رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

بررسی انواع مختلف سایبان پارکینگ

انواع سایبان پارکینگ از نظر نوع کاربری

سایبان پارکینک در اندازه‌های مختلفی برای کاربری‌های متفاوتی وجود دارد. انواع سایبان پارکینگ برای حیاط خانه‌ها، ویلاها، اماکن اداری، تجاری، آموزشی و بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایبان پارکینگ خانگی

سایبان پارکینگ خانگی برای تعداد کمی خودرو، یک، دو یا سه عدد خودرو ساخته می‌شود. این سایبان به طور معمول در ورودی حیاط خانه و کنار دیوار نصب می گردد.

سایبان پارکینگ اداری

سایبان پارکینگ اداری در اندازه‌ای بیشتر از سایبان خانگی طراحی و ساخته می شود. معمولا سایبان پارکینگ ماشین اداری برای تعداد زیادی خودرو معمولا بالای 10 عدد طراحی و تولید میگردد. این نوع سایبان پارکینگ در فضای باز و یکنواخت و مسطح نصب می گردد تا امکان گردش و پارک خودرو ها میسر باشد. برای مشاهده  می توانید به سایت گروه بزرگمهر مراجعه کنید

سایبان خودرو صحرایی

سایبان‌های صحرایی شکلی متفاوت دارند، شکلی شبیه خیمه‌ها. این سایبان ها کاربرد موقتی داشته و معمولا برای چند روز استفاده می گردند.

انواع سایبان پارکینگ از نظر جنس و متریال

سایبان پارکینگ با جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند:

سایبان چوبی

سایبان‌های چوبی بیشتر در ویلاها و حیاط خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمای بسیار زیبایی خلق می‌کند.

Investigating different types of parking sheds

سایبان پارکینگ خودرو با پوشش پلی کربنات

پلی‌کربنات نوعی پلیمر در صنعت ساختمانی است که با یک لایه محافظ ضد UV پوشش داده شده، بنابراین در برابر اشعه مضر خورشید مقاومت بالایی دارد. سقف پلی کربنات سبک و ارزان قیمت است و دمای زیادی را تحمل می کند. پنل‌های ساخته شده از پلی‌کربنات در انواع شفاف، نیمه شفاف با ظاهری شیشه مانند نور را ازخود عبور می‌دهند. پلی‌کربنات در برابر زلزله، انقباض و انبساط و شرایط بد آب‌وهوایی مقاوم هستند و وزن کمی دارند، نصب سریع و تنوع رنگی زیاد از مزایای دیگر آن‌ها می‌باشد. البته سایبان با پوشش پلی کربنات برای مناطق با آفتاب شدید توصیه نمیگردد، چرا که نور را از خود عبور می دهد.

سایبان پارکینگ خودرو با پوشش یو پی وی سی

این نوع سایبان یکی از بهترین انواع سایبان ماشین به حساب می آید. سایبان ماشین با پوشش یو پی وی سی (UPVC) بسیار سبک، ایمن و مقاوم است. این سایبان پارکینگ خودرو دارای سایه خنک بوده و نور و گرما را از خود عبور نمیدهد و مناسب نصب در تمام مناطق با هر شرایط آب و هوایی است. جنس پوشش سایبان خودرو یو پی وی سی عمر مفید طولانی داشته و نیاز به سرویس و نگهداری سالانه ندارد.

سایبان GRP

پلاستیک مقاوم شده با شیشه به نام اختصاری GRP می‌باشد که گاهی FRP (پلاستیک مقاوم شده با فیبر) هم شناخته می‌شود، این ماده یک لمینت کامپوزیتی از فیبرهای شیشه در یک زمینه رزین پلی‌استر است. این نوع سایبان ظاهری شبیه شیشه دارد، در رنگ‌های مختلفی وجود دارد و می‌تواند نیمه‌شفاف و مات هم باشد، البته سایبان GRP مقاومت کمتری نسبت به نوع پلی کربنات دارد.

