رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بهترین نهالستان های ایران

اگر به دنبال خرید نهال هستید و می خواهید با خرید و … سرمایه خود را چندین برابر کنید، در قدم اول باید یک نهالستان خوب و معتبر پیدا کنید. بهترین نهالستان برای خرید نهال، نهالستانی است که نهال‌های خود را همراه با شناسنامه، مجوز رسمی و همچنین به صورت مستقیم و بدون واسطه تولید و عرضه می‌کند. معرفی بهترین نهالستان هایی که در حال حاضر در کشور ما وجود دارند، موضوع این مقاله از سایت نهالستان ارغوان مهندس رسول بابایی است. برای آشنایی با برترین نهالستان های موجود در کشور به همراه خدمات و محصولاتی که ارائه می‌کنند، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قیمت انواع نهال درخت میوه | قیمت نهال سه ساله | لیست قیمت رویال نهال

بهترین نهالستان میاندواب

میاندواب یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی در غرب ایران می باشد. در این شهرستان چندین نهالستان وجود دارد که می‌توانند به عنوان منابعی برای تهیه نهال‌های مورد نیاز مورد استفاده قرار بگیرند. برای تعیین بهترین نهالستان در میاندواب، نیاز به بررسی و مقایسه‌ی مشخصات مختلف نهالستان‌ها با یکدیگر داریم.

در این راستا، می‌توانید با مراجعه به مجموعه‌ای از نهالستان‌های موجود در شهرستان میاندواب و بررسی موارد زیر، بهترین نهالستان را انتخاب کنید:

1- کیفیت نهال‌ها: برای انتخاب بهترین نهالستان در میاندواب، باید به کیفیت نهال‌ها توجه کنید. نهال‌هایی که در نهالستان با کیفیت بالا تولید شده‌اند، برای رشد و توسعه بهتر در زمین‌های کشاورزی و باغبانی مناسب هستند.

2- انواع نهال‌های موجود: برخی از نهالستان‌ها مختص به تولید یک نوع نهال هستند، در حالی که برخی دیگر به تولید چندین نوع نهال می‌پردازند. بهترین نهالستان باید نهال‌های مورد نیاز شما را تولید کند.

3- قیمت نهال‌ها: قیمت نهال‌ها در نهالستان‌های مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد، در نتیجه برای انتخاب بهترین نهالستان در میاندواب، باید قیمت‌های مختلف را مقایسه کنید.

4- محل نهالستان: محل نهالستان نیز به عنوان یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین نهالستان در میاندواب محسوب می‌شود. نهالستان‌هایی که در مناطق با شرایط آب و هوایی مساعد و با زمین‌های حاصلخیز و مناسب قرار دارند، نهال‌های با کیفیت و با عمر طولانی‌تری تولید می‌کنند.

با توجه به موارد فوق و بررسی نهالستان‌های مختلف در میاندواب، می‌توانید بهترین نهالستان را برای تهیه نهال‌های مورد نیاز خود انتخاب نمایید.

انتخاب نهالستان مناسب | از کدام نهالستان خرید کنیم؟

برای انتخاب نهالستان و خرید نهال باکیفیت باید به موارد زیر توجه کنید.

  • در زمان انتخاب نهالستان به تاییدیه و داشتن مجوز از وزارت جهاد کشاورزی نهالستان توجه داشته باشید.
  • میزان تجربه نهالستان و کیفیت نهال‌ها را مدنظر داشته باشید.
  • ضمانت بازگشت نهال یکی از امکاناتی است که برخی از نهالستان‌ها از آن استفاده می کنند. این مزیت باعث می‌شود تا با خیال آسوده تری خرید کنید.
  • نهالستان اگر تولید کننده مستقیم باشد موجب می‌شود تا نهال با قیمت مناسب‌تری به دست شما برسد.
  • نهالستان، باید انواع نهال‌ها را سالم به دست شما برساند و ضمانت کند. نحوه ارسال نهال‌ها نکته مهم دیگری است که باید توجه داشته باشید.

