رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

دکتر محمد گنجه،فلوشیپ جراحی،پزشک جراحی چاقی و لاپاراسکوپی،دارای بورد تخصصی جراحی عمومی

این کار میزان غذایی که می توانید بخورید را با کاهش اندازه معده تان محدود می کند.در جراحی اسلیو معده بخش بزرگی از معده برداشته می شود و شکم کوچک تر و نوتر می شود و در حدود به اندازه یک موز جا می ماند. پژوهشگران انگلیسی در یک بررسی ۲۰ ساله دریافتند که جراحی چاقی می‌تواند روش خوبی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری پانکراس باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال‌دیالوگ، پژوهشی که طی یک دوره ۲۰ ساله انجام شده است، نشان می‌دهد که “جراحی چاقی” می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را در افراد مبتلا به اضافه‌وزن و دیابت به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مدارک مورد نیاز برای بهترین جراح چاقی

یکی از آن‌ها مدرک ASBMS می‌باشد که مخفف کلمه American Society for Metabolic and Bariatric surgery است و از طریق انجمن جراحی متابولیک دریافت می‌گردد. بطور متوسط در سال اول بعد از جراحی 45 الی 50 کیلوگرم از اضافه وزن بدن از بین خواهد رفت . به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، احتمال بروز سرطان سینه در زنان به شدت چاق یا دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵، ۱۸ درصد بود در حالیکه در زنان دارای شرایط مشابه که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته بودند.

این ریسک ۷.۴ درصد بود. نتایج مطالعه همچنین نشان داد جراحی کاهش وزن موجب کاهش احتمال ابتلا به سرطان‌های مرتبط با چاقی تا ۲۰ درصد می‌شود. محققان در این مطالعه، داده‌های مربوط به ۱،۶۷۰،۰۳۵ بیمار دارای شاخص توده بدنی ۳۵ یا بیشتر را بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ بررسی کردند. بروز سرطان در مورد بیش از ۱.۴ میلیون بیماری که تحت جراحی کاهش وزن قرار نگرفته بودند (گروه کنترل) و حدود ۲۵۰ هزار بیماری که تحت جراحی کاهش…

برای اینکه نکات بیشتری را در این خصوص بدانید باید به‌صورت حضوری به پزشک در کلینیک بیمارستان مریم مراجعه کنید. بخشی از اسلیو معده شما ممکن است بسته و باعث انسداد در معده شود. باند معده یک جسم خارجی است که به طور معمول توسط بدن به خوبی تحمل می شود. در اصل ، حتی پس از رسیدن به وزن دلخواه می تواند برای یک عمر در بدن باقی بماند. مرتب با دکتر خود در تماس باشید تا وضعیت پس­از­جراحی را بررسی کنید. رژیم خود را تغییر دهید – در هفته های بعد از عمل، رژیم غذایی مایع یا نرم دارید، اما به تدریج به رژیم متعادل عادی خود ادامه می دهید.

تاثیر تیروئید و یائسگی بر چاقی

به این صورت که کم کاری تیروئید و یائسگی باعث کاهش سوخت و ساز بدن می شوند و کاهش سوخت و ساز بدن باعث افزایش چربی در ناحیه ی شکم و باسن می شود. هیچ کدام و جراحی های چاقی بدون عارضه نیستند و در صورت صلاح دید پزشک این جراحی ها باید انجام بگیرند، چرا که عوارض چاقی ممکن است، برای فرد خطرات بیش تری نسبت به جراحی های چاقی داشته باشد.

با توجه به عوارض و خطرات شدید چاقی افرادی هستند که مجبورند در زمان کوتاهی میزان زیادی از وزن خود را از دست بدهند و سلامت آن ها به خاطر عارضه ی چاقی در خطر است. در سه ماه اول بعد از عمل به دلیل تغییر در کتابولیسم و نحوه تغذیه بیمار ممکن است دچار سرگیجه یا ضعف و خستگی مانند آنچه قبل از ابتلا به سرماخوردگی در بدن رخ ی دهد شود که البته معمولا پس از رسیدن بیمار به غذای عادی برطرف می شود.

