رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

فیلم یادگیری اعداد برای کودکان

با بازی های سرگرم کننده ریاضی برای بچه های کلاس اول و دوم به زبان فارسی به کودکان خود کمک کنید ریاضیات و اعداد را به روش صحیح یاد بگیرند. درک شمارش، اعداد و ریاضیات برای کودکان بسیار مهم است. از دوران کودکی و پیش دبستانی تا کلاس اول و دوم. بچه ها باید انواع مهارت های ریاضی را یاد بگیرند. با یادگیری اعداد و درک شمارش اولیه شروع می شود، سپس به سمت اعداد صعودی و نزولی، مقایسه اعداد و غیره می رود. در این سال‌های شکل‌گیری چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، بنابراین هر کاری که والدین می‌توانند برای تکمیل تحصیلات فرزندشان انجام دهند مفید است!

کودکانه 24 یکی از بهترین منابع برای خرید لباس گربه سیاه ارزان است که تمامی فاکتور های افزایش کیفیت را در محصولات خود اعمال می کند.

بچه ها عاشق یادگیری با انجام دادن هستند، که می تواند با اعداد و ریاضیات دشوار باشد. اینجاست که بازی‌های سرگرم‌کننده مونته سوری و بازی‌های یادگیری ریاضی وارد عمل می‌شوند. ما مجموعه‌ای از بازی‌های رنگارنگ شمارش و مقایسه ایجاد کرده‌ایم که برای کودکان در تمام سنین مناسب است. آنها طراحی شده اند تا یادگیری را آسان، موفق و سرگرم کننده کنند. اما بهترین از همه، این بازی ها رایگان هستند برای لذت بردن!

بازی یادگیری ما برای شمارش و مونته سوری شامل حالت های زیر است:

ریاضی با مهره

بچه ها می توانند مهارت های شمارش و ریاضی را با استفاده از روش مهره های آزمایش شده با زمان بیاموزند. بین تمرین‌های ریاضی مختلف برای بچه‌ها انتخاب کنید، سپس ببینید فرزندتان چقدر سریع یاد می‌گیرد! بازی‌های این حالت شامل تمرین‌های شمارش، یادگیری مقادیر مکانی (یک‌ها، ده‌ها، صدها) و عملیات‌های ساده ریاضی مانند جمع و تفریق است.

یادگیری اعداد

با تمرین های ساده اما سرگرم کننده تطبیق و ترتیب اعداد، به کودک خود کمک کنید تا شمارش اعداد را بیاموزد. برای کمک به تسهیل یادگیری برای سنین مختلف، محدوده اعدادی را برای تمرکز روی آن انتخاب کنید – کوچکتر برای بچه های کوچکتر بهترین است!

یادگیری ریاضی به سبک مونته سوری هرگز به این آسانی و سرگرم کننده نبوده است، به خصوص برای کودکان نوپا، بچه ها، پیش دبستانی ها و بچه های دبستانی. وقتی زمان یادگیری شمارش، ترتیب اعداد و مقایسه فرا می رسد، این برنامه خانواده شما را به راه درستی شروع می کند. بچه ها عاشق این بازی های سرگرم کننده و رنگارنگ مونته سوری هستند و والدین همه ویژگی های اضافی را دوست خواهند داشت.

  • رابط تمیز و واضح طراحی شده برای کودکان
    • با شخصیت های کارتونی رنگارنگ و دوستانه یاد بگیرید
    • پیشرفت فرزندتان را با کارنامه نظارت کنید
    • برچسب‌ها، گواهی‌ها و پاداش‌های خاص را باز کنید
    • بدون تبلیغات شخص ثالث، بدون خرید درون برنامه ای

بازی اعداد ریاضی به یادگیری و شمارش اعداد با فعالیت های سرگرم کننده شگفت انگیز برای بچه ها کمک می کند.

آموزش فرزندتان را درست با این بازی های سرگرم کننده، رایگان و موثر ریاضی و شمارش مونته سوری شروع کنید. شروع کار آسان است و کل خانواده چیزی برای لذت بردن پیدا خواهند کرد!

این بازی آموزشی را دانلود کنید و اعداد، شمارش، تطبیق، مقایسه، ریاضی و جمع را برای بچه ها به زبان فارسی بیاموزید.

روش‌های طلایی آموزش اعداد به کودکان

آموزش اعداد به کودکان یکی از نقاط عطف زندگی آن‌هاست. اگرچه به نظر می‌رسد که بچه‌ها کار با اعداد را از وقتی وارد مدرسه می‌شوند؛ شروع می‌کنند. اما در واقع اینطور نیست!

کودکان به محض شناخت دنیای اطرافشان شروع به یادگیری اعداد می‌کنند و درست همان زمانی که می‌فهمند یک مادر دارند؛ مفهوم یک را هم می‌فهمند. در این زمینه دیگر مفاهیم پایه ریاضی مثل تشخیص اشکال در بهبود فرایند آموزش اعداد به کودکان کمک می‌کند. اما چطور می‌توان اعداد را به کودکان یاد داد؟ در این مقاله با نورولند همراه شوید تا روش‌های بازی با اعداد برای کودکان را بررسی کنیم.

گفته می‌شود یادگیری اعداد در کودکان مسئله‌ای بدیهی در آموزش ریاضی به کودکان است. عصب‌روان‌شناس، برایان باترورث معتقد است که درک اعداد در ذات بشر وجود دارد. او می‌گوید: “همانطور که ما “رنگ آبی” آسمان را درک می کنیم؛ “تعداد” اشیاء را هم درک کنیم.” اما اگر شما والد یک کودک کوچک باشید، می‌دانید که مسئله به این آسانی نیست! نیاز است که کلی بازی اعداد برای کودکان ترتیب دهید تا اعداد را یاد بگیرند.