اهمیت انتخاب نهالستان در تامین نهال مرغوب

قطعا مهم‌ترین و اثرگذارترین عامل در راه اندازی باغ و برداشت محصولات مرغوب و با کیفیت، تهیه نهال پیوندی سازگار با منطقه کاشت، قوی، سالم و اصلاح شده با باردهی و عملکرد بالاست؛ اگر باغ با استفاده از نهال‌های ضعیف و بی‌کیفیت راه اندازی گردد، پس از مدتی با گذشت زمان، یا نهال ها خشک خواهند شد و یا تبدیل به درختانی ضعیف با باردهی پایین می‌گردند و در نتیجه سرمایه باغدار به هدر خواهد رفت.
نهال با کیفیت و سالم را به 2 طریق می‌توان تهیه نمود:
۱) خرید نهال مورد نظر از نهالستان‌های معتبر و مطمئن
۲) تهیه و آماده سازی نهال پیوندی توسط باغدار

در کشور ما ایران نیز نهالستان های زیادی در مناطق خوش آب و هوای شمال و شمال غرب کشور وجود دارند که به پرورش و رشد انواع مختلف گیاهان و نهال ها مثل نهال گردو، نهال بادام و نهال انگور مشغول هستند. در ادامه برترین های این حوزه کاری در کشور را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی برای احداث باغ خود خرید نهال مورد نظرتان را انجام دهید.

نهالستان ارغوان نهال | نهالستان ارومیه

نهالستان ارغوان (میاندوآب) به عنوان یکی از بهترین نهالستان های کشور و بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.مهندس رسول بابایی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، بنیانگذار نهالستان ارغوان است. این نهالستان در منطقه میاندواب غرب کشور تاسیس شده و هم اکنون تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز فروش نهال در کشور شده است. برای خرید نهال گردو ، بادام، انگور و … با خیال راحت می‌توانید نهالستان ارغوان را انتخاب کنید.

نهالستان ارغوان نهال با سال‌ها تجربه و داشتن ‌مجوز جهاد کشاورزی و گواهی بهداشت، فروش انواع ارقام نهال گردو، نهال بادام و نهال انگور را ارائه ‌می‌دهد.

نهالستان رویال نهال

نهالستان رویال نهال (ارومیه، میاندوآب) بزرگترین تولید کننده بذر و نهال در غرب کشور با همکاری و ناظرین و کادر مجرب جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و بیش از سه دهه در زمینه نهال کاری – خرید نهال – فروش نهال و احداث باغات مدرن اقتصادی میوه فعالیت دارد.
این شرکت سالیانه 5 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی و غیر پیوندی گردو زیر کشت دارد که سالیانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوزدار تولید می کند و به داخل و خارج از کشور صادر می کنند.

نهالستان نوین نهال

نهالستان نوین نهال بزرگترین مرکز کاشت و عرضه نهال در ایران و خاورمیانه و همچنین ارائه دهنده مشاوره در احداث باغ و جنگل در داخل و خارج از کشور فعالیت های دارد. همه نهال های این نهالستان تحت نظر افراد کار بلد و کادر فنی مجرب تولید و عرضه میشود. از مهمترین تولیدات این مرکز نهال گردوی آریایی است که در مقابل سرما و آفات از مقاومت بالایی برخوردار است.

نهالستان فرانهال

نهالستان فرانهال با بیش از 20 سال تجربه در زمینه تولید انواع نهال پیوندی مثمر و غیر مثمر فعالیت دارد که سالانه حدود 300 هزار اصله نهال شناسنامه دار و مجوز دار زیر نظر جهاد کشاورزی تولید کرده و به تماط نقاط ایران و کشورهای همسایه از جمله عراق و آذربایجان ارسال می نماید. احداث نهالستان در شهرهای مختلف از قبیل ارومیه، میاندوآب، همدان، شیراز، اراک و کرمانشاه از گسترده ترین فعالیت های فرانهال می باشد.

نهالستان آریا نهال

آریا نهال با تکیه به دانش اصولی و برگرفته از تجربه ی سالیان سال و با متکی شدن به جدید ترین متد و امکانات کافی علمی، مکاتبات با اساتید دانشگاه و مشارکت با تولید کنندگان برتر داخل کشور عزیزمان ایران سعی دارد. تا بخشی بزرگ و مفید در بخش کشاورزی و بهبودی صنعت کشاورزی در کشورمان را داشته باشد.
آریا نهال با تهیه به موقع و توزیع مداوم سالیانه بیش از دو میلیون اصله نهال (مثمر و غیر مثمر) و انواع و اقسام گلهای زینتی و آپارتمانی به یکی از مهم ترین و بزرگترین قطبهای ارائه دهننده ی خدمات و محصولات کشاورزی و توزیع نهال در سطح کشور می باشد. این نهالستان یکی از انواع بهترین نهالستان ایران است.

