شخصیت های کارتونی معروف پسر

«شخصیت های حاضر در این مقاله با نظر تیم تحریریه سلام دکتر انتخاب و براساس حروف الفبا مرتب شده اند»

شخصیت های کارتونی معروف دختر و پسر

1شخصیت کارتونی آقای بادوم

کارتون شهر آجیلی (Nutsberry Town)

 • نخستین حضور: سال 1992 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: آقای پیاز، آقای گردو

لباس واقعی مرد آهنی: مقاله محبوب ترین شخصیت های کارتونی را با شخصیت آقای گردو از کارتون شهر آجیلی شروع کنیم که بدون شک برای بسیاری از ما خاطره های ریز و درشت زیادی خلق کرده است. آقای بادوم با نام پی وی درکنار سایر شخصیت های اصلی این کارتون یعنی اسنپی یا همان آقای پیاز و وندی یا همان آقای گردو به همراه کلی شخصیت دیگر کاراکترهای این انیمیشن را شامل می شوند. آقای بادوم و سایر شهروندان شهر آجیلی که همه آن ها سبزی، آجیل یا میوه هستند باطنی انسان گونه دارند و در شهری سرسبز و بسیار زیبا درکنار یکدیگر زندگی می کنند. دراین میان افرادی هم حضور دارند که باعث آزار و اذیت دیگران می شوند که آقای بادوم و سایر کاراکترهای شهر آجیلی با آن ها مقابله می کنند.

2شخصیت کارتونی آقای خط

کارتون آقای خط (La Linea)

 • نخستین حضور: سال 1971 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: آقای طراح

خرید لباس لاک پشت های نینجا: آقای خط نشان می دهد که در اوج سادگی می توان به شهرتی جهانی رسید. یک خط ساده و صاف در صفحه ای یک دست و یک رنگ وجود دارد که همین خط تبدیل به یک مرد می شود که همه ما او را با نام آقای خط می شناسیم. آقای خط که خودش جزیی از آن خط صاف و ساده به شمار می رود همواره روی این خط صاف درحال راه رفتن است که موانعی جلوی راه او سبز می شوند و معمولا از آقای طراح می خواهد تا با مدادش برای او راه حلی بکشد یا اینکه راهش را هموار کند. همین ایده بسیار ساده دو بعدی توسط آقای اوسوالدو کاواندولی برای اولین بار در سال 1971 پخش شد و خیلی سریع محبوبیتی جهانی پیدا کرد. تابه امروز 90 قسمت از آقای خط منتشر شده که هر قسمت از آن زمانی 2 تا 4 دقیقه ای دارد.

3شخصیت کارتونی اسکوبی دو

کارتون اسکوبی دو کجایی؟ (Scooby Doo, Where Are You)

 • نخستین حضور: سال 1969 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: فرد جونز، دافنه بلک، شگی

خرید لباس سوپرمن: شخصیت اسکوبی دو از آن دسته شخصیت هایی به شمار می رود که به دلیل محبوبیت بسیار زیادش تابه امروز در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته و همچنین اسپین آف های زیادی هم برای او ساخته شده است. اسکوبی دو نام یک سگ بامزه است که به همراه دوستانش پا به ماجراجویی های جذاب و هیجان انگیزی می گذراند که این ماجراجویی ها از سال 1969 تابه امروز ادامه داشته است. اسکوبی معمولا مشکلات و ماجراجویی های گروه را با یک سری از کارهای به ظاهر احمقانه و خنده دار حل می کند و در این مسیر شخصیت هایی مانند شگی، دافنه، فرد و ولما نیز همیشه همراه او هستند. تابه امروز بیش از 10 سریال مختلف و چند فیلم تلویزیونی و سینمایی درباره این شخصیت ساخته شده که اگر به اسکوبی دو علاقه داشته باشید می توانند برای شما سرگرم کننده باشند.

4شخصیت کارتونی معروف استاد شیفو

انیمیشن پاندای کنگ فوکار (Kung fu Panda)

 • نخستین حضور: سال 2008 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: پو، تای لانگ، استاد ببری

استاد شیفو یکی از معدود شخصیت های این فهرست به شمار می رود که حتی از شخصیت اصلی انیمیشن هایی که در آن حضور داشته هم محبوب تر است. استاد شیفو که استاد پاندای کنگ فوکار تلقی می شود در مجموعه انیمیشن های Kung fu Panda حضور داشت. او که استاد بزرگ قلعه یشم حساب می شود استاد شخصیت پو و پنج آتشین است و به آن ها کنگ فو آموزش می دهد. استاد شیفو دومین شخصیت اصلی این مجموعه قلمداد می شد و شخصیتی آرام و نیکو داشت. شخصیت تای لانگ، پسر خوانده و یکی از دانش آموزان استاد شیفو که برعلیه او می شود قصد نابود کردن استاد را داشت ولی استاد شیفو با فرستادن پو او را شکست می دهد. تابه امروز سه فیلم سینمایی و سه سریال تلویزیونی درباره پاندای کنگ فوکار ساخته شده است.

نام شخصیت های کارتونی

5شخصیت کارتونی دختر: السا

انیمیشن یخ زده (Frozen)

 • نخستین حضور: سال 2013 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: پرنسس آنا، کریستوف، اولاف

السا یا همان پرنسس السا پس از اکران انیمیشن Frozen در سال 2013 به محبوبیتی بسیار زیاد در سراسر جهان دست پیدا کرد و بسیاری از دخترهای کودک و نوجوان سعی می کردند مانند او لباس بپوشند. او را با نام ملکه السا نیز می شناسند؛ شخصیتی که به عنوان محافظ جنگل افسون شده در این داستان حضور دارد و همچنین به دلیل قدرت ابرانسانی خودش می تواند برف و یخ تولید کند. السا به همراه خواهر کوچک خودش یعنی آنا زمانی که درحال برف بازی بودند مشکلی برایشان پیش می آید و با بیهوش شدن آنا، السا باید او را برای مداوا به سرزمینی ببرد که ترول های سنگی با قدرت های خاص خود در آن مکان زندگی می کنند. با محبوبیت زیاد شخصیت السا قسمت دوم انیمیشن یخ زده در سال 2019 اکران شد که وظیفه صداگذاری این شخصیت بار دیگر برعهده ایدینا منزل قرار گرفت.

6شخصیت کارتونی معروف: امیلی

انیمیشن عروس مرده (Corpse Bride)

 • نخستین حضور: سال 2005 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: ویکتور، ویکتوریا

انیمیشن عروس مرده به احتمال بسیار زیاد تاریک ترین و تلخ ترین اتمسفر را درمیان سایر انیمیشن های این فهرست دارد و سرانجام شخصیت محبوب آن یعنی شخصیت امیلی شاید برای خیلی ها ناراحت کننده تلقی شود. امیلی عروسی که توسط یک لرد مورد خیانت قرار گرفت و کشته شد. دراین میان با حضور شخصیت ویکتور در جنگل و دیدن دست امیلی که از خاک درآمده او را می بیند و امیلی عاشق وی می شود. کارگردانی تیم برتون و موسیقی متن بسیار زیبای دنی الفمن درکنار صداگذاری جانی دپ و هلنا بونهام کارتر که او را در نقش بلاتریکس در مجموعه هری پاتر دیده بودیم، از جمله جنبه های مثبت این انیمیشن سینمایی تلقی می شوند.

7آن شرلی

کارتون آن شرلی با موهای قرمز (Anne Of Green Gables)

 • نخستین حضور: سال 1979 میلادی
 • سایر شخصیت های محبوب: دایانا، ریچل

«آنه، تکرار غریبانه روزهایت چگونه گذشت وقتی روشنی چشم هایت در پشت پرده های مه آلود اندوه پنهان بود؟ با من بگو از لحظه لحظه های مبهم کودکیت، از تنهایی معصومانه دست هایت».

آن شرلی، دختری دوست داشتنی با موهای قرمز که برای بسیاری تداعی کننده خاطرات ریز و درشتی از دوران کودکی به شمار می رود. دختری که در یتیم خانه بزرگ شد و به خاطر هوش بالایش داری قوه تخیل بسیاری قدرتمندی است. آن شرلی با امید و پشت کار و از همه مهم تر با مهربانی معصومانه خود سعی می کند زندگی جدیدی را آغاز کند و ناراحتی های گذشته خود را به دست فراموشی بسپارد. آینده ای که برای او به قدری زیبا تلقی می شود که حاضر است با هر مشکلی که سر راهش قرار می گیرد دست وپنجه نرم کند. انیمه 50 قسمتی آن شرلی با موهای قرمز با اقتباس از کتابی با همین نام در سال 1979 روی آنتن رفت و به یکی از محبوب ترین شخصیت های کارتونی در کشور ما تبدیل شد.