رسانه سلامت و دانش

رمزگشایی از اسرار سیاه‌چاله‌ها/ این ماهواره فرق دارد

این ماموریت امروز با استفاده از پرتابگر PSLV-C۵۸ هند انجام شد. این راکت به آرامی ماهواره را در مدار پایین زمین مستقر کرد، جایی که قرار است منابع درخشان پرتو ایکس کیهانی، از جمله سیاه‌چاله‌ها، ستاره‌های نوترونی، هسته‌های فعال کهکشانی و ستاره مغناطیسی را مطالعه کند.

جالب اینجاست که این ماهواره دومین ماموریت جهان در نوع خود پس از پرتاب کاوشگر تصویربرداری قطبش‌سنجی اشعه ایکس (IXPE) توسط ناسا در سال ۲۰۲۱ است.

بیشتر بخوانید:

این ماهواره با وزن ۴۰۰ کیلوگرم بر اساس ریز ماهواره Satellite-۲ طراحی شده است که طراحی این فضاپیما را قادر می‌سازد تا محموله‌هایی با وزن حدود ۲۰۰ کیلوگرم حمل کند. انتظار می رود این ماموریت حداقل ۵ سال به طول بینجامد که حدود ۵۰ منبع کیهانی را بررسی خواهد کرد.

رمزگشایی از اسرار سیاه‌چاله‌ها

محققان با استفاده از این رصدخانه فضایی، بینش های قابل توجهی در مورد درجه و جهت قطبش پرتو ایکس به دست خواهند آورد که به درک بهتری از انتشارات ناشی از پدیده های کیهانی مانند سیاهچاله ها کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.