نهالستان مهندس ترابی

نهالستان مهندس حسن ترابی با بیش از 40 سال سابقه کار مفید در تولید نهال میوه و زینتی و گل و گیاه فعالیت دارد و تاسیس آن به سال 1350 بر می گردد. مساحت کل نهالستان بیش از 17 هکتار می باشد و کادری مجرب و کارشناسان فارغ التحصیل  مهندسی کشاورزی در این نهالستان مشغول فعالیت بوده و این نهالستان زیر نظر سازمان گواهی اصلاح نهال و بذر کل ایران فعالیت دارد و با بهره گیری از کارشناسان حفظ نباتات، محصولات سالم و عاری از ویروس و آلودگی تولید می کند.

نهالستان ایران سبز

با بیش از 10 سال تجربه در زمینه انواع نهال پیوندی مثمر و غیر مثمر, تلاش دارد تا با تامین نهال دارای اصالت و با کیفیت نقش مهمی را در تولید محصولات کشاورزی کشور داشته باشد. این نهالستان گردو زیر نظر جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال می کند. نهال تولیدی این شرکت به تمام نقاط ایران و کشورهای همسایه صادر می شود.

نهالستان ایران زمین در مشهد مقدس

بزرگترین تولید کننده نهال در شرق کشور واقع در مشهد مقدس با بیش از نیم قرن تجربه در امور تولید و توزیع با کادری مجرب و آموزش دیده در امور کاشت، داشت و برداشت انواع نهال های پیوندی و تزئینی بصورت مکانیزه در محیطی به مساحت ۶ هکتار زیر نظر مهندس زردادی مشغول به فعالیت می باشد.

نهالستان آرمان نهال

نهالستان آرمان نهال نیز یکی از انواع بهترین نهالستان کشور تولید نهال سالم و احداث باغ مدرن را را به عنوان زیر بنای آبادانی وشکوفایی اقتصادی منطقه میداند آرمان نهال می کوشد تا بعنوان عضوی از خانواده ی بزرگ کشاورزی ایران با مطالعه و تولید نهال مرغوب و احداث باغهایی سالم و مدرن سهمی هر چند کوچک در آبادانی و اقتصادی میهن عزیزمان داشته باشد. نهالستان آرمان نهال با معرفی و عرضه بهترین نهال از نظر مرغوبیت، سلامت و باردهی موفقیت شما را در احداث باغ اقتصادی و با صرفه تضمین مینماید.

نهالستان اروم نهال

یکی دیگر از بهترین نهالستان ایران ، نهالستان اروم نهال بوده که سالانه 2 هکتار نهالستان از انواع نهال پیوندی مثمر و غیر مثمر زیر کشت دارد که سالانه حدود 50000 اصله نهال شناسنامه دارو مجوزدار تولید وبه داخل وخارج از کشور صادر می کندآشنایی با مشخصات بهترین نهالستان ایران:

باغداران معمولا برای کاشت نهال های خود به مراکز فروشی تحت عنوان نهالستان مراجعه می کنند. نهالستان ها وظیفه فروش بهترین نهال ها، بذر ها و یا قلمه ها را به باغداران دارند. اما بسیاری از کشاورزان با خرید نهال از طریق برخی از نهالستان ها تجربه های ناموفقی داشته اند. به همین خاطر که شناخت و انتخاب بهترین نهالستان، یکی از دغدغه های حال حاضر باغداران به شمار می رود.

برای شناخت بهترین نهالستان ایران، باید به کیفیت فروش، تعهد نهالستان و سابقه کار آن توجه نمود. حتما شما به عنوان باغدار تجربه خرید نهال های بیمار، فرسوده و پیر را داشته و بسیار متضرر شده اید. به خصوص که خرید نهال به به عنوان یک سرمایه گذاری، باغداران را متحمل هزینه های سنگین می کند. معمولا کاشت نهال های بی کیفیت، بازدهی ضعیف و بسیار هزینه بر و زمان بری به همراه می آورد. در ادامه برای آشنایی با خصوصیات بهترین نهالستان ها و نکات مربوط به خرید با ما باشید.