اما در صورتیکه این حالتها پس از سه ماه ادامه داشته باشد می تواند نشان دهنده کمبود کلسیم ، کمبود آهن یا کم کاری تیروئید باشد که در مراجعه برای ویزیت سه ماه توسط پزشک معالج بررسی و درمان خواهد شد. هزینه وسایل تخصصی است که با توجه به شرایط ارزی متغیر می باشد اما در حال حاضر 10 تا 11 میلیون تومان می باشد.

جراحی چاقی بای پس معده

عمل بای پس معده مناسب افرادی است که شاخص توده بدنی آن‌ها بالای 35 بوده و با چند عوارض چاقی درگیر هستند. در این جراحی، از حجم معده کم شده و به دلیل تاثیری که روی روده می‌گذارد، کالری و غذای کمتری جذب بدن می‌شود. در واقع در جراحی چاقی در شیرازمیتوانید به کمتر مصرف کردن مواد غذایی و همچنین کمتر جذب کردن مواد غذایی به شما کمک میکند.

بر اساس فرمول محاسبه شاخص توده بدنی افرادی که BMI آن ها بیشتر از ۳۵ و ۴۰ است چاقی دارند و باید برای درمان چاقی خود اقدام کنند. یکی از بهترین عمل‌های جراحی که طرف‌داران بسیاری دارد عمل اسلیو معده مهدی سلیمی می‌باشد. سعی کنید اطلاعات دقیق در مورد انواع جراحی ها و مزایا و معایب آن ها داشته باشید.

از تجربه ی افراد مختلف استفاده کنید تا بتوانید بهترین نوع روش جراحی را انتخاب کنید. مطالعات نشان داده که تولید هورمون گرلین که در ایجاد احساس گرسنگی مؤثر است، به طور قابل توجهی در بیماران اسلیو معده کاهش می‌یابد. یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی و درمانی است که انواع مختلفی دارد که هر کدام را با توجه به شرایط بیمار و مزایای که دارند انتخاب می کنند …

هزینه جراحی لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک در کرج به ناحیه انجام آن و تعداد ناحیه بستگی دارد. قیمت هر بخش از بدن که تحت عمل لیپوماتیک قرار می‌گیرد در سال 1400 از حدود 5 تا 8 میلیون تومان متفاوت خواهد بود. هزینه لیپوماتیک در کرج برای بخش شکم، پهلو و پشت در سال 1400 بین 25 تا 27 میلیون تومان است… سلام بعد از عمل جراحی با دریچه ای دیگر از زندگی آشنا شدم ، الان حدود ۷۰ روز از زمان عملم میگذره و من بسیار راضی هستم از کاری که کردم و از دکتر کمال تشکر و قدردانی را دارم. در این قسمت به بسیاری از سوالات شما درباره عمل جراحی لاپاراسکوپی چاقی و سایر عمل‌های جراجی لاپاراسکوپی پاسخ داده شده است.

از دیگر نتایج این اقدام به نسبت به بیماری‌ هایی که با چاقی ارتباط مستقیم دارند، این می باشد که بالون‌ هایی که در معده قرار می‌گیرند در شش‌ ماهه اول با کمک آندوسکوپی خارج خواهند شد و طولانی شدن زمان بالون می تواند تاثیرات مخربی بر بافت معده بگذارد. همچنین لازم است، فرد از نظر روحی تحت مشاوره قرار بگیرد تا وضعیت روحی وی برای انجام عمل و آمادگی آن برای شرایط بعد از عمل سنجیده شود.

این روش از حلقه گذاری مناسب کسانی است که BMI بدن آن ‌ها بین ۳۵ تا ۵۰ می باشد، همچنین کسانی که با روش‌ های بدون جراحی به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند و می خواهند که به نتیجه دلخواه زودتر دست یابند، مناسب می باشد. جراحی چاقی می‌تواند بهبود فشارخون بالا، درد مفاصل و دیابت نوع ۲ را بده نبال داشته باشد.

درمان چاقی با جراحی لاغری

به گزارش پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، جراحی های محدود کننده دستگاه گوارش یکی از روش های موثر درمان چاقی است که طی سالیان اخیر کاربرد بیشتری نیز پیدا کرده است. انواع این عمل جراحی در ایران در بالاترین سطح کیفی و مطابق استانداردهای روز دنیا در مراکز معتبر در حال انجام است.

