رسانه عمومیکسب و کار سلامتی

افزایش عمر چمن مصنوعی مدارس

با رشد اقتصاد، مکان های بیشتر و بیشتری از چمن مصنوعی استفاده کردن.نه تنها سالن های ورزشی یلکه در زمین های ورزشی (مانند زمین های فوتبال)، مهدکودک ها، دکوراسیون منازل، هتل ها و بسیاری از مکان های دیگر چمن های مصنوعی مورد استفاده قرار گرفتند.این امر بدین معنی است که افراد بیشتر و بیشتری شروع به قبول کردن چمن مصنوعی در زندگی شان شدند.

شرکت چمن مصنوعی در احمدآباد مستوفی | شرکت چمن مصنوعی در بندر عباس | شرکت چمن مصنوعی در پرند

رعایت موارد زیر باعث افزایش عمر چمنهای مصنوعی می شود

 1. کیفیت چمن های مصنوعی

برخی از مشتریان فکر می کنند که هر چیزی ارزان تر باشد بهتر است و برای این دسته از افراد کیفیت در درجه دوم قرار دارد.

این طرز فکر کاملا اشتباه و غلط است.

در ابتدا باید بدانید که کیفیت ارتباط مستقیمی با عمر چمن مصنوعی دارد.

به عنوان مثال اگر یک چمن مصنوعی با DTEX 18000 با پر کننده های جرفه ای که مناسب زمین های حرفه ای فوتبال است را با یک چمن یا DTEX 8800 مقایسه کنید کاملا به تفاوت آن پی خواهید برد.

چمن فوتبال استحکام کششی و مقاومت بسیار بالاتری دارد و در نتیجه طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت.

اگر تمایل دارید که بدانید DTEX به چه معنایی است به مقاله “” بروید.

 1. نصب حرفه ایی و استاندارد

بسیاری از افراد چمن های مصنوعی را به شکل بسیار عادی نصب می کنند در صورتی که این کار به هیچ عنوان صحیح نیست.

نصب چمن مصنوعی شبیه ساختن یک ساختمان است.

اصلا اهمیت ندارد که چمن مصنوعی شما چقدر باکیفیت است، اگر کارهای اولیه و زیرسازی را به شکل صحیح و اصولی انجام نشود به خیلی زود خراب خواهد شد.

 1. زیرسازی مناسب چمن مصنوعی

اگر میخواهید که کفپوش های چمنی بیشترین میزان عمر خود را داشته باشند، زیرسازی سفت باید داشته باشند.

بهترین زیرسازی های مرسوم برای این کفپوش های زیبا سیمان و آسفالت است.

 1. نصاب حرفه ای

کاملا واضح است که حتی اگر شما تمام موارد را رعایت کرده باشید و بهترین مواد اولیه و بهترین چمن ها نیز خریداری کرده باشید اگر شخصی که کار نصب را انچام می دهد حرفه ای نباشد کل زحمات و هزینه هایی که کرده اید از بین خواهند رفت.

بنابراین کمک گرفتن از یک مهمترین اصل است.

 1. مواد پر کننده

مواد پرکننده ای که برای چمن های مصنوعی معمولا مورد استفاده قرار می گیرند شن کوارتز و دانه های پلاستیکی است.

بنا به کاربردی که چمن مصنوعی برای آن تهیه شده است باید از مواد کننده مناسب استفاده شود.

 1. اگر به درستی از چمن مصنوعی نگهداری نشود طول عمر آن کاهش می یابد

بر طبق استاندارد فیفا، چمن ورزشی فوتبال به ازای هر 40 ساعتی که از آن استفاده می شود نیاز به نگهداری و رسیدگی خواهد داشت.

اگر به طور متوسط روزانه 4 ساعت از چمن مصنوعی استفاده شود هر 10 روز یکبار نیاز به تعمیر و نگهداری خواهد داشت.

نگهداری باید شامل برس زدن و تجدید شن باشد. همچنین تمیز کردن چمن مصنوعی، و تعمیر خطوط زمین نیز جزو این نگهداری ها محسوب میامروزه استفاده از  در مکان های مختلفی به وفور دیده می شود. از آنجایی هم که عمر چمن مصنوعی بسیار زیاد است، به تدریج جای چمن طبیعی را گرفته است. اما همانطور که می دانید هر شی و جسمی طول عمری محدود دارد.

اکنون ممکن است برای شما سوال پیش آید که عمر چمن مصنوعی چقدر می باشد؟ ما در ادامه پاسخ این سوال را خواهیم گفت.

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه به نسبت تجهیزات دیگری که برای حفظ ایمنی کودکان هنگام بازی استفاده میکنند بسیار مناسب تر است. برای مدرسه بهتر است

شرکت چمن مصنوعی در احمدآباد مستوفی | شرکت چمن مصنوعی در بندر عباس | شرکت چمن مصنوعی در پرند

طول عمر چمن مصنوعی چقدر است؟

چمن مصنوعی بسیار با دوام و زیبا می باشد. این چمن ویژگی های بسیار زیاد دیگری نیز دارد. طول عمر چمن مصنوعی نیز یکی از این ویژگی هاست. میزان ماندگاری و عمری که آن ها دارند، بر اساس جنس و کاربردشان مورد سنجش قرار می گیرد. علاوه بر این میزان عمر چمن مصنوعی به نگهداری و نصب صحیح آن بستگی دارد. در ادامه به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم.

عمر مفید چمن مصنوعی در کاربرد های مختلف

از مهمترین عواملی که بر عمر چمن مصنوعی تاثیر می گذارد کاربرد آن در مکان های مختلف می باشد. برای مثال در محیط‌ های باز چمن مصنوعی در معرض برف، باران و باد می باشد؛ که این چمن ها قابلیت عبور آب را از خود دارند. اما باز هم شما باید آن ها را بشویید و تمیز نگه دارید. عمر مفید این چمن در باغ ها و فضای باز به ۱۰ الی ۱۵ سال می رسد.

طول عمر چمن مصنوعی در محیط های ورزشی () بستگی به تعداد دفعاتی که از آن استفاده می شود دارد. کاربرد آن در ورزش هایی چون ، و که به سطحی از چمن نیاز دارند، است. به طور کلی طبق بررسی ها با نگهداری و مراقبت صحیح طول عمر متوسط آن به ۱۰ سال می رسد.

راه های افزایش طول عمر چمن مصنوعی

همانطور که گفته شد علاوه بر کاربرد، نوع نگهداری و عوامل زیاد دیگری در طول عمر چمن مصنوعی تاثیر گذار می باشند. با ما همراه باشید تا در ادامه با برخی از راهکار هایی که باعث می شوند چمن مصنوعی ماندگار تر شود آشنا شوید.

 • ابتدا باید به چمن مصنوعی رسیدگی کنید. به این منظور که آن ها را از گرد و غبار، برگ های درختان، فضولات حیوانات، زباله و سایر آلودگی ها تمیز نگه دارید. شستشوی این چمن رانیز با دقت انجام دهید تا آسیب نبیند.
 • نصب درست چمن مصنوعی نقش زیادی در طول عمر آن دارد. باید هنگام نصب زیر سازی آن به درستی انجام شود. به همین منظور بهتر است نصب آن را به نصابی ماهر بسپارید.
 • بهتر است ورزشکاران از کفش های مخصوص در زمین های ورزشی که دارای چمن مصنوعی می باشند استفاده کنند. چرا که اگر کفش ها عاج فلزی داشته باشند، به سطح چمن مصنوعی آسیب وارد می کنند. در صورت استفاده از وسایل تیز و برنده نیز باعث پاره شدن الیاف این چمن می شوید. علاوه بر این از قرار دادن اجسام سنگین مخصوصا آن هایی که لبه های تیز دارند خودداری کنید. زیرا الیاف چمن کوبیده و ساییده می شود.
 • امروزه چمن های مصنوعی نسبت به چمن های مصنوعی نسل قدیم در مقابل اشعه uv مقاومت بیشتری دارند. اما در دمای بالا و حرارت آتش آسیب می بینند.
 • به منظور جلوگیری از خطر آتش سوزی بهتر است از عبور اتصالات جریان برق در این چمن خودداری کنید. همچنین بر روی این چمن مواد آتش زایی چون منقل و زغال قرار ندهید.
 • اگر موادی چون نفت، بنزین، تینر، سفید کننده و شوینده های قوی بر روی سطح این چمن ریخته شود۰، چمن عمرش کاهش می یابد و دچار آسیب جدی می شود.

از موارد دیگری که بر افزایش عمر چمن مصنوعی تاثیر گذار است، کیفیت مواد اولیه می باشد. خریداران باید به الیافی که در ساخت این چمن مورد استفاده قرار می گیرد توجه کنند. بهتر است بدانید که که مقاومت نایلون نسبت به سایر الیاف ها بیشتر است.