رسانه عمومی

یوسفی: پرسپولیس نباید فرصت را از دست بدهد/ احتمال لغزش استقلال باز هم وجود دارد

یوسفی: پرسپولیس نباید فرصت را از دست بدهد  احتمال لغزش استقلال باز هم وجود دارد

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس نباید فرصت را از دست بدهد و هر چه زودتر خود را به صدر برساند.  

رحیم یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا،درباره دیدار پرسپولیس مقابل ملوان در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: از ابتدای فصل پرسپولیس امتیاز زیادی با صدر فاصله نداشت و باید مراقب بازی با ملوان باشد. پیروزی برای تیم تارتار به معنای ورود ملوان به کورس قهرمانی است. پرسپولیس اگر قهرمانی می‌خواهد باید از پس همه تیم‌ها برآید و باج ندهد. حالا که استقلال لغزیده و احتمال لغزش این تیم باز هم وجود دارد، پرسپولیس نباید فرصت را از دست بدهد و هر چه زودتر خود را به صدر برساند.  

ملوان هیچ‌گاه در کورس قهرمانی نبوده

وی ادامه داد: ملوان با سرمربیگری مهدی تارتار از تیم‌های چندین سال گذشته خیلی بهتر است. در دفاع و حمله تیم هماهنگی شده‌اند و در تهران هم به دنبال غافلگیر کردن پرافتخارترین تیم لیگ برتر هستند. پرسپولیس کمی مشکل دارد ولی اگر می‌خواهد برابر ملوان و دیگر حریفان امتیاز بدهد که پس مدعی اول قهرمانی نیست. ملوان هیچ‌گاه در کورس قهرمانی نبوده و این فصل هم هنر سرمربیگری تارتار است که تا رده پنجم بالا آمده ولی بعید می‌دانم بتواند در ورزشگاه آزادی برابر پرسپولیس قد علم کند و در نهایت بازنده به خانه‌اش برمی‌گردد. با بازی‌هایی که در هفته‌های اخیر از پرسپولیس دیدیم شاهد برد دیگری خواهیم بود و ملوان نمی‌تواند پرسپولیس را شکست دهد.

بعید می‌دانم داوران با منظور سوت بزنند

بازیکن سابق پرسپولیس در مورد اینکه بحث قضاوت داوران برای تیم‌های اول و دوم جدول حساس شده، گفت: تیمی که فوتبال قدرتمندی ارائه کند نیازی به بهانه داوری ندارد. حتی اگر داور سهواً به سود حریف سوت بزند هم، نمی‌تواند نتیجه را به سود تیم مقابل کند، چون نهایتاً در یک دو صحنه دچار اشتباه تأثیرگذار می‌شود. بعید می‌دانم داوران با منظور سوت بزنند و درست نیست وقتی تیم نتیجه می‌گیرد داوری ایرادی نداشته باشد و وقتی نتیجه نمی‌گیرد داور را مقصر دانست. استقلال با پرسپولیس در کورس قهرمانی است و کارشناسی‌های داوری می‌گوید در مجموع اشتباهات داوری بیشتر به سود استقلال بوده تا پرسپولیس، ولی آن قدر نبوده که بتواند در جایگاه جدولی دو تیم تأثیر داشته باشد.

فکر نمی‌کنم در غیاب اوسمار مشکلی به وجود آید

یوسفی در مورد محرومیت اوسمار از نشستن روی نیمکت پرسپولیس در بازی با ملوان یادآور شد: اگر سرمربی لب خط باشد خیلی تأثیر دارد. حالا که روی سکو‌های ورزشگاه است، بازی را از بالا کنترل می‌کند. با این حال فکر نمی‌کنم مشکلی به وجود آید به خاطر اینکه پرسپولیس اگر قرار باشد به ملوان و امسال این تیم باج دهد اصلا نمی‌تواند قهرمان شود. اگر جای ارفاق داشت و می‌شد که اوسمار اخراج نشود که نباید چنین اتفاقی می‌افتاد ولی حالا که اتفاق افتاده دیگر نباید تمرکز تیم را به هم ریخت. قطعاً کادرفنی تمامی برنامه‌های خود را برای بازی با ملوان خواهد کرد تا به نتیجه دلخواه برسد.