رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

انتخاب بهترین سایبان ماشین تمام برقی

برای افرادی که دارای ماشین هستند، وجود مکانی مانند پارکینگ امری ضروری است. البته گاهی به دلایلی افراد مجبور به قرار دادن ماشین خود در محیط‌های سرباز مانند حیاط می‌شوند. در این صورت استفاده از سایبان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سایبان‌ها دارای انواع مختلف‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به سایبان ماشین تمام برقی اشاره کرد. در این مقاله قصد بررسی این مدل از سایبان‌ها را داریم.

محتوای این مطلب نمایش

سایبان تمام برقی برای ماشین

سایبان تمام برقی ماشین چیست؟

سایبان‌های ماشین همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است وسیله‌ای برای ایجاد سایه بر روی ماشین شما هستند. این وسیله کاربردی دارای انواع مختلف است و در جنس‌های مختلف پارچه‌ای و یا فلزی ساخته می‌شود. مطمئناً سایبان‌های پارچه‌ای دارای مقاومتی همچون سایبان‌های فلزی نیستند. سایبان‌های فلزی نیز خود در دو نوع دستی و برقی وجود دارند.

سایبان ماشین تمام برقی سازه‌ای است که معمولاً از فلزاتی مانند آلومینیوم ساخته شده و بر روی ماشین شما سایه می‌اندازد. تفاوت این نوع سایبان‌ها با سایبان‌های دستی در وجود امکان جمع شدن آن‌هاست. این نوع از سایه‌بان‌ها با ریموت یا دکمه تعبیه‌شده در کنار آن‌ها باز و بسته می‌شوند.

وجود قابلیت بسته شدن راحت‌تر این امکان را به شما می‌دهد تا در زمانی که به سایبان نیازی ندارید، نسبت به بستن آن اقدام کنید. در این صورت افرادی که تصور دارند حیاط آن‌ها با وجود سایبان جلوه کم‌تری پیدا کرده است می‌توانند از این قابلیت بهره گیرند.

دلایل استفاده از سایبان ماشین تمام برقی

در خرید هر وسیله، مهم‌ترین نکته توجه به کاربردهای آن برای شما است. در این صورت است که پرداخت هزینه برای خرید آن از سوی شما منطقی به نظر خواهد رسید‌. در خرید سایبان تمام برقی ماشین نیز این امر صحیح است؛ یعنی لازم است پیش از خرید سایبان بدانید که چرا به آن نیاز دارید.

محافظت در برابر آب‌وهوا

نخستین و احتمالاً مهم‌ترین کار سایبان محافظت از خودروی شما در برابر تغییرات آب‌وهوایی است. در توضیح این امر می‌توان ذکر است که بعضی از روزها ممکن است هوا بارانی یا برفی بوده و حتی با بارش تگرگ همراه باشد که مسلماً باریدن آن‌ها روی ماشین می‌تواند با خساراتی همراه شود. جدا از این مسئله جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی ماشین شما نیز ازجمله مزایای سایبان ماشین تمام برقی است.

جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی ماشین شما افزون بر محافظت از آن در برابر اشعه‌ی مخرب خورشیدی موجب پیشگیری از بالا رفتن دمای اتومبیل شما می‌شود. در این صورت اولاً قطعات خودروی شما سالم‌تر باقی می‌مانند؛ چراکه بالا رفتن دما موجب خراب شدن آن‌ها می‌شود و ثانیاً هنگامی‌که شما تصمیم به سوارشدن به خودروی خود را بگیرید، لازم نیست نگران هوای گرم داخل محفظه خودرو و سوزانده شدن توسط صندلی و فرمان داغ باشید.

محافظت از ماشین در برابر آب‌وهوا با سایبان ماشین برقی

افزایش ایمنی

از دیگر کاربردهای سایبان ماشین تمام برقی افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت است. البته شاید با خود تصور کنید سایه بانی که اطراف آن محصور نیست چگونه می‌تواند موجب امنیت بیشتر خودرو شما شود؟ در پاسخ به این سؤال می‌توان بیان کرد که با وجود سایبان در بالای خودروی شما تمایل سارقان به انتخاب ماشین شما و دزدیدن آن کاهش می‌یابد.

استفاده چندجانبه

سایبان تمام برقی ماشین برخلاف نام آن تنها مناسب استفاده برای ماشین‌ها نیست؛ بلکه می‌توان آن را فضایی برای بازی کودکان، قرار دادن لوازم و ابزارآلات ماشین، محلی برای برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و … قرارداد. هم‌چنین می‌توان از این سایبان‌ها برای استفاده بیش از یک ماشین بهره گرفت. با این کار در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

امکان استفاده از سایبان تمام برقی برای چند ماشین

بالا بردن ارزش خانه

درصورتی‌که خانه شما دارای پارکینگ نیست، معمولاً هنگام فروش آن با مشکل مواجه خواهید بود؛ اما درصورتی‌که در حیاط آن یک سایبان نصب داشته باشید، می‌توانید این مشکل را به‌راحتی رفع کرده و تقاضا برای خرید منزل خود را افزایش دهید.

چرا سایبان ماشین تمام برقی بخریم؟

تمامی کاربردهای ذکرشده در مورد سایبان ماشین در مورد تمامی سایبان‌ها صدق می‌کند؛ اما تفاوت‌های اساسی سایبان تمام برقی ماشین و مزایای آن نسبت به سایبان‌های دیگر در باز و بسته شدن راحت و بدون نیاز به‌صرف وقت و انرژی است؛ چراکه برخی از سایه‌بان‌های ماشین نیاز به نصب توسط شخص داشته و مانند اتاقکی روی زمین قرار می‌گیرند.

بدیهی است که در صورت عدم نیاز به آن لازم است تا انرژی و زمان دوباره برای جمع‌کردن آن‌ها صرف شود. این در حالی است که در سایبان ماشین برقی می‌توان تنها با یک دکمه تمامی این کارها را انجام داد‌. مزیت دیگر سایبان‌های برقی عدم محصور بودن آن‌ها به‌تبع جابه‌جایی راحت‌تر ماشین زیر آن است.

دوام بیش‌تر این نوع سایبان‌ها، امکان اتصال در تمام مکان‌ها، پوشش مناسب ماشین شما، اشغال حداقل مکان، امکان استفاده در تمامی فصول و … از دیگر مزایای این نوع از سایبان‌ها به شمار می‌رود. افزون بر تمامی این موارد، سایبان ماشین تمام برقی نسبت به دیگر انواع سایبان‌ها دارای ظاهری شیک‌تر و جذاب‌تر است که موجب دوچندان کردن جلوه حیاط شما می‌شود.

سایبان‌های تمام برقی با ظاهری شیک و زیبا

خرید سایبان تمام برقی ماشین

درصورتی‌که تصمیم به خرید سایبان دارید مهم‌ترین نکته انتخاب نوع مناسب از آن است. مسلماً خرید سایبان ماشین تمام برقی نسبت به سایبان‌های پارچه‌ای یا دستی صرف هزینه بیش‌تری را می‌طلبد. این بالاتر بودن هزینه به جهت وجود موتور و نیاز به منبع تغذیه در آن است.

افزون بر این هزینه تعمیر این نوع از سایبان‌ها نیز بیش‌تر است؛ چراکه مکانیسم آن‌ها به‌تبع پیچیده‌تر است؛ اما بدیهی است که مزایای آن نسبت به انواع دیگر بیش‌تر است. برای انتخاب سایبان مناسب لازم است مواردی همچون هزینه، دوام، شیوه حفاظت، مزایا و … توجه کنید.

جمع‌بندی

سایبان ماشین تمام برقی یکی از انواع سایبان‌هاست که سازه اصلی آن فلزاتی همچون آلومینیوم به همراه یک موتور است که امکان باز و بسته شدن آن با یک ریموت یا دکمه را می‌دهد. این نوع از سایه‌بان‌ها دارای حداکثر پوشانندگی و حداقل اشغال فضا هستند.

مسلماً هزینه این نوع از سایبان‌ها به نسبت انواع دیگر بیش‌تر است؛ اما این میزان اختلاف هزینه نسبت به مزایایی که این نوع از سایبان‌ها دارند، بسیار ناچیز است. راحتی، دوام بالا، دارا بودن ظاهری شیک، کارایی بالا و… ازجمله مزایای این نوع از سایبان‌ها به شمار می‌رود. درصورتی‌که شما نیز قصد خرید این نوع از سایبان‌ها را دارید، سایبان متین یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. سایبان متین با مناسب‌ترین قیمت‌ها به ارائه باکیفیت‌ترین انواع در زندگی امروزه اتومبیل‌ها از مهم‌ترین وسایل زندگی به شمار می‌آیند. نگهداری و مواظب از ماشین در برابر آسیب‌های مختلف فیزیکی و محیطی می‌تواند طول عمر و ظاهر ماشین را برای مدت زیادی همانند روز اول حفظ کند. سایبان وسیله‌ای است که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. انتخاب بهترین سایبان ماشین نیازمند دقت و بررسی جوانب مختلف محصول مدنظر خواهد بود.

سایبان‌های خودرو معمولاً به دو صورت اتوماتیک و غیراتوماتیک در بازار وجود دارند. هر یک از این محصولات دارای کاربری‌ها و ویژگی‌های خاص خود است و کاربر مي‌تواند باتوجه‌به نیاز خود، نسبت به خرید آن‌ها اقدام کند. شناخت این تفاوت‌ها می‌تواند در فرایند خرید یک سایبان مناسب اهمیت بالایی داشته باشد.

امروزه سایبان‌های ماشین در انواع مختلفی در بازار وجود دارد، شاید همین امر موجب شده تا مبحث آشنایی با بهترین سایبان ماشین از اهمیت خاصی برخوردار باشد. با ما همراه باشید تا در مورد کاربردهای این محصول جذاب، نحوه انتخاب یک سایبان ماشین مناسب و همچنین بهترین شرکت تولیدکننده چنین محصولی با شما صحبت کنیم.

تصویری از یک مدل سایبان ماشین بسیار جذاب

اهمیت استفاده از سایبان

ماشین شما احتمالاً یکی از گران‌بهاترین وسایلی است که در طول زندگی خود خریداری کرده‌اید. به طبع محافظت از چنین محصول ارزشمندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه بسیاری از آپارتمان‌های مسکونی دارای پارکینگ با ظرفیت مناسب نیستند و همین امر موجب شده تا خودروهای بسیاری در فضای بیرونی ساختمان‌ها پارک شوند.

قاعدتاً از این موضوع مطلع هستید که هرچه میزان آفتاب‌خوردگی ماشین بیشتر شود، احتمال آسیب‌های فیزیکی بسیار شدید به رنگ ماشین افزایش خواهد یافت. در واقع می‌توان دشمن اصلی زیبایی رنگ اتومبیل را نور آفتاب عنوان کرد.

اهمیت انتخاب بهترین سایبان ماشین همین جا روشن خواهد شد. یک سایبان به شما کمک خواهد کرد تا از آفتاب‌خوردگی اتومبیل به طور کامل جلوگیری کنید. سایبان با گسترش خود می‌تواند یک محصول بسیار مناسب برای افرادی باشد که ماشین خود را در فضای بیرونی پارک می‌کنند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرد سایبان‌ها تنها به محافظت از اتومبیل‌ها محدود نخواهد شد و یکی از موارد محسوس استفاده از چنین محصولی، سایبان مغازه است. در ادامه بحث بهترین سایبان ماشین، به بررسی خصوصیات یک سایبان خوب می‌پردازیم.

سایبان‌ها برای محافظت از ماشین بسیار ضروری هستند

ویژگی‌ها و خصوصیات اصلی سایبان

باتوجه‌به کارایی فوق‌العاده مهم و همچنین قیمت مناسب، جای تعجب نیست که در سال‌های اخیر استفاده از سایبان‌های ماشین محبوبیت دوچندانی پیدا کرده است. ضد سرقت بودن و همچنین بهره‌گیری از پوشش‌های مناسب موجب شده تا خرید یک سایبان ماشین آن هم برای افرادی که از یک پارکینگ مناسب بی‌بهره هستند، امری ضروری تلقی شود.

جنس پلاستیکی و مقاوم سایبان‌ها باعث خواهد شد تا علاوه بر عدم آسیب‌رسانی به اتومبیل، یک‌لایه محافظتی کامل بر روی خودروی شما شکل بگیرد. چادر سایبان‌ها از جنس برزنت است و به همین دلیل می‌تواند در برابر ضربات ناشی از جابه‌جایی و یا برخورد اشیا مختلف مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

سایبان‌های ماشین کاملاً سبک هستند و نباید هیچ‌گونه نگرانی از بابت جابه‌جایی آن‌ها داشته باشید. با استفاده از یک کیف مخصوص می‌توانید این محصول را در محیط‌های مختلف جابه‌جا کنید. سایبان‌ها تنها برای محافظت از ماشین طراحی نشده‌اند، حتی می‌توان بدون اتومبیل نسبت به نصب آن‌ها اقدام کنید تا در یک پیک‌نیک دست جمعی از یک محل استراحت بسیار مناسب برخوردار شوید! مبحث بعدی ما در موضوع بهترین سایبان ماشین، کاربردهای مختلف سایبان است.

یک سایبان مناسب باید از مواد مرغوب ساخته شده باشد

کاربردهای مختلف سایبان

یک سایبان مناسب اگر به‌دقت انتخاب شود می‌تواند از خودروی شما در برابر مواردی همچون باران، آفتاب، برف، باد و حتی شیره‌های روان درختان محافظت کند. استفاده کردن از چنین وسایلی بسیار آسان است و زمان چندان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

از سایبان‌ها می‌توان هم در محیط شهری و هم در طبیعت استفاده کرد. سایبان‌های اتوماتیک کار را برای کاربران راحت کرده‌اند. در این سایبان‌ها از یک موتور الکتریکی استفاده خواهد شد. این موتور الکتریکی به‌وسیله نیروی الکتریسیته حرکت کرده و سقف و سایر اجزای سایبان را به حرکت در می‌آورد. در ادامه موضوع بهترین سایبان ماشین، به مدل‌های مختلف سایبان اشاره خواهیم کرد.

مدل‌های مختلف سایبان

همان‌طور که در بخش قبلی مبحث انتخاب بهترین سایبان گفته شد، امروزه بیشتر کاربران به سمت سایبان‌های اتوماتیک روی‌ آورده‌اند. سادگی استفاده و همچنین مصرف انرژی فوق‌العاده کم موجب شده واقعاً در انتخاب این محصول شکی وجود نداشته باشد.

نوع دوم و کمی قدیمی‌تر سایبان‌های ماشین، سایبان‌هایی هستند که از موتور الکتریکی مذکور استفاده نمی‌کنند. سایبان‌های غیراتوماتیک باید توسط کاربر به طور کامل تنظیم شوند و همین مسئله مدت‌زمان موردنیاز برای راه‌اندازی آنان را کمی طولانی‌تر خواهد کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های بسیار مناسب سایبان‌های اتوماتیک‌، بهره‌گیری از ریموت کنترل (remote control) یا کنترل از راه دور است. کاربر می‌تواند از راه دور و بدون نیاز به هیچ فعالیت خاصی، نسبت به باز یا بسته کردن سایبان اقدام کند.

البته در همین‌جا باید به این نکته اشاره کنیم که کاربرد نهایی سایبان‌های اتوماتیک و غیراتوماتیک تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. با انتخاب هر یک از مدل‌های سایبان ماشین می‌توانید از اتومبیل خود در مقابل موارد آسیب‌زا محافظت کنید. تنها تفاوت دو مدل اتوماتیک و غیراتوماتیک در مدت‌زمان نصب سایبان و همچنین مدت‌زمان جمع‌آوری آن خلاصه خواهد شد.

نکات مهم برای انتخاب یک سایبان مرغوب

اصلی‌ترین نکته‌ای که باید در هنگام خرید بهترین سایبان ماشین به آن دقت کنید، مواد به‌کاررفته در سایبان است. مواد اولیه مرغوب می‌‌تواند باعث شود تا برای سال‌های متمادی و بدون هیچ‌گونه نگرانی خاصی از سایبان خریداری شده استفاده کنید.

در انتخاب سایبان همواره نیاز خود را مدنظر قرار دهید

مسئله مهم بعدی در هنگام خرید یک سایبان، بررسی سایز یا اندازه مدنظر است. یک سایبان بسیار کوچک و بسیار بزرگ که تناسبی با اندازه ماشین شما ندارد تنها موجب هدررفت سرمایه شما خواهد شد. شرکت سایبان متین مفتخر است با ارائه محصولات مختلف با تکنولوژی‌های بروز دنیا، بهترین محصولات ممکن را در اختیار مصرف‌کنندگان عزیز قرار دهد.

سخن پایانی

همان‌طور که ملاحظه کردید امروزه سایبان‌های ماشین در مدل‌های بسیار متنوع و کاربردهای مختلفی در بازار وجود دارند. هر یک از مدل‌ها باتوجه‌به نوع کاربرد مدنظر طراحی شده‌اند و به همین دلیل نمی‌توان بدون بررسی دقیق نیازها، نسبت به خرید آن‌ها اقدام کرد.

یک سایبان مناسب باید از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشد. استفاده از مواد اولیه مرغوب باعث خواهد شد تا عمر کلی سایبان تضمین شده و بتوانید با خیالی راحت و برای سال‌های طولانی از آن استفاده کنید. اندازه سایبان مهم‌ترین چیزی است که باید پیش از خرید چنین محصولی به آن دقت کرد. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین سایبان ماشین آشناکنیم تا تصمیم درست را در انتخاب آن بگیرید. بهترین پارچه برای سایبان ها

وقتی قصد خرید بهترین سایبان برای پارکینگ خود هستید باید نکاتی را رعایت کنید. تصمیم بسیار مهم این است که از چه سقفی برای پارکینگ استفاده می کنید؟ انتخاب یک پارچه مناسب برای یک بخش بسیار مهمی در هنگام خرید است. باید مطمن شوید پارچه ای که انتخاب می کنید یک پارچه بادوام، مقاوم در برابر آب و یک محافظ عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. معمولا 3 ماده در سایبان ها استفاده می شود:

سایبان پلی استر: این نوع ماده، پارچه ای است که بیشتر در سایبان های برقی مود استفاده قرار می گیرد، زیرا آب را دفع می کند و بادوام می باشد، همچنین این پارچه می تواند شرایط آب و هوایی سخت و آفتاب سوختگی را تحمل کند. پارچه پلی استر یک انتخاب بسیار عالی برای فعالیت در فضای باز و در شرایط بارانی می باشد. این پارچه در برابر آب مقاوم است و می تواند باران یا برف را دور نگه دارد اما ضد آب نمی باشد یعنی اگر بیش از حد در معرض باران یا برف بماند می تواند خیس شود.

سایبان پلی اتیلن: برای سازه های بیرون بیشتر مناسب است به این دلیل که بادوام هستند و در آب و هوای بد خراب نمی شود. این پارچه در برابر آب و هوای بد مقاومت بالایی دارند که همین یک گزینه عالی برای سازه های بیرون تلقی می شود. پلی اتیلن در برابر آب مقاومت بالایی دارد و در مناطقی که رطوبت بالایی دارد بسیار مناسب است.

سایبان وینیل: بهتر است که بدانید پوششی که بالای سایبان برقی اضافه می شود تا ضدآب شود، سایبان وینیل می باشد. این ماده اغلب به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه بسیار بادوام می باشد. در مواقع کمپینگ در باران شدید و زیر آفتاب داغ توصیه می شود که از این پارچه استفاده کنید. این سایبان ضدآب می باشد. نکته دیگر که بسیار مهم است؛ وینیل بسیار سنگین است و اگر تمام شب زیر باران بماند برداشتن آن بسیار دشوار خواهد شد.

مزایا و معایب استفاده از سایبان خودرو چوبی

استفاده از سایبان چوبی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایا:

 • ظاهر زیبا: سایبان های چوبی به دلیل طبیعی بودن و ظاهر زیبایی که دارد، می‌تواند به زیبایی خودرو کمک کند و در برخی موارد، مورد توجه قرار بگیرد.
 • سبک و زندگی‌ای: سایبان های چوبی به دلیل سبک و زندگی‌ای بودن، می‌تواند به خودرو کمک کند تا سبک‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد.
 • انعطاف‌پذیری: چوب انعطاف‌پذیری بالایی دارد و می‌تواند ضربه‌هایی که از برخورد با جسم‌های دیگر به وسیله خودرو ایجاد می‌شوند را بهتر جذب کند.
 • بازیافت‌پذیری: چوب یک ماده بازیافت‌پذیر است و پس از استفاده، می‌تواند بازیافت شود.

معایب:

 • حساسیت به رطوبت: چوب به دلیل ساختار متخلخل و قابل نفوذ بودن به رطوبت، ممکن است در معرض تغییرات رطوبتی قرار گیرد. این تغییرات ممکن است باعث تورم، انقباض، ترک‌ها و شکستگی‌ها در سطح چوب شود.
 • خشک شدن و شکستگی: چوب در صورت خشک شدن، ممکن است شکستگی‌ها و ترک‌هایی در سطح خود ایجاد کند که باعث کاهش قدرت محافظتی سایبان می‌شود.
 • حساسیت به حشرات و قارچ‌ها: چوب از حشرات و قارچ‌ها حساس است و ممکن است در صورت عدم مراقبت و توجه، باعث پوسیدگی و تخریب سایبان خودرو شود.
 • کاهش عمر مفید: به دلیل حساسیت چوب به رطوبت، خشک شدن و پوسیدگی، ممکن است سایبان خودرو چوبی به مدت کوتاهی مقاومت داشته باشد و عمر مفید آن کاهش یابد.

با توجه به مشکلاتی که ممکن است در استفاده از سایبان های خودرو چوبی به وجود آید، بهتر است از موادی مانند فلزات یا پلاستیک در ساخت سایبان استفاده کرد.

کاربرد سایبان خودرو چوبی

استفاده از سایبان چوبی به دلیل ظاهر زیبا، طبیعی و دوست‌داشتنی آن، همچنین از دلایل محبوبیت آن در گذشته بوده است. اما در حال حاضر، به دلیل مشکلاتی که ممکن است در استفاده از چوب به وجود آید، اکثر سایبان‌های خودرو از موادی مانند فلزات یا پلاستیک ساخته می‌شوند. با این حال، برخی افراد هنوز از سایبان های خودرو چوبی استفاده می‌کنند. کاربردهای سایبان چوبی عبارتند از:

 • استفاده در خودروهای کلاسیک: در خودروهای کلاسیک، استفاده از سایبان های چوبی به دلیل ظاهر زیبا و طبیعی آن، مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • استفاده در خودروهای روستایی: در خودروهای روستایی و جاده‌ای، استفاده از سایبان های چوبی به دلیل همخوانی با محیط طبیعی و جلب توجه، مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • استفاده در فیلم‌ها و تئاتر: در فیلم‌ها و تئاتر، استفاده از سایبان های چوبی به دلیل وفاداری به دوره‌های گذشته و قابلیت تولید آن به شکل سفارشی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در تزئینات داخلی خودرو: در برخی از مدل‌های خودرو، سایبان ماشین چوبی به عنوان تزئینات داخلی خودرو دربین داشبورد، دروازه‌های خروجی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • استفاده در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها: در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها، استفاده از سایبان های چوبی به دلیل ظاهر زیبا و طبیعی آن، به عنوان تزئینات داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، استفاده از سایبان های چوبی به دلیل ظاهر زیبا و طبیعی آن، در برخی موارد مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، به دلیل مشکلاتی که ممکن است در استفاده از چوب به وجود آید، بهتر است از موادی مانند فلزات یا پلاستیک در ساخت سایبان های خودرو استفاده کرد.

سایبان خودرو چوبی

سایبان چوبی، سایبانی است که از چوب ساخته شده و برای حفاظت از خودرو در برابر آسیب‌های ناشی از برخورد با جسم‌های دیگر مانند درختان، دیوارها و غیره، به کار می‌رود. امروزه، اکثر سایبان‌های خودرو از فلزات یا پلاستیک ساخته می‌شوند، اما در گذشته، سایبان‌های خودرو از چوب ساخته می‌شدند. چوبی ممکن است از انواع چوب‌های مختلفی ساخته شود، اما بیشتر از چوب‌های سخت و مقاوم مانند سندر، بلوط، اوک و ماهون استفاده می‌شود. چوب باید قوی و مقاوم باشد تا بتواند ضربه‌هایی که از برخورد با جسم‌های دیگر به وسیله خودرو ایجاد می‌شوند را تحمل کند. همچنین، چوب باید قابلیت انعطاف و امتصاص ضربه را داشته باشد تا بتواند خودرو را در مواقع برخورد محافظت کند.

با توجه به مشکلاتی که سایبان های خودرو چوبی ممکن است داشته باشد، مانند حساسیت به رطوبت، خشک شدن و شکستگی، بهتر است از موادی مانند فلزات یا پلاستیک در ساخت سایبان استفاده کنید. همچنین، در صورت استفاده از سایبان چوبی، باید آن را به صورت منظم با روغن‌های مخصوص چوب تغذیه کرد تا از خشک شدن آن جلوگیری شود.

آیا سایبان چوبی در مقابل آب و رطوبت مقاومت دارد؟

سایبان چوبی ممکن است در برابر آب و رطوبت مقاومت کمتری نسبت به سایبان‌های خودروی ساخته شده از مواد دیگر داشته باشد. چوب به دلیل ساختار متخلخل و قابل نفوذ بودن به رطوبت، ممکن است در معرض تغییرات رطوبتی قرار گیرد. این تغییرات ممکن است باعث تورم، انقباض، ترک‌ها و شکستگی‌ها در سطح چوب شود. به علاوه، رطوبت می‌تواند باعث تغییر رنگ، شکل و ظاهر سایبان های خودرو چوبی شود و باعث کاهش زیبایی و عمر مفید آن شود. همچنین، رطوبت می‌تواند باعث رشد قارچ و پوسیدگی چوب شود و سایبان را آسیب دهد. بنابراین، برای افزایش مقاومت سایبان چوبی در برابر آب و رطوبت، می‌توان از روش‌هایی مانند استفاده از چوب با تراکم بالا، استفاده از روغن‌ها و مواد محافظتی برای پوشش سطح چوب، و استفاده از روش‌های خشک کردن چوب به درستی استفاده کرد. همچنین، باید سایبان چوبی را به صورت منظم با روغن‌های مخصوص چوب تغذیه کرد تا از خشک شدن و پوسیدگی چوب جلوگیری شود.

آیا سایبان خودرو متحرک با برخورد خودروها آسیب می‌بیند؟

سایبان خودرو متحرک، به‌طور کلی به‌عنوان یک ابزار جلوگیری از تصادفات و حفظ ایمنی در محیط‌های عمومی، طراحی شده است. با این حال، در صورتی که خودرو با سرعت بالا به سایبان برخورد کند، احتمالاً سایبان و خودرو آسیب می‌بینند. در برخورد با خودروها، سایبان خودرو متحرک ممکن است خم شده و تغییر شکل دهد. با این حال، برخی از این سایبان‌ها با استفاده از سیستم‌های خودکار و الکترونیکی، مانند سایبان‌های دائمی، قابلیت بازگرداندن به شکل اولیه را دارند و در این صورت، احتمال آسیب دیدن کمتر می‌شود.

به هر حال، برای حفظ ایمنی و جلوگیری از وقوع تصادفات، سایبان متحرک باید در محلی نصب شود که تردد خودروها با سرعت بالا کمتر باشد و خودروها با سرعت مناسبی در آن منطقه حرکت کنند. همچنین، سایبان‌هایی که با استفاده از سیستم‌های خودکار و الکترونیکی مجهز شده‌اند، بهتر است در محل‌هایی که تردد خودروها با سرعت بالا استفاده شوند.

سایبان خودرو متحرک غیر قابل حمل

سایبان خودرو متحرک به معنای سایبانی است که قابلیت حرکت دارد اما از نظر وزن و حجم قابل حمل نمی‌باشد و برای جلوگیری از تصادفات و رعایت ایمنی در محیط‌های عمومی نصب می‌شود. این نوع سایبان‌ها معمولاً از جنس فلزی یا فیبرگلاس ساخته می‌شوند و برای استفاده در محل‌هایی مانند پارکینگ‌های عمومی، محیط‌های ساختمانی، میدان‌های ورزشی و غیره مناسب هستند. سایبان خودرو متحرک با استفاده از چرخ‌هایی که به آن متصل هستند، می‌تواند به‌راحتی جابجا شود و برای تنظیم و راهنمایی ترافیک در محیط‌هایی که نیاز به تغییر موقعیت دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سایبان‌ها ممکن است با استفاده از سیستم‌های خودکار و الکترونیکی، همچون سایبان‌های دائمی عمل کنند و در صورت برخورد با خودرو، سایبان نرم و فشار دهنده‌ای باشند که به راحتی بازگرداندن به شکل اولیه آن‌ها را تسهیل می‌کند.

آیا سایبان‌های قابل حمل همانند سایبان‌های دائمی عمل می‌کنند؟

سایبان‌های قابل حمل، معمولاً برای استفاده موقت و در مواقعی که نیاز به سایبان دائمی وجود ندارد، طراحی شده‌اند. این سایبان‌ها برای محافظت از محیط زیست و حفظ امنیت در محل‌های عمومی و برای تنظیم و راهنمایی ترافیک، مانند پارکینگ‌های عمومی، محیط‌های ساختمانی و غیره استفاده می‌شوند. با این حال، سایبان‌ های قابل حمل همانند سایبان‌های دائمی عمل می‌کنند و با انجام وظیفه‌ی خود، به‌منظور جلوگیری از وقوع تصادفات و حفظ امنیت در محیط‌های عمومی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، برای استفاده‌ی دائمی و در محیط‌های با تردد بالا، احتمالاً بهتر است از سایبان‌های دائمی استفاده کنید که با جنس و ساختار مرغوب‌تر، مقاومت بیشتر و عمر طولانی‌تری برخوردارند.

سایبان خودرو قابل حمل

سایبان خودرو قابل حمل و جابجا می شود. این نوع سایبان‌ها معمولا از جنس پلاستیکی، فلزی یا فیبرگلاس ساخته می‌شوند و به‌راحتی قابل جدا شدن و جابجایی هستند. سایبان‌های قابل حمل می‌توانند در محل‌هایی که نیاز به سایبان دارند، مانند پارکینگ‌های عمومی، نمایشگاه‌ها، محافظت از محیط زیست و… استفاده شوند. همچنین، سایبان‌های قابل حمل به‌راحتی می‌توانند برای رفع نیاز برخی رویدادها و جشنواره‌ها، مانند مراسم‌های ورزشی، بازی‌های فوتبال و کنسرت‌ها نصب شوند. در این صورت، سایبان‌های قابل حمل به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای سایبان‌های دائمی و دیواری استفاده می‌شوند که به‌دلیل حجم بالا، به‌راحتی جابجا نمی‌شوند.

سایبان خودرو قابل حمل چه مزایایی دارد؟

قابل حمل مزایای متعددی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • قابل حمل: سایبان‌های قابل حمل به‌راحتی جدا شده و جابجا شده و در محل‌های مختلف نصب می‌شوند. این امر در صرفه‌جویی در هزینه و زمان نصب و حمل سایبان‌ها موثر است.
 • سبک و قابل حمل: سایبان‌های قابل حمل در مقایسه با سایبان‌های دائمی سبکتر و باریک‌تر هستند و به‌راحتی در صندوق خودرو یا در محل ذخیره می‌شوند.
 • ساختار و جنس متنوع: سایبان‌های قابل حمل در انواع جنس‌ها و ساختارها، مانند سایبان‌های فلزی، پلاستیکی و فیبرگلاسی، ساخته می‌شوند. این امر انتخاب گسترده‌تری از سایبان‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد.
 • هزینه کمتر: هزینه‌ی سایبان‌های قابل حمل در مقایسه با سایبان‌های دائمی کمتر است. همچنین، هزینه‌ی نصب و جابجایی سایبان‌های قابل حمل نیز کمتر است.
 • قابلیت تنظیم و تغییر موقعیت: سایبان‌های قابل حمل، به‌راحتی قابل جابجایی هستند و در محل‌های مختلف به کار می‌روند. این امر باعث می‌شود که ترافیک و جریان خودروها در محیط‌های مختلف کنترل شود.

با این حال، باید توجه داشت که سایبان‌های قابل حمل برای استفاده‌ی موقت و در محیط‌هایی که نیاز به سایبان دائمی وجود ندارد، مناسب هستند و برای استفاده‌ی دائمی و در محیط‌های با تردد بالا، بهتر است از سایبان‌های دائمی استفاده کنید.

سایبان تاشو برقی

سایبان تاشو برقی یا سایبان تاشو با پاور یک نوع سایبان بازشوی موتوریزه برای اتومبیل ها است. برخی ویژگی ها و مزایای اصلی سایبان تاشو برقی عبارتند از:

 • آن را می توان با فشردن یک دکمه به جای باز و بسته کردن دستی باز و بست کرد. این کار راحت تر است ، بخصوص وقتی بار یا مسافر را حمل می کنید.
 • این امکان را می دهد تا سایبان را وسیع تر از یک سایبان تاشویی تاشو کردنی باز شود. موتورهای برقی می توانند سایبان را به طور لغزشی و محکم باز و بسته کنند.
 • یک احساس لوکس و فناوری بالا ارائه می دهد. سایبان های تاشوی برقی به عنوان یک انتخاب لوکس و امکانات برتر در نظر گرفته می شوند.
 • کمک می کند تا یک بست نفوذناپذیر و محکم نگه دارد. حرکت پرسیجی موتورهای برقی کمک می کند تا همه پنل ها به درستی بسته و مهر و موم شوند.
 • با پنل های سایبان مختلفی کار می کند مانند پنل های شیشه ای ، پنل های شیشه ای پانوراما ، پنل های کانوا و غیره. سامانه برق می تواند بیشتر سایبان پنل های استاندارد را بکار گیرد.
 • ممکن است دارای ویژگی های اضافی مانند عملکرد تیلت / اسلاید ، سایه انداز داخلی سایبان ، بادشکن و غیره باشد وابسته به طراحی خاص.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سایبان تاشو

مواردهای گوناگونی روی قیمت این سایبان ها تاثیر دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • جنس متریال پوشش
 • عمر مورد انتظار از سایبان ماشین
 • مکانیزم جمع شو سایبان های ماشین
 • ابعاد سایبان و طول به عرض آن ها
 • زیر سازی و شاسی کشی مورد نیاز

ویژگی های یک سایبان متحرک

از ویژگی های یک سایبان خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سایبان به صورت کنترل از راه دور
 • می تواند از چندین عنصر محافظت کند.
 • دمای ماشین را تا 36 درجه سانتی گراد می تواند کنترل کند.
 • نصب و استفاده از آن آسان می باشد.
 • در همه اتومبیل ها کاربرد دارد.
 • تنوع بالا در رنگ و طرح

سایبان ماشین از وسیله نقلیه شما محافظت خواهد کرد.

این می تواند یکی از دلایل مهم برای داشتن سایبان باشد، چون گرمای خورشید می تواند رنگ اتومبیل را از بین ببرد و اگر شما بخواهید دوباره ماشین خود را رنگ کنید و دوباره آن را زیر نور خورشید بزارید، دوباره کاری خواهد شد. بهتر است بجای اینکه هر بار ماشین خود را رنگ کنید، یکبارهزینه سایبان خودرو را بدهید تا سالیان طولانی برای شما کار کند.

با نصب راحت سایبان، ماشین خود را در برابر این اشعه های مضر خورشید محافظت خواهید کرد.

وسیله نقلیه شما دیگر زیاد داغ نخواهد شد.

این گرما می تواند خیلی شما را اذیت کند، وقتی خودرو را پارک کردید و بعد از گذشت چندین ساعت می خواهید سوار شوید این گرما باعث آزار و اذیت شما خواهد شد و شما نمی توانید برای خنک کردن ماشین زیر نور خورشید کاری انجام دهید.

اگر خودروی شما بیش از حد گرم شود، می تواند باعث خرابی وسیله نقلیه شما شود.

ایجاد یک فضای جداگانه برای ماشین

با داشتن یک سایبان خودرو متحرک وقتی که بخواهید در هر جایی ماشین خود راپارک کنید، این سایبان یک فضایی جداگانه برای شما در نظر می گیرد. حتی شما می توانید با نصب سایبان در حیاط خانه، وسایل هایی که نیازی به آن ها ندارید را در آنجا قرار دهید وهز زمانی که دیگر به آن احتیاجی نداشتید می توانید آن را جمع کنید، این می تواند یک مزیت محسوب می شود.

چقدر باید برای سایبان خودرو هزینه کنیم؟

این سایبان های خودرو طیف گسترده ای از رنگ ها، طرح ها، اندازه در بازار هستند ، شما باید ببینید کدام سایبان مورد نیاز شما خواهد بود، قیمت های متفاوتی برای همه سایبان ها وجود دارد؛ به همین دلیل نمی توان یک قیمت واحد را در نظر گرفت چون تنوع و اندازه آن ها زیاد می باشد.

مکان های استفاده از سایبان ماشین تاشو

سایبان ماشین تاشو برای بهینه‌سازی فضای پارکینگ و افزایش ظرفیت پارکینگ، در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این مکان‌ها عبارتند از:

 1. ساختمان‌های اداری و تجاری: سایبان پارکینگ تاشو در ساختمان‌های اداری و تجاری به دلیل محدودیت فضای پارکینگ و نیاز به افزایش ظرفیت پارکینگ، استفاده می‌شود.
 2. مجتمع‌های مسکونی: در مجتمع‌های مسکونی نیز به دلیل محدودیت فضای پارکینگ و نیاز به افزایش تعداد اتومبیل‌هایی که می‌توانند در فضای پارکینگ پارک شوند، سایبان پارکینگ تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. هتل‌ها و رستوران‌ها: در هتل‌ها و رستوران‌ها نیز به دلیل نیاز به فضای پارکینگ بیشتر و استفاده بهینه از فضای موجود، سایبان پارکینگ تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی: در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، به دلیل نیاز به فضای پارکینگ بیشتر جهت پارک کردن خودروهای افرادی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، سایبان پارکینگ تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن: در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن نیز به دلیل نیاز به فضای پارکینگ بیشتر و استفاده بهینه از فضای موجود، سایبان پارکینگ تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به افزایش تعداد خودروها و محدودیت فضای پارکینگ، سایبان پارکینگ تاشو به عنوان یک راهکار موثر در بهینه‌سازی فضای پارکینگ و افزایش ظرفیت پارکینگ، در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی های سایبان پارکینگ تاشو

سایبان پارکینگ تاشو یک نوع سایبان پارکینگ است که دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

سایبان های پارکینگ تاشو به دلیل داشتن قابلیت تاشو، امکان افزایش فضای پارکینگ را فراهم می‌کند. با تاشو شدن سایبان، فضای پارکینگ را برای اتومبیل‌ها آزاد می‌کند و بازدید کنندگان به راحتی می‌توانند از فضای پارکینگ استفاده کنند.

سایبان ماشین تاشو دارای طراحی خاصی است که باعث شده است که در فضای پارکینگ زیبا و جذاب باشد. این طراحی معمولاً شامل رنگ‌های جذاب و طرح‌های منحصر به فرد است که به فضای پارکینگ زیبایی خاصی بخشیده است.

سایبان پارکینگ تاشو دارای ساختار مستحکمی است که از جنس فولاد ساخته شده است. این ساختار مستحکم و مقاوم به عنوان یکی از ویژگی‌های اصلی سایبان پارکینگ تاشو محسوب می‌شود.

سایبان های پارکینگ تاشو دارای قابلیت نصب آسان است و به راحتی می‌توان آن را در فضای پارکینگ نصب کرد. همچنین، به دلیل داشتن قابلیت تاشو، سایبان پارکینگ تاشو به صورت انعطاف پذیری قابل نصب است.

سایبان های  پارکینگ تاشو دارای قابلیت تحمل بار بالا است و می‌تواند وزن اتومبیل‌های سنگین را تحمل کند.

 • قابلیت استفاده در فضاهای مختلف:

سایبان پارکینگ تاشو می‌تواند در فضاهای پارکینگ مختلفی مانند ساختمان‌های اداری، مجتمع‌های مسکونی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و … استفاده شود.

سایبان پارکینگ جمع شو

سایبان پارکینگ جمع شو یک ابزار پارکینگ است که به منظور بهبود مدیریت و استفاده از فضای پارکینگ توسط اتومبیل‌ها طراحی شده است. این سایبان در قالب یک سیستم خودکار عمل می‌کند که قادر است به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت انسانی، سایبان‌های پارکینگ را جمع کند و فضای پارکینگ را خالی کند. سایبان خودرو جمع شو معمولاً در ساختمان‌ها و فضاهای پارکینگ با محدودیت فضایی استفاده می‌شود. با استفاده از این سایبان‌ها، از فضای پارکینگ بهینه‌تری برای اتومبیل‌ها استفاده می‌شود و تعداد اتومبیل‌هایی که در فضای پارکینگ می‌توانند پارک شوند، افزایش می‌یابد. این در نتیجه منجر به بهبود تجربه کاربری کاربران پارکینگ و کاهش ترافیک در فضای پارکینگ و مناطق اطراف می‌شود.

سایبان ماشین جمع شو از فناوری‌های پیشرفته مانند سنسورها، سیستم‌های ردیابی و کنترل خودکار برای تشخیص حضور اتومبیل‌ها و جمع‌آوری سایبان‌های پارکینگ استفاده می‌کند. این سیستم‌ها معمولاً به یک سیستم مدیریت ترافیک پارکینگ متصل هستند و ارائه گزارشاتی در مورد استفاده از فضای پارکینگ و تعداد اتومبیل‌های پارک شده را فراهم می‌کنند.

ویژگی سایبان ماشین برقی

سایبان‌های خودرو برقی دارای ویژگی‌های متعددی هستند که به دلیل اهمیت آن‌ها در توسعه خودروهای برقی، پرداختن به آن‌ها ضروری است. برخی از ویژگی‌های سایبان برقی عبارتند از:

1: توان شارژ: توان شارژ سایبان برقی به میزان برقی است که به باتری خودرو ارائه می‌دهد. توان شارژ سایبان برقی ممکن است از 3.7 کیلووات برای شارژ خودروهایی با باتری کوچک تا 350 کیلووات برای شارژ خودروهایی با باتری بزرگتر متغیر باشد.

3: قابلیت اتصال: برخی از سایبان ماشین برقی دارای کابل شارژ تلسکوپی هستند که به راحتی قابل تنظیم هستند و برخی دیگر دارای کابل شارژ ثابت هستند. علاوه بر این، برخی از سایبان برقی دارای پورت شارژ USB برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی دیگر نیز هستند.

4: قابلیت دسترسی: سایبان‌های خودرو برقی باید در مکان‌هایی که برای رانندگان خودروهای برقی قابل دسترسی هستند، نصب شوند. به عنوان مثال، در پارکینگ‌های عمومی، ایستگاه‌های بنزین و سایر مکان‌هایی که ممکن است رانندگان خودروهای برقی به آن‌ها نیاز داشته باشند.

5: امنیت: سایبان‌های خودرو برقی باید از لحاظ امنیتی ایمن باشند و با استفاده از روش‌های رمزنگاری و دسترسی محدود به اطلاعات کاربران محافظت کنند.

6: قابلیت هوشمند: برخی از سایبان‌های خودرو برقی دارای ویژگی‌های هوشمندی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) و تکنولوژی‌های مرتبط، اطلاعات شارژ، مصرف برق و سایر اطلاعات مرتبط با شارژ خودرو را در زمان واقعی به کاربران ارائه دهند.

7:پایداری: سایبان‌های خودرو برقی باید در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، از جمله باران، برف و گردوغبار، پایدار باشند و قابلیت کارکرد در شرایط سخت را داشته باشند.

سایبان خودرو برقی

 1. بخش شارژ دهی: این بخش شامل کابل شارژ و پورت شارژ است که به باتری خودرو متصل می شود. برخی از برقی دارای کابل شارژ تلسکوپی هستند که به راحتی قابل تنظیم هستند و برخی دیگر دارای کابل شارژ ثابت هستند.
 2. بخش کنترل: این بخش شامل قطعات الکترونیکی است که عملکرد سایبان را کنترل می کنند. این بخش معمولاً شامل نمایشگر LED برای نشان دادن وضعیت شارژ، باتری و قدرت شارژ است. همچنین، بخش کنترل می‌تواند شامل قابلیت هایی مانند تایمر شارژ، قابلیت ارتباط با شبکه‌های مختلف ارتباطی و سیستم های پرداخت الکترونیکی باشد.

در کل، سایبان ماشین برقی به عنوان یکی از ابزارهای مهم برای انتقال انرژی الکتریکی به خودروهای برقی، در ایجاد یک زیرساخت مناسب برای توسعه خودروهای برقی و همچنین سهولت حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا نقش بسزایی دارد.

همچنین، بسیاری از سایبان‌های ماشین برقی امکانات اضافی مانند پورت شارژ USB برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی دیگر، دستگاه‌های پردازش پرداخت الکترونیکی و صفحات نمایش برای نمایش وضعیت شارژ را نیز دارا می‌باشند. در کل، نصب سایبان‌ خودرو برقی به عنوان یکی از عوامل مهم در توسعه خودروهای برقی و کمک به کاهش آلودگی هوا و تولید کمتر گازهای گلخانه‌ای در شهرها، بسیار مهم است. به علاوه، سایبان‌های خودرو برقی همچنین به شرکت‌ها و کسب و کارها اجازه می‌دهند تا به مشتریانشان خدماتی را ارائه دهند که به پیشرفت تکنولوژی خودروهای برقی کمک می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب یک سایبان خوب

 1. با توجه به فضایی که دارید باید سایبانی را انتخاب کنید که مناسب متراژ حیاط شما باشد، همانطور که قبل اشاره شد استفاده از سایبان ها با حداقل ستون یا سایبان های بدون پایه برای متراژهای محدود مناسب می باشد.
 2. سایبان خودرو باید مقاوم و مستحکم باشد و در برابر عوامل مختلف مانند بارش های شدید برف، تابش نور خورشید، آتش سوزی، وزش باد شدید و… مقاوم باشند، بنابراین توصیه می شود که قبل از خرید سایبان به جنس و مقاومت آن توجه کنید.
 3. یکی دیگر از نکات هنگام خرید سایبان می توان به ثبات رنگ سایبان اشاره کرد. سایبان خودرو به دلیل مجاورت در برابر تابش نور خورشید ممکن است پس از مدتی دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی شود اما با انتخاب پوشش و سازه مناسب می توان از این آسیب ها جلوگیری کرد. باید هنگام خرید سایبان به این نکته نیز توجه داشته باشید که قابلیت تمیز شوندگی را داشته باشد و یا کمترین آلودگی را جذب کند.

قیمت سایبان پارکینگ

برای قیمت سایبان ماشین چادری فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شود، چند مورد از فاکتورهای مهم و موثر در قیمت دهی این سازه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت فرم ها به دلیل تفاوتی که در مصرف پارچه دارد ممکن است متفاوت باشد. از طرف دیگر انتخاب رنگ و طرح متقارن و تشکیل شده از بخش های مشابه تکرار شونده در طراحی مدل پارکینگ ماشین باعث کاهش قیمت خواهد شد.

قیمت این سایبان ها  به تعداد و نحوه آرایش این پارکینگ ها بستگی دارد. به طوری که به ازای هر متر قیمت سایبان پارکینگ های زوج مناسب تر از پارکینگ های فرد می باشد و همیشه توصیه می شود که تعداد پارکینگ ها جفت باشد. قرار گیری پارکینگ ها در یک ردیف باعث کاهش تعداد پایه ستون خواهد شد و در نتیجه هزینه های نهایی آن کاهش می یابد.

 1. جنس پارچه مورد استفاده شده :

کیفیت و برند پارچه مصرف شده برای ساخت سقف پارکینگ روی قیمت سایبان خود تاثیر زیادی دارد. پارچه های با کیفیت و عمر بالای برند اروپایی از پارچه های آسیایی قیمت بالاتری دارند. برای ساخت پارکینگ های چادری در ابتدا باید شرکت مهرگستر محیط مورد نظر را بررسی کند تا ابعاد پارچه مشخص شود. در مرحله بعد بر اساس ابعاد، طرح هایی به مشتری پیشنهاد خواهد شد.

مزایای استفاده از سایبان ماشین پارچه ای

سایبان ماشین چادری خصوصیات منحصر به فردی دارد که برخی از این مزایا عبارتند از:

 • عدم محدودیتی در طراحی، زیبایی، خاص بودن، قابلیت استفاده به عنوان پارکینگ ویلا، ساختمان اداری و تجاری و….
 • تنوع در رنگ سازه ها و پارچه ها به کار رفته در سایبان ماشین
 • این پارچه ها مقاومت بالایی در برابر آتش دارند.
 • قابلیت شستشوی آسان پارچه و سازه های کششی سایبان چادری پارکینگ با آب
 • در مقایسه با سایر مصالح، طول عمر بالایی دارند.
 • مقاومت زیادی در برابر تغییرات دمایی و مناسب برای تمامی شرایط های جوی ایران
 • در برابر بارش برف و باران و حتی وزش های باد شدید مقاومت بالایی دارند.

منظور از سایبان پارکینگ پارچه ای چیست ؟

در معماری امروزی استفاده از سازه های پارچه ای به عنوان سایبان خودرو در طراحی های محوطه بسیار محبوب شده است.

در سال های گذشته بیشتر معماران ایرانی از سازه های پارچه ای در پروژه های خاص و مدرن خود استفاده کرده اند. یکی از کاربردهای زیاد این سازه پارچه ای، استفاده به عنوان سایبان خودرو در محیط های ویلا، حیاط، منزل و محوطه مراکز تجاری و اداری می باشد. صاحبان خودرو باید راهکاری برای محافظت ماشین خود در برابر آفتاب، باد، باران، برف و حتی سقوط اشیا باشند. سایبان ماشین می تواند به خوبی این مشکل را برطرف کند.

استفاده از پوشش پارچه ای برای سایبان ماشین

این گرما روی لاستیک های اتومبیل تاثیر می گذارد

بیشتر در هوای گرم نسبت به زمستان لاستیک ها دچار آسیب دیدگی می شوند. دلیل آن افزایش دمای بالا می باشد. شما باید لاستیک های خود را در تابستان زیاد بررسی کنید. با داشتن یک سایبان خودرو خوب همیشه وسیله نقلیه شما در سایه قرار می گیرد.

ویژگی های یک سایبان متحرک

از ویژگی های یک سایبان خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سایبان به صورت کنترل از راه دور
 • می تواند از چندین عنصر محافظت کند.
 • دمای ماشین را تا 36 درجه سانتی گراد می تواند کنترل کند.
 • نصب و استفاده از آن آسان می باشد.
 • در همه اتومبیل ها کاربرد دارد.
 • تنوع بالا در رنگ و طرح

سایبان ماشین از وسیله نقلیه شما محافظت خواهد کرد

این می تواند یکی از دلایل مهم برای داشتن سایبان باشد، چون گرمای خورشید می تواند رنگ اتومبیل را از بین ببرد و اگر شما بخواهید دوباره ماشین خود را رنگ کنید و دوباره آن را زیر نور خورشید بزارید، دوباره کاری خواهد شد. بهتر است بجای اینکه هر بار ماشین خود را رنگ کنید، یکبارهزینه سایبان خودرو را بدهید تا سالیان طولانی برای شما کار کند.

با نصب راحت سایبان، ماشین خود را در برابر این اشعه های مضر خورشید محافظت خواهید کرد.

وسیله نقلیه شما دیگر زیاد داغ نخواهد شد

این گرما می تواند خیلی شما را اذیت کند، وقتی خودرو را پارک کردید و بعد از گذشت چندین ساعت می خواهید سوار شوید این گرما باعث آزار و اذیت شما خواهد شد و شما نمی توانید برای خنک کردن ماشین زیر نور خورشید کاری انجام دهید.

اگر خودروی شما بیش از حد گرم شود، می تواند باعث خرابی وسیله نقلیه شما شود.

سایبان ماشین متحرک در تابستان از خودرو شما محافظت می کنند

در هوای گرم تابستان رانندگی ممکن است آسیب پذیر باشد، وقتی بیشترخطرناک می شود که ماشین برای مدت طولانی زیر نور آفتاب بماند و وقتی که می خواهید وارد ماشین خود شوید؛ به دلیلی که هوای گرم داخل اتومبیل شما می باشد احساس می کنید در معرض مستقیم نور آفتاب هستید.

این می تواند به سلامت شما و اتومبیلتان صدمات جدی وارد نماید. نگهداری کودکان هم در این ماشین های داغ می تواند نیز خطرناک باشد. این موارد دلایلی بودند که شما متوجه شوید که به یک سایبان برای ماشین خود احتیاج دارید.

خسارت های نداشتن سایبان خودرو

در ادامه به چند تا مورد مهمی که باید حتما از سایبان استفاده کنید اشاره خواهم کرد. وگرنه مشکلات زیر بوجود می آید.

از بین رفتن رنگ ماشین ناشی از خورشید

گرمایی که خورشید دارد می تواند باعث ایجاد یک عکس العمل مخرب در بدنه خودرو شما شود که در نهایت باعث سوختگی و از بین رفتن رنگ ماشین می شود. نکته دیگر این می باشد که اگر رنگ ماشین شما از بین برود باید هزینه زیادی متحمل شوید.

پیر شدن داخل ماشین با دمای بالا

یکی از شرایطی که مردم می خواهند اتومبیل کارکرده و دست دوم بگیرند به چشم انداز داخل آن نگاه می کنند، برای آن ها مهم این است که هنوز فضای داخل ماشین خوب است یا نه.

وقتی فضای داخلی و خارجی ماشین فرسوده باشد، ارزش خودرو خیلی کاهش پیدا می کنند، برای پیشگیری از این اتفاق، بهترین کار این است که سایبان ماشین داشته باشید، شما حتی می توانید این سایبان های جدید را از راه دور کنترل کنید.

سایبان ماشین نوع متحرک

 

این نوع سایبان  برای محافظت از انواع وسیله های نقلیه در مقابل عواملی مثل آب و هوایی که می تواند به وسیله نقلیه آسیب بزند خیلی مهم می باشد. شما باید به دنبال محصولی باشید که سال های طولانی خدمات خوب و بی دردسری برای شما فراهم کند.

سایبان خودرو نوع متحرکش می توانید شما در حیاط خانه ها، فرودگاه ها، بیرون رستوران ها و… مشاهده کنید و خیلی از افراد آن ها را برای مصارف عمومی قرار می دهند تا افراد با خیال راحت ماشین خود را در این مکان پارک کنند.

انواع سایبان خودرو متحرک

در سال های اخیر، تولید کنندگان سایبان های مختلفی تولید کردند و هدف آن ها راحتی کاربران بود. در حال حاضر دو نوع سایبان ماشین وجود دارد که می توان در پارکینگ ماشین از آن استفاده کرد.

 • سایبان متحرک خودرو
 • سایبان ثابت خودرو

این سایبان های خودرو طراحی های مختلفی دارند که می توانند به راحتی نیازهای بسیاری از مشتریان را برآورده کنند. سایبان هایی که شما امروزه در بازار مشاهده می کنید، سایبان های قابل حمل می باشند و می توان به صورت دستی و خودکاری آن را باز و بسته کرد.

می تواند اتومبیل ها را در برابر وسایل های نقلیه، اشعه ماورا بنفش UV، باران، خاک و گرد و غبار محافظت کند و اتومبیل ها در برابر هر نوع خطری ایمن باشند.

مزایای استفاده از سایبان خودرو

 1. باعث افزایش طول عمر اتومبیل ها می شوند.
 2. سایبان ها، ماشین شما را در برابر گرد‌ و‌غبار، باران، تگرگ، نور خورشید و… عواملی دیگر محافظت می کنند.
 3. می تواند اتومبیل شما را در برابر فضولات پرنده ها و حشرات محافظت کند، چون فضولاتی که توسط پرندگان ایجاد می شوند مواد شیمیایی بی شماری دارند که می تواند رنگ اتومبیل شما را خراب کند.
 4. وقتی شما ماشین خود را زیر یک سایبان پارک می کنید باعث می شود ماشین شما همیشه خنک باشد. حتی این سایبان خودرو می تواند وسیله شما را در برابر دزدیده شدن محافظت کند؛ به همین دلیل بیشتر سازندگان ترجیح می دهند از سایبان متحرک ماشین خود استفاده کنند.
 5. وقتی ماشین خود را زیر یک سایبان پارک کنید دیگر نگران پاک کردن برف از وسیله نقلیه خود نخواهید شد.
 6. برخی از وسایل های نقلیه مانند موتور سیکلت در برخی از ماه های سال ممکن است استفاده نشود، می توانید آن ها را در فصل غیر مجاز در داخل یک سایبان نگه دارید، اینگونه ارزش خودش را از دست نمی دهد.

سایبان جمع‌شونده مخصوص استخر

مناسب‌ترین نوع این سایبان در مناطق گرمسیر سقف متحرک برقی می‌باشد که با پوشش پارچه و سقفی از متریال آلومینیوم براحتی تا ده متر بازشده و با دارابودن نورپردازی شبها جلوه استخر شما را زیباتر می‌کند.

اما اگر استخر شما در منطقه سردسیر واقع است سایبان از پوشش‌های جمع‌شونده پلی کربنات گزینه بهتری خواهدبود زیرا هم روی سقف و هم ئیواره‌ها قرارگرفته و پوشش کاملی برای فضای شما خواهدداشت، همچنین فضای مطبوعی برای استخر در فصل زمستان ایجاد می‌کند.

سایبان جمع‌شونده مخصوص پارکینگ

این مدل سایبان  برای پارکینگ سقف‌های جمع‌شونده برقی با استراکچر فلزی و محکم پیشنهاد ماست تا کل فضا را بطور دائم پوشش دهد و البته برای پارکینگ دائمی و پارکینگ چند خودرو و سایبان‌های بازویی پاسخگو نمی‌باشد.

سایبان جمع‌شونده مخصوص زمین های ورزش

در این مدل سایبان‌های کوچک مناسب زمین‌های ورزشی و فضاهای بزرگ نبوده و در کارهای صنعتی نیازمند پوشش‌دهی می‌باشیم. به همین جهت برای استادیوم‌های ورزشی از سقف‌های بزرگ استفاده می‌شود که بوسیله موتورهای صنعتی و بسیار قوی روی ریل‌های فولادی به حرکت در می‌آیند و دهانه‌های بیش از سی متر را پوشش می‌دهند.

سایبان جمع‌شونده مسافرتی

این سایبان‌ ماشین بیشتر برای کمپ‌ها و مسافرت به کار برده می‌شوند و با سوارکردن آن برروی خودروها سایه محدودی در کنار آن ایجاد می‌کند. این مدل بسیار سبک بوده و براحتی با برق خود خودرو یا بصورت دستی باز و بسته می‌شود.

سایبان جمع‌شونده مخصوص مغازه

همانطور که در گذشته بروی حجره‌ها و مغازه‌ها از سایبان‌هایی برای تامین سایه استفاده می‌شده، امروزه نیز با استفاده از سایبان‌های برزنتی که شیب کمی به سمت پایین دارند این نیاز برطرف می‌شود. نقطه ضعف این نوع سایبان‌ها عمر کمشان است و می‌توانند بصورت موقتی در ساعات گرم و پر تابش که نور مزاحم کسب و کار می‌گردد، به کار برده‌شده و امکان چاپ لوگو و نام برند بر روب آن‌ها نیز به‌ جهت تبلیغات میسر است.

سایبان جمع‌شونده مخصوص کافه

این سایبان برای فضاهای کوچک کافه‌ها با پوشش‌دهی حداکثر تا دو متر امکان کاربری می‌دهد.

سایبان جمع‌شونده مخصوص رستوان

برای رستوران‌هایی که دارای فضای باز می‌باشند استغاده می‌شود و سقف متحرک برقی نیز با توجه به میزان نور موردنیاز و کاربری تجاری گزینه مناسبی برای رستوران می‌باشد.

مزیت این مدل امکان اجرای آن بئون نیاز به ستون‌گذاری و همچنین نورپردازی در زیر سایبان و جمع شوندگی بدون سر و صدای زیاد بوسیله ریموت کنترل می‌باشد.

از تبخیر شدن بنزین جلوگیری می کند

در روز های گرم تابستان ارزان ترین سایبان خودرو هم می تواند به شما کمک کند.

چون گرمای شدید تابستان باعث تبخیر بنزین می شود و این به ضرر شما خواهد شد، پس من این توصیه را به شما می کنم که حتی ارزان ترین سایبان ماشین را هم که شده تهیه کنید تا از این ضررات دوری کنید.

مدل‌‌های مختلف سایبان ماشین

در این مطلب به بررسی انواع سایبان‌  و مناسبات به کارگیری آن‌ها در فضاهای مختلف بری سهولت در خرید و بکارگیری آن‌ها می‌پردازیم.

سایبان  مدل تاشو

این نوع سایبان بر اساس متریال تشکیل‌دهنده و نوع سیستم محرک آن انواع مختلفی دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهدشد:

سایبان تاشوی برقی

در این نوع ازسایبان  برق و الکتریسیته نیروهای محرک برای جمع‌کردن سایبان هستند.برای استفاده از این سایبان از موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود که دارای قدرت بالا و مصرف کم برق می‌باشند و بدون نیاز به نیروهای انسانی و فقط با فشردن یک کلید برق یا دکمه ریموت کنترل می‌توان آن را به کارگرفت.

سایبان تاشوی ثابت

این مدل بر مبنای مکانیزم‌های مکانیکی کار می‌کند. مثل روش: کشیدن اهرم، چرخاندن میله و

سایبان  مدل جمع شونده

تقسیم‌بندی این نوع از سایبان‌   بر اساس کاربردهای آن در زندگی روزمره انجام می‌شود و هر مدل از سایبان‌های جمع شونده برای محیط و کاربری خاصی مناسب می‌باشد که در این مقاله علاوه بر کاربری جهت ماشین به موارد مختلف و بیشتری اشاره خواهیم‌کرد:

سایبان جمع‌شونده مخصوص ماشین

این مدل برای محیط‌های ویلایی با یک یا دو پارکینگ مناسب می‌باشد و مناسب‌ترین آن‌ها سایبان بازویی می‌باشد که نصب آن بسیار آسان بر روی دیوار انجام می‌شود، وزن آن بسیار کم بوده و به آسانی به عرض خودرو باز می‌شود.

چگونه باید سایبان ماشین را نصب کرد؟

شاید فکر کنید که برای نصب سایبان هر ماشین نیاز به یک نصاب حرفه ای دارید و حتما روش خاصی وجود دارد و شما آن را نمی دانید؟
خوشبختانه باید بگویم که اصلا شما نیاز به زمان زیادی ندارید تا آن را نصب کنید، شما فقط باید آن سایبان را روی سقف ماشین خود قرار دهید و حتما باید بند های آن را محکم کنید.
باید چند قدم عقب بایستید و به کمک ریموتی که دارد می توانید آن را باز و بسته کنید.
به همین راحتی می توانید سایبان ماشین خود را بدون کمک نصاب مخصوص نصب کنید.
شاید حتی کمتر از چند دقیقه زمان شما را بگیرد و اصلا مانند سایبان های دیگر نمی باشد که نصاب ها خیلی درگیر نصب آن می باشند.
سایبان‌های ماشین در هر شرایط محافظ خوبی برای شما خواهند بود
حتما شما هر روز مسافت زیادی طی کنید تا به پارکینگ بروید، این رفت و آمد می تواند طاقت فرسا باشد، شما با محاسبه بنزین و رفت و آمدی که دارید می توانید محاسبه کنید و بجای آنکه هر روز این رفت و آمد را داشته باشید یک سایبان خوب برای ماشین خود تهیه کنید.
هیچ نگرانی وجود ندارد چون حتی شما با خرید ارزان ترین سایبان‌های ماشین می توانید این مشکل را حل کنید و اصلا فکر نکنید که گرون ترین سایبان می تواند برای شما خوب باشد، حتی این سایبان های ارزان هم می تواند کارایی برای شما داشته باشد.
شما با داشتن چتر خودرو دیگر نیازی به پارکینگ ندارید و این چتر ها به راحتی می توانند از ماشین شما محافظت کنند.
این سایبان های ماشین با ساختاری که دارند به راحتی می توانند از ماشین شما محافظت کنند.

 

خرید ارزان ترین سایبان ماشین

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که از کجا باید بهترین سایبان خودرو را تهیه کنید؟
اگر می خواهید مناسب ترین قیمت سایبان خودرو را بدانید باید با انواع سایبان خودرو شما را آشنا کنم.
شما با سرچ کلمه ارزان ترین سایبان خودرو می توانید انوع مختلف سایبان ها را مشاهده کنید، شاید انتخاب برای شما سخت باشد، برای همین ما سعی کردیم در این مقاله شما را کاملا آشنا کنیم تا اتخاب مناسبی را داشته باشید.


قیمت سایبان خودرو به چه عوامل هایی بستگی دارد؟
باید از کجا متوجه شویم سایبان های ماشینی که خریداری می کنیم قیمت آن مناسب است یا خیر؟
همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردم سایبان خودرو انواع مختلفی دارد و انتخاب نوع آن به شما بستگی دارد، بیشتر افراد به سمت خرید سایبان سیار می روند؛ به این دلیل که می شود آن را خیلی راحت جا به جا کرد و بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کرد.
نکته بعدی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که شما باید سایبان خود را از یک شرکت که مورد اعتماد شما است خرید خود را انجام دهید.
در ایران شرکت های کمی هستند که این سایبان هارا تولید می کنند، ولی باز هم انتخاب برای مشتری ها می تواند سخت باشد.
اگر شما از یک شرکت معتبر خرید خود را انجام دهید؛ در این صورت می تواند با اطمینان بگویید که قیمت مناسبی را پرداخت کرده اید.
در زمان خرید ارزان ترین سایبان خودرو شما باید به پارچه و قطعاتی که در این وسایل استفاده
می شود دقت کافی داشته باشید، ارزان ترین سایبان خودرو در بازار جنس های متنوعی دارد و این شما هستید که انتخاب می کنید پس باید شما در این زمینه ها تحقیق کنید تا با مشکلات زیادی رو به رو نشوید.
چگونه باید سایبان خودرو را نصب کرد؟

 

شاید فکر کنید که برای نصب سایبان ماشین نیاز به یک نصاب حرفه ای دارید و حتما روش خاصی وجود دارد و شما آن را نمی دانید؟
خوشبختانه باید بگویم که اصلا شما نیاز به زمان زیادی ندارید تا آن را نصب کنید، شما فقط باید آن سایبان را روی سقف ماشین خود قرار دهید و حتما باید بند های آن را محکم کنید.
باید چند قدم عقب بایستید و به کمک ریموتی که دارد می توانید آن را باز و بسته کنید.
به همین راحتی می توانید سایبان خودرو خود را بدون کمک نصاب مخصوص نصب کنید.
شاید حتی کمتر از چند دقیقه زمان شما را بگیرد و اصلا مانند سایبان های دیگر نمی باشد که نصاب ها خیلی درگیر نصب آن می باشند.
سایبان خودرو در هر شرایط محافظ خوبی برای شما خواهد بود
حتما شما هر روز مسافت زیادی طی کنید تا به پارکینگ بروید، این رفت و آمد می تواند طاقت فرسا باشد، شما با محاسبه بنزین و رفت و آمدی که دارید می توانید محاسبه کنید و بجای آنکه هر روز این رفت و آمد را داشته باشید یک سایبان خوب برای ماشین خود تهیه کنید.
هیچ نگرانی وجود ندارد چون حتی شما با خرید ارزان ترین سایبان های ماشین می توانید این مشکل را حل کنید و اصلا فکر نکنید که گرون ترین سایبان می تواند برای شما خوب باشد، حتی این سایبان های ارزان هم می تواند کارایی برای شما داشته باشد.
شما با داشتن چتر خودرو دیگر نیازی به پارکینگ ندارید و این چتر ها به راحتی می توانند از ماشین شما محافظت کنند.
این سایبان های ماشین با ساختاری که دارند به راحتی می توانند از ماشین شما محافظت کنند.

 

دزدیدن سایبان پارکینگ به هیچ عنوان امکان پذیر نیست!

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد دچار آن میشوند این است که با دیدن سایبان ماشین از خرید کردن آن پشیمان می شوند. زیرا گمان می کنند که این محصول علاوه بر اینکه به خوبی نمی تواند نیازهای آنها را برطرف کنند ممکن است به راحتی دزدیده شود.

اما اگر شما به خوبی به این محصول نگاه کنید می توانید به راحتی مواد اولیه با کیفیت این محصول را ببینید و تشخیص دهید که از چه موادی استفاده شده است. بهتر است بدانید که یکی از ویژگی های مهم این محصول که موجب شده است در بازار طرفداران زیادی را به خود جذب کند این است که؛ با نصب کردن این سایبان ماشین بر روی اتومبیل خود می توانید علاوه بر جلوگیری از دزدیده شدن محصول از دزدیده شدن ماشین نیز جلوگیری کنید.

بنابراین اولین اشتباهی که باعث می شود افراد از خرید این محصول منصرف شوند، این است که گمان می کنند این محصول را می توان به راحتی دزدید. و آن ها با خرید آن پول خود را هدر دادند. اما باید بگویم که ساخت و تولید این سایبان های سیار به قدری دقیق است که فکر همه جا را کرده است.

اگر شما نیز جزو افرادی هستیم که گمان می کنید این سایبان ها را می توان به راحتی دزدید؛ بهتر است بدانید که این مشکل قابل حل است و دزدیدن سایبان پارکینگ به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. زیرا برای آنها از بندهایی استفاده شده است که در مقابل پاره شدن، بریدن و غیره مقاومت بسیار زیادی دارند. بنابراین لازم نیست نگران دزدیده شدن این نوع سایبان ماشین باشید زیرا آنها بسیار مقاوم تر از این حرف ها هستند. پس سعی کنید بهترین نوع آن را انتخاب کنید و از آن به آسودگی خاطر از آن استفاده کنید و از ویژگی های آن بهره مند شوید.

این محصول ویژگی های بسیار خوبی دارد که می‌تواند به شما در حفظ و نگهداری اتومبیل خود کمک کند. زیرا با استفاده از سایبان خودرو چتری شما می توانید در هر مکانی که قرار است خودرو خود را پاک کنید، آن را به راحتی نصب کنید و از خودرو خود در برابر نور خورشید و عوامل طبیعی مثل برف و باران و طوفان حفاظت کنید.

سنسور باد سایبان برقی چیست و از مزایای آن چه می دانید؟

برای اینکه بدانید سنسور باد سایبان برقی چیست، ابتدا لازم است آشنایی جزئی با سایبان داشته باشید. در واقع سایبان، یک سقف ثابت یا متحرک است که با اتصال به بخش های خارجی دیوار، مکان مورد نظر را در برابر شرایط نامساعد جوی مانند : باد، گرد و خاک و بارندگی محافظت می نماید. به تدریج با پیشرفت فناوری انواع سایبان ماشین، پارکینگ و… تولید و به بازار عرضه شد. این سایبان ها هم به صورت برقی و هم مکانیکی طراحی شده اند که هر کدام دارای مزیت های خاص خودشان هستند. البته سایبان های برقی از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که کار کردن با آن راحت تر بوده و امکانات خوبی در اختیار کاربر می گذارد.

سایبان برقی، مجهز به یک موتور الکتریکی بوده و کنترل آن به کمک یک ریموت صورت می گیرد. در صورتی که قصد خرید سایبان ماشین دارید، این سایبان گزینه خوبی برای حفاظت از خودرو شما به حساب می آید. نکته مهمی که در استفاده از تمامی سایبان ها باید به آن توجه نمود این است که چنانچه شاهد وضعیت بد آب و هوایی به خصوص وزش بادهای شدید باشیم، احتمال خسارت به این سایبان ها وجود دارد. به منظور جلوگیری از بروز مشکلات این چنینی توصیه می شود که با شروع وزش بادهای شدید، از قرار دادن این سایبان ها در حالت نیمه باز خودداری نموده و سعی کنید آن را در وضعیت کاملا بسته قرار دهید.

حال ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چنانچه با وزش بادهایی با سرعت بالا، در آنجا حضور نداشته باشیم و یا بنا به شرایطی، امکان بستن سایبان وجود نداشته باشد، باید چه کنیم؟ باید بگوییم که در این گونه مواقع وجود سنسور باد، یک راه حل عالی و بی نظیر است.

در واقع مکانیسم این سنسور به این صورت است که میزانی از سرعت و شدت باد به عنوان پیش فرض برای آن تعریف می شود. به طور مثال، می توان این گونه تعیین کرد: در صورتی که سرعت وزش باد از 50 کیلومتر بر ساعت بیشتر شد، سایبان ماشین جمع شود. به این ترتیب با این راهکار ساده، می توان از ورود آسیب های احتمالی به خودرو ممانعت نمود.

ویژگی های مهم سنسور باد سایبان برقی

برای اینکه این سنسور میزان سرعت باد و شدت آن را به درستی تشخیص دهد، به تعدادی قاشقک مجهز شده است. به کمک این قاشقک ها، سنسور قادر به تحمل نیروی زیاد خمشی خواهد بود. به عبارتی دیگر در زمان هایی که وزش باد عادی باشد، این قاشقک ها میزان سرعت باد را تشخیص می دهند؛ اما در صورتی که میزان سرعت باد از سطح تعیین شده برای سنسور تجاوز کند، احتمال شکستن و جداشدن اتصالات این قاشقک ها وجود دارد؛ بنابراین در این گونه مواقع، سنسور باد به طور خودکار سایبان خودرو را جمع می کند تا از شکستن و خراب شدن سایبان جلوگیری نماید.

همچنین از نظر ابعاد، دارای حجم کمی بوده و این امر کمک می کند تا برای نصب سایبان در فضای کوچک هم مناسب باشد. مهمترین ویژگی سنسور باد مقاومت بالای آن در برابر گرد و خاک و رطوبت می باشد. لازم به ذکر است که این سنسور، می تواند در موارد مختلفی مانند : سایبان خودرو، فروشگاه ها و پارکینگ منزل شما هم مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع هدف اصلی ساخت این محصول، جلوگیری از ورود خسارت به دلیل شرایط نامساعد جوی، به خودرو و یا فروشگاه شما می باشد.

چرا باید از سایبان ماشین استفاده کنیم؟

یکی از سوال هایی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که چرا باید از سایبان ماشین استفاده شود؟ توجه داشته باشید که دلایلی زیادی وجود دارد برای استفاده از سایبان خودرو که در ادامه آن را برای شما شرح می دهیم.

وجود سایبان اتومبیل موجب می شود تا شرایط بد جوی به خودروی شما آسیب وارد نکند. و از خودروی شما در برابر هر گونه برف و باران و پرتاب سنگ یا هر چیز دیگر بر روی آن؛ حفاظت می کند و شما دیگر لازم نیست نگران خودرو خود باشید.

علاوه بر این مواری که در بالا ذکر شد، نور آفتاب به مرور زمان به رنگ بدنه ی خودرو آسیب وارد می کند و از بین می برد. همین امر موجب می شود که هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری خودرو بسیار زیاد شود. بنابراین با این وجود شما از خرابی بدنه و استهلاک خودرو در زمستان هم در امان نخواهید بود. زیرا سرما و یخ و برف به بدنه و موتور آسیب وارد می کند. در روز هایی برفی هم اگر سایبان پارکینگ خودرو وجود نداشته باشد، تمام سطح ماشین را برف خواهد گرفت و تقریبا استفاده از ماشین غیر ممکن می شود.

شما می توانید از شرکت های معتبر در هر جای ایران سایبان با قیمت مناسب را برسی کنید و سپس سایبان اتومبیل مورد نیاز خود را سفارش دهید.

مقاومت بالای سایبان پارکینگ در هر شرایطی

یکی از نکات مهمی که درباره این سایبان ماشین ها وجود دارد این است که، این محصول با آب و هوای محل زندگی شما سازگاری دارد.  نکته یا که باید شما به آن دقت کنید، این است که در هنگام خرید این محصول باید همه ی موارد را در نظر داشته باشید. در هنگام خرید همه ی موارد را در نظر بگیرید. سعی کنید بهترین چتر و اسکلت را انتخاب کنید.

کشور زیبای ما از تنوع آب و هوایی زیادی در شهر های مختلف برخوردار است. به عنوان مثال شهری در تمام ایام سال باران دارد ولی شهری دیگر در بیشتر روزهای سال آفتابی است. به همبن خاطر پایداری چادر سایبان در شرایط مختلف؛ متفاوت است و بایستی به جنس آن توجه کرد.

به عنوان مثال اگر شما در شهری زندگی می کنید که تمام ایام سال هوایی بارانی و مرطوب دارید؛ باید برای انتخاب پارچه ی چتر خود این موارد را در نظر بگیرید، تا چتری متناسب با هوای بارانی و مرطوب نصب کنید. یا اگر مثلا در شهری که بیشتر ایام سالش آفتابی می باشد، زندگی می کنید. بهتر از چتر های متناسب با هوای آفتابی استفاده کنید.

مورد دیگری که در زمان خرید باید به آن توجه کنید این است که ابعاد و اندازه های محل نصب را بدانید. شما می توانید برای اندازه گیری محل از نیروی های شرکت استفاده کنید. بهتر است بدانید که سایبان خودرو به اندازه کافی محکم می باشد و محل بسیار مناسبی را برای پارک خودروی شما ایجاد می کند. این مورد علاوه بر اینکه از خودرو در برابر آفتاب محافظت می کند. سایبان پارکینگ مانع تابش مستقیم  اشعه های مخرب نور آفتاب می شود و همین طور اجازه عبور رطوبت را به هیچ عنوان نمی دهد. همین طور مطمئن باشید که هیچگاه بر روی چادر سایبان پوسیدگی و قارچ را مشاهده نخواهید کرد.

یک نوع سایبان در بازار ها وجود دارد که سایبان اتوماتیک نام دارد. این سایبان ها بدون دخالت دست این امکان را دارند تا باز و بسته شوند. تنها با یک ریموتمی توان آنها را باز و بسته کرد. شما می توانید در زمان هایی که ماشین اتان در حیاط وجود دارد سایابن را باز کنید و در دیگر ساعات روز که ماشین در داخل حیاط نیست، سایبان را جمع کنید و از نور آفتاب و روشنایی استفاده کنید.

آشنایی با یک نوع سایبان ماشین اتوماتیک

ایده طراحی و ساخت چتر خودرو اتوماتیک، زمانی به وجود آمد که در بازار تقاضای زیادی برای خرید سایبان ماشین قابل حمل، دیده شد و کمبود این نوع سایبان احساس گردید. هدف از تولید آن علاوه بر محافظت از خودرو در برابر شرایط نامساعد جوی و تابش مستقیم آفتاب، جلوگیری از سرقت هم می باشد.پس اگر شما هم دارای خودرو هستید و به نگه داری و مراقبت درست از آن اهمیت می دهید، با ما همراه باشید تا در ادامه با این مزیت مهم بیشتر آشنا شویم و ببنیم که نحوه عملکرد آن، چگونه بوده و در هنگام نصب باید چه نکات مهمی را در نظر داشته باشیم؟

از مهمترین ویژگی های این سایبان خودرو اتوماتیک که به آن چتر خودرو نیز گفته می شود، حفاظت از ماشین در مقابل ضربه و برخورد اجسام و بارندگی و تابش آفتاب می باشد. هم چنین این نوع سایبان به راحتی قابل حمل است و مشکلی از بابت جابه جایی آن نخواهید داشت. یک مزیت بزرگ چتر خودرو، ممانعت از سرقت است؛ چرا که در چهار سوی خودرو به منظور حفظ تعادل سایبان خودرو اتوماتیک، قلاب هایی نصب می شود که در داخل طناب آن، سیم هایی از جنس استیل قرار داده شده است. از آنجایی که بریدن این طناب ها کار آسانی نیست، بنابراین سارق، امکان ربودن خودرو شما را نخواهد داشت!

نحوه نصب چتر خودرو  

با کشیدن اهرم چتر خودرو یا سایبان ماشین اتوماتیک، به دلیل دارا بودن مگنت قوی، بلافاصله به سقف خودروی شما می چسبد. این محصول در ابعاد 4 متر برای ماشین های کوچک، 4.60 متر برای ماشین های استاندارد و 5 متر جهت استفاده برای ماشن های وارداتی به بازار عرضه شده است و وزن آن حدود 6 تا 8 کیلو می باشد. همچنین باتری آن به گونه ای در نظر گرفته شده که شما تنها با یک بار شارژ آن، می توانید تا 100 بار از آن استفاده کرده و آن را باز و بسته نمایید. یک پاور بانک نیز در آن قرار داده شده که قابل جدا شدن از موتور می باشد؛ به کمک این پاوربانک می توانید تلفن همراه خود را نیز شارژ نمایید.

برای نصب این سایبان خودرو اتوماتیک، آن را از کاور مخصوص در آورده و روی سقف ماشینتان درست در مرکز قرار دهید. پس از کشیدن اهرم مگنت آن، باید مطمئن شوید که سایبان چتری به سقف خودروی شما چسبیده باشد. دقت کنید که بند آن یا هر مانعی دیگر در زیر آن قرار نگرفته باشد تا به خوبی به سطح ماشین بچسبد. حالا بند اصلی سایبان را که به بدنه نیز متصل است، بیابید و در داخل ماشین بگذارید و درب را ببندید. حالا می توانید دکمه ON دستگاه را بزنید و از طرق ریموت آن، سایبان را باز نمایید.

پیشنهاد می کنیم دو بند که در جلو و عقب سایبان اتومبیل اتوماتیک وجود دارد را در آینه بغل خودرو و درب های عقب بیاندازید تا از بابت ممانعت از آسیب های محیطی و شرایط نامساعد جوی مانند: باد و باران  و یا دستبرد دیگران، خیالتان راحت باشد. برای مواقعی که می خواهید سایبان خودرو را را جمع کنید هم لازم است حتما بندها باز گردد و سپس به کمک ریموت، آن را ببندید. در صورتی که به این نکته دقت نکنید و در حالی که بندها آزاد نشده دکمه ریموت را بزنید، باعث آسیب جدی و صدمه به دستگاه خواهید شد!


آشنایی با مزیت های سایبان خفاشی آفرود

اگر به دنبال تهیه یک سایبان ماشین مناسب برای خودروی خود باشید، حتما قبل از اقدام برای خرید، به تحقیق و مطالعه در این مورد می پردازید؛ تا بدانید که دقیقا کدام مدل سایبان برای نیاز شما ضروری تر است؟ در این مطلب سعی کردیم تا شما را با سایبان خفاشی ماشین و انواع آن آشنا سازیم تا ابتدا در مورد مزایا و ویژگی های مهم آن، مطالعه نمایید و بدانید که چه فاکتورهایی در قیمت آن تاثیرگذار است؟ و سپس با اطلاعاتی دقیق و جامع، اقدام به خرید نمایید. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

در واقع اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که علاقه مند به طبیعت گردی با آفرود و کمپینگ در دل کویر و جنگل هستید، باید بگوییم که سایبان ماشین، مدل خفاشی جزو تجهیزات ضروری برای شما به شمار می رود. شما با تهیه این سایبان، علاوه بر اینکه از خودروی خود در برابر شرایط نامساعد جوی و یا تابش مستقیم آفتاب محافظت می کنید، می توانید مکانی مناسب برای کمپ در طبیعت را فراهم نمایید.

هر فردی دارای سلیقه و علاقه متفاوتی با بقیه افراد است؛ عده ای ترجیح می دهند سفر تفریحی امن و بدون دردسر داشته باشند، اما عده ای دیگر سفرهای پرهیجان، که کمی با چاشنی ترس آمیخته باشد را بیشتر دوست دارند!

این دسته از افراد با خودروهای شاسی بلند خود مانند : لندکروز، پاترول و … به کویرگردی یا تفریح در طبیعت می پردازند.البته در این گونه سفرها، لازم است که تجهیزات مورد نیاز هم به همراه خود داشته باشند. یکی از این ابزارهای ضروری و مهم، سایبان خودرو می باشد که  خودروی شما را از آفتاب سوزان در دل کویر و یا بارش های برف در ارتفاعات محافظت می نماید. به ویژه برای خودروهای «کانورتیبل» یا «سقف جمع شونده»، جزو تجهیزات بسیار ضروری به حساب می آید. سایبان خفاشی آفرود، گزینه ای مناسب برای این گونه مواقع می باشد که اغلب به شکل روکشی از جنس برزنت یا پلی استر بر روی یک سازه فلزی سبک می باشد که نصب آن نیز به آسانی انجام می گردد.

انواع سایبان خفاشی ماشین

به طور کلی سایبان ماشین دارای تنوع زیادی در بازار می باشد؛ سایبان خفاشی هم بر اساس ویژگی های مختلف به دو دسته : «خفاشی ساده» و «خفاشی اتاقک دار» تقسیم می گردد. مدل ساده آن، دارای پایه های فلزی به همراه روکش پلی استر می باشد که استفاده از آن راحت بوده و به سادگی باز و بسته می گردد. از آنجایی که این مدل سایبان خفاشی دارای وزن کمی می باشد، می توانید به راحتی آن را در قسمت باربند خودرویتان، نصب نمایید و با خیالی آسوده به تفریح و خوش گذرانی در دل طبیعت بپردازید و نگرانی جهت حفاظت از خودرو خود نداشته باشید.

نوع دیگر سایبان ماشین، مدل خفاشی اتاقک دار می باشد که به عزیزانی پیشنهاد می گردد که قصد سفری چند روزه به طبیعت را دارند.این سایبان در قیاس با مدل ساده آن، بزرگ تر بوده و پایه های آن دارای قطر و ضحامت بیشتری می باشد. به  دلیل متراژ بیشتر آن نیز، شما از فضای بیشتری برای استراحت در طبیعت برخوردار خواهید بود.از مهم ترین ویژگی های سایبان خفاشی آفرود، که طی سال های اخیر با استقبال زیادی در بازار رو به رو شده است می توان به  نصب آسان، استفاده راحت، چند منظوره بودن آن، به این معنی که برخی از مدل ها دارای اتاقک هستند تا علاوه بر حفاظت از خودرو، محلی برای کمپینگ هم باشد، اشاره نمود.

عومل مختلفی در تعیین قیمت این نوع سایبان ماشین، تاثیرگذار هستند؛ اما یکی از دلایل مهم در قیمت سایبان خفاشی آفرود، جنس روکش آن می باشد. مثلا پارچه برزنتی و کانتینری یا پلی استر هر کدام دارای مقاومت متفاوتی می باشند. یا اندازه و متراژ سایبان و نوع ساده یا اتاقک دار بودن نیز از فاکتورهای مهم، در قیمت آن می باشد. بدیهی است که مدل اتاقک دار به دلیل داشتن مزیت فضای بیشتر گران تر از نوع ساده آن خواهد بود.

آشنایی با سایبان ماشین بدون پایه

یکی از انواع طراحی های موجود برای سایبان ماشین، سایبان بدون پایه می باشد. همانطور که می دانید وسیله ی نقلیه ی شما جزو وسایل گرانبهای شما محسوب می شود؛  بنابراین باید در حفظ و نگهداری آن تلاش کنید. یکی از راه های حفاظت از خودرو ها این است آنها را در پارکینگ ها نگهداری کنید. اما همه ی خانه ها از پارکینگ برخوردار نمی باشند؛ در چنین شرایطی بهتر است از سایبان های ماشین استفاده شود.

دلیل اینکه می گویند برای حفاظت بیشتر از ماشین ها بهتر است در پارکینگ ها نگهداری شوند؛ این است که پارکینگ دارای سقفی می باشد که اجازه نمی دهد تابش مستقیم آفتاب به آن برخورد کند و همین طور دیگر برف و باران نمی تواند به سطح خودرو آسیب وارد کند. همه ی این مواردی که گفته شد جزو مواردی هستند که می توانند در دراز مدت به خودرو شما آسیب جدی وارد کنند.

بنابراین بهتر است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خودرو، از یک سایبان خودرو در حیاط خانه یا ویلای خود استفاده کنید. سایبان اتومبیل در انوع محیط های مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و … کاربرد دارد. جالب است بدانید که به دلیل افزایش یافتن استفاده مردم از ماشین، استفاده از سایبان نیز افزایش پیدا کرده است.

به دلیل وجود انواع طرح ها و فرم های متنوع در مدل های خاص و مناسب برای سایبان ها، آن ها علاوه بر کاربرد اصلی اشان، زیبایی فضا را نیز بیشتر می کنند. شما می توانید هر طرح یا مدلی که با فضای خانه ی شما هماهنگی دارد را انتخاب کنید تا موجب زیبا تر شدن فضا شوید. سایبان های ماشین بر اساس پایه هایشان دسته بندی دارند. این دسته بندی کلی به دو دسته عمده تقسیم می شود:

سایبان با پایه

سایبان بدون پایه

سایبان با پایه خود به تنهایی دارای انواع بسیار زیادی می باشد. این دسته از سایبان ها این امکان را دارند که در هر دو طرف خود دارای پایه باشند. حتی ممکن است یک سایبان با چهار تا پایه در چهار سمت آن و در صورت نیاز با پایه هایی در وسط آن اجرا شود. از دیگر مدل های این دسته از سایبان ماشین، سایبان هایی می باشند که فقط در یک سمت خود از پایه برخوردار هستند و سایبان به شکل کنسول اجرا می شود. البته در بعضی از مواقع به تمهیدات سازه ای ویژه ای نیاز می شود. در مدل ویژه ی سایبان که دو طرفه می باشد نیز این امکان وجود دارد با ایجاد پایه ی مرکزی، سایبان ماشین را طراحی و اجرا کرد.

دسته دوم که مربوط به سایبان ماشین بدون پایه می باشد، برای اجرا به یک عامل به عنوان تگه گاه نیاز دارد. این عامل تکه گاه می تواند یک دیوار در فضای مورد نظر باشد که سایبان با تکیه بر این دیوار استحکام لازمه را بدست آورد و ساخته شود. این مدل از سایبان ها به شکل کنسولی می باشند.

بنابراین برای اینکه بدانید چه نوع سایبان برای فضای مورد نظر شما مناسب تر است، بهتر است ابتدا فضا را سنجش کنید، سپس برای سفارش سایبان بدون پایه یا با پایه اقدام کنید. یکی از مواردی که باید برای استفاده از سایبان بدون پایه دقت شود این است که محیط مورد نظر دارای دیوار باشد تا سایبان به آن متصل شود.

برای اجرای سایبان خودرو بدون پایه، به طراحی سازه ای ویژه ای نیاز است و همین طور ممکن است در برخی از موارد نیاز باشد تا از سازه کمکی به عنوان غلبه بر گشتاور ایجاد شده، استفاده کرد. این نوع سایبان ها فضای کمتری را اشغال می کنند و به دلیل نداشتن پایه؛ اختلالی در مسیر ایجاد نمی کنند.

معرفی سایبان ماشین پیچ و مهره ای و آشنایی با مزیت های آن

یکی از چالش های مهم در اغلب رستوران ها و کافه ها و یا مجتمع های اداری و تجاری، نبودن مکانی برای پارک خودرو و عدم وجود پارکینگ مسقف و یا سایبان ماشین می باشد.

با توجه به افزایش قیمت خودرو و هزینه بالای استهلاک آن و دردسرهایی که به دنبال آن حاصل می گردد، ضروری است نکات مهمی که برای محافظت از ماشین لازم است را بدانید و تلاش نمایید تا با دور نگه داشتن خودروی شخصی خود از شرایط نامساعد جوی مانند برف و باران و همچنین اشعه خورشید از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نمایید.

سایبان خودرو پیچ و مهره ای از مقاطع فولادی به شکل کاملا استاندارد تولید می گردد که این امر سبب شده تا دارای دوام و طول عمر بالا و همچنین مقاومت زیادی باشد. بنابراین برای استفاده بلندمدت، سایبان اتومبیل پیچ و مهره ای گزینه خوبی می باشد و می توانید با خیالی راحت و بدون اینکه تغییری در ظاهر آن حاصل گردد و یا دوام آن کمتر شود، آن را مورد استفاده قرار دهید.

در کنار مزیت های مهم این نوع سایبان که به آن اشاره شد، به طراحی و جذابیت ظاهری آن نیز توجه ویژه ای شده و با داشتن نقوش زیبا، سبب جلوه بهتر و زیبایی فضای مورد نظر می گردد.

سایبان های ماشین پیچ و مهره ای را می توان به دفعات متعدد در مکان های مختلف نصب نمود؛ چنانچه بنا به دلایلی مجبور به جابه جایی سایبان شدید و نیاز به قرار گرفتن آن در مکانی دیگر بود، می توانید اتصالات این سایبان را که به شکل پیچ و مهره ای بوده باز نموده و در محل مورد نظر خود نصب نمایید.

علاوه بر این، به دلیل نوع رنگ به کار رفته در آن که کوره ای الکترو استاتیک می باشد می توانید از مقاومت بالای این سایبان خودرو در مقابل شرایط نامساعد جوی و تابش خورشید مطمئن باشید.

چرا سایبان ماشین پیچ و مهره ای بخریم؟

برای اتصالات سایبان خودرو پیچ و مهره ای از جوشکاری co2 استفاده می گردد که دارای کیفیت بالایی می باشد و در نهایت نیز پس از تایید متخصصان واحد کنترل کیفی آماده ارسال می شود.

بنابراین در استفاده از این نوع سایبان، مشکلاتی از قبیل عیب و ایرادهای آزاردهنده، عدم امنیت و ظاهری نامناسب را نخواهید داشت و در مدت زمانی کوتاه می توان آن را نصب نمود.

بر روی این سایبان خودرو، پوششی از UPVC درجه یک به کار برده شده که به لطف آن، خودروی شما از تابش آفتاب و گرمای زیاد آن به خصوص در فصل تابستان در امان می ماند. در فصول دیگر نیز در صورت وقوع بارندگی، از آلودگی و خیس شدن خودروی شما جلوگیری می نماید؛ بنابراین کمتر به شست و شو و بردن ماشینتان به کارواش نیاز پیدا می کنید.

بر خلاف برخی سایبان ها که باید به صورت سالانه به رنگ امیزی آن بپردازید، به دلیل نوع رنگ به کار رفته در این سایبان ماشین، که از نوع کوره ای الکترواستاتیک می باشد دیگر این دغدغه را نخواهید داشت.

سایبان ماشین پیچ و مهره ای از پروفیل های فابریک و استاندارد ST37 تولید شده و  فاقد ضایعات می باشد بنابراین از استحکام بالایی برخوردار است. اگر به دنبال یک سایبان بی نظیر و خاص برای خودروی خود هستید، با انتخاب سایبان پیچ و مهره ای علاوه بر محافظت از خودروی خود می توانید به استفاده طولانی مدت و بدون دردسر این سایبان اطمینان داشته باشید و  از مشکلات تعمیر و هزینه های جانبی که برخی از سایبان ها ایجاد می نمایند در امان باشید.

همچنین در صورت نبود پارکینگ و یا فضایی برای پارک خودرو در مجتمع های اداری و تجاری و یا مجتمع های مسکونی، این نوع سایبان مکانی امن برای حفاظت از خودرو ایجاد می نماید و می تواند انتخاب خوبی باشد.

ساخت سایبان پارکینگ

هدف از ساخت سایبان ماشین به عنوان پارکینگ این است که از خودرو ها نگهداری شود. این سایبان ها در طرح ها و ابعاد گوناگونی در بازار وجود دارند. یکی از مواردی که در زمان سفارش سایبان پارکینگ برای حیاط خانه ی خود باید محاسبه کنید، ابعاد و اندازه محیط می باشد. این موضوع برای ساخت و طراحی سایبان خودرو بسیار حائز اهمیت است. بهتر است بدانید که ساخت سایبان تنها مختص نگهداری از خودرو نیست؛ بلکه امروزه از ساخت سایبان درب حیاط به منظور محافظت از رنگ و ترکیبات به کار رفته در درب خانه و موارد دیگر استفاده می شود.

اما کاربردی ترین نوع سایبان همان سایبان ماشین می باشد. ساخت سایبان پارکینگ بخاطر نقش مهم حفاظتی آن از ماشین ها بایستی به شکل اصولی و استاندارد انجام شود. برای ساخت سایبان خودرو بهتر است با یک شرکت معتبر صحبت کنید و بهترین سایبان را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در ادامه شما را با نکات مهم برای ساخت سایبان ماشین آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

 یکی از نکات مهم برای ساخت سایبان پارکینگ؛ رعایت اصول ایمنی و حفاظتی با در نظر گرفتن نوع سازه انتخابی برای ساختن سایبان ماشین می باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید در ساخت سایبان در نظر گرفت؛ ابعاد و اندازه ی آن است و اینکه چه تعداد خودرو قرار است زیر سایبان قرار گیرد. یعنی این سایبان باید چند خودرو را در زیر خود جای دهد.

ساخت سایبان ماشین برای مصارف شخصی و یا عمومی در مکان های گوناگون برای حفاظت از خودرو ها در برابر شرایط نامناسب آب و هوایی؛ مثل باران و برف و طوفان و صاعقه و همین طور تابش مستقیم نور خورشید انجام می شود. ساخت سایبان پارکینگ با در نظر گرفتن فضای موجود و تعداد و ابعاد ماشین ها؛ صورت می گیرد.

ساخت سایبان ماشین علاوه بر حفاظت از خودرو در برابر شرایط آب و هوایی و همین طور در برابر پرتاب اشیا و دیگر حوادث طبیعی احتمالی؛ جلوه ای زیبا بر نمای ساختمان شما می دهد. شما می توانید یکی از طرح ها و نوع های مختلف سایبان را؛ که به نمای ساختمان اتان می خورد را انتخاب کنید و بر زیبایی نمای ساختمان خود تاثیر مثبت بگذارید. همه ی مواردی که گفته شده با هدف ساخت سایبان خودرو در نگهداری و حفاظت از کیفیت بدنه ی ماشین ها تاثیر گذار است.

موارد کاربردی ساخت سایبان ماشین

ممکن است با گفتن کلمه ی ساخت سایبان اتومبیل، نهایت عملکرد سازه ایجاد شده برای همه افراد مشخص باشد. اما بهتر است بدانید که موارد کاربرد سایبان پارکینگ با در نظر گرفتن نوع خودرو ها و همین طور محل نصب آنها بعد از ساخت بسیار متفاوت است. اصول ساخت سایبان پارکینگ به فضای مربوطه بستگی دارد؛ مثلا در مجاورت کارخانه ها، زمین های زراعی و بعضی از ساختمان های اداری و منازل مسکونی ویلایی و یا آپارتمانی؛ شرایط ساخت سایبان های ماشین با موارد و اصول متفاوتی انجام می شود.

به عنوان نمونه برای ساخت سایبان پارکینگ در حیاط خانه ها، برای نصب سایبان از اهرم نگهدارنده ی دیوار ها برای نصب استفاده می شود. ولی برای فضاهای باز مثل مجاورت کارخانه ها که دیواری وجود ندارد؛ باید از سازه های مقاومتی متفاوتی برای این امر استفاده کرد.  بنابراین نوع کاربردی ساخت سایبان های ماشین در فضای به کار رفته و نوع سایبان تاثیر دارد. یکی از پرکاربرد ترین استفاده ها از ساخت سایبان خودرو، نصب در منازل ویلایی و یا آپارتمانی است؛ که فضای کافی برای ساخت پارکینگ ندارند.

همانگونه که در بالا گفتیم نوع کاربرد سایبان در ساخت آن تاثیر گذار است. اما منظور دقیق این جمله چیست؟ منظور از این جمله این است که نوع سازه انتخابی، ابعاد، نوع آب و هوایی منطقه، محاسبات دقیق و همین طور تعداد خودرو های تخمینی برای پارک کردن در زیر سایبان خودرو؛ همگی در ساخمت سایبان نقش دارند. اما مهمترین نقش را ابعاد و تعداد خودرو ها در این سازه ایفا می کنند.

با نصب سایبان ماشین بهای خانه ی خود را بیشتر کنید!

 یکی از نکاتی که باید در نصب سایبان ماشین رعایت کنید، این است که پیچ های بازو و پایه های سایبان بایستی به صورت محکم سفت شوند تا سایبان سقوط نکند. بعد از محکم بستن پایه ها می توان پارچه سایبان را بر روی آن قرار داد و موتور را نصب کرد و تنظیمات مربوطه را بر روی آن انجام داد.

بهتر است بدانید که نحوه نصب سایبان به طور مستقیم بر عملکرد سایبان تاثیر می گذارد. اگر سایبان پارکینگ به صورت درست نصب نشود، ممکن است بعد از مدتی گود شدن سایبان یا سقوط آن اتفاق بیوفتد. بنابراین بهتر است نصب آن را به یک متخصص بسپارید.

اگر سایبان خودرو به درستی نصب نشود ممکن است حتی بازو های سایبان نتوانند چادر را باز و بسته کنند. به همین خاطر اگر تخصص کافی برای نصب سایبان را ندارید، لطفا این کار را انجام ندهید و کار را به یک متخصص بسپارید تا عملکرد سایبان بهبود یافته و عمر طولانی تری داشته باشد.

هزینه نصب سایبان پارکینگ

قیمت سایبان خودرو بر اساس نوع و ابعاد آن تعیین می شود. اما به طور کلی باید گفت که برای نصب سایبان ها احتیاجی نیست هزینه ی زیادی پرداخت کنید.

برخی از شرکت ها مثل شرکت مهرگستر تخفیفاتی برای مشتریان خود در نظر گرفته اند، یعنی اگر افراد از این شرکت سایبان اتومبیل خریداری کنند، می توانند با هزینه ی بسیار پایین آن را نصب کنند.

نورپردازی در سایبان پارکینگ

همانطور که گفتیم سایبان های ماشین علاوه بر اینکه از خودروی شما حفاظت می کند، نمای خانه ی شما را نیز زیباتر می کند. یکی از روش های زیباتر کردن نمای خانه، ایجاد نورپردازی در سایبان های ماشین می باشد. سایبان های پارکینگ این قابلیت را دارند که نورپردازی شوند و شما این امکان را دارید که چراغ های ال ای دی را در اطراف آنها قرار دهید.

با این کار شما می توانید در تاریکی شب هم خودروی خود را زیر نظر داشته باشید هم نمای بسیار شیک و زیبایی به خانه ی خود بدهید. توجه داشته باشید که روش نورپردازی برای سایبان ماشین هزینه ی زیاد ندارد ولی در عین حال لذت یک نور ملایم در شبک را برای شما ایجاد می کند. این مورد باعث می شود که قیمت سایبان شما نیز بیشتر شود.

مزایای نصب سایبان پارکینگ

نصب سایبان خودرو در حیاط خانه ی خود علاوه بر اینکه زیبایی بیشتری به خانه ی شما می دهد و باعث می شود راحت تر خانه ی شما به فروش برود، مزایای دیگری نیز دارد که این مزایا عبارتند از:

خودروی شما را در مقابل تابش مستقیم خورشید و فرسودگی حفظ می کند.

از کثیف شدن خودروی شما توسط آلودگی و فضولات کبوتران جلوگیری می کند.

این نوع سایبان ها به صورت اتتوماتیک و خیلی راحت جمع یا باز می شوند و به دخالت دست نیازی ندارند.

جنس پارچه ی بکار رفته در این سایبان ها، در مقابل آب و آفتاب بسیار مقاوم است و آسیب چندانی نمی بیند.

کیفیت و ساختار این مدل از سایبان ها بسیار ایده آل می باشد و عمر بسیار طولانی دارند.

جنس بازو های این سایبان ها از فلز و آلومینیوم می باشد تا در مقابل نم و رطوبت از خود مقاومت زیادی نشان دهند.

 هزینه این سایبان ها نسبت به کارایی آن ها بسیار مناسب می باشد.

بنابراین با توجه به مزایای که در بالا ذکر شد بهتر است اگر خانه ی شما پارکینگ ندارد و مجبور هستید خودرو خود را در حیاط خانه پارک کنید، از سایابن ماشین برای این کار استفاده کنید. زیرا با این کار هم از خودرو خود محافظت کرده اید و هم نمای خانه ی خود را زیباتر کرده اید که این مورد خود باعث می شود بهای خانه ی شما را بیشتر کند.

آشنایی با کاربرد انواع سایبان پارچه ای ماشین

در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با نوعی از سایبان ماشین که از جنس پارچه است و انواع مختلف آن، آشنا نماییم تا اگر قصد خرید سایبان خودرو دارید با اطلاعاتی جامع و کامل در این زمینه تصمیم گیری نمایید. در واقع سایبان پارچه ای ماشین را می توان نوعی پارکینگ متحرک دانست؛ چرا که شما به آسانی می توانید آن را در مکان های مختلف مانند: ویلا و باغ و یا گردش در طبیعت حمل کرده و جا به جا نمایید. همان طور که از نام این سایبان پیداست بدنه آن از جنس پارچه است که روی یک سازه فلزی قرار دارد؛ در ادامه به بررسی انواع سایبان پارچه ای و خصوصیات مهم هر یک می پردازیم.

امروزه با افزایش جمعیت و به دنبال آن تعدد خودروهای شخصی، می دانیم که یکی از دغدغه های مهم افراد داشتن فضایی امن و مطمئن برای پارک خودرو می باشد. در هنگام طراحی و ساخت آپارتمان ها نیز اغلب فضای محدودی را به پارکینگ ساختمان اختصاص می دهند؛ به تعبیری دیگر در بیشتر مواقع میزان ظرفیت پارکینگ، بر اساس تعداد واحدهای مسکونی در نظر گرفته می شود. این در حالی است که این احتمال وجود دارد که هر واحد مسکونی دارای چند خودرو شخصی باشد! در این گونه مواقع سایبان خودرو آن هم از نوع پارچه ای، می تواند یک راهکار عالی و آسان برای حل این مشکل باشد.

همچنین در هنگام ساخت خانه های قدیمی نیز به طراحی فضایی برای پارکینگ، توجه نمی شد که این امر برای کسانی که دارای خودرو شخصی هستند ناخوشایند است.این نوع سایبان خودرو که دارای یک سازه فلزی با مقاومت بالا و روکشی از جنس پارچه برزنت می باشد، سبب حل این مشکلات شده و با ایجاد فضایی امن و سرپوشیده برای پارک خودرو، در نهایت موجب آسودگی خاطر افراد می گردد.علاوه بر این، سایبان پارچه ای ماشین برای موارد دیگری همچون مهمانی و دورهمی در فضای باغ یا ویلای شخصیتان، گزینه مناسبی می باشد چرا که فضایی به دور از تابش مستقیم خورشید و بارندگی ها برایتان فراهم می نماید.

بررسی انواع سایبان پارچه ای ماشین

سایبان ماشین را می توان بر اساس معیارهای مختلف به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود؛ اگر بخواهیم از جهت نوع عملکرد به آن بپردازیم می توانیم به 2 نوع سایبان اشاره نماییم: سایبان پارچه ای ثابت که این نوع سایبان، به گونه ای طراحی شده است که پس از آنکه سازه و روکش پارچه ای آن را در محل مورد نظر نصب کنید، دیگر نمی توانید آن را باز و یا بسته نمایید و همواره در حالت باز باقی می ماند؛ از این رو به مدت طولانی در مقابل نور خورشید و بارندگی قرار می گیرد، بنابراین از نظر دوام و ماندگاری، دارای طول عمر کمتری نسبت به سایر سایبان ها بوده  و قیمت کمتری دارد.

نوع دیگر سایبان خودرو از نوع پارچه ای، سایبان پارچه ای متحرک می باشد که در این نمونه سعی شده تا با رفع محدودیت های نوع ثابت آن، مشکلات احتمالی رفع شود؛ به این صورت که با قرار دادن اهرم در این سایبان و چرخاندن آن، می توان در وضعیت های مختلف باز و بسته آن را تنطیم نمود و به این ترتیب، از قرار گرفتن طولانی مدت سایبان در فصل تابستان و یا بارندگی ها جلوگیری نمود و دوام و طول عمر آن را افزایش داد. البته سایبان پارچه ای متحرک نیز دارای دو نوع سایبان دستی و سایبان برقی می باشد.

در سایبان خودرو متحرک مدل دستی برای باز و بسته کردن اهرم آن می توان از نیروی دست استفاده نمود که در اندازه و سایزهای کوچک، این امر امکان پذیر است در غیر این صورت سایبان پارچه ای برقی انتخاب مناسب تری است چرا که به واسطه ریموت و بدون نیاز به صرف انرژی می توان اندازه مورد نظر برای سایبان را تنظیم نمود.

ویژگی های نصب سایبان پارکینگ برای خانه

یکی از ویژگی های نصب سایبان ماشین برای خانه ها این است که باعث می شود ویژگی های یک خانه بیشتر شود و راحت تر به فروش برسد. زیرا یکی از دغدغه های اصلی افراد برای خرید یا اجاره خانه این است که پارکینگ داشته باشد.

سایبان ماشین یک محصول بسیار مناسب برای حفاظت از خودرو در مقابل خطرارت ناشی از شرایط جوی می باشد. این سایبان ها به صورت تاشو می باشند و می توان به راحتی آنها را نصب کرد.

نکته ی ویژه ای که در این خصوص وجود دارد، ظاهر بسیار شیک این سایبان ها می باشد که محیط را جذاب تر می کنند. در ادامه این مطلب شما را با نصب سایبان پارکینگ در خانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

این نوع سایبان های پارکینگ جزو شیک ترین و جذاب ترین نوع سایبان در بازار می باشند که جلوه های خاصی دارند که می توانند نمای خانه ی شما را زیبا تر کنند. امروزه در بسیاری از ویلا ها و ویلاسازی هایی که انجام می دهند از سایبان ماشین استفاده می کنند. یعنی در نقشه ی ویلا فضایی در حیاط را برای پارکینگ خودرو در نظر میگرند و برایش سایبان تهیه می کنند.

این سایبان ها زیبایی ساختمان شما را بیشتر می کنند و با نصب آن در حیاط خانه شاهد تغییر چشمگیری خواهید شد. پارچه های موجود در سایبان ها در مدل ها و طرح های مختلفی وجود دارند که ساختار زیبایی را به محیط می دهند.

استفاده از سایبان ماشین چه مزایایی دارد؟

شما می توانید متناسب با نمای خانه ی خود طرح پارچه ی سایبان ماشین را انتخاب کنید تا ساختمان شما جلوه ی زیباتری پیدا کند. به همین خاطر است که نصب سایبان خودرو در فروش بهتر خانه ها تاثیر می گذارد.

استفاده از سایبان اتومبیل موجب می شود که آسیب کمتر به خودروی شما وارد شود زیرا سایبان مانع تابش نور خورشید و بارش باران به ماشین شما می شود و خودرو کمتر آسیب می بیند و در نتیجه عمر بهتر و بیشتری خواهد داشت.

تعداد زیادی از افراد هستند که برای حفاظت از خودرو خود و ایجاد پارکینگ هزینه های زیادی را برای ساخت سقف های کاذب یا سقف های ثابت می کنند. که در این صورت فضای پارکینگ هم کاهش پیدا می کند و هم دیگر نمی توان از نور طبیعی و هوای آزاد استفاده کذد. این افراد می توانند به جای این کار از با صرف هزینه ای بسیار پایین تر از سایبان های پارکینگ استفاده کنند.

این سایبان ها این امکان را دارند که در صورت نیاز آنها را باز ویا بسته کرد. یعنی در زمان هایی که خودرو شما در حیاط وجود دارد سایبان را باز کرد و در نبود آن سایبان را بسته کرد و از نور طبیعی و هوای آزاد استفاده کرد.

علاوه بر این موارد سایبان های ماشین فضای مربوط به پارکینگ شما را افزایش می دهد که این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد.

این سایبان های تاشوی پارکینگ دارای پایه هایی هستند که بر روی دیوار ها صب می شوند و شما این امکان را دارید که در صورت نیاز این سایبان را باز کنید و از مزایای آن بهره مند شوید و در مواقع عدم نیاز آن را جمع کنید.

این نوع سایبان ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و این امکان را دارند که در هر نوع شرایط آب و هوایی خود را وفق دهند و از ماشین شما در برابر باران و طوفان و نور خورشید محافظت کنند.

برای نصب سایابن ماشین ابتدا بایستی ابعاد محیطی که قرار است سایبان در آنجا نصب شود را به خوبی اندازه بگیرید و سپس پایه های آن را بر روی دیوار ها نصب کنید.

مشکلات رایج در استفاده از سایبان و راهکارهای موثر آن

در کنار مزایای مهمی که سایبان ماشین دارد، گاهی استفاده از آن با چالش هایی همراه است. در این مقاله به شرح این مشکلات پرداختیم و سعی در ارائه راهکار مناسب برای استفاده آسان تر از سایبان داریم. پس با ما همراه باشید.

می دانیم که سایبان دارای کاربردهای مختلفی از جمله : برای فضای رستوران، سوپر مارکت و هم چنین پوشش استخر می باشد. همچنین در خانه هایی که دارای حیاط هستند نیز به منظور پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی سایبان به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می شود که اکثر افراد به دلیل سهولت در استفاده از سایبان متحرک این نوع را انتخاب می نمایند؛ چرا که در مواقعی که نیازی به استفاده از سایبان ماشین نباشد به راحتی می توان آن را جمع کرده و از اشغال شدن فضا جلوگیری نمود.

البته سایبان ماشین متحرک نیز خود در دو دسته دستی و برقی قرار می گیرد که نوع برقی آن دارای طرفداران بیشتری می باشد چرا که می توان بدون نیاز به نیروی مکانیکی به راحتی با ریموت آن را باز یا جمع نمود.

با وجود کاربردهای فراوان سایبان، اما استفاده از آن با مشکلاتی نیز همراه است از جمله ایجاد سر و صدا  هنگام باز یا بسته شدن؛ برخی مدل های سایبان ماشین یا دیگر سایبان ها پس از اینکه مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد، هنگام باز یا بسته شدن تولید صدا می کند. از دلایل مهم ایجاد سر و صدای اضافی، عدم استحکام براکت های سایبان می باشد. راهکار آن هم این است که اتصالات سایبان به دیوار بررسی شود و از از ثابت بودن پیچ و مهره های آن در جای خود اطمینان حاصل نمایید. چنانچه اتصالات شل شده بود آن را محکم نمایید تا ایجاد صدای مزاحم جلوگیری گردد.

راه حل رفع مشکلات استفاده از سایبان

گود شدن پارچه سایبان

علت ایجاد این مشکل، قفل شدن بازوی سایبان ماشین می باشد که راه حل آن این است که با کشیدن بازوهای سایبان در جهت معکوس می توانید پارچه آن را محکم نمایید. نکته مهم و قابل توجه این است که بدانید محل قرارگیری پارچه روی غلتک است نه زیر آن.

کار نکردن موتور سایبان

یکی از دلایل کار نکردن موتور سایبان خودرو این است که در اثر استفاده طولانی مدت از سایبان و چندین بار باز و بسته شدن آن، موتور سایبان داغ شده و از کار می افتد. در واقع در داخل موتور سایبان یک سنسور گرمایشی داخلی تعبیه شده که مانع داغ شدن بیش از حد موتور می گردد.

برای حل این مشکل نیز لازم است که به مدت 10 تا 15 دقیقه از سایبان خودرو استفاده نکنید و سپس دوباره تلاش کنید. در صورتی که سایبان همچنان کار نمی کند می توانید با شرکت سازنده تماس بگیرید و از راهنمایی های متخصص مربوطه بهره ببرید.

البته لازم به ذکر است که با رعایت نکات زیر  و استفاده اصولی از سایبان اتومبیل یا دیگر سایبان ها می توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید:

1-بهتر است هنگام عدم استفاده از سایبان، آن را جمع نمایید و در مکانی امن قرار دهید تا از بروز آسیب به آن جلوگیری گردد.

2-برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار و برای دوام بیشتر سایبان، اجسامی سنگین مانند گلدان یا … را از سایبان آویزان نکنید چرا که در نهایت باعث آسیب و شکسته شدن سایبان می گردد.

3-سعی کنید در شرایط بد جوی مانند باران و باد و… از باز کردن سایبان خودداری نمایید.

4-در سایبان های برقی در صورت قطعی برق یا خرابی موتور، برای بسته شدن سایبان از وارد کردن فشار زیادی بر روی سایبان خودداری نمایید.

در صورتی که راهکارهای ارائه شده برای حل مشکل شما کافی نبود، در نهایت با شرکت سازنده و متخصص مربوطه تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید.

استفاده از سایبان حیاط به جای سایبان خودرو امکان پذیر است؟

اگر خرید سایبان خودرو را برای حفاظت از ماشین خود در نظر گرفته اید، حتما با سوالاتی از قبیل : آیا سایبان ماشین گزینه خوبی برای مراقبت از ماشین در برابر آسیب های احتمالی است؟ یا اینکه آیا می توان از هر نوع سایبان برای خودرو استفاده کرد؟ از در ذهنتان مواجه شده اید.

ما در این مقاله قصد داریم که به این ابهامات و سوالات شما پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید.

اغلب کسانی در جستجوی سایبان برای خودرو هستند که به دلیل نداشتن پارکینگ مسقف، مکانی امن برای خودروی خود ندارند. در این گونه مواقع، سایبان پارکینگ برای حل این مشکل بزرگ، طراحی و ساخته شده تا بدون اینکه نیاز به پارکینگ مسقف یا پارکینگ اداری در محل کارتان باشد، خودروی شما در برابر بارندگی وآسیب های محیطی حفاظت گردد.

کاربردهای مختلف سایبان: قدمت سایبان به دوران رم باستان بر می گردد و در طول تاریخ، ابزاری برای ایجاد سایه و محافظت از اشخاص و وسایل در برابر تابش خورشید و یا شرایط بد جوی بوده است.البته اوایل هدف از طراحی سایبان، برای کاربردهای مهم و جدی نبود و بیشتربرای تفریح و سرگرمی مانند آلاچیق ساخته شده بود اما به مرور زمان و با پیشرفت طراحی خودرو و احساس نیاز در مردم، طراحی سایبان برای خودرو به گونه ای دیگر صورت گرفت تا پاسخ گوی این نیازها باشد.

از جمله کاربردهای مهم سایبان:

ساخت سایبان برای خودرو

سایبان پارکینگ اداری

سایبان برای حیاط منازل

ساخت سایبان حیاط به منظور ایجاد گلخانه

سایبان برای مکان های تفریحی و کافی شاپ و

تعریف سایبان خودرو

به وسیله ای برای حفاظت از خودرو گفته می شود که از پر طرفدار ترین نوع سایبان می باشد که به دو صورت قابل طراحی و اجراست:

1-سایبان اتومبیل خانگی :

که برای مجتمع های مسکونی، حیاط منزل ساخته می شود.

2-سایبان های اداری:

برای مجتمع های تجاری و یا پارکینگ اداری ساخته می شود.

سایبان حیاط چیست؟

همان طور که از نامش پیداست سایبانی است که برای حیاط یک خانه طراحی می شود.این خانه می تواند از نوع خانه ویلایی بوده و یا حتی مجتمع مسکونی باشد. بسته به نوع نیاز شما، این سایبان می تواند به عنوان آلاچیق در حیاط خانه و یا به عنوان سایبان ماشین برای شما طراحی گردد و اما پاسخ به این سوال مهم:

استفاده از سایبان حیاط به جای سایبان خودرو امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله؛ در صورتی که سایبان حیاط منزل که قبلا تهیه کردید با ابعاد خودرو شما همخوانی داشته باشد، می توانید از آن به عنوان سایبان خودرو استفاده نمایید و برعکس اگر سایبان خودرو خانگی شما دارای ابعادی مناسب بود، از آن می توان به عنوان آلاچیق برای دورهمی در حیاط خانه نیز استفاده نمود.

انواع سایبان حیاط: به طور کلی سایبان ها از جمله سایبان حیاط در دو نوع به بازارعرضه می شوند:

1-ثابت

بی اغراق یکی از بهترین نوع سایبان می باشد که به طور کاملا تخصصی توسط مهندسان خبره طراحی می گردد که این نوع سایبان در برابر حوادث طبیعی مانند : زلزله و بارندگی و وزش باد مقاوم می باشد. نکته مهم که باید به آن اشاره کنیم این است که سایبان حیاط منزل و همچنیبن سایبان خودرو اگر به صورت ثابت طراحی شود بهتر است. مهمترین مزایای سایبان ثابت عبارتند از:

مقرون به صرفه بودن

دارای مقاومت  و دوام بالاتری است

سایبان ثابت به طور معمول از متریال با کیفیت تری ساخته می شود

طراحی زیبا و جذاب

2- متحرک

جدیدترین نوع سایبان است که دلیل این نام گذاری، باز و بسته شدن پوشش سقف سایبان می باشد. این نوع سایبان بر خلاف نوع ثابت، از مقاومت بالایی برخوردار نبوده و به دلیل اینکه در ساخت آن متریال مستحکمی به کار برده نشده است گزینه خوبی برای سایبان خودرو نبوده و برای سفارش آن در متراژهای بالاتر، حتی گاهی بیشتر از سایبان ثابت باید هزینه کنید.این نوع سایبان به دلیل سبک بودن و طراحی شیک پارچه های آن، بیشتر برای کافی شاپ یا رستوران گزینه مناسب تری است.

آشنایی با ویژگی های سایبان پارکینگ

سایبان ماشین دارای ویژگی های زیادی می باشد که با دانستن آن می توان دلیل استقبال از خرید سایبان خودرو را دانست. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی های سایبان پارکینگ آشنا کنیم، پس با ما همراه  باشید.

اگر دلیل خرید سایبان خودرو را به خوبی درک کنید، قطعا می توانید با اطمینان کامل برای خرید این نوع سایبان ها اقدام کنید. پس با خواندن ویژگی های منحصر به فرد سایبان خودرو در انتخاب خود دچار شک و تردید نمی شوید.

دلیل اصلی استفاده از سایبان پارکینگ چیست؟

اولین سوالی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند، این است که دلیل اصلی استفاده از سایبان خودرو چه چیزی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم یکی از پرکاربردترین محصولاتت تتولید شده توسط شرکت های تولید سایبان، سایبان پارکینگ خودرو می باشد زیرا این نوع از سایبان ها از وسیله نقلیه ی شما محافظت می کند.

همانطور که می دانید عواملی زیادی برای آسیب رساندن به خودرو شما در فضای باز وجود دارد. یکی از این عوامل، عوامل محیطی مثل: بارش برف و باران و تگرک، تابش نور خورشید می باشد. این عوامل محیطی می تواند به ماشین صدمه هایی مثل از بین رفتن رنگ خودرو، داغ شدن بیش از حد اتاق خودرو، پوسیده و پاره شدن روکش صندلی ها، آسیب دیدن قطعات داخلی، جوش آوردن، فرو رفتن سقف خودرو و … وارد کند. بنابراین با خرید یک سایبان پارکینگ برای خودرو خود دیگر نگران آسیب رسیدن به خودرو خود را نداشته باشید.

اگر خانه ی شما از پارکینگ برخوردار نمی باشد اما حیاط بزرگی دارد، می توانید با خرید و نصب سایبان ماشین از خودروی خود از شر این آسیب ها حفظ کنید. در این دوره زمونه ای که قیمت خودرو روز به روز در حال گران تر شدن است، نگهداری از خودرو ی خود جزو واجبات می باشد و باید از این وسیله ی گران قیمت به خوبی نگهداری کرد.

برخی از افراد گمان می کنند که سایبان متحرک، مانند سقف پارکینگ می باشد در حالی که سایبان متحرک از لحاظ ساختار، ظاهر و متریال های به کار رفته، به طور کامل با سقف پارکینگ متفاوت است؛ بنابراین این دو مدل را نمیتوان یکی دانست.

در قسمت بالا شما را با یکی از اصلی ترین ویژگی های سایبان خودرو آشنا کردیم و فهمیدید که چقدر می تواند در حفظ و نگهداری خودرو موثر باشد. در ادامه این مطلب شما را با دیگر ویژگی های آن آشنا می کنیم.

وِیژگی های سایبان ماشین

ظاهری مدرن :در سال های گذشته به طور معمول از سقف های کاذب در ساختمان های مسکونی جهت پارکینگ خودرو به کار گرفته می شد اما تنوع خاصی در ظاهر آن وجود نداشت و همیشه به ساده ترین شکل ممکن به شکل مربعی و با استفاده از گچ و ایرانیت ساخته می شد.

اما امروزه سایبان خودرو ظاهری مدرن دارد زیرا که این امکان را دارد که در رنگ های متنوع به همراه اشکال گوناگون استفاده شود، حتی این ویژگی ها درباره آنها وجود دارد که اشکال هندسی را برای آنها در نظر بگیرید تا محیطی متفاوت تر و جذابتر ایجاد شوید.

ساختار بسیار مقاوم :بهتر است بدانید که فریم هایی که برای سایبان پارکینگ در نظر گرفته می شود بسیار مقاوم هستند و از انواع فلز ضد زنگ و پوسیدگی استفاده می شود زیرا از دیگر تجهیزات  به کار رفته در آن در برابر تابش آفتاب، بارش باران و دیگر عوامل محیطی محافظت می کند.

باید در هنگام سفارش و خرید سایبان پارکینگ دقت لازم را داشته باشید تا شرکت تولید کننده از مرغوب ترین متریال برای ساخت آن استفاده کرده باشد تا ساییبان در برابر عوامل طبیعی مقاوم باشد.

بهترین پیشنهاد برای ساخت سقف برای پارکینگ و سایبان ماشین در حیاط خانه

ممکن است خانه های شما نیز مانند خیلی از خانه ها و آپارتمان های موجود در این شهر و یا شهرهای دیگر، پارکینگ نداشته باشد. در چنین شرایطی قطعا به ساخت یک پارکینگ سقف دار جمع و جور در حیاط خانه ی خود، فکر کرده اید. و یا شاید در طبقه ی اول یک آپارتمان ساکن هستید و قصد دارید که حیاط خلوت را مسقف کنید.

همانطور که می دانید همه ی ساختمان ها دارای پارکینگ نیستند. به عنوان مثال ساختمان های قدیمی و یا ویلا ها دارای پارکینگ اختصاصی نیستند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از سایبان پارکینگ برای ماشین های شخصی استفاده شود. زیرا به مرور زمان خودرو در معرض آفتاب و باران و برف فرسوده می شود و ممکن است آسیب های جدی ببیند.

بنابراین بهترین راه برای محافظت از ماشین استفاده از سایبان ماشین می باشد. اگر در قدیم همه ی ماشین ها در حیاط و کوچه پارک می شدند و آسیب چندانی نمی دیدند، به دلیل نبود آلودگی بیش از اندازه بود. امروزه هم آلودگی بیشتر شده هم تابش نور خورشید نزدیکتر شده است.

امروزه یکی از موهبت های بزرگ داشتن پارکینگ یا سقفی به عنوان پارکینگ می باشد. برخی از افراد گمان می کنند که ساخت سایبان پارکینگ، زیبایی خانه را تحت تاثیر قرار می دهد و موردی مزاحم در فضای باز خانه خواهد بود.

اما باید بگوییم اصلا اینطور نیست. امروزه سایبان خودرو در طرح ها و نوع های گوناگونی وجود دارد که شما خیلی راحت می توانید با حفظ دکوراسیون خانه، مناسب ترین سایبان خودرو را در حیاط خانه ی خود نصب کنید. نه تنها زیبایی خانه را حفظ می کند بلکه موجب افزایش زیبایی حیاط خانه نیز می شوید. بنابراین با خیال راحت برای خرید و نصب سایبان ماشین در حیاط خانه یا ویلای خود اقدام کنید. البته که داشتن فضای مناسب برای این کار شرط اول است.

طراحی سایبان پارکینگ

طراحی سایبان پارکنیگ در مدل های مختلف وجود دارد و شما می توانید متناسب با سلیقه و دکوراسیون حیاط خود، یکی را به دلخواه انتخاب کنید. به طور مثال اگر فکر می کنید مدل چوبی آن برای فضای حیاط شما مناسب تر است، می توانید چوبی انتخاب کنید.

سایبان پارکینگ چه کاربردی دارد؟ برخی از افراد گمان می کنند که کاربرد سایبان پارکینگ تنها برای جلوگیری از آسیب رساندن به خودرو می باشد. البته ناگفته نماند که کاربرد اصلی سایبان های ماشین، حفاظت از ماشین می باشد، اما سایبان پارکینگ کاربرد های دیگری نیز دارد.

به عنوان مثال شما می توانید از سایبان پارکینگ به عنوان روکش برای نگهداری از لوازم اتان استفاده کنید. یا حتی می توان از این سایبان ها برای گذراندن اوقات خوش در کنار عزیزانمان بدون مزاحمت نور خوشید و باران و … استفاده کرد.

بنابراین سایبان پارکینگ کاربرد های دیگری نیز دارد، که می توان از آنها استفاده کرد.

برای خرید سایبان های ماشین در تهران بهتر است عجله نکنید. یکی از شرکت های معتبری که سالهاست در زمینه ساخت و نصب سایبان خودرو و پارکینگ تجربه دارد، شرکت مهرگستر می باشد. این شرکت با کیفبت ترین سایبان ها را با مناسب ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

سایابن ها فقط برای پارکینگ ساخته نمی شوند. ما سایابن مغازه، سایبان بالکن، سایبان استخر، سایبان رستوران های رو باز، سایبان پارکینگ و … را داریم که هر شخص متناسب با نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند. اما مرسوم ترین آنها همان سایبان پارکینگ می باشد که پر کاربرد تر از مابقی سایبان ها است.

دلیل محبوبیت سایبان ماشین چیست؟

بیشتر افرادی که دارای خودرو هستند، همیشه دغدغه جای پارک و حفاظت از ماشین در برابر اشعه نور خورشید و همین طور دیگر عوامل طبیعی را دارند. به همین خاطر برای برطرف کردن نیاز افراد، سایبان خودرو ساخته شد و در اختیار مردم قرار گرفت.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که سایبان خودرو برخوردار است این است که قابلیت حفاظت از هر نوع وسیله ی نقلیه ای که دارید را دارد و نگرانی های شما را بابت حفظ وسیله ی نقلیه ی خود از بین می برد. با وجود سایبان خودرو دیگر لازم نیست نگران داشتن جای پارک باشید. اگر بخاطر داشته باشید، پدربزرگانمان در قدیم برای محافظت از خودروی خود از یک روکش پارچه ای استفاده می کردند، اما هیچ وقت به درستی نقش محافظ را ایفا نکردند. زیرا در زمان باران، خودرو کاملا خیس می شدند و بر اثر نور خورشید سقف ماشین کاملا داغ بود و هیچ تاثیری نداشتند.

در ادامه این مطلب قرار است شما را با چند نکته ی مهم که در زمان خرید سایبان پارکینگ ذهن شما را به خود مشغول می کند آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

یکی از سولاتی ممکن است در هنگام خرید سایبان پارکینگ ذهن شما را مشغول کند این است که هزینه ی آن چقدر است. بهتر است بدانید که هزینه های مربوط به سایبان ماشین متغییر است و بستگی به یکسری عوامل دارد. این عوامل عبارتند از ابعاد سایبان، نوع و طراحی سایبان خودرو، نوع زیر سازه، مکانی که قرار است در آن نصب شود، نوع پایه های مصرفی. بنابراین برای قیمت گذاری سایبان پارکینگ این موارد در نظر گرفته می شود.

ابعاد و مساحت استاندارد سایبان پارکینگ خودرو چقدر است؟

با توجه به ضرورت های شهرداری در طراحی جایگاه پارک خودرو کمترین ابعاد استاندارد 5*2.5 است که مجموع متراژ آن 12.5 متر مربع می باشد که بتواند سایه لازم را بر روی خودرو بیندازد. برای پارکینگ های عمومی، یعنی سایبان دو خودرو یا بیشتر برای هر خودرو 6*2.5 در نظر گرفته می شود که مجموع متراژ آن 15 متر مربع می باشد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از سایبان خودرو در پارکینگ و حیاط خانه ی خود بهترین اندازه 3*5 و یا 3*6 می باشد که مجموع متراژ آن 15 و یا 18 مترمربع است. البته موردی که می تواند در تعین ابعاد و اندازه سایبان خودرو تاثیر داشته باشد، شرایط اقلیمی هر منطقه است.

منظور از سایبان پارکینگ خودرو پیچ و مهره ای چیست؟

یکی از انواع سایبان های خودرو، سایبان پارکینگ پیچ و مهره ای می باشد که تمام قطعات آن به وسیله ی افرادی ماهر تولید شده اند و دارای رنگ کوره ای الکترو استاتیک می باشند. تمامی قسمت هخای این نوع سایبان در کنترل کیفیت تایید شده است. این نوع سایبان در بسته بندی به صورت پک به همراه یک فیلم آموزشی مربوط به نصب آن به محل مورد نظر ارسال می شود. نصب این نوع سایبان ماشین بدون تخریب کاری و مزاحمت در محل مورد نظر در کمترین زمان ممکن انجام می شود. بهتر است بدانید که قطعات این سایبان از قبل آماده شده است و به هیچ گونه جوشکاری و برش کاری در محل نیاز ندارد.

نکته ی دیگری که درباره این نوع سایبان وجود دارد این است که به دلیل داشتن کیفیت بالای ساخت قطعات از عمر مفید و طولانی برخوردار است و این امکان وجود دارد چندین بار در محل های جدید نصب شود.

آیا این امکان وجود دارد که سایبان پیچ و مهره ای پارکینگ خودرو را به مکان دیگری انتقال داد؟ به دلیل اینکه نصب این گونه سایبان نیازی به فنداسیون و صفحه گذاری ندارد، امکان حمل و نصب مجدد آن در محلی جدید وجود دارد اما یک شرط کوچک دارد آن هم این است که پوشش و پایه های فلزی سایبان خودرو از مکان قبلی دمونتاژ، منتل و در مکان جدید دوباره مونتاژ و نصب گردد.

دلیل احتیاج به سایبان پارکینگ خودرو

سایبان پارکینگ خودرو به دلیل داشتن قابلیت جمع شوندگی برای هر فردی مناسب است تا به وسیله آن مانع از آفتاب شوند و این که هوای خنک ایجاد کنند. از آنجایی که برای باز و بسته کردن سایبان ماشین جمع شو نیازی به نیروی دست نمی باشد کار کردن با آن بسیار آسان تر خواهد بود. به دلیل وجود موتور برقی نیازی به حرکت دادن اهرم نیست و از راه دور می توانید سایبان را کنترل کنید. شما توسط یک کنترل علاوه بر این که می توانید باز و بسته شدن آن را کنترل کنید این امکان را دارید که شیب موجود در آن را نیز تنظیم کنید و از شدت نور و سایه کم کنید.

یکی دیگر از امکاناتی که می توانید به سایبان برقی خود اضافه کنید این است که پارچه سایبان پارکینگ خود را با طرح دلخواه تان انتخاب کنید حتی می توانید با استفاده از این سایه بان ها از دفتر و کار و برند خود برای تبلیغ استفاده کنید. به عنوان نمونه اگر فروشنده موتورسیکلت هستید می توانید برای تبلیغات از سایبان خودرو استفاده کنید و برند خود را بر روی پارچه سایبان ها چاپ کنید.

انواع سایبان ماشین | سایبان پارکینگ خانگی | سایبان خودرو در حیاط

مزایای نصب سایبان خودرو

سایبان خودرو اداری یک محصول بسیار کارا و مفید می باشد که می تواند محلی مناسب و ایمنی را برای پارک خودرو شما ایجاد کند. همانطور که می دانید در روزهای گرم سال یکی از دغدغه های صاحبان خودرو این است که آفتاب صندلی ها و فرمان را بسیار داغ می کند و امکان استفاده از آنها را سخت و طاقت فرسا می کند. همینطور برای روشن کردن کولر نیز به زمان لازم نیاز است و تحلیل خوبی را برای اتومبیل ایجاد نمی کند.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد نور آفتاب به مرور زمان رنگ بدنه را تغییر خواهد داد و از بین میبرد و موجب می شود که هزینه های زیادی بابت تعمیر و نگهداری نفس کرد علاوه بر اینکه در تابستان بر اثر نور آفتاب ممکن است خودرو شما دچار آسیب شود در فصل زمستان نیز در امان نخواهد بود، زیرا سرما و یخ و برف به موتور و بدنه آسیب می رساند و در روزهایی که بارش برف شدید می باشد تمام سطح خودرو را برف فرا می‌گیرد و استفاده از اتومبیل تقریباً غیر ممکن می شود.

قیمت سایبان ماشین خانگی

هزینه سایبان ماشین خانگی یکی از مهمترین معیار ها برای خرید آن می باشد با توجه به ویژگی های مختلف و اجزای گوناگونی که دارد، قیمت آن متفاوت است.

قیمت سایبان خودرو جمع شو به یکسری از موارد بستگی دارد یعنی مواردی وجود دارند قیمت سایبان برقی پارکینگ را تعیین می کند این موارد عبارتند از :

جنس روکش‌ و پارچه رفته در سایبان

جنس سازه ها و متریال آنها

قیمت قطعات بکار رفته در سایه بان

اندازه طول و عرض و مساحت سایه بان و مقدار اجزای مورد نیاز

هزینه های مربوط به نصب و دستمزد

مقاومت بالای سایبان پارکینگ خانگی در هر شرایطی

یکی دیگر از نکته های مهم درباره سایبان پارکینگ ویلا جمع شو، این است که باید با آب و هوای محل نصب سازگاری داشته باشد. باید در زمان خرید سایبان پارکینگ ویلا آب و هوای محل زندگی خود را بدانید و همه چیز را در نظر بگیرید سپس چتر و اسکلت مناسب را انتخاب کنید.  کشور ایران از تنوع آب و هوا در شهرهای گوناگون برخوردار است. این منظور است که یک شهر ممکن است در بیشتر ماه های سال بارانی باشند و شهری دیگر در بیشتر ماه های سال آفتابی. بنابراین دوام چادر سایبان در در برابر آفتاب و آب متفاوت است و بایستی به آن توجه کرد.

بنابراین برای خرید سایبان خودرو ویلا جمع شو ابتدا باید آب و هوای محلی زندگی خود و سپس ابعاد و اندازه محل نصب آن را بدانید. این محصول به اندازه کافی محکم و مقاوم است و فضای مناسبی را برای پارک خودروی شما فراهم خواهد کرد علاوه بر محافظت از خودرو در برابر آفتاب دمای بالا خودرو این امکان را دارد تا از تابش خورشید و یاور رطوبت جلوگیری کند. اطمینان داشته باشید که هیچ گاه بر روی چادر قارچ پوسیدگی مشاهده نخواهید کرد.

 

سایبان‌ها می‌پردازد.