سایبان پارچه ای

سایبان پارچه ای اغلب از جنس PVC یا پلی‌استر می‌باشد، این نوع سایبان‌ خودرو در برابر بارش برف و باران و نور خورشید به خوبی محافظت می‌کند و هزینه نصب بالایی هم ندارد. تنها موضوع دوام و پایداری این نوع سایبان است که در مناطقی که باد خیز بوده و نوسانات دمایی دارند عمر مفید این سایبان کاهش میابد.

سایبان فلزی پارکینگ (سایبان با پوشش ورق فلزی)

سایبان‌های فلزی با ورق های فلزی گالوانیزه پوشش می شوند. این نوع سایبان برای محیط های صنعتی بیشتر استفاده می گردد. پوشش سایبان فلزی پارکینگ از ورق های فلزی می باشد که عمر مفید خوبی دارند. تنها دو مورد است که استفاده از این سایبان پارکینگ در خانه ها و ادارات کمرنگ شده است آن هم ایجاد سر و صدا در زمان بارش باران و تگرگ و وزش باد و همچنین انتقال حرارت تابش خورشید به خودرو پارک شده در زیر سایبان.

سایبان با پنل های خورشیدی

تابش مستقیم خورشید برای خودرو مضر است؛ ما با نصب سایبان، خودروهایمان را از آفتاب محافظت می‌کنیم، اما با یک ایده زیرکانه می‌توان از پرتوهای پرقدرت خورشید بهره برد. می‌توان سقف سایبان پارکینگ را با پنل‌های خورشیدی طراحی کرد. پنل‌های خورشیدی نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند و برق مورد نیازمان را فراهم می‌نماید.

انواع سایبان پارکینگ از نظر شکل

سقف سایبان پارکینگ در طرح‌های متفاوتی ساخته می‌شود، در اینجا برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

سایبان پارکینگ خودرو ساده

این نوع سایبان‌ها سقفی مسطح و ساده دارند. سازه آنها بسیار ساده و مبتدی تولید شده و دارای پایه اضافه در دو طرف هستند.

سایبان  چتری

سایبان در این نوع به شکل چتر، خیمه، مخروط و یا هرمی هستند. و معمولا پوشش آنها پارچه می باشد.

سایبان پارکینگ قوسی

سایبان قوسی شکل، خمیده یا کمانی هم از انواع طرح‌های سایبان پارکینگ است. درجه قوس و خمیدگی سایبان، شکل‌های متفاوتی خلق می‌کند.

سایبان پارکینگ خودرو مدل فراز

این نوع سایبان خودرو به صورت قوس یک طرفه طراحی و تولید می گردد. مزیت این نوع سایبان نصب راحت و سریع آن بر روی دیوار بوده و از طرفی پوشش آن از نوع UPVC می باشد که سایه ای خنک داشته و دارای طول عمر مفید بالا می باشد.سایبان ماشین، بدون پایه در جلوی سایبان بوده و هیچ مزاحمتی برای تردد خودرو و افراد به وجود نمی آورد.

سایبان پارکینگ خودرو مدل تاراز

برای فضا هایی که نیاز به پارک خودرو بیش از یک عدد بوده و از طرفی زیبایی و جذابیت فضا برایمان اهمیت دارد از سایبان پارکینگ خودرو تاراز می توان استفاده کرد. این سایبان دارای دهانه های 5 متری بوده و به راحتی دو خودرو در هر دهانه سایبان پارک میگردد.

سایبان پارکینگ مدل باران

اگر به دنبال سایبان با ظاهر شیک، خاص و زیبا باشیم بهتر است این نوع سایبان را انتخاب کنیم. در  سایبان باران با دو قوس چپ و راست و متفاوت و طراحی زیبا در کنار ایجاد محیط امن برای خودرو جلوه بهتری به فضای حیاط و ویلا می دهد. پوشش این سایبان از نوع یو پی وی سی می باشد.

سایبان سه گوشی

همان طور که در شکل می‌بینید، سایبان در این نوع به شکل مثلث می‌باشد.

سایبان موجی شکل

این نوع سایبان‌ها به گونه‌ای موجی شکل طراحی شده‌اند و در پارکینگ‌های بزرگ، نمای زیباتری به محیط می‌بخشند.

سایبان دوطرفه

این سایبان‌ها حداقل برای پناه دادن به دو خودرو گنجایش دارد.

انواع سایبان پارکینگ از نظر قابلیت تحرک

سایبان پارکینگ خودرو یا ثابت هستند یا پیش ساخته و قابل جمع آوری و نصب در محل دیگر و  یا متحرک و تاشو.

سایبان ثابت

سایبان‌های ثابت قابلیت حرکت و جمع شدن و نصب مجدد را ندارند و هیچگاه تغییر حالتی نمی‌دهند.

سایبان پیش ساخته

سایبان پیش ساخته قابلیت نصب و بازشدن به دفعات را داشته و دارای عمر مفید طولانی، زیبایی و همچنین همراه با امنیت کامل است.

سایبان جمع شونده (سایبان متحرک) 

سایبان‌های متحرک باز و جمع می‌شوند، این نوع سایبان‌ها برقی یا مکانیکی هستند. سایبان‌های متحرک برقی توسط موتور و ریموت و سایبان‌های متحرک مکانیک توسط ابزارهای مکانیکی قابل کنترل می‌باشند. پوشش این سایبان ها از پارچه های برزنتی می باشد.

مطلب پیشنهادی

انواع سایبان پارکینگ از نظر نحوه اتصال

سایبان‌های پارکینگ دارای اسکلت و سقف یا سایبان می‌باشند. می‌توان انواع سایبان پارکینگ را بر اساس اسکلتشان دسته‌بندی کرد.

سایبان خودرو متصل به زمین:

برخی از سایبان‌های پارکینگ مانند سایبان پارکینگ باران و سایبان پارکینگ تاراز هستند. یعنی توسط پایه‌هایشان به زمین متصل هستند.

سایبان نصب شده به دیوار:

سایبان‌هایی هم هستند که به دیوار نصب می‌شوند، مانند سایبان فراز. این سایبان‌ها بیشتر در خانه‌ها وجود دارند.

سایبان متصل به زمین و دیوار

این نوع سایبان ها که تقریبا منسوخ شده اند از یک طرف به دیوار از یک طرف توسط پایه‌ها به زمین متصل شده اند و از طرف مقابل به دیوار نصب می‌شود.

پیشنهاد ما برای خرید سایبان خودرو زیبا و ایمن

شرکت بزرگمهر، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سازه‌های فلزی ساختمانی کشور، امکان سفارش و خرید محصولات متنوع، زیبا و ایمن خود را به صورت غیرحضوری، تلفنی و اینترنتی فراهم نموده تا علاوه بر تامین رفاه و آسایش مشتریان، گامی موثر در جهت کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی برداشته باشد. این شرکت با استفاده از دانش روز، تجهیزات پیشرفته، نیروی کار متخصص، کارآزموده، متعهد و با تجربه، محصولاتی با کیفیت و ایمن طراحی و تولید می‌نماید. برای مشاهده  بزرگمهر به وب سایت گروه مراجعه کنید

انواع سایبان پارکینگ را بر اساس متریال، شکل، نوع کاربری و قابلیت جابه‌جایی بررسی کردیم. سایبان پارکینگ با پوشش های متفاوت در جنس‌های یو پی وی سی، چوبی، پارچه‌ای، فلزی، پلی کربنات و و غیره بسته به  محل نصب به محیط اطراف خود جذابیت می‌بخشد. در این مطلب سعی کردیم شما را با انواع سایبان و سایبان پارکینگ خودرو آشنا کنیم تا با دیدی بازتر و متناسب با کاربری ، فضا و محیط مورد نظر سسایبان پارکینگ مجموعه‌ای از تجهیزات می‌باشد که برای حفاظت از ماشین در شرایط مختلف جوی مورد استفاده قرار می‌گیرد این محصول از وسیله نقلیه شما در برابر تابش نور خورشید و بارش باران و برف محافظت کرده و نیاز کاربران را برطرف می‌کند. این مدل از سایبان در مدل‌های متنوع و در مکان‌های مختلف قابل استفاده است و با توجه به متراژ محیط مورد نظر ابعاد آن تعیین می‌شود. سایبان پارکینگ باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و کیفیت لازم را داشته باشد تا شما بتوانید استفاده بهینه‌ای از آن داشته باشید.

طراحی و تولید سایبان پارکینک

طراحی و ساخت سایبان پارکینگ ماشین دارای اهمیت زیادی است. امروزه سایبان‌ها با فناور‌ی‌های مختلف توسط تولید کنندگان به‌نامی به بازار عرضه می‌شوند. یکی از تولیدکنندگان معروف در زمینه ساخت وتولید سایبان، می‌باشد. طراحان سایبان برای ساخت آن باید نکات ریز و درشت زیادی را در نظر داشته باشند تا محصولی را تولید کنند که برای رفع نیاز مشتریان کاربردی باشد. از این رو سازندگان معتبر با رعایت اصول و انجام محاسبات دقیق اقدام به انجام این کار می‌پردازند. در ادامه این مطلب برای شما به بررسی نکات مهم در ساخت سایبان پارکینگ و مزایای آن، همچنین بررسی انواع سایبان پارکینگ می‌پردازیم لطفا با ما همراه باشید.

توجه به ابعاد محیط مورد نظر

متراژ محیط مورد نظر برای ساخت سایبان پارکینگ بسیار اهمیت دارد و تعیین کننده اندازه سایبان می‌باشد. این موضوع عامل مهی در تنوع سایبان‌ها بوده و به همین دلیل هر سایبانی مناسب هر خانه‌ای نیست. پس لطفا در ساخت سایبان محاسبات دقیقی انجام دهید تا سایبانی کاملا متناسب با محیط داشته باشید. زمانی که فضای موجود کوچک باشد و شما محیط زیادی برای طراحی‌های خاص نداریم می‌توانید از سایبان‌های تاشو و جمع شونده استفاده کنید اما زمانی که فضای محیط به اندازه کافی باشد می‌توانید از سایبان های ثابت و با مدل‌های مختلف استفاده کنید. در این صورت می‌توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید.

 توجه به شرایط اقلیمی منطقه

زمانی که شما تصمیم به نصب و اجرای سایبان پارکینگ دارید اینکه شما در کدام شرایط جغرافیایی و اقلیمی قرار دارید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به عنوان مثال برای سایبان‌هایی که در شمال کشور نصب می‌شوند باید از متریالی استفاده شود که کاملا  ضد زنگ باشند و دارای روکش ضد آب باشند. اما این موضوع برای مناطق جنوبی کشور از اهمیت کمتری برخوردار است. هرچه متریال کاربردی دارای کیفیت بالایی باشد و با منطقه زندگی شما سازگارتر باشد سایبان ‌می‌تواند حفاظت بهتری از خودرو انجام دهد.

کیفیت ظاهری

حتما شما عزیزان به این موضوع واقف هستید که هر محیطی باید جلوه ظاهری مناسبی داشته باشد. بدین ترتیب یکی از مهم‌ترین هدف طراحان سایبان این است سایبان‌هایی که مورد اجرا قرار می‌دهند باید از نظر ظاهری جوری باشند که جلوه بصری زیبایی را در محیط مورد نظر ایجاد کنند. و با زیبایی ظاهری خود و کیفیت مناسب فضای محل مورد نظر را از یکنواختی خارج کنند. توجه به موارد فوق؛ به افراد مصرف کننده این تولیدات کاربردی اجازه می‌دهد تا رضایتمندی بیشتری نسبت به محصول انتخابی خود داشته باشند.

زیبایی سایبان ماشین

توجه به موارد فوق کمک می‌کند تا مصرف کنندگان بتوانند با کمال رضایت از سایبان خودرو برای مکان مورد نظر خود استفاده نمایند. بدین ترتیب شرکت‌های سازنده باید با توجه کامل به این نکات تلاش کنند تا بتوانند رضایت کامل مصرف کننده را جلب نمایند، در غیر این صورت مشتریان خود را از دست خواهند دارد و از سویی دیگر رقیب‌های خود را قوی‌تر خواهند کرد، زیرا تولیدکنندگان بسیاری در هر حوزه‌ای از قبیل تولید سایبان در کشور وجود دارد.

معرفی چند مدل خلاقانه سایبان پارکینگ

همانطور که می‌دانید سایبان‌های خانگی و اداری در انواع مختلفی چون ، سایبان پاسیو، و… مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در این میان سایبان پارکینگ بسیار مورد علاقه مردم در اکثر نقاط دنیا می‌باشد. سایبان‌های پارکینگ در مدل‌های مختلف طبق سلیقه و نیاز مختلف افراد طراحی و ساخته می‌شوند.

این موضوع باعث شده تا تا سازندگان فعال در این زمینه از ایده‌های جذاب و خلاقانه در تولید این محصول استفاده کنند. همچنین باید با این نکته توجه داشته باشید که سایبان انتخابی شما دارای استاندارد‌های لازم باشد تا کارایی مطلوبی برای شما داشته باشد. پس در انتخاب شرکت سازنده سایبان دقت لازم را داشته باشید.

قبل از اینکه مدل های مختلف سایبان خودرو را نام ببریم، بهتر است یک تقسیم بندی از سایبان ها برای آگاهی بیشتر شما داشته باشیم. به طور کلی سایبان پارکینگ را به دو دسته سایبان‌های ثابت و سایبان‌های متحرک تقسیم می‌کنند. سایبان ثابت طراحی ساده دارد و آن را معمولا در محیط‌هایی استفاده می‌کنند که زیباییی ظاهری خیلی مد نظر نبوده و خریدار قصد نداشته باشد هزینه زیادی بابت سایبان صرف کند.

سایبان متحرک در مکان‌هایی بیشتر کاربرد دارد که علاوه بر ظاهر سایبان کیفیت متریال مورد استفاده  نیز بسیار ارزش دارد. سایبان‌های متحرک معمولا  برای باغ، ویلا و منازلی که زیبایی سازه اهمیت دارد، بهتر است مورد استفاده قرار گیرد. سایبانهای متحرک روش استفاده بسیار راحتی دارند و با استفاده از یک ریموت کنترل می‌تونید آن را باز و بسته کنید. راحت بودن استفاده از آن باعث می‌شود تا این مدل از سایبان طرفداران زیادی در همه جای دنیا داشته باشد.

سایبان پارکینگ قابل حمل

همان‌طور که از نام این سایبان مشخص است قابلیت حمل راحتی دارند. سایبان پارکینگ قابل حمل یک گزینه کاربردی از سایبان های موجود در بازار است. که برای حفاظت از خودرو قابل استفاده عموم می باشد. این محصول را افراد می‌توانند در سفرهای کوتاه و بلند همراه خود داشته باشند تا از آن استفاده کنند. سایبان خودرو قابل حمل معمولا دارای پایه‌هایی است که به راحتی افراد می‌توانند آن را باز و بسته کنند.

سایبان پارکینگ جمع شو

این نوع از سایبان‌ها برای افرادی که محل کار یا زندگی آن‌ها دارای کمبود جا می‌باشد بسیار مناسب است و با قابلیت جمع شوندگی برای استفاده در حیاط گزینه خوبی است. در زمان استفاده از این نوع سایبان زمانی که ماشین وارد حیاط می‌شود شما می‌توانید سایبان را باز کنید و از ماشین محافظت کنید و در زمانی که ماشین بیرون از محیط حیاط می‌باشد سایبان را جمع کنید. با توجه به قیمت بالای ملک در سال‌های اخیر و کوچک شدن فضای منازل این مدل از سایبان بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

سایبان بازویی

از این سایبان می‌تواند در کاربردهای مختلف بهره ببرید و از آن به عنوان سایبان همه کاره یاد می‌شود. و یکی از کاربردهای رایج آن استفاده به عنوان سایبان پارکینگ است. مهم‌ترین مزیت این سایبان ها زیبایی چشمگیر آنها است. به همین دلیل در مکان‌هایی که زیبایی سایبان بسیار مد نظر خریداران است می‌توان از این سازه استفاده کرد. همچنین این سایبان در دو مدل دستی و برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایبان آکاردئونی

شاید شما تا به امروز با سایبان آکاردئونی آشنایی نداشته‌اید، اما حتما اسم ساز آکاردئون به گوش شما رسیده است.ما برای شما در این بخش این سازه را معرفی خواهیم کرد. سایبان آکاردئونی سازه‌ای است که طراحی آن شباهت فراوانی به ساز آکاردئون دارد. این مدل از سایبان در مقابل شرایط نامساعد محیطی از خودرو محافظت می‌کند و شما در هر زمانی که بخواهید می‌توانید سایبان را باز و بسته کنید. این نوع از سایبان یک نبوده و با توجه به مصرف متریال بیشتر در این مدل، قیمت بالاتری نسبت به سایبان‌های معمولی داارد ولی کیفیت بالای آن باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد.

سایبان چادری ماشین

این مدل از سایبان بی شباهت به چادر نبوده و معمولا برای این مدل پایه‌هایی با مقاومت بالا در نظر گرفته می‌شود. روکشی که به عنوان چادر سایبان مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت بسیار محکم به این پایه‌ها متصل می‌شود. جنس پایه‌های به کار برده شده در این سایبان از فولاد یا آلومینیوم می‌باشد. برای اینکه سازه شما دارای معیارهای استاندارد باشد باید از پارچه‌های کاملا ضد آب برای روکش استفاده کرد.

سایبان خیمه‌ای

استفاده از مدل خیمه‌ای در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده است. خیمه این سایبان به صورت چادری است. طراحی این مدل بسیار منحصر به فرد و متفاوت با مدل‌های دیگر از سایبان است. خیمه‌های این سایبان‌ها را در ابعاد مختلف می‌توان طراحی نمود. در این صورت خیلی فرقی نمی‌کند که این سایبان را برای یک ماشین یا چند ماشین مورد استفاده قرار داد.

سایبان چتری ماشین

یکی از معروف‌ترین سایبان‌ها که برای محافظت از خودرو کاربرد دارد سایبان چتری ماشین است. مهم‌ترین مزیت این سایبان قابلیت آسان باز کردن و جمع کردن آن است. طراحی این سایبان کاملا شبیه به یک چتر است و دارای یک پایه ‌می‌باشد. باتوجه به این‌که محل قرارگیری پایه در کنار چتر است پس هیچ مزاحمتی برای برای قرار گیری ماشین در زیر سایبان ایجاد نمی‌شود و می‌توان چتر را در زاویه مناسب تنظیم کرد. همه افراد می‌توانند از این نوع سایبان به راحتی در هر مکانی استفاده کنند.

جمع بندی

همان‌طورکه دریافتید در این مطلب ما انواع مختلف را برای شما معرفی کردیم و به توضیح مدل‌هایی با طراحی‌های خلاقانه پرداختیم. برای داشتن یک سایبان مفید بهتر است از متریال با کیفیت همراه با نیروی متخصص در این زمینه استفاده کنید. امیدواریم که توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا انتخابی درست متناسب با محیط کار یا زندگی خود داشته باشید و از نتیجه انتخاب خود نهایت میزان رضایت را داشته باشید.