بهترین تولید کننده جک سقفی در تهران

شرکت سهامی خاص فروشگاه تجهیزات ساختمانی بنیامین سازه نفیس با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و تولید بیش از 40 مدل محصول متنوع ساختمانی از قبیل انواع قالب فلزی بتن، اسکافلد مثلثی، سولجر و چکشی و همچنین جک سقفی در شهر اصفهان مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به مشتریان محترم می باشد. بنیامین سازه نفیس همچنین موفق به کسب گواهی ISO 45001، ISO 10002، ISO 14001 و S5 شده است.

نام بنیامین سازه نفیس از محبوب ترین و آشناترین نام ها در حوزه ابزارآلات ساختمانی است. دایره فعالیت این شرکت به مرزهای ایران ختم نمی شود و کشورهای همسایه نظیر عراق، افغانستان و کشورهای عربی نیز از مشتریان این برند نام آشنا می باشند. تلاش بنیامین سازه نفیس بر این است که محصولات مورد نیاز شما مشتریان محترم را با بالاترین میزان کیفیت و کمترین قیمت به بازار عرضه کند تا خاطر شما عزیزان از هر نظر آسوده باشد.

البته تولیدات بنیامین سازه نفیس تنها منحصر به جک سقفی در اصفهان نیست. در کنار این محصولات می توان از لوله داربست، قالب یوبوت، قالب وافل، اسپیسر، میان بولت، سر جک رگلاژی و تسمه بولت نیز به عنوان سایر محصولات تولیدی این کارخانه اشاره نمود. از سایر محصولات ارائه شده در این فروشگاه می توان موارد زیر را نام برد:

جک سقفی چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که از اسم این ابزار مشخص است، وظیفه جک سقفی نگه داشتن بار سقف و افزایش پایداری سقف می باشد. از این ابزار برای تمامی سقف ها نظیر سقف بتنی، سقف تیرچه بلوک، سقف طاق ضربی و سقف یونولیتی استفاده می شود. جک های ساختمانی در مدل های متنوعی ساخته می شود که بر حسب نحوه کاربرد هر کدام کارکرد متفاوتی دارند. به طور کلی تمامی سقف ها هنگام ساخت به ابزارآلات نگه دارنده نیاز دارند تا از ریزش آن جلوگیری کند.

اجزای جک ساختمانی

جک های ساختمانی عموما سه قسمت نری، مادگی و رزوه دارند. بخش پایینی جک از لوله های بدون درز و محکم به قطر 6 سانتی متر و ضخامت 2 میلی متر ساخته می شود. قسمت بالایی جک نیز از لوله های مقاوم با قطر 5 سانتی متر و ضخامت 2.5 میلی متر است. برای تحمل وزن های کم از جک های سبک و برای تحمل وزن های بالا از جک های سنگین استفاده می شود. البته ابعاد و ضخامت این ابزار بر اساس خواست مشتری قابل تغییر می باشد و شما می توانید جک ساختمانی را متناسب با نیاز خود سفارش دهید.

بر روی قسمت نری جک سوراخ هایی با فواصل منظم 10 سانتی متر وجود دارد که قابلیت تغییر ارتفاع را مهیا می سازد. این سوراخ ها با استفاده از گوه و رزوه های مختلف نری را به قسمت مادگی متصل می کند. قسمت نری جک بر اساس طرح سازه و نوع جک می تواند طراحی های متفاتی داشته باشد. همچنین در جک های سقفی که به شکل شاقول ساخته می شوند، شمع هایی قرار گرفته است که از آن ها به عنوان ضریب اطمینان بالای سازه به جهت تحمل فشارهای جانبی استفاده می شود. این شمع ها به شکل قوطی، لوله و یا سولجر ساخته شده و به صورت دو بازوی کوچک و بزرگ و به حالت گونیا مانند در اطراف جک قرار می گیرند و باعث افزایش استقامت جک ساختمانی می شود.

