رسانه سلامت و دانش

فیلم l امتحان کنید؛ این ویدئو هر کسی را هیپنوتیزم می‌کند!

امتحان | این | پروفایل لیمویی

بسیاری از مصرف‌کنندگان مواد توهم‌زا، از دیدن تصاویری غیرواقعی صحبت می‌کنند، چیزهایی که وجود ندارند؛ اما با چشم دیده می‌شوند. در ویدئو زیر، دستورالعملی داده شده است که اگر آن را به‌دقت اجرا کنید، برای دقایقی با خطای دید و شاید حالتی شبیه به هیپنوتیزم روبه‌رو شوید.

هنگامی‌که در پایان ویدئو چشم از تصویر برمی‌دارید، تصاویری مواج را در اطرافتان خواهید دید، دلیل این اتفاق توهم نوری است که درنتیجه‌ی تحریک ذهنتان اتفاق افتاده است. درواقع، وقتی به اطراف نگاه می‌کنید، مغز هنوز در انتظار دیدن امواج نوری دریافت‌شده از ویدئو است.

اخطار: لطفاً اگر دچار صرع حساس به نور یا مشکلاتی ازاین‌قبیل هستید، ویدئو را تماشا نکنید.

کلماتی که در ویدئو با صدای بلند گفته می‌شوند، تأثیری بر تجربه‌ی شما نمی‌گذارند و فقط سعی می‌کنند حواستان را روی صفحه متمرکز کنند تا تحریک مغز به حداکثر برسد.

برای رسیدن به بهترین نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم فیلم را با وضوح HD در یوتیوب و ازطریق نمایشگرهای بزرگ تماشا کنید. نگران نباشید! توهم به‌وجودآمده موقتی است و حداکثر پس از چند دقیقه از بین خواهد رفت.

227227

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.