رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

چیدمان مبل و میز ناهار خوری در پذیرایی

انتخاب صحیح مبل و میز ناهارخوری مدرن

اصلی‌ترین نکته برای یک چیدمان صحیح، انتخاب درست وسایل است که باید از همه نظر با منزل شما هماهنگ باشد. باید بدانید که با توجه به فضای خانه و سبک آن چه نوع مبل و میز ناهارخوری لازم است تهیه کنید تا علاوه بر استفاده بهینه‌ از فضا، خانه گرم و دلنشینی نیز داشته باشید. حال ما در این مطلب سعی داریم شما را در امر چیدمان مبل و میز ناهارخوری راهنمایی کنیم.

Arrangement of sofa and dining table in reception

چیدمان مبل و میز ناهارخوری برای خانه‌های کوچک

امروزه بیشتر افراد صاحب خانه‌‌های کوچک و نقلی با فضایی گرم و صمیمی هستند؛ بنابراین لازم است درباره چیدمان خانه های کوچک مطالب کاربردی و مفیدی ارائه داد. برای دکور کردن فضاهای کوچک و جمع و جور لازم است چند نکته را دانسته و از آنها استفاده کنید، ما در مقاله‌های پیشین در این باره بسیار صحبت کردیم. موضوعی که حال به آن می‌پردازیم چیدمان مبل و میز ناهارخوری است. پس از اینکه شما وسایل مناسب منزل خود را انتخاب و تهیه کردید، نوبت به چیدمان آنها می‌رسد.
ایده‌آ‌ل‌ترین نوع چیدمان مبل و میز ناهارخوری که اصولا باید از آن پیروی کرد، این است که مبلمان شما باید پشت به میز ناهارخوری قرار بگیرد تا این دو فضا کاملا از یکدیگر جدا باشند، اما بسته به شرایط، متراژ و شکل خانه این قانون قابل تغییر است. اصولا برای متراژهای کوچکتر از نیم‌ست و یا ست‌های 7 و 5 نفره با میز ناهارخوری 4 و6 نفره استفاده می‌شود تا فضای کمتری اشغال و حس سبکی به خانه شما بدهند. خوب است بدانید که باید وسایلی ساده و با کمترین منبت کاری را خریداری کنید تا منزل شما کمی دلبازتر دیده شود.

 چیدمان مبل و میز ناهارخوری برای خانه‌های بزرگ

اگر خانه شما متراژ بزرگی دارد لازم نیست نگران چیدمان آن باشید، زیرا دست شما باز و امکان مانور بیشتری دارید. پیشنهاد ما این است که ابتدا به سراغ میز ناهارخوری‌ 12 نفره بروید، زیرا حالتی شکیل به پذیرایی شما می‌دهد. در کنار این سایز میز بهتر است که از ست مبل 9 نفره استفاده کنید تا در کنار هم نمایی شیک و برازنده داشته باشند. اگر منزل شما به این اندازه فضا ندارد، از میز ناهارخوری 8 یا 6 نفره و ست مبل 7 نفره استفاده کنید تا باعث خفگی فضا نشوند.

 انتخاب رنگ مناسب مبل و میز ناهارخوری

موردی از چیدمان مبل و میز ناهارخوری که توجه به آن باعث دلنشین شدن فضای خانه می‌شود، انتخاب رنگ مناسب است. اگر رنگ میز و مبل شما تضاد زیادی با یکدیگر داشته باشند، نما و ظاهر جالبی نخواهند داشت. صحیح‌تر است از یک رنگ پارچه برای مبلمان و صندلی‌های آن استفاده کنید تا فضای یکدستی داشته باشید.

اما اگر همرنگ بودن آنها را دوست ندارید بهتر است از رنگ‌های مکمل استفاده کنید و یا سعی داشته باشید طرح و رنگ مشترکی داشته باشند. برای مثال می‌توانید رنگ نشیمنگاه صندلی ناهارخوری خود را با رنگ کوسن مبلمان خود یکسلن سفارش دهید. بدانید تاثیر رنگ‌ها را نباید دست کم گرفت!