آموزش اعداد به کودکان در هر سنی به چه شکل خواهد بود؟

درست است که کودکان به شکل غریزی مفهوم اعداد را درک می‌کنند اما برای توسعه این غریزه نیاز به یادگیری نماد و نام اعداد دارند. اما درک مفهوم اعداد در چه سنی در کودک دیده شده و چطور رشد می‌کند؟

کودک در چه سنی اعداد را درک میکند؟

آموزش اعداد به کودکان زیر 1 سال

براساس منبع اول و دوم این مقاله کودکان تا 12ماهگی به درک مفهوم اعداد تا عدد سه می‌رسند. و این درک با بهبود مهارت‌های کلامی ارتقا پیدا می‌کند. به همین دلیل است که بسیاری‌ از کودکان بیش‌از 1ساله از واژه‌هایی مانند: نیست، هیچی (که نشانگر آشنایی آن‌ها با مفهوم نبودن و صفر بودن) دوتا یا یکی استفاده می‌کنند.

در این سن نشان دادن اشیایی که به شکل روزمره با آن‌ها سروکار دارید و شمردن آن‌ها، به آموزش اعداد به کودک کمک می‌کند.

آموزش اعداد به کودکان 2 ساله

تا قبل از 2سالگی ممکن است کودک شما چند نام چند عدد را یاد گرفته باشد یا حتی آن‌ها را به شکل یک شعر حفظی پشت هم (مرتب یا نامرتب) بخواند. در این سن آموزش اعداد با استفاده از اشعار و موسیقی کودکانه کمک زیادی به یادگیری اعداد و شمارش در کودک می‌کند.

آموزش اعداد به کودکان 4 ساله و کوچکتر

بخش اصلی آموزش اعداد در کودکان 2 تا 4 ساله اتفاق می‌افتد. کودکان تا 4سالگی معمولاً می‌توانند تا 10 و یا بیشتر بشمارند. البته ممکن است کودک حین شمارش اعدادی را جا بندازد و یا قاطی کند. که جای نگرانی نیست. در این صورت شما اشتباه کودک را تصحیح کنید تا آموزش شمارش در او نهادینه شود.

کودکان 3 تا 4 ساله معمولاً اعداد را به‌حدی یاد گرفته‌اند که شمارش یک به یک انجام دهند. آنها می‌توانند به چند جسم یکی-یکی اشاره کرده و آنها را بشمارند.

در 2 تا 3 سالگی شما می‌توانید با بازی زیر آموزش اعداد به کودک را ساده‌تر کنید: اسباب‌بازی‌های او را در یک خط مستقیم قرار دهید و از کودکتان بخواهید حین شمارش اسباب‌بازی‌ها به آنها اشاره کند. این بازی را می‌توانید در سنین کمتر هم برای درک مفهوم شمارش اجرا کنید. اگر مهارت‌ های دوخت دارید، می ‌توانید لاک پشت‌های نینجا بچه گانه را خودتان بدوزید

آموزش اعداد به کودکان 6 ساله و بزرگتر

در حدود 6 سالگی و با پیشرفت یادگیری اعداد، کودک می‌تواند اعداد را چندتا-چندتا و از آخر به اول بشمارد.

بازی‌ها از بهترین روش‌های آموزش مفاهیم ریاضی به کودک هستند. در ادامه چند روش آموزش اعداد ریاضی با بازی را جمع آوری کرده‌ایم که می‌توانند به شما در آموزش اعداد به کودکان کمک کنند. البته می‌توانید روش‌های بیشتری برای آموزش ریاضی به کودکان را در مقاله آموزش ریاضی به کودکان ببینید.

11 روش بازی با اعداد برای کودکان‌

1. عدد رو رنگ کن

در این بازی اعداد برای کودکان کشیده می‌شوند و کودک باید هریک را رنگ کند تا با شکل آن آشنا شود.

2. با دومینو بشمار!

در این بازی می‌توانید از دومینو برای آموزش اعداد به کودک استفاده کنید. می‌توانید به کودک خود یک دومینو بدهید تا او نقاط دو طرف را بشمارد. در صورت نداشتن دومینو شما می‌توانید روی یک برگه برای فرزندتان شکل دومینو را ترسیم کنید و نقاطی روی آن بکشید و از کودک بخواهید این نقاط را بشمارد.

اگر می‌خواهید تمرینات ریاضی قوی‌تری را به این بازی اضافه کنید؛می توانید یک علامت جمع یا تفریق بین دو سمت دومینو قرار دهید، که کودک اعداد و نتیجه را بنویسد یا بگوید.

3. 10 سنگ

این یک فعالیت عالی در فضای باز برای آموزش اعداد به کودک است. سطل‌هایی آماده کرده و روی هریک عددی بنویسید. از فرزندتان بخواهید که به دنبال چند سنگ بگردد و آن‌ها را جمع آوری کند. سپس به تعداد نوشته شده روی هر سطل سنگ درون آن سنگ بریزد.

همچنین می‌توانید این بازی را سخت‌تر کنید. برای مثال، از فرزندتان بخواهید به دنبال 5 سنگ بزرگ برای سطل سنگ بزرگ و 10 سنگ کوچک برای سنگ کوچک باشد.

ممکن است دوستان یا اعضای خانواده شما از قبل لباس دختر کفشدوزکی واقعی برای کودکانشان داشته باشند. اگر چنین است، می ‌توانید از آن ها بپرسید که از کجا لباس‌ های خود را تهیه کرده ‌اند و شما نیز می‌ توانید به همان منبع مراجعه کرده و لباس مورد نظر خود را خریداری کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.