رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

سایبان کولر چگونه نصب می‌شود؟ آموزش صحیح نصب آن

اگرچه جنس و کیفیت انواع سایبان، ابعاد درست و استاندارد و سایر مشخصه‌های این تجهیزات کیفیت عملکرد آن‌ها را افزایش می‌دهد، با این همه فرایند نصب آن ها نیز در این زمینه تاثیر به سزایی بر جای می‌گذارد. در صورتی که نصب و راه اندازی سایبان مخصوص کولر با دقت کافی انجام نشده باشد، بی شک با وجود کیفیت بالا باز هم انتظارات افراد را برآورده نخواهد کرد. به همین خاطر باید برای نصب و راه اندازی صحیح و اصولی این تجهیزات برنامه ریزی کنید. در این زمینه باید حتما از نصابان حرفه ای کمک بخواهید. کیفیت نصب سایبان، مدت زمان ماندگاری آن را نیز افزایش می‌دهد و از آسیب رسیدن به اجزای مختلف آن پیشگیری می‌کند. از این رو در این بخش به بررسی فرایند نصب صحیح و اصولی سایبان‌های کولر آبی می‌پردازیم.

پیش نیازهای نصب سایبان کولر

برای نصب و راه اندازی هر یک از انواع باید به پیش نیازهای این پروسه دقت داشته باشید. در این زمینه پاسخ دادن به چند سوال زیر حائز اهمیت خواهد بود:

  • باید دید در ساعات مختلف شبانه روز، نور آفتاب از کدام جهت به بدنه کولر آبی برخورد می‌کند. با در نظر گرفتن این فاکتور بهتر می‌تواند نحوه نصب سایبان را مشخص کرد.
  • باید بررسی شود که کولر از کدام بخش‌ها در سایه سایبان قرار می‌گیرد. به این ترتیب درصد محافظت سایبان از بدنه دستگاه مشخص می‌شود.
  • بررسی ابعاد و اندازه گیری دقیق و اصولی کولر برای نصب درست سایبان نیز یکی از فاکتورهای مهم در مراحل اولیه نصب این تجهیزات به شمار می‌رود. در این زمینه باید به سه بخش اساسی دقت داشته باشید؛ در بخش اول دهانه سایبان کولر اندازه گیری می‌شود، در بخش بعدی میزان بازشوندگی سایبان بررسی شده و در نهایت ارتفاع سایبان مشخص خواهد شد که هر یک از آن‌ها با استانداردهای کیفی اندازه گیری سایبان تعیین می‌شوند.
  • جهت قرارگیری دهانه سایبان نیز برای همسو شدن با دهانه کانال کولر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  • برای استفاده از انواع باید حتما نوع و مدل این تجهیزات را انتخاب کرده و با در نظر گرفتن شرایط جوی موجود در محل نصب کولر، یک متریال مناسب را برای ساخت سایبان انتخاب کنید. به این ترتیب بیشترین بهره بری را از سایبان خود در محل نصب کولر آبی به عمل می‌آورید.

How is the cooler canopy installed? Correct installation training

مراحل نصب سایبان کولر آبی

برای نصب و راه اندازی انواع سایبان‌های کولر آبی باید به ترتیب مراحل نصب اصولی آن‌ها عمل کنید. هر یک از این مراحل استحکام سایبان شما را پس از نصب افزایش می‌دهند. در حین نصب باید به ایستایی مناسب هر یک از این سازه‌ها در محل‌های مورد نظر دقت داشته باشید. همچنین بررسی میزان مقاومت هر یک از اجزای سایبان در فرایند نصب اهمیت دارد. در ادامه به مراحل نصب این تجهیزات کاربردی در محل قرارگیری کولر آبی می‌پردازیم.

بررسی ابعاد کولر آبی

در مراحل نصب سایبان پیش از هر چیز ابعاد کولر آبی را به دست می‌آوریم. هر یک از انواع کولرهای آبی با سایز بندی و ابعاد به خصوصی تولید می‌شوند. ابعاد بدنه آن‌ها شامل طول و عرض و ارتفاع بدنه دستگاه می‌شود. از آن جا که سایبان‌های محافظ کولر به صورت کامل بدنه این دستگاه‌ها را پوشش می‌دهند، ابعاد کولر حائز اهمیت است. برای ساخت سایبان با هر نوع متریالی ابتدا باید ابعاد آن را به دست بیاوریم. در این خصوص ابعاد کولر آبی مشخص شده و ابعاد سایبان کمی بزرگتر از آن تعیین می‌شود. به این ترتیب نصب این تجهیزات با کیفیت بیشتری در محل‌های مورد نظر انجام خواهد شد.