 متریال و سبک مناسب مبل و میز ناهارخوری

موضوع دیگری که در بحث چیدمان مبل و میز ناهارخوری مطرح می‌شود، جنس و متریال مبل و میز شما است. اگر از مبلمان چوبی استفاده می‌کنید بهتر است تا رنگ آن با رنگ چوب میز شما هماهنگ، همرنگ و همچنین طرح پارچه‌ها شبیه به هم باشند. در این میان حتما به سبک آنها نیز دقت کنید. اگر سبک مبلمان شما کلاسیک است باید میز ناهارخوری شما هم از همان سبک باشد، چراکه ترکیب سبک‌ها با یکدیگر بسیار دشوار است و اگر در این زمینه مهارت نداشته باشید، تمام زحمات خود را به باد خواهید داد!

 جدا کردن فضای نشیمن از میز ناهارخوری

اگر دوست دارید تا به طور محسوسی فضای نشیمن را از میز ناهارخوری جدا کنید، پیشنهاد ما خرید پانل‌های تزئینی است که باعث زیباتر شدن خانه شما می‌شود، اما در انتخاب رنگ آن دقت کنید تا فضای خانه را خفه نکند. یکی دیگر از المان‌هایی که برای جداسازی فضا استفاده می‌شوند، قفسه‌ و یا کتابخانه‌های توخالی هستند.

به چه دلیل می‌گوییم تو خالی؟ به دلیل اینکه نور را از خود عبور دهند و باعث دلگیری خانه نشوند. اگر منزل شما متراژ بزرگی ندارد از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا باعث دلبازتر شدن آن بشود. نگران نباشید، هیچکدام از این موارد قرار نیست باعث کوچکتر شدن خانه شوند بلکه کمی حالت مرتب‌تر به آن می‌دهند.

 چند توصیه برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری

هنگام چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری خوب است به چند نکته کوچک اما کلیدی توجه کنید. اولین نکته که باید رعایت شود مکان قرار گیری میز شماست که نباید خیلی از آشپزخانه دور باشد تا برای هر بار چیدن میز از وسط سالن عبور کنید. نکته بعدی که بد نیست مورد توجه قرار بگیرد،

دور بودن از تلویزیون است تا سروصدای آن باعث مختل شدن آرامش شما هنگام خوردن غذا نشود. آخرین نکته که باید در نظر بگیرید فاصله مناسب آن از دیوارها است؛ منظور از فاصله مناسب این است که هنگامی که صندلی را برای نشستن به عقب هل می‌دهید، فضای کافی برای رفت‌و‌آمد وجود داشته باشد.

 

همانطور که پیش‌تر گفتیم چیدمان منزل بسیار مهم است و یک اشتباه ممکن است باعث بد شکل شدن دکوراسیون منزل شما بشود. ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی کوچک اما کاربردی درباره چیدمان مبل و میز ناهارخوری را به شما یادآوری کنیم تا بتوانید از دکوراسیون صحیح خود لذت ببرید. اگر هنوز به طور کامل با نحوه صحیح چیدمان منزل آشنایی ندارید پامیکس را فراموش نکنید چون علاوه‌بر مطالب آموزنده قبلی، قرار است مقاله‌های جدیدی در این باره در اختیار شما قرار دهیم. پس چشم از پامیکس بر ندارید! چیدمان پذیرایی مستطیل شکل شرایط و قوانین مربوط به خودش را دارد که در صورت رعایت و عمل به آنها نتیجه‌ای مناسب و مطلوب حاصل خواهد شد.

