رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

انواع درب کرکره برقی رنگی

 کرکره برقی رنگی و انواع آن

کرکره برقی رنگی دارای انواع مختلفی میباشد. به این نکته باید توجه شود که رنگ کرکره برقی باید به توجه به محیط و محلی قرار دارد مانند فروشگاه، مغازه، مجتمع و … انتخاب شود.کرکره برقی نقش مهمی در ظاهر فروشگاه ها دارند و باعث جلب توجه مخاطبان میشود. علاوه بر این کرکره برقی رنگی به ظاهر و نمای محل شکل و ظاهری زیبا می بخشد. در ادامه در مورد درب کرکره ای رنگی توضیحاتی میدهیم.

برای تولید رنگ درب کرکره ای از رنگ‌های پودری و رنگ‌های مایع استفاده می شود. رنگ‌های پودری که برای رنگ کردن درب کرکره ای مورد استفاده قرار میگیرند دارای  آلودگی کمتری بوده و منجر به پایداری رنگ تیغه می‌شود. رنگ‌بندی درب کرکره ای برقی با رنگ پودری به دو سیستم انجام میشود:

  • پخت کوره ای با رنگ الکترواستاتیک به صورت تمام پاشید شده با قابلیت رنگ آمیزی ۳۰ تن پروفیل در هر روز.
  • رنگ آمیزی دکوال که با طراح های خام و متنوع سنگ و چوب و راش و …

رنگ‌های پودری دارای استحکام و دوام بالایی است و در برابر انرژی تابشی خورشید مقاوت زیادی دارد همچنین قابلیت لعاب این رنگ باعث جلوگیری از خورده شدن آن به علت شرایط جوی و محیطی می شود. در انواع رنگ درب کرکره  ا ی یکی از معمولی‌ترین رنگ‌، رنگ سفید است اما رنگ‌های دیگر مانند رنگ قهوه‌ای نیز در این درب کرکره ای مورد استفاده قرار میگیرد که متناسب با رنگ نمای ساختمان میباشد.برای خرید  از سایت دیدن کنید.

بهترین رنگ درب کرکره ای

یکی از رنگ های پرکاربرد کرکره برقی رنگ الکترواستاتیکاست که یک پردازش رنگ آمیزی است که ذرات رنگ در آن باردار می شود. در این روش رنگ به صورت پودری به صورت رسانا از طریق باد اسپری می شود، سپس توسط یک بار قدرتمند الکترواستاتیک شتاب پیدا کرده و میان ذرات رنگ و قطعه پیوند یونی شکل می گیرد. رول های کرکره برقی دارای طراح های مختلفی است که با پوشش های مختلف طرح چوبی و یا پلاستکی، یا تیغه های فلزی در رنگ های مختلف در بازار عرضه میشود. اما بیشتر نوع آن درب کرکره ای گالوانیزه می باشد که با رنگ های مختلفی پوشش داده می شود.

دلایل رنگ کردن کرکره برقی

کرکره برقیها در طول زمان نیاز به تعویض و تعمیر پیدا میکنند و یا حتی برای تنوع و زیبا جلوه دادن بهتر است که رنگ شوند. در این موقع در صورتی که درب کرکره ای کدر شدن و یارنگ شاتراز بین رفته بهترین کار این است به جای تعویض رول شاترها  کرکره برقی را رنگ کنید. اگر پوشش درب کرکره مخدوش شده باشد با پوشش ضد گرانیتی میتوان آن را رنگ آمیزی نمود.با رنگ کردن درب  رنگ کردن کرکره  برقی می تواند به فروشگاه، مغازه و.. نمای زیبا و جذاب تر ببخشد و توجه مراجعه کننده گان را جلل کند و تعداد درخواست کنندگان را افزایش دهد. از چه میدانید؟

عوامل مهم انتخاب رنگ درب کرکره ای

رنگ الکترواستاتیک نسبت به رنگ های معمولی محبوبیت بیشتری دارد که دلایل آن عبارتند از:

مقاومت زیاد

رنگ های الکترواستاتیک مقاومت بالایی در برابر آلودگی های شیمیایی نسبت به رنگ های معمولی دارند. همچنین این نوع رنگ به رنگ هایی که بر پایه حلال هستند حدود ۳برابر بیشتر دوام دارد. رنگ های الکترواستاتیک دارای مرغوبیت زیادی بوده و ماندگاری بالایی در برابر عوامل محیطی دارد.