انواع جک سقفی ساختمانی

جک سقفی در مدل های گوناگونی در بازار موجود است تا بتواند پاسخگوی تمامی نیازها باشد. البته همانطور که گفته شد امکان ایجاد تغییراتی در اندازه های استاندارد جک وجود دارد. بنابراین چنانچه شما به نوع خاصی از جک سقفی در اصفهان نیاز دارید می توانید آن را مطابق نیاز خود سفارش دهید. از انواع متدوال جک های ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جک سقفی صلیب ثابت

این نوع از جک را می توان ساده ترین و پر کاربردترین نوع جک دانست. سری صلیبی این جک به صورت ثابت است و امکان چرخش و تغییر جهت ندارد. با استفاده از یک رزوه که در میان جک تعبیه شده است می توان ارتفاع جک ساختمانی را تغییر داد و آن را به ارتفاع دلخواه رساند.

جک سقفی U شکل عراقی

این جک با توجه به نوع طراحی خاصی که دارد کمتر از مدل های قبلی کاربرد خواهد داشت. از این نوع جک برای نگه داری تیرچه و پل استفاده می شود. دهانه کوچک این جک موجب می شود که جک U شکل بتواند تنها بخش کوچکی از سازه را پوشش دهد. در واقع می توان گفت که این نوع جک برای اجرای تیرهای سقفی بهترین انتخاب است.

جک سقفی T شکل سیار

قسمت سری صلیبی این نوع جک به شکل حرف T بوده و می توان آن را در زوایای دلخواهی چرخاند. این نوع جک نسبت به سایر جک های سقفی موجود در بازار انعطاف پذیری بیشتری دارد. البته این انعطاف پذیری در حالی که مفید است، می تواند یک عیب نیز محسوب شود. زیرا می تواند موجب کاهش دوام و پایداری جک ساختمانی شود. ارتفاع جک نیز با استفاده از رزوه ای که روی جک قرار دارد، تعییر کند.

جک شمعی (شاقول شونده)

این نوع از جک های ساختمانی دارای شمع هایی است که ضریبا اطمینان را افزایش می دهند و دوام جک را در برابر فشارهای جانبی افزایش می دهند. این شمع ها به شکل قوطی ساخته شده و به صورت بازوهای کوچک و بزرگ در اطراف جک قرار می گیرند تا تحمل جک سقفی را در برابر فشارهای وارده افزایش دهند.

جک تلسکوپی

این نوع از جک های ساختمانی قابلیت تنظیم ارتفاع از طریق رزوه های موجود بر روی جک را داراست و سه پایه های جانبی دارد که دوام و تحمل جک ساختمانی را افزایش خواهد داد.

البته مدل های جک ساختمانی تنها به همین موارد محدود نمی شود اما موارد ذکر شده از پر کاربردترین انواع جک های ساختمانی موجود در بازار می باشند.

مزایا و معایب جک سقفی

استفاده از جک سقفی مزایا و معایب گوناگونی را به همراه دارد و بهتر است چنانچه شما تمایل به سفارش جک سقفی در اصفهان دارید از این مزایا و معایب آگاهی داشته باشید.

از مزایای این جک های ساختمانی می توان به سرعت اجرای بالا، سهولت در نصب، وزن بسیار سبک، صرفه اقتصادی، دوام و پایداری بالا و قابلیت استفاده مجدد اشاره کرد. در کنار این مزایا خوب است بدانید جک های ساختمانی معایبی نظیر بالا بودن ضریب لاغری و سخت بودن نصب مهاربند برای آن ها نیز دارند. البته واضح است که مزایای استفاده از این ابزار بر معایب آن به طور چشمگیری برتری دارد.

امروزه جک های ساختمانی پیش ساخته در بازار وجود دارند که کار ساخت و ساز را برای سازندگان و کارفرمایان آسان تر کرده است. این جک های پیش ساخته نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند. از مزای این جک های سقفی می توان به تنوع در طول و اندازه، قابلیت تنظیم ارتفاع، قابلیت تنظیم سری جک، طراحی های خاص برای ارتفاع های متفاوت، داشتن رنگ و پوشش مناسب و دوام بالا اشاره کرد. البته هزینه های بیشتر این جک های سقفی نسبت به سایر جک های ساختمانی، مشکل در نصب مهاربند برای جک و پایین بودن مقاومت برخی جک های ساختمانی پیش ساخته را می توان از معایب این نوع جک ها در نظر گرفت.