یکی از المان‌های مهم در دکوراسیون منزل، میز و صندلی ناهارخوری است. از سوی دیگر ممکن است به دلیل کمبود فضا تهیه میز و صندلی ناهارخوری برای بسیاری از افراد دشوار باشد. بیشترین دغدغه این افراد نحوه چیدمان مبل و میز ناهارخوری در دکوراسیون است به گونه‌ای که دکوراسیون خانه از حالت استاندارد خود خارج نشود.  از آنجایی که چیدمان پذیرایی مستطیل شکل دشوارتر از پذیرایی مربع شکل است، تا پایان این مطلب با همراه باشید تا با ترفندهای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل آشنا شوید.

ترفندهای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

سالن‌های مستطیل شکل به دلیل عریض‌تر بودن از یک سمت، ممکن است ایده آل بسیاری از افراد نباشد و در نتیجه چیدمان این سالن‌ها برای آن‌ها دشوار شود، به همین دلیل هنگام خرید مبلمان و وسایل منزل دچار سردرگمی خواهند شد؛ برای مثال نمی‌دانند که جای تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل کجاست؟ یا اینکه چگونه مبل و میز ناهارخوری را در اتاق پذیرایی جای دهند. برای حل این مشکلات با ما همراه باشید.

تاثیر انتخاب مبل مناسب در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

مهم ترین وسیله در دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل، مبلمان‌ها هستند. بهتر است برای چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مستطیل شکل، از مبلمان ال استفاده کنید؛ این مدل مبلمان فضای کمتری را اشغال می‌کند و کشیدگی سالن را کمتر نشان می‌دهند.

انتخاب میز ناهار خوری برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

بعد از آنکه مبلمان مناسبی برای پذیرایی خود انتخاب کردید نوبت به انتخاب میز ناهارخوری می‌رسد. برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل، به هیچ عنوان سراغ میزهای مربعی شکل نروید. میزهای مربع شکل نه تنها از زیبایی سالن شما کم می‌کنند، بلکه سبب از بین رفتن هارمونی و نظم می‌شوند. بهترین مدل میز ناهارخوری برای اتاق پذیرایی مستطیل شکل، مدل مستطیلی آن است که با فرم سالن نیز هماهنگی دارد. چنانچه مبلمان شما پشتی کوتاهی دارند، بهتر است صندلی‌های ناهارخوری شما نیز تکیه‌گاه کوتاه داشته باشند تا هماهنگی بین مبلمان و میز ناهارخوری شما بیشتر شود.

انتخاب رنگ مناسب مبل و میز ناهارخوری

انتخاب رنگ از نکات مهم در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل است که ممکن است بسیاری از افراد نسبت به آن بی‌توجه باشند. انتخاب رنگ مناسب نه تنها برای مبلمان، بلکه برای میز ناهارخوری نیز اهمیت دارد و سبب ایجاد تغییرات بزرگی در دکوراسیون می‌شود. برای ایجاد هماهنگی بین مبل و میز ناهارخوری، لازم است تا رنگ مبلمان شما تا حد امکان به رنگ میز ناهارخوری نزدیک باشد. بهتر است برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل کوچک، از رنگ‌های روشن استفاده کنید. چنانچه فضای پذیرایی شما کوچک است یا دکوراسیون منزل شما شلوغ است، بهتر است از پارچه‌های ساده استفاده کنید، اما در صورتی که دکوراسیون شما بسیار ساده و خلوت است، استفاده از پارچه طرح‌دار می‌تواند سبب ایجاد تنوع شده و جلوه بیشتری به دکوراسیون شما بدهد.

بهترین مدل چیدمان مبل و میز ناهارخوری در اتاق پذیرایی

مدل‌های متفاوتی برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری وجود دارد؛ اما یکی از انواع متداول و پرطرفدار چیدمان مبل و میز ناهارخوری، قرار دادن آن‌ها به گونه‌ای است که دو فضای مجزا را به‌وجود آورد. در این حالت، میز ناهارخوری را پشت بزرگ‌ترین مبل قرار دهید به این صورت بیشتر افرادی که در سالن حضور دارند، پشت به میز ناهارخوری می‌نشینند و درنتیجه این دو فضا از یکدیگر تفکیک می‌شوند.