انتخاب درست سایبان

برای بهبود فرایند نصب سایبان باید به انتخاب درست و اصولی آن‌ها بر اساس نحوه نصب کولر آبی دقت داشته باشید. برخی از کولرها بر روی زمین قرار می‌گیرند و برخی از آن‌ها به دیوار متصل شده و به صورت دیواری در فضای سرباز محیط منزل قرار می‌گیرند. از این رو نوع سایبان مخصوص هر یک از این کولرها با هم مغایرت دارد. در انتخاب درست سایبان کولر حتما باید این مشخصه‌های کیفی را بررسی کنید. به این ترتیب سایبان انتخابی کاربرد مناسب‌تری در محل خواهد داشت.

انتخاب سمت مناسب کولر

برای نصب سایبان باید سمت مناسبی از کولر را مد نظر قرار دهید. جهت گیری کولر در زمینه نصب سایبان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولا بهترین جهت گیری برای نصب سایبان کولر از سمت شرق به غرب است که سبب بهبود کیفیت بهره بری از این تجهیزات کاربردی خواهد شد.

نصب پایه‌های سایبان

برای قرار گیری سایبان کولر در محل مورد نظر ابتدا باید محل نصب آن را در اطراف کولر تعیین کنید. برای این منظور بر مبنای اندازه گیری‌های انجام شده، علامت‌هایی در محل مورد نظر بزنید. سپس بر روی قسمت‌های علامت گذاری شده سوراخ‌هایی ایجاد کرده و پایه‌ها را در این قسمت‌ها قرار می‌دهیم. در ادامه همه پایه‌های نصب شده در محل را با استفاده از پیچ و واشر محکم می‌کنیم. به این ترتیب استحکام اولیه سایبان حفظ خواهد شد و از جا به جایی آن پس از فرایند نصب پیشگیری می‌شود.

نصب سایبان

در مرحله پایانی، سایبان اصلی را بر روی چهار پایه ایجاد شده در اطراف کولر قرار می‌دهیم. این سایبان‌ها در قسمت فوقانی کولر نصب می‌شوند. در این مرحله باید به زاویه قرارگیری سایبان دقت داشته باشید و پس از نصب قسمت فوقانی از پیچ و مهره برای فیکس کردن این تجهیزات استفاده کنید. با این روش از جا به جایی و حرکت قسمت بالایی سایبان در مواجهه با باد و طوفان پیشگیری خواهد شد.

توجه داشته باشید که کلیه مراحل نام برده شده را به صورت متوالی انجام دهید و از حذف برخی از مراحل برای افزایش سرعت عمل کار یا کاهش هزینه‌ها صرفه نظر کنید. با در نظر گرفتن تنوع بالای سایبان‌های امروزی در بازارهای فروش، برای انتخاب هر یک از آن‌ها از نظرات کارشناسان فنی این تجهیزات استفاده کنید. این روزها انواع سایبان کولر برای نصب و استفاده بهتر از دستگاه‌های کولر آبی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بازدهی این دستگاه‌های خنک کننده را به شدت افزایش می‌دهند.

خصوصیات بهترین سایبان کولر آبی

پیش از فرایند نصب و راه اندازی این تجهیزات باید همواره به ویژگی‌ها و خصوصیات بهترین مدل‌های کولر آبی دقت داشته باشید. اولین مرحله برای راه اندازی این تجهیزات در محل‌های مورد نظر، انتخاب سایبان مناسب کولر آبی است. با در نظر گرفتن تنوع بالای این تجهیزات در بازارهای امروزی، باید حتما به خصوصیات بهترین مدل‌های آن‌ها دقت داشته باشید. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

شکل ظاهری مناسب سایبان

از آن جا که انواع کولر آبی در فضای باز نصب می‌شوند و به سادگی در معرض دید قرار می‌گیرند، باید حتما به شکل ظاهری آن‌ها دقت داشته باشید. شکل ظاهری این تجهیزات تاثیر به سزایی بر فرایند نصب هر یک از آن‌ها بر جای می‌گذارد. به علاوه ظاهر این سایبان‌ها اغلب در معرض دید است و نباید تاثیر نامطلوبی بر زیبایی محیط اطراف بگذارد. به همین خاطر این فاکتورها در حین خرید بهترین سایبان برای کولر آبی بررسی می‌شوند.

