یکی از جراحی هایی که می تواند برای بهبود فیزیکی و همچنین کمک به بینایی مفید باشد، عمل بلفاروپلاستی است. اما این عمل چیست و هزینه عمل افتادگی پلک در اصفهان چقدر است؟

اسامی پزشکان فوق تخصص جراحی پلک در اصفهان | بهترین جراح پلک در اصفهان | بهترین دکتر جراح پلک در اصفهان

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

نکته ای که در مورد جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد این است که بیشتر به عنوان یک عمل عملکردی دیده می شود تا زیبایی. هدف اصلی از جراحی از بین بردن کیسه پلک ها و برداشتن پوست اضافی است. این یک روش بسیار رایج است که به عنوان لیفت چشم نیز شناخته می شود. هدف اصلی عمل بلفاروپلاستی کاهش افتادگی و کیسه پلک است. جراحی بلفاروپلاستی برای بهبود سطح بینایی انجام می شود. در طول عمل بلفاروپلاستی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در اصفهان، پوست اضافی پلک های بالایی را از بین می رود. مقدار پوست متفاوت است. هدف این است که بیمار راحتی بیشتری دریافت کند، دید بهتری داشته باشد و ظاهری جوان تر داشته باشد. چیزی که پزشک روی آن تمرکز دارد ایجاد تعادل کامل بین حفظ ظاهر طبیعی چشم ها و همچنین ایجاد ظاهری جوان تر است.

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟

چرا بعد از عمل چشم ها کوچک تر می شود؟ برای جواب این سوال باید به روند بهبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی توجه کرد. بهبودی را می توان به 3 بخش تقسیم کرد: کبودی، تورم، و ترمیم برش/اسکار. کبودی ابتدا از بین می رود و حدود 2 تا 3 هفته طول می کشد. بعدی تورمی است که بسیار متغیرتر است و تا 8 هفته یا بیشتر طول می کشد. در مدت تورم به خاطر پف کردن اطراف چشم، چشم ها کوچک به نظر خواهد رسید. کاهش تورم تدریجی و آهسته است. به همین دلیل ممکن است فکر کنید چشم هایتان بعد از عمل کوچکتر شده است. اما دلیل آن فقط تورم بعد از عمل است. با مطالعه ادامه مقاله علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی، همراه ما باشید.

چرا باید عمل بلفاروپلاستی انجام داد؟

اکثر افرادی که به عمل بلفاروپلاستی نیاز دارند از پوست بیش از حد پلک و افتادگی چشم رنج می برند. این می تواند در اثر آسیب نور خورشید، افزایش سن، یا سایر عوامل مختلف که در ایجاد کیسه های چشم نقش دارند، رخ دهد. برخی از افرادی که چشم های بسیار افتاده نیز دارند نیز به دنبال عمل بلفاروپلاستی خواهند بود. اکثر بیمارانی که این جراحی را انتخاب می کنند دچار افتادگی یا چین و چروک بیش از حد پوست توسط پلک هایشان می شوند. این جراحی در نهایت ظاهری شاداب تر و جوان تر را برای آنها به ارمغان می آورد.

گودی چشم پس از عمل بلفاروپلاستی

چرا بعد از عمل بلفاروپلاستی چشم ها گود به نظر می رسد؟ تا آنجایی که پس از برداشتن چربی از بلفاروپلاستی پلک تحتانی، گودی شما برداشته شده است، این امکان وجود دارد که چربی بیش از حد برداشته شده باشد و رویکرد محافظه کارانه تری برای جلوگیری از گودی چشم مورد نیاز باشد. احتمال دیگر این است که شما چربی اضافی پلک پایینی داشته اید که همزمان با گودی پلک پایین وجود دارد.

چگونه توخالی چشم را بعد از بلفاروپلاستی رفع کنیم؟

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی – پیوند چربی تنها راه برای اصلاح گودی و سیاهی حلقه های ناشی از برداشتن بیش از حد چربی پلک تحتانی در طی عمل بلفاروپلاستی تحتانی است.

نتایج عمل بلفاروپلاستی چقدر ماندگار خواهد بود؟

جراحی پلک به صورت دائمی در نظر گرفته شده است. پوست و چربی اضافی ناحیه چشم را از بین می برد تا به بازگرداندن جوانی به چشم کمک کند. با این حال، از آنجایی که پیری را نمی توان متوقف کرد، ممکن است در اواخر زندگی چروک های بیشتری را در اطراف چشم خود تجربه کنید.

اگر این روش را برای برداشتن کیسه های زیر چشم خود انتخاب کنید، می توانید مطمئن باشید که احتمال بازگشت آن ها بسیار کم خواهد بود زیرا این روش در وهله اول چربی اضافی ایجاد کننده آن کیسه ها را از بین می برد.

حفظ نتایج عمل بلفاروپلاستی

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی – اگر سال ها پس از انجام عمل ، در نقطه ای متوجه چین و چروک های گوشه های بیرونی چشم خود شدید، راه حلی وجود دارد و غیر جراحی است. درمان های لایه برداری با لیزر راه حل موثری برای کمک به از بین بردن این چین و چروک ها و بازگرداندن جوانی به منطقه ارائه می دهد.

علاوه بر این، انجام اقداماتی برای محافظت از چشمان خود در برابر پیری تسریع شده، تفاوت قابل توجهی در کمک به شما در حفظ نتایج طولانی مدت خواهد داشت. استفاده از کلاه و عینک آفتابی هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین کرم ضد آفتاب با کیفیت بالا در هر روز، از پوست اطراف چشم شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند.

سرمایه گذاری روی محصولات مراقبت از پوست درجه یک که به طور خاص برای پوست دور چشم طراحی شده اند نیز می تواند به جلوگیری از علائم پیری کمک کند و پوست شما را انعطاف پذیر و جوان نگه دارد.

جراحی زیبایی پلک سبب می شود که پوست اضافی و افتاده پلک بالا از بین رفته و چشمانی زیباتر و جوانتر را برای شما به ارمغان می آورد. بعد از بلفاروپلاستی نیز همانند هر جراحی دیگری لازم است که دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح به دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از جراحی مطلوب بوده و کمترین عوارض را بعد از جراحی مشاهده کرد. در این مقاله سعی شده است اطلاعات کاملی درباره تمامی اقدامات لازم الجرا بعد از جراحی پلک در اختیار شما قرار داده شود تا بتوانید با اجرای آن ها به نتیجه مطلوب از جراحی دست پیدا کنید.

مراقبت های اولیه بعد از جراحی پلک

چند روز اولیه بعد از جراحی پلک، زمان بسیار مهمی بوده و باید تمامی نکات ذکر شده به دقت اجرا شود؛ در این مدت نیز فرد بیشترین درد و تورم را خواهد داشت و لازم است که فردی همراه وی بوده تا در انجام کارهای شخصی کمک کند. در چند روز ابتدایی و تا زمانی که هنوز پانسمان بر روی زخم های پلک وجود دارد، باید از استحمام کردن و خیس کردن پانسمان ها خودداری نمود.

بسیاری از افراد تا چند روز بعد از جراحی احساس می کنند که پلک ها متقارن نبوده و یکسان نیستند، این مسئله معمولا به علت تفاوت در سرعت ترمیم زخم های دو پلک و نیز عدم تقارن در دو طرف بدن است که بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد و هر دو پلک شکل یکسان پیدا می کنند.

به دلیل کند بودن ترمیم زخم ها و بخیه های پلک ها، تا مدت ها بعد از جراحی ممکن است نتوانید به راحتی چشمان خود را باز کنید و احساس سفت بودن در پلک های خود داشته باشید؛ اغین حالت طبیعی بوده و بعد از گذشت حدود 4 تا 6 ماه مرتفع خواهد شد.

از بین بردن کبودی و تورم  پلک ها

معمولا بعد از هر جراحی برای از بین بردن تورم و کبودی های محل جراحی شده، لازم است از کمپرس سرد استفاده شود. بعد از جراحی بلفاروپلاستی نیز تا دو روز اولیه بعد از جراحی برای کاهش تورم پلک ها، از کمپرس سرد استفاده می شود. برای این منظور می توان 15 دقیقه کمپرس سرد را بر روی پلک قرار داده و 15 دقیقه استراحت کرده و مجددا کمپرس را بر روی پلک گذاشت.

بعد از گذشت دو روز دیگر نیازی به استفاده از کمپرس سرد نبوده و بهتر است برای گردش و جریان خون بهتر و همچنین بهبودی سریعتر، در محل جراحی از کمپرس گرم استفاده کرد. تورم پلک ها به طور معمول تا حدود دو هفته بعد از عمل، ادامه دارند ولی در این مدت با انجام مراقبت های لازم به مرور این تورم کاهش پیدا کرده و زخم های روی پلک ترمیم خواهند شد. سعی کنید در این مدت در هنگام خوابیدن با قرار دادن چند بالش، سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا تورم کاهش پیدا کند.

تورم پلک ها معمولا در هنگام صبح ها به علت عدم فعالیت و بسته بودن چشم ها بیشتر خواهد بود ولی در طول روز با نشستن و راه رفتن این تورم کمتر خواهد شد.

استراحت و خوابیدن بعد از بلفاروپلاستی

بعد از سعی کنید زیاد به پلک های خود فشار نیاورید و بهتر است که استراحت کافی داشته باشید.

همانطور که قبل تر نیز اشاره شد در هنگام خوابیدن لازم است که به پشت خوابیده و با قرار دادن چند بالش زیر سر، زاویه ای در حدود 45 درجه زیر سر ایجاد کنید تا تورم پلک ها کاهش پیدا کند.

انجام فعالیت های روزمره بعد از جراحی

تا چند روز بعد از جراحی جهت کاهش خشکی چشم ها از نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر، تلفن همراه و یا تلویزیون و همچنین مطالعه کتاب و روزنامه خودداری کنید.

بعد از چند روز ابتدایی جراحی که باید استراحت کاملی داشته باشید، حتما راه رفتن و انجام فعالیت های سبک روزانه را از سر بگیرید. راه رفتن سبب گردش بهتر جریان خون و همچنین کاهش تورم پلک ها خواهد شد.

از خم شدن، ورزش و انجام فعالیت های سنگین و یا گریه کردن و انجام هر گونه فعالیتی که سبب ایجاد فشار بر روی چشم و پلک ها شده و فشار خون را بالا می برد، تا چند هفته بعد از جراحی جدا خودداری نمایید.

تغذیه بعد از جراحی پلک

بهتر است در روزهای ابتدایی بعد از جراحی، غذاهای آبکی مانند سوپ مصرف کنید تا علاوه بر تاثیر مثبت آن بر سیستم گوارش بدن، کمترین درگیری را برای عضلات صورت داشته باشد.

در وعده های غذایی خود از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید تا علاوه بر کاهش تاثیر منفی داروها، کم آبی و دهیتراته شدن بدن را برطرف کند. علاوه بر این موارد حتما مصرف مرتب مایعات را نیز دربرنامه غذایی خود بگنجانید تا با داشتن این برنامه غذایی از ایجاد لخته خون جلوگیری نمایید.

تا حدود 3 هفته بعد از جراحی پلک حتما از مصرف هرگونه نوشیدنی الکلی و یا استعمال دخانیات و سیگار خودداری نمایید؛ حتی لازم است که تا حد امکان از افراد سیگری نیز دوری کنید. علت این امر آن است که دود سیگار سبب ایجاد اختلال در روند بهوبدی زخم های بعد از جراحی خواهد شد.

مصرف دارو بعد از بلفاروپلاستی

از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین تا سه هفته بعد از جراحی خودداری نمایید زیرا مشکلات خونریزی را به همراه خواهد داشت. بعد از جراحی پلک، تا چند روز مشکل خشکی چشم را تجربه خواهید کرد که به همین خاطر مصرف قطره چشم اشک مصنوعی می تواند این مشکل را برطرف کند.

در چه صورت باید به پزشک مراجعه کرد؟

تا به ایجا تمامی مراقبت های مهم بعد از جراحی زیبایی پلک شرح داده شد، در صورتی که برای انجام بلفاروپلاستی به جراح خوبی مراجعه کرده و بعد از جراحی به تمامی دستورات وی عمل کنید با کمترین عوارض روبه رو شده و بهبودی سریعتر حاصل خواهد شد.