ضد خش بودن

رنگ های معمولی  مقاومتی در برابر پسته یوسته شدن ندارند و چون بر پایه حلال هستند بعد از مدتی دچار خط و خش می شنود که در مقابل رنگ های الکترواستاتیک دارای مفاومت زیادی است.

تنوع زیاد

رنگ های الکترواستاتیک تنوع زیادی در رنگ بندی دارند و میتوان رنگ رنک کمورد نظر را متناسب با نمای ساختمان و دیوار انتخاب کرد.

ضخامت لایه

شاید تصور کنید که هر چه ضخامت لایه رنگ بیشتر باشد دوام و کیفیت بیشتر و بهتری دارد. در صورتی که این تصور اشتباه است. رنگ های الکترواستاتیک  ضخامت یکنواختی در کل تیغه دارند به همین علت علاوه بر داشتن کیفیت بالا ضخامت استانداردی دارند.

حفظ محیط زیست

استفاده کردن از رنگ های عادی باعث می شود که ضایعات به جا مانده از آن محیط زیست را آلوده کند. یکی از ویژگیهای مثبت رنگ های الکترواستاتیک این است که محیط زیست را آلوده نمیکنند.

پوشش یکنواخت

رنگ الکترواستاتیک  که بر روی تیغه پاشیده میشود و پوششی یک دستی بر روی آن تشکیل شود که این میزان پوشش دهی یکی از عواملی است که باید به آن توجه شود.

نحوه رنگ کردن تیغه کرکره

در موقع رنگ کردن کرکره رنگ انتخابی باید مناسب آن کسب و کار و نام تجاری باید تا با آن هماهنگی و هارمونی داشته باشد. همچنین کیفیت رنگ برای به وجود آمدن پوشش یک دست از اهمیت زیادی برخوردا است. قبل از شروع به رنگ آمیزی سطح تیغه های کرکره  باید آماده سازی شود. در موقع آماده سازی شاتر رنگ باید به در مورد پوشش قدیمی کرکره  و انتخاب پوشش جدید اطلاعات لازم را بدست آورد. اگر تیغه  به تعمیر و یا تعویض شاخه ای تیغه نیاز داشته باشد ابتدا باید نواقص رفع شده و سپس رنگ آمیزی آغاز شود.

برای آماده سازی تیغه های کرکره برای رنگ کردن ابتدا باید کرکره با یک ماده شیمیایی تمیز و یا با آب شسته شود و گرد و خاک روی تیغه ها پاک شود.زیرا در صورتی که این آماده سازی درست انجام نشود ممکن است رنگ به صورت پوسته پوسته از سطح کرکره جدا شود. سپری کردن رنگ بر روی تیغه ها یکی از روش های سریع  در رنگ آمیزی درب کرکره ها است.  این کردن رنگ به شگل چندین لایه باید انجام شود تا شره نکند. این راه یکی از سریع ترین تکنیک ها که چندین بار انجام دادن می توان آن را پایان داد.

بررسی کامل و تخصصی انواع درب کرکره ای

امروزه انواع درب کرکرهای در مکانهای مختلفی همچون ساختمانی و مسکونی، پارکینگ، ادارهها، فروشگاهها، ویلاها، درب و پنجرهها و شرکتهای مختلف استفاده میشود. همچنین بسته به خواست مشتری و حتی کاربردی که مدنظر دارند میتوان آنها را در انواع درب کرکرهای گالوانیزه، آلومینیومی، آهنی، پلی کربنات و نانو کامپوزیت ساخت و وارد بازار کرد.

