رسانه سلامت و دانش

جزییات پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مبتلایان MPS در مراکز دولتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خدمات توانبخشی مورد نیاز افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز (ام پی اس) در مراکز دولتی تحت پوشش صد درصدی است.

به گزارش سلام دکتر؛ محمد مهدی ناصحی در پاسخ به این پرسش که کدام خدمات توانبخشی برای افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز (ام پی اس) تحت پوشش بیمه سلامت است گفت: بسته خدمات توانبخشی شامل مداخلات کار درمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی و مشاوره و تجویز سمعک است. 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درباره میزان پوشش بیمه‌ای خدمات افزود: ۱۰۰ درصد تعرفه در بخش دولتی و ۸۰ درصد تعرفه در بخش خصوصی توسط سازمان‌های بیمه‌گر پایه و صندوق بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت می شود و بیمه شدگان نشان دار شده در مراجعه به بخش غیر دولتی صرفا ۲۰ درصد تعرفه را پرداخت می‌کنند. 

بنابر اعلام سازمان بیمه سلامت، وی در خصوص بیمه شدگان مشمول تاکید کرد: افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز (ام پی اس) نشان‌دار شده بدون محدودیت سنی تحت پوشش صندوق بیماران خاص و صعب العلاج قرار دارند و می توانند از خدمات استفاده کنند.

جزییات پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مبتلایان MPS در مراکز دولتی

انتهای پیام

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.