نسل دوم استارلینک به فضا پرتاب شد

اسپیس ایکس امروز اولین سری از ماهواره های نسل دوم Starlink را به مدار زمین فرستاد. موشک فالکون 9 این شرکت که حامل این ماهواره‌ها بود، با موفقیت بر روی سکویی در دریا فرود آمد و رکوردی را ثبت کرد. پرواز 60 این شرکت در سال جاری ثبت نام می کند.

SpaceX در ساعت 04:34 صبح امروز به وقت محلی، 54 ماهواره از نسل دوم استارلینک از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد. موشک فالکون 9 حدود هشت دقیقه پس از پرتاب به اقیانوس اطلس بازگشت و بر روی سکوی A Shortfall of Gravitas فرود آمد. Space X با این ماموریت اکنون تعداد پرتاب های خود را به تقریباً افزایش داده است دو برابر 31 پرتاب به سال 2021 رسیده است.

نسل دوم ماهواره های استارلینک قدرتمندتر از 3000 ماهواره در حال حاضر در مدار خواهد بود. ظاهرا این شرکت به پهنای باند بیشتری در شبکه خود نیاز دارد و امیدوار است با ماهواره های نسل دوم این مشکل را تا حدی حل کند.

ماهواره های نسل دوم استارلینک می خواهند به تلفن ها متصل شوند

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) در 1 دسامبر مجوز اسپیس ایکس را صادر کرد 7500 ماهواره نسل دوم پرتاب به مدار این شرکت اکنون در حال تلاش برای دریافت مجوز بزرگتر برای پرتاب 30000 ماهواره نسل دوم به مدار است. ماهواره‌های نسل دوم احتمالاً می‌توانند مستقیماً با تلفن‌های همراه ارتباط برقرار کنند و SpaceX اخیراً برای ارائه این قابلیت از کمیسیون ارتباطات فدرال درخواست مجوز کرده است.

«جسی اندرسون» مدیر بخش تولید و مهندسی اسپیس ایکس درباره ماموریت امروز گفت: طبق مجوز جدید می‌توانیم ماهواره‌هایی را به مدارهای جدید بفرستیم که ظرفیت بیشتری را در اختیار شبکه قرار می‌دهند. این در نهایت به ما امکان می دهد مشتریان بیشتری داشته باشیم اینترنت سریعتر به ویژه در مناطقی با تراکم کاربر بالا.”

227227

.

خروج از نسخه موبایل