انواع درب کرکرهای را میتوان به صورت دستی یا اتوماتیک که به آن برقی هم میگویند در نظر گرفت که براساس شیوهی عملکرد است که از نام آنها نیز مشخص است و تقریبا میتوان گفت که دورهی استفاده از انواع دستی گذشته و امروزه به دلیل مزایای گستردهای که انواع درب کرکرهای برقی یا اتوماتیک دارند بسیار رایج شدهاند و شاید بتوان ادعا کرد به جز در مواردی اندک کاملا جای انواع دستی را گرفتهاند که در ادامهی این مطلب به مزیتها اشاره خواهیم کرد.

لازمه ی داشتن اطلاعات کامل در مورد انواع درب کرکرهای، اطلاع پیدا کردن از کلیه ی موارد مرتبط با این نوع دربهاست که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت اما توجه داشته باشید که در بحث قیمتها ذکر دقیق قیمت به دلایلی که ذکر خواهیم کرد کار درستی نیست که به ذکر محدودهی قیمت و عوامل تأثیرگذار خواهیم پرداخت.

ابعاد انواع درب کرکره ای پارکینگ

در تعیین ابعاد درب کرکرهای پارکینگ دو موضوع مطرح میشود: چطور ابعاد انواع درب کرکرهای پارکینگ را تعیین کنیم و اینکه ابعاد استاندارد چه اندازههایی هستند؟ ابتدا اجازه دهید به سؤال دوم پاسخ دهیم. برای انواع درب کرکرهای برای استفاده در هر مکانی از جمله پارکینگ بسته به ابعاد اولیهی مکان نصب، ابعاد درب کرکرهای نیز مشخص میشود و هیچ سایز استانداردی تعیین نشده چرا ک هر مکانی ابعاد و اندازهها منحصربفرد و خاص خود را دارد که براساس آن انواع درب کرکرهای سایز بندی شده و ابعاد آن مشخص می گردد.

ابعاد انواع درب کرکره ای پارکینگبرای اینکه بتوانید ابعاد انواع درب کرکرهای پارکینگ را مشخص کنید و پس از آن سفارش دهید، ابتدا دهنه یا عرض را مشخص کنیم. اگر ستون شاسی کشی شده، پس هر چقدر عرض دهنهی پارکینگ بود، 3 سانتی متر از آن کم کنید (1 سانتی متر برای نصب درپوش و 2 سانتی متر برای بادخور) یعنی اگر عرض دهنهی پارکینگ 90 سانتی متر است، 87 سانتی متر یادداشت کنید. اما اگر شاسی کشی نشده 8 سانتی متر از عرض واقعی کم کنید.

همچنین برای تعیین ارتفاع انواع درب کرکرهای پارکینگ، بسته به اندازههای پلیت و لوله، اگر از موتور توبلار استفاده خواهید کرد معادل 60 سانتی متر و اگر از نوع ساید استفاده خواهید کرد 80 سانتی متر به ارتفاع کل اضافه کنید.

انواع درب کرکره ای برقی پارکینگ

انواع کرکره برقی پارکینگ امروزه بسته به سلیقه و نوع پارکینگ توسط مشتریان انتخاب میشود که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. انواع درب کرکرهای پارکینگ از جنس آلومینیوم و استیل هستند که جنس استیل فولاد ضد زنگ دوام بالایی دارد اما نوع آلومینیومی در برابر صدا و حرارت عایق است. با نصب انوع درب کرکرهای اگر مشکل فضا در پارکینگ داشته باشید و ایمنی بیشتری بخواهید برآورده خواهد شد و زحمت باز و بسته کردن دستی درب حذف شده و حتی میتوانید با گوشی آن را باز و بسته کنید. اما انواع درب کرکرهای که برای پارکینگ استفاده میشوند شامل:

·        سکشنال

مدرنترین و استانداردترین نوع درب کرکرهای برقی پارکینگ که جمع شدن آن زیر سقف است و مشکل سر و صدا و کندی سرعت را به هیچ وجه ندارد. این نوع درب کرکرهای برقی سیستم ایمنی ضد سقوط داشته و از ورود هر چیزی به داخل جلوگیری میشود. همچنین از انواع درب کرکرهای با چشم فتوالکتریک است یعنی اگر چیزی زیر آن قرار گرفته باشد به صورت اتوماتیک به عقب میگردد و مشکلی برای تیغهها و موتور پیش نمیآید ضمن اینکه ایمنترین نوع درب کرکرهای است و در استفادهی زیاد با داشتن موتور ساید گیربکسی هیچ عیبی پیدا نمیکند.

