رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

خرید کیف ابزار و راهنمای خرید آن

گزینه های مختلفی برای نگهداری ابزارهایتان در دسترس شماست. همه آنها گزینه های فوق العاده ای هستند، اما بسیاری از افراد با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند، استفاده از یک کیف ابزار را به شما توصیه می کنند. حتی خیلی از رانندگان نیز از به جای جعبه ابزار، از کیف ابزار برای ماشین استفاده می کنند.اما واقعا دلیل این ترجیح آن ها چیست؟ بیایید در این مقاله به برخی از مزایای کیف ابزار نسبت به جعبه ابزار یا گزینه های دیگر بپردازیم.

ملاحظات وزنی کیف ابزار

جعبه های ابزار معمولا بزرگ و حجیم هستند و بسته به مدل جعبه ای که انتخاب می کنید، ابزارها به راحتی داخل آن جا نمی شوند. از طرف دیگر، یک کیف ابزار سبک وزن است و حمل آن از یک محیط کار به منطقه دیگر بسیار آسان است. اکثر کیف های ابزار از یک صفحه مستحکم و با دوام ساخته شده اند، بنابراین وزن ابزار باعث پارگی یا سوراخ شدن آن نمی شود.

محفظه ها و جیب ها

برخی از جعبه‌های ابزار دارای یک محفظه‌ مستحکم هستند؛ اما نکته اصلی این است که اگر جعبه ابزار شما از تعداد محفظه بالا برخودار نباشد، مکان یابی ابزارها دشوار  برایتان می ‌شود. یک جعبه ابزار سازمان نیافته بدون محفظه می تواند پیدا کردن ابزار مورد نیاز در زمان نیاز را دشوارتر کند.

هنگامی که ابزار خود را در داخل کیف ابزار خود قرار می دهید، از جیب های آن نهایت استفاده را بکنید. این جیب ها به شما این امکان را می ‌دهند تا ابزارهای خود را به صورت طبقه بندی شده نگهداری کنید؛ به طوری که هرگز وسط کار مجبور نیستید کار خود را رها کنید تا همه چیز را برای پیدا کردن پیچ گوشتی، آچار یا مجموعه سوکت مناسب خود بهم بریزید. برخی از جیب ها به صورت جداگانه در داخل و خارج کیف ابزار قرار دارند که آنها را برای نگهداری سازمانی و منظم بسیار راحت می کند.

تطبیق پذیری کیف ابزار

کیف ابزار این قابلیت را دارد که زیپ آن بسته شود و مانند یک جعبه ابزار معمولی وسایل را داخل آن قرار دهید. به علاوه می توانید آن را باز کنید و به طور موثر فضای داخلی آن را افزایش دهید. طراحی دهانه پهن کیف ابزار به شما این امکان را می دهد تا ابزارهای بزرگی را داخل آن قرار داده و آن را روی شانه خود حمل کنید. همچنین، بندهای شانه ای قابل تنظیم و بالشتکی، آن ها را به یک وسیله حمل و نقل راحت تبدیل می کنند. در آن طرف ماجرا، جعبه ابزار قابلیت گسترش یا بند شانه ای قابل تنظیم را برای سهولت حمل، ارائه نمی دهد. برای اقلام بزرگ تر باید جعبه ابزار خود را کنار بگذارید و به سراغ خرید جعبه ابزاری بزرگ تر بروید.

ضد آب و مقاوم در برابر نفوذ آب

اگر نگران رطوبت یا باران هستید که کیف ابزار را خراب می کند، می توانیم به شما اطمینان دهیم که با خرید کیف های ابزار ضد آب و دارای پایه های مقاوم در برابر آب، هیچ جای نگرانی برایتان وجود نخواهد داشت. این بدان معنی است که شما هرگز به دلیل بارندگی ها مجبور به تعطیلی کار خود نیستید. زیرا چنین کیف هایی می توانند ابزار شما را از نفوذ آب و زنگ زدن محافظت کنند.

اندازه ها و مدل ها

کیف های ابزار در اندازه ها و مدل های مختلف موجود هستند و توصیه می کنیم یکی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب تر است. ممکن است متوجه شوید که یک کیف دستی با بند شانه ای به خوبی یک کیف جرخ دار است؛ در این صورت بهتر است در هزینه های خود صرفه جویی کرده و همان مدل را انتخاب نمایید. شاید هم  متوجه شوید که یک نسخه کوله پشتی با نیازهای شما خیلی بهتر مطابقت دارد. بسته به هر مدلی که دوست دارید، می توانید هر کدام را انتخاب کنید. در واقع در انتخاب کیف های ابزار، به نسبت جعبه ابزار انتخاب شما بازتر خواهد بود، زیرا مدل های مختلفی از کیف های ابزار در بازار موجود اند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه کیف ابزار ، اینجا کلیک کنید .

کیف ابزار برای ماشین

خیلی از رانندگان اکثر ابزار و وسایل مربوط به تعمیرات خودروی خود را در یک کیف ابزار قرار می دهند. این کار سبب می شود تا تمامی وسایل در یک مکان و به صورت مرتب قرار بگیرند. در واقع شما هر زمان که نیاز به استفاده از ابزارآلات خود داشته باشید، به راحتی می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. کیف ابزار ماشین از جمله مواردی است که حتما باید برای خودرو خود تهیه کنید. زیرا به حال ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که خودروی وی یک نقص فنی جزئی پیدا کند.

برای این که در این روزها به مشکلی بر خورید، باید کیف ابزار خود را با تمامی وسایل فنی لازم، پر کنید. برای چنین کاری هم نیاز به یک کیف ابزار با دوام و بزرگ دارید تا بتوانید تمامی ابزارآلات خود را در آن جای کنید. آچار و پیچ گوشتی از جمله مواردی اند که حتما باید در کیف ابزار شما قرار بگیرند. زیرا این ابزارها از ضروریت وسایلی اند که همیشه به کارتان می آیند.

خرید کیف ابزار از ابزار میهن

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله اشاره شد، ممکن است با خود بپرسید که چه نوع کیف ابزاری را برای خود خریداری کنم؟ اولا این که همانطور که متوجه شدید، کیف ابزار ارجحیت بیش تری نسبت به جعبه ابزار دارد؛ زیرا مزایای آن به نسبت جعبه ابزار بیش تر است. از آن طرف هم، کیف ابزار مدل های مختلفی در بازار دارد که باید بسته به نیاز خود، بهترین گزینه ممکن را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال، اگر کار شما به گونه ای است که وسایل بزرگی را با خود حمل می کنید، بهتر است از کیف ابزاری استفاده کنید که یک جیب مرکزی بزرگ داشته باشد. اما اگر شما از جمله افرادی هستید که از وسایل کوچک اما زیاد استفاده می کنید، بهتر است کیف ابزاری را انتخاب کنید که تعداد جیب های داخلی و خارجی آن، زیاد باشد.

به علاوه، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ابزارهای سنگینی با خود حمل می کنید، حتما باید کیف ابزاری خریداری کنید که در طول زمان طولانی، به بدن شما آسیبی وارد نکند. در این مواقع توصیه می شود برای کاهش خستگی و فشار ناشی از کیف ابزار، از نوع چرخ دار آن استفاده کنید. اما اگر هزینه کافی برای خرید آن را ندارید، بهتر است از کوله پشتی استفاده کنید. اگر از نوع دستی ان استفاده می کنید، سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که بند عریض تری داشته باشد. با این ویژگی، فشار وارد شده بر دوش شما کم تر خواهد بود. برای خرید کیف ابزار ، فروشگاه ابزار میهن می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.