رسانه سلامت و دانش

اولین نمایشگر شفاف جهان را سامسونگ ساخت/ عکس

در نمایشگاه CES همیشه شگفتی‌های زیادی وجود دارد و در جریان رویداد معرفی محصولات جدید شرکت سامسونگ شاهد اولین نمایشگر میکروال‌ای‌دی شفاف جهان هستیم.

در حالی که هنوز هیچ صحبتی در مورد قیمت یا زمان عرضه این فناوری به بازار نشده است، این نمایشگر، فوق العاده و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

به نقل از انگجت، سامسونگ نه یک، بلکه سه نمایشگر شفاف میکروال‌ای‌دی با طراحی‌های کمی متفاوت را در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

دو نسخه از این نمایشگرها دارای شیشه‌های رنگی و سایه‌دار هستند که نادیده گرفتن اشیاء در پشت آنها را آسان‌تر می‌کنند، در حالی که نمایشگر سوم به شفافیت یک شیشه معمولی است و در عین حال طراحی بدون قاب دارد.

اولین نمایشگر شفاف جهان را سامسونگ ساخت/ عکس

توصیف آنچه که نمایشگرهای میکروال‌ای‌دی شفاف سامسونگ به نمایش می‌گذارند، به سختی قابل انجام است، زیرا محتوای مورد نمایش آنها تقریباً شبیه به نمایش یک هولوگرام است که در هوا شناور است.

گفتنی است که تمام این نمایشگر فقط یک سانتی‌متر ضخامت دارد. علاوه بر این، به دلیل تراکم پیکسلی بالای میکروال‌ای‌دی‌ها تصاویر نمایشی آن نیز فوق العاده واضح به نظر می‌رسند.

به گفته یکی از نمایندگان سامسونگ در نمایشگاه CES، از آنجایی که نمایشگرهای شفاف میکروال‌ای‌دی در مقایسه با پنل‌های شفاف OLED روشنایی بیشتری دارند، نور محیط نیز کمتر آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

خبر بد این است که با توجه به قیمت فعلی تلویزیون‌های میکروال‌ای‌دی غیرشفاف سامسونگ که در حال حاضر قیمتی معادل ۱۵۰ هزار دلار برای مدل ۱۱۰ اینچی دارند، تا زمانی که این نمایشگرهای جدید تقریباً مقرون به صرفه شوند، زمان زیادی طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