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین نوع جک ساختمانی

جک های سقفی نیز مانند تمامی ابزارآلات و تجهیزات، دارای معیارها و ملاک های ویژه ای به هنگام خرید هستند که توجه به آن ها می تواند کیفیت سازه شما را افزایش ببخشد. 5 مورد از مهم ترین و کلیدی ترین پارامترهای انتخاب جک به شرح زیر می باشند:

اندازه های جک ساختمانی فلزی

در قسمت پایینی جک لوله ای به قطر 6 سانتی متر و ضخامت 2 میلی متر وجود دارد. در قسمت بالایی نیز لوله ای وجود دارد که از نظر ابعاد با لوله پایینی متفاوت است. قطر این لوله 5 سانتی متر و ضخامت آن نیز 2.5 سانتی متر است. این اندازه ها معمولا در تمامی جک ها یکسان است. البته همانطور که گفته شد این ابعاد می تواند تغییر نماید. بنابراین شما می توانید جک سقفی در اصفهان را به دلخواه خود سفارش دهید.

خوب است بدانید یک جک سالم با ابعاد استاندارد می تواند وزنی معادل 1.5 تن را دوام بیاورد. ارتفاع استاندارد جک های سقفی نیز 3.2 متر است و وزن آن حدود 14 کیلوگرم می باشد. البته چنانچه سقف سازه شما ارتفاعی بیش از 3 متر دارد، شما می توانید جک سقفی را با ارتفاع مورد نیاز خود سفارش دهید. سایر جک های سقفی استاندارد موجود در بازار ابعادی به شرح زیر دارند:

به خاطر داشته باشید وزن جک ها بدون در نظر گرفتن وزن سری جک، وزنی معادل 12.5 تا 21 کیلوگرم خواهد داشت. وزن سری جک ها نیز می تواند بین 4 تا 6 کیلوگرم باشد. این جک ها باید حتما از لوله بدون درز تولید شوند زیرا وجود درز می تواند موجب ایجاد تنش در جک و شکستن آن شود. بنابراین لازم است در این خصوص دقت داشته باشید تا احتمال ایجاد هر گونه آسیب به سازه شما به حداقل برسد.

قیمت جک فلزی ساختمانی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت جک ساختمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به قیمت مواد اولیه مانند پروفیل، لوله، رنگ و ورق اشاره کرد. بنابراین نوسانات بازار می تواند تاثیر زیادی بر قیمت روز جک سقفی بگذارد. همچنین ویژگی های رزوه و صلیب، ضخامت لوله و وزن جک نیز بر قیمت جک سقفی تاثیرگذار است. به همین دلیل ارائه قیمت دقیق برای مدت زمان طولانی امکان پذیر نیست. به همین دلیل چنانچه تمایل به خرید جک سقفی در اصفهان دارید می توانید با یک تماس قیمت به روز انواع جک سقفی را استعلام بگیرید.

خرید جک سقفی در اصفهان

پس از مطالعه این مطلب شما با کاربردها و عملکرد انواع جک ساختمانی آشنا شده اید و انواع جک را می شناسید. حال چنانچه تمایل به خرید انواع ابزارآلات ساختمانی و جک سقفی در اصفهان دارید، بهتر است خرید خود را از فروشگاه معتبری انجام بدهید تا خاطر شما از بابت کیفیت و دوام جک کاملا آسوده باشد. زیرا همانطور که متوجه شده اید جنس و کیفیت ورق و لوله های به کار رفته در جک ساختمانی می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت و دوام جک سقفی داشته باشد.

اگر به دنبال فروشگاهی معتبر و منصف هستید که نیازهای شما را در نظر بگیرد و ابزارآلات مورد نیاز شما را با بالاترین درجه کیفیت و کمترین قیمت در اختیارتان بگذارد می توانید خرید خود را از فروشگاه تجهیزات ساختمانی بنیامین سازه نفیس انجام دهید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما و ثبت سفارشات خرید جک سقفی در تهران شما می باشند.

خروج از نسخه موبایل