نصب ساده و راحت سایبان

از دیگر خصوصیات یک سایبان استاندارد برای کولرهای امروزی، نصب ساده آن‌ها است. این تجهیزات باید به سهولت نصب شده و در محیط اطراف بدنه کولر را پوشش دهند. در غیر این صورت استفاده از آن‌ها دشوار می‌شود. به علاوه سایبان انتخابی باید به گونه ای طراحی شده باشد که نصب آن‌ها نیازی به استفاده از تجهیزات خاص و صرف هزینه‌های بالا برای خرید یراق آلات نداشته باشد. به این ترتیب مصرف کننده بهترین استفاده را از سایبان انتخابی خواهد داشت.

عدم مسدود کردن روزنه‌های هوای کولر آبی

از ویژگی‌های مهم سایبان‌های استاندارد کولر آبی می‌توان به ساختار استاندارد آن‌ها پس از نصب در اطراف کولر اشاره کرد. سایبان‌های استاندارد روزنه‌های هوای کولر آبی را مسدود نکرده و عملکرد فنی دستگاه را با مشکل مواجه نمی‌کنند. به همین خاطر باید این فاکتورهای کیفی را برای خرید هر یک از مدل‌های سایبان مد نظر قرار دهید. مسدود شدن این روزنه‌ها، مانع از عبور و مرور هوای لازم برای عملکرد کولر آبی خواهد شد.

مقاومت و استحکام بالای سایبان

از ویژگی‌های مهمی‌که تعیین کننده استاندارد کیفی برخی از سایبان‌ها است، مقاومت و استحکام بالای این تجهیزات در برابر عوامل آسیب زای محیطی است. در صورتی که سایبان انتخابی در برابر نور خورشید مقاومت داشته باشد، از بدنه کولر به خوبی مراقبت شده و از بروز هر گونه اختلال فنی در دستگاه پیشگیری  می‌شود. یک سایبان استاندارد در برابر باد و باران و طوفان نیز مقاومت خود را حفظ خواهد کرد. البته این مسئله به میزان قابل توجهی با نحوه نصب اصولی سایبان‌ها در ارتباط است. در صورتی که سایبان شما به درستی در محل مورد نظر نصب شده باشد، از بروز هر گونه جا به جایی در اثر عواملی مانند باد و طوفان پیشگیری خواهد شد. این موارد کیفی در خصوص و سایر دسته بندی‌های این تجهیزات نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در این بخش در رابطه با روش‌های اصولی نصب و راه اندازی سایبان مخصوص کولر آبی اطلاعاتی را بررسی کردیم. در صورتی که شما هم به استفاده درست از این تجهیزات اهمیت می‌دهید، باید فرایند نصب آن‌ها را با دقت بالایی انجام دهید. استفاده از تجهیزات و لوازم مناسب برای نصب هر یک از آن‌ها و در نظر گرفتن محل قرارگیری مناسب سایبان در اییکی از کارهایی است که می تواند تاثیر چشمگیری بر روی عملکرد کولر داشته باشد. تابش مستقیم خورشید در فصل تابستان می تواند تا حدی زیادی بر روی کولر و هوایی که تولید می کند؛ تاثیر گذار باشد.

  • هنگام انتخاب سایبان برقی برای روف گاردن باید به موارد مختلفی از جمله جنس سایبان، اندازه سایبان، نوع موتور سایبان و قیمت سایبان توجه کنید.
  • بهتر است از سایبان های باکیفیت و بادوام استفاده کنید تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند.
  • می توانید از یک متخصص برای نصب سایبان برقی خود کمک بگیرید.

نتیجه:

سایبان برقی روف گاردن مزایای متعددی دارد که می تواند فضای سبز شما را زیباتر، کاربردی تر و دلنشین تر کند.در واقع تابش مستقیم نور خوشید به کولر باعث می شود که هوای داخل کولر گرم شود و به داخل خانه منتقل شود. اینجاست که ضرورت نصب سایبان بر روی کولر آشکار می شود.استفاده از سایبان برای کولر می تواند جلوی تابش مستقیم خورشید به کولر را بگیرد و در نتیجه کولر هوای خنک تری تولید کند. در ادامه مزایای نصب سایبان بر روی کولر را مورد بررسی قرار می دهیم. با همراه باشید