·        آلومینیومی

از انواع درب کرکرهای پارکینگ مدل برقی که با داشتن رنگ کورهای الکترواستاتیک ضد خش بوده و در برابر دما و ضربات نیز مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. از نوع تیغهی تک پل آن برای پارکینگهای کوتاه استفاده میشود.

·        گالوانیزهی فوم دار

از انواع درب پارکینگ کرکرهای که از جنس آلیاژ فولاد منیزیم هستند در داخل خود فوم فشرده دارند که طرح و رنگ آن تنوع خوبی دارد که استحکام آنها نسبت به نوع آلومینیومی به دلیل ضخامت بیشتر بالاتر خواهد بود که بیشتر برای پارکینگهایی استفاده میکنند که در ضلع جنوبی ساختمان بوده و بالای آن اتاق خواب قرار گرفته است که بی صدا بودن آن مزاحمتی ایجاد نمیکند.

انواع درب کرکره ای برای خانه

درب کرکرهای خانه از انواع درب کرکرهای محسوب میشود که بسته به مکان مورد استفاده مدلهای مختلفی از آن استفاده میگردد به عنوان مثال در مطالب قبلی در مورد انواع درب کرکرهای پارکینگ صحبت کردیم که با کاربرد در منازل مسکونی (و البته تجاری) در دستهی درب کرکرهای خانه قرار میگیرد. اما دیگر انواع درب کرکرهای برای منازل شامل:

·        شفاف

از انواع درب کرکرهای مدل برقی برای منازل مسکونی است مخصوصا منازلی که امنیت ضد سرقتی، ضد ضربهای و ضد گلولهای آن اهمیت بسیار ویژهای داشته باشد. این ویژگیهای در این نوع درب کرکرهای برقی بخاطر ساختار ساخته شده از پلی کربنات است که یک نوع پلیمر به حساب میآید. این نوع درب کرکرهای با این اهداف بهترین جایگزین برای انواع درب کرکرهای آلومینیومی و فولادی خواهند بود.

·        پنجرهای

معمولا از انواع درب کرکرهای پنجرهای مدل برقی برای طبقات زیرین ساختمان استفاده میشود که بیشتر در معرض نفوذ دزدها و سرقت بوده و مسائل امنیتی اهمیت بیشتری دارند هر چند برای طبقات دیگر هم منعی ندارند. همچنین توجه داشته باشید که نوع پنجرهای، رول آن در بیرون نصب خواهد شد تا مزاحم نصب پرده در داخل ساختمان نباشد.

نکتهی بعدی در مورد این مدل از انواع درب کرکرهای مسألهی ورود نور است که اگر میخواهید نور خورشید را از دست ندهید جنس پلی کربنات را انتخاب کنید که شفاف هستند در غیر این صورت نوع آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ گزینهی مناسبی است و اگر در برخی مواقع به نور حتما نیاز خواهید داشت می توانید از نصاب بخواهید رول درب کرکرهای را بالاتر از تیغه بگذارد تا از بالا نور وارد ساختمان شود.

·        صوتی

یکی دیگر از انواع درب کرکرهای برای منازل مسکونی نوع صوتی آن است که اجازهی ورود و خروج کوچک ترین صدایی را نخواهد داد و معمولا مناسب کسانی است که در محیطهای بسیار شلوغ شهری زندگی میکنند و صدای بیرون آنها را بسیار اذیت میکند.

 

منبع : کرکره برقی ایمن سازی