باید به خاطر داشت که انتخاب افراد برای جراحی امر خطیری بوده که باید به دقت توسط متخصصین حوزه درمان چاقی انجام شود و انجام عمل جراحی برای همه گروه ها… خبر خوب این است که حتی کمترین میزان کاهش وزن نیز می تواند در بهبود یا جلوگیری از بیماری های قلبی مربوط به اضافه وزن جلوگیری کند.

هزینه عمل های جراحی لاغری بسته به مکان و روشی که انجام می شوند متفاوت خواهد بود اما به طور کل، هزینه های کمی نیستند. پیدا کردن جراح خوب و منصف که با بیمارستان های دولتی هم کار کند، از طرفی طرف قرار داد با بیمه شما باشد، می تواند کمک زیادی در صرفه جویی هزینه عمل شما باشد و شما هزینه عمل خود را تا حد زیادی کم کنید.

همانطور که در طول مطلب اشاره کردیم، جراحی‌های چاقی به دلیل تخصصی و حساس بودن، حتما باید توسط جراحانی انجام شوند که دانش و تجربه کافی برای انجام این کار را در اختیار دارند. انتخاب جراحی که از هر نظر قابل تایید باشد، قدم مهمی برای انجام این کار است؛ چرا که پای سلامت شما در میان است.

حالا قرار است فردا، هشتم آذرماه گفت‌گوهای اصلی کمیسیون مشترک برجام انجام شود. مذاکراتی که میان ایران و گروه ۱+۴ با هدف رفع تحریم‌های آمریکا انجام می‌شود. طبق یافته های دانشمندان، چاقی با سکته مغزی، انواع سرطان مانند سرطان سینه، کولون و.. مصرف قهوه، نوشیدنیهای صنعتی، گازدار، ترش و مایعات پروتئینی در هفته اول بعد از جراحی ممنوع است.

لاغری با بالون معده برای کسانی است که با رژیم غذایی و فعالیت بدنی نتوانسته‌ اند به وزن ایده‌ آل خود برسد و در حال حاضر نیز تصمیم اقدام به جراحی‌ های سنگین را بر روی خود ندارند، یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. بالون معده حاوی هوا به دلیل این‌که سبک‌ تر بوده و عوارض کمتری را با خود به‌ همراه دارد.

همچنین بالون هایی که از جنس سیلیکون هستند، فضای درونی معده را کاهش داده و در نتیجه باعث کاهش مصرف مواد غذایی در فرد می شوند. تنها فلوشیپ های فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته قادر به انجام و رعایت همه این نکات در انجام عمل هستند. البته کسانی که زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال هستند نیز می توانند این عمل جراحی را انجام دهند اما شرایط برای آنها سختگیرانه تر است.

سیروز کبدی و چاقی

در ادامه در مورد انواع مختلف جراحی های چاقی بیش تر صحبت خواهیم کرد. چاقی می تواند باعث افزایش تجمع چربی در کبد و ایجاد سیروز کبدی بشود. بعضی از دارو های ضد افسردگی مانند فلوکستین باعث کم شدن میزان اشتها و لاغر شدن شخص می شوند. بسته به نظر پزشک و وضعیت افسردگی او دارو های متناسب با شرایط فیزیکی فرد تجویز می شود.

تا اینجا با مبحث قرار دادن بالون در معده و مزایای این روش آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست بهترین جراح چاقی در اصفهان با ما همراه باشید. بهترین گزینه برای افرادی که باید در زمان کوتاهی میزان زیادی از وزن خود را از دست بدهند مراجعه به یک جراح چاقی با تجربه و زبر دست است. روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی مناسب تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند، ولی به زمان طولانی تری نیاز دارند تا بتوانند موثر واقع شوند و برای برخی از افراد هیچ تاثیری در روند کاهش وزن ایفا نخواهند کرد.

آن ها بخش بزرگی از معده شما را برمی دارند و بخش های باقیمانده معده را به هم متصل می کنند. دراین روش حلقه ای را به دور قسمت فوقانی معده می بندند که در نتیجه کیسه ای در بالای معده تشکیل می شود. هنگام غذا خوردن این کیسه خیلی زود پر می شود و به فرد احساس سیری دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید