تخت سنتی: یک راه حل زیبا و دلپذیر برای خانه شما

هنر و معماری ایرانی از گذشته تا به امروز سرشار از ذوق هنری، صمیمت و گرمای زندگی بوده است. تصور کنید به چند سال گذشته سفر کرده‌اید و در یکی از خانه‌های قدیمی و سنتی ایرانی در یکی از شهرهای بزرگ بدون شلوغی و ترافیک زندگی می‌کردید. بدون شک ذهن شما یکی از خانه‌های بزرگ حیاط دار ایرانی را متصور می‌شود که با حوض بزرگ وسط حیاط، میوه‌های داخل آن و گل‌های اطراف آن در کنار تخت‌ سنتی با پشتی و بالش‌های دست دوز تزیین شده است و عصر‌ها اعضای یک خانواده روی آن می‌نشستند و با خیالی آسوده چای یا عصرانه می‌خوردند. در دنیای  امروزی داشتن خانه ای با سبک قدیمی ایرانی یک نعمت است. خانه ای که هر گوشه اش برایمان نوستالژیک است و می توان فضای صمیمی گذشته را در آن حس کرد.

تخت سنتی: یک راه حل زیبا و دلپذیر برای خانه شما

دکوراسیون سنتی

یک انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال سبک معمولی برای محیط های باز است. طیف خارق العاده تخت‌ های سنتی ما منعکس‌ کننده میراث شگفت‌ انگیز سبک‌های فردی است و اکسسوری عالی برای هر مکانی با تم طراحی طبیعی است. برای داشتن یک دکوراسیون داخلی سنتی شما می توانید مبلمان چوبی و سنتی, پرده سنتی و قشقایی, فرش های رنگارنگ, اشیاء چوبی و سفالی با رنگ هایی قرمز, خردلی, قهوه ای تیره استفاده کنید. دکوراسیون داخلی خانه سنتی باید نشانی از خانه های گذشته داشته باشد و به گونه ای چیده شود که احساس کنیم در خانه های قدیمی هستیم, به دور از تجملات و زرق و برق.

مبلمان سنتی

یکی از وسایل دکوری سنتی که اتفاقا خیلی در خانه‌های امروزی کاربرد می‌تواند داشته باشد تخت‌ سنتی برای منزل هستند که شما می‌توانید در دکوراسیون خانه خود از آن‌ها استفاده کنید و فضای خانه را چند برابر دل پذیرتر کنید. دکوراسیون سنتی ایرانی یعنی خانه گرم، یعنی دورهمی، یعنی تمام اوقات خوب و احساس خوش. چیدمان سنتی از هزارتوی تاریخ به خانه های ما راه پیدا کرده است. به نظر می رسد هر چقدر از آن فاصله گرفتیم و سراغ مدرن ترها رفتیم، باز هم در گوشه قلبمان جای دارد و با دیدنش همان حس شادی و گرمای ناب همیشه را حس می کنیم.

تخت سنتی

با استفاده از تخت سنتی  می توانید دکوراسیونی متفاوت را تجربه کنید. استفاده از طرح های سنتی در خانه های ایرانی باعث به رخ کشیدن اصالت ایرانی می‌ شود‌. از آنجایی که اصالت ایرانی با روح و جسم مردم کشور ما عجین شده است و همواره به آن ارج می دهند لذا نتیجه می شود که این مردم محال است سنت و اصالت خود را فراموش کنند.

موارد استفاده تخت های سنتی:

استفاده از تخت سنتی در دکوراسیون خانه های مختلف و طراحی های گوناگون باعث می‌ شود تا تلفیقی از مدرنیته و سنت را تجربه کنید. از تخت سنتی می‌ توانید در خانه های حیاط دار خود برای ایجاد یک فضای دنج و آرام استفاده کنید. برای تزیین چیدمان تخت می توانید از انواع پارچه های طرح سنتی استفاده کنید‌. همچنین می توانید از تخت سنتی در بالکن خود برای خلوت گزینی استفاده کنید‌، برای این کار می‌ توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و با استفاده از گل های رونده و گلدان های سنتی و زیبا طراحی جدیدتری به تراس خود دید.

از تخت های سنتی می‌ توانید در دکوراسیون خانه خود یعنی در پذیرایی و نشیمن نیز استفاده کنید. برای این کار می‌ توانید از تابلو های طرح سنتی استفاده کنید. البته استفاده از تابلو های خطاطی شده نیز باعث می شود محیط مورد نظر دنج بشود. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تخت‌های سنتی در دکوراسیون داخلی حس نوستالژی و صمیمی به فضا می‌بخشد. اما اگر به این فکر می‌کنید که استفاده از این تخت‌ها در خانه‌های کوچک امروزی جایی ندارند، بیاید سری به بالکن‌، حیاط خلوت و یا بالا پشت بام خانه‌هایمان بزنیم.

برای چیدمان تخت سنتی در منزل نیازی به فضای خیلی بزرگ نیست و شما می‌توانید حتی یک گوشه از خانه‌ خود را مزیین کنید و یا در بالکن خانه خود تخت سنتی با یک میز و سماور بگذارید و برای روز‌هایی که خسته از همه جا هستید برای خود در این محیط خلوت کنید. تخت های سنتی مناسب با همه خانه ها مانند خانه های کوچک وخانه های بزرگ می باشند. شما ممکن است کسی باشید که علاقمند به سبک سنتی است یا کسی که  دنبال یک سبک معمولی می باشد  که به شما پیشنهاد میشود حتما به خرید تخت های سنتی فکر کنید.

راهنمای خرید تخت های سنتی:

برای خرید تخت های سنتی در ابتدا سلیقه شخصی و سبک وسایل دیگر منزل خود را در نظر بگیرید و در کنار انواع تخت های سنتی می توانید از وسایل های گوناگون استفاده کنید. تخت های چوبی در مدل ها و طراحی های گوناگون تولید شده اند و می توانید آن ها را در کنار هر گونه وسایل مدرن نیز قرار دهید.

جنس تخت های سنتی:

تخت ها از جنس های گوناگون مانند چوب گردو, چنار و روس و mdf و فلز و غیره تولید می شوند و اشکال آن ها متفاوت است. تخت های سنتی به صورت چند نفره و دو نفره نیز تولید شده است. تخت ها جزو وسایل بسیار پرکاربرد در خانه می باشند. شما با داشتن تخت سنتی می توانید فضای باز, خانه و باغ خود را تجهیز کنید.

ساخت تخت های سنتی:

هیچ قانون خاصی برای ساخت تخت سنتی وجود ندارد اما در بیشتر موارد آنها دارای روکش چوب طبیعی هستند.طرح های تخت های چوبی سنتی اغلب  دارای صفحات مربع و مستطیل شکل و جزییات طراحی پیچیده هستند . تخت های سنتی در 5 رنگ مختلف چوب طبیعی موجود است.

فضای انباری تخت های سنتی:

اغلب تخت های سنتی دارای فضای انباری می باشد که می توانید وسایل زیادی را در آن قرار دهید . هر کشو به اندازه یک چمدان بزرگ است و فضای ذخیره سازی فراوانی دارد. شما می توانید بسیاری از وسایل خود را در آن قرار دهید.

اگر شما کسی هستید که به دکوراسیون سنتی علاقمندید تخت سنتی یک انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال سبک معمولی با یا سنتی می باشد یا برای محیط های باز  طیف خارق العاده تخت های سنتی ما منعکس کننده میراث شگفت انگیز سبک های فردی استت و یک افزودنی جذاب برای هر مکانی با تم طراحی طبیعی می باشد .

تزئین تخت و دکور آن

هنر فرش بافی در اجرای دکوراسیون سنتی تاثیر بسزایی دارد و اصالت ایرانی به چیدمان خانه می بخشد. وقتی قرار است از مبلمان سنتی در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم، بدون شک باید را انتخاب کنید که با عناصر ایرانی هماهنگ باشد. فرشی که طرحی از توری و ترنج دارد و از رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی در آن استفاده شده است. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما از فرش های زیبا در کنار میز سنتی منزل استفاده کنید. علاوه بر کف پوش، می توانید از هنر قالی بافی در کوسن های مبلمان سنتی نیز استفاده کنید. این کوسن های رنگارنگ و خوش طرح به همراه مبلمان چوبی تزئین شده با گره های چینی به یکی از زیباترین قسمت های خانه شما تبدیل خواهند شد. همچنین پوف های روکش دار در کنار مبلمان سنتی، ترکیبی جذاب ایجاد کرده و زیبایی چشمگیری به فضای خانه می بخشد.

رنگ تخت های سنتی

از آنجایی که تخت‌های سنتی چوبی با مواد طبیعی جامد ساخته شده‌اند، ترکیب محکم آنها به این معنی است که بسیار بادوام هستند و به راحتی آسیب نمی‌بینند. همچنین طیف وسیعی از تخت های چوبی در رنگ ها و طرح های چشم نواز موجود است. رنگ ها می توانید طرح خود چوب باشد که فقط مقاوم شده اند, می توانید یک بلوط تیره دراماتیک، یک قاب خاکستری با طراحی زیبا، یا یک رنگ سفید براق و یا مشکی را داشته باشید.

اگر در خانه شما سبک دکوراسیون متفاوتی وجود دارد و می‌خواهید در کنار وسایل دیگر خانه یک اتاق سنتی قدیمی برای خود داشته باشید، تخت‌های سنتی خراطی شده بسیار زیبا و با کیفیت در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها خریداری کرده و با گلیم، کوسن‌های رنگی و … تزیینش کنید و در گوشه‌ایی از اتاق قرار دهید.

خرید تخت سنتی

انتخاب یک تخت سنتی و قرار دادن در جای مناسب منزل ( چیدمان ) از اهمیت خاصی برخوردار است . در خواب شاپ انواع تختخواب , مبل , صندلی , جلومبلی و عسلی طرح سنتی مواجهه خواهید شد که قابلیت انتخاب رنگ دارند . همچنین میتوانید بالشت یا نشیمن آن را پارچه مورد نظر تزیین کنید . ارسال رایگان , کیفیت بالا و سفارشی سازی از مزایای تخت های سننتی